Полезные материалы

Чемпіони: головні перемоги Росії на зимових Олімпіадах

Сьогодні виходить в прокат спортивна драма «Чемпіони» , Заснована на реальних подіях з життя російських спортсменів ( Дивіться репортаж з прем'єри ).

У фільмі розповідаються історії п'яти важких перемог: хокеїста Іллі Ковальчука , Біатлоніста Іллі Круглова-молодшого, сноубордистки Катерини Илюхиной, ковзанярки Світлани Журової і фігуристів Олени Бережної та Антона Сіхарулідзе .

«Навколо ТБ» згадує ці та інші непрості перемоги російської збірної на зимових Олімпійських іграх в Солт-Лейк-Сіті, Турині та Ванкувері.

Солт-Лейк-Сіті: 2002 рік, XIX Зимова Олімпіада

В американському Солт-Лейк-Сіті російські спортсмени завоювали 13 медалей: 5 золотих, 4 срібних і 4 бронзових. П'яте місце в загальному медальному заліку по країнах.

Хокеїсти стали бронзовими призерами, поступившись США і Канаді. І це незважаючи на скепсис головного тренера В'ячеслава Фетисова , Який говорив «про індивідуальну геніальності кожного, але загальної незіграності команди». Російську збірну оцінили по достоїнству: експерти захоплювалися феєричною грою хокеїстів, але більше за інших - Павлом Буре .

У спринті на 1,5 кілометра перемогу святкувала Юлія Чепалова , Яка на додачу до золотої нагороди взяла «срібло» в гонці на 10 кілометрів і бронзу в мас-спринті на 15 кілометрів. У біатлоні Ольга Пилёва була неповторна в гонці переслідування на 10 кілометрів і разом з Альбіною Ахатова, Світланою Ішмуратова і Галиною Куклёвой принесла Росії «бронзу» в естафеті 4x7,5 кілометрів.

В одиночному катанні Олексій Ягудін і Євген Плющенко поділили «золото» і «срібло» відповідно. У конкурсі танцювальних пар Ілля Авербух і Ірина Лобачова поступилися французові Гвендаль Пейзера і Марині Анісіна (будемо вважати, це наполовину наш успіх).

У конкурсі танцювальних пар   Ілля Авербух   і   Ірина Лобачова   поступилися французові Гвендаль Пейзера і Марині Анісіна (будемо вважати, це наполовину наш успіх)

В одиночному катанні у жінок і в змаганнях спортивних пар не обійшлося без драм. Ірина Слуцька блискуче відкатала індивідуальну програму, проте «золото» несподівано дісталося американці Сарі Хьюз: вона перемогла Слуцкую з перевагою в один голос.

Втім, цей скандал не йде ні в яке порівняння з тим, що сталося в конкурсі спортивних пар. Олена Бережна і Антон Сихарулідзе стали золотими призерами, однак американський канал NBC розпочав стверджувати, що судді несправедливо оцінили срібних призерів - канадську пару Джемі Сале і Давида Пеллетьє. МОК і Міжнародний союз ковзанярів взяли несподіване рішення - видати канадцям ще один комплект золотих медалей, що для переможців росіян виглядало вельми образливо. Примітно, що китайська пара Чен-Ю і Чжао Хонбу, які взяли «бронзу», навідріз відмовилася брати участь у повторному нагородження, назвавши те, що відбувається фарсом.

Турин: 2006 рік, XX Зимова Олімпіада

У Турині російська збірна завоювала 22 медалі: вісім золотих, шість срібних, вісім бронзових. Четверте місце в загальному медальному заліку по країнах.

Тріумфальної Олімпіада стала для фігуристів, лижників, біатлоністів і ковзанярського спорту. В останньому «золото» взяла Світлана Журова, показавши відмінний результат за підсумками двох забігів.

Перші місця в фігурному катанні дісталися Росії, за винятком жіночих одиночних змагань: там Ірина Слуцька взяла «бронзу». В одиночному розряді показував клас Євген Плющенко , Ставши лідером короткої і довільної програм.

Тетяна Навка і Роман Костомаров в обов'язковому танці були другими, але після блискучого виступу в оригінальному і довільному танцях обійшли конкурентів. Тетяна Тотьмяніна і Максим Маринин в парному катанні показали неймовірний підсумковий результат (204,48 бала) і взяли «золото».

У біатлоні відразу дві золоті медалі завоювала Світлана Ішмуратова: одну в індивідуальній гонці на 15 кілометрів, іншу - в естафеті 4x6 кілометрів разом з колегами по збірній Альбіною Ахатова, Ганною Богалій і Ольгою Зайцевої. У лижниць в естафеті 4x5 кілометрів з відмінним результатом (54 хвилини 47 секунд і сім десятих) перемогу здобули Наталія Баранова-Масалкіна, Лариса Куркіна, Юлія Чепалова і Євгенія Медведєва-Арбузова.

Головним героєм серед чоловіків став Євген Дементьєв : Спочатку він переміг в чоловічому дуатлоні, завоювавши для збірної перше «золото» на Олімпіаді, а потім взяв «срібло» на мас-старті на 50 кілометрів, поступившись італійцеві Джорджо ді Чента всього вісім десятих секунди.

Ванкувер: 2010 рік, XXI Зимові Олімпійські ігри

Загальні результати збірної у Ванкувері були невтішними порівняно з тріумфом в Турині: 15 медалей (три золотих, п'ять срібних, вісім бронзових). 11-е місце в медальному заліку.

Як завжди, успіху добилися біатлоністи: Євген Устюгов на мас-старті на 15 кілометрів показав чудовий результат (35: 35,7) і став золотим медалістом. У біатлонній естафеті не знали собі рівних Світлана Слєпцова, Ганна Богалій-Тітовець, Ольга Медведцева і Ольга Зайцева. Лижник Микита Крюков в фінальному забігу пробіг краще за всіх і по праву завоював одну з трьох медалей найвищого ґатунку збірної Росії на цих іграх.

Фігуристам, на жаль, успіх Турина повторити не вдалося. «Золото» не взяв ніхто, однак «срібло» Євгена Плющенка в одиночному чоловічому катанні виглядало гідно.

Зимові Олімпійські ігри в Сочі стартують 7 лютого, і ми разом з усією країною сподіваємося побачити тріумфальне повернення збірної Росії в лідери зимової Олімпіади. Тим більше вдома і стіни допомагають.

В'ячеслав Половинко