Полезные материалы

Євген Плющенко: «Хочу піднятися на олімпійський п'єдестал»

13:43 07.02.2014

Ігри в Сочі для Євгенія Плющенка вже четверті. У 2002-му в американському Солт-Лейк-Сіті в результаті запеклої дуелі з Олексієм Ягудіним він отримав «срібло», в 2006-му в італійському Турині став чемпіоном, а через чотири роки в Ванкувері знову зупинився за крок від верхньої сходинки п'єдесталу.

- Кому і що ви хочете довести своїм виступом на четвертій для вас Олімпіаді?

- Я вже все і всім довів. Рішення про продовження спортивної кар'єри було прийнято після Ігор-2010 у Ванкувері, де я став лише другим. Йти після такої поразки не хотілося. Повернувся - і виграв чемпіонат Європи-2012 в Шеффілді. Після цього довелося знову лягти на операційний стіл і вислуховувати розмови про припинення спортивної кар'єри. Після моєї операції в Ізраїлі це стали обговорювати навіть серйозні спортсмени. Довести ж, що в 31 рік можна не просто кататися, а займати призові місця на Олімпіаді, хочу перш за все самому собі!

- А бронзову медаль в Сочі будете вважати успіхом?

- Я абсолютно адекватна людина і прекрасно знаю нинішні тенденції розвитку фігурного катання. У порівнянні з тим, що було всього п'ять років тому, воно стало складніше і цікавіше. Після Ванкувера піднявся в ціні четверний стрибок, хоча, як мені здається, все одно недостатньо. Нове покоління краще і швидше адаптувалися до сучасних віянь. Подивіться, що творять японці, як за останній час додав у майстерності дворазовий чемпіон Європи іспанець Хав'єр Фернандес. Не будемо забувати і про чинного чемпіона світу канадці Патріка Чана. На медалі в індивідуальних змаганнях у Сочі будуть претендувати не менше десяти фігуристів, і пробитися на п'єдестал на четвертій своїй Олімпіаді буде вкрай складно. Хоча нічого неможливого немає, і я ставлю перед собою максимальні цілі.

Прикра «срібло» на Олімпіаді в Ванкувері

- Але на «золото» в командних змаганнях розраховуєте напевно?

- Фігурне катання - це не футбол і не хокей. Навіть в командній першості потрібно розраховувати тільки на себе і чесно виконати свою роботу. Тим більше що відповідальність в командних змаганнях на порядок вище.

- На Олімпіаді в Турині ви стали чемпіоном, виступаючи після важких травм і тривалого лікування ...

- Вісім років тому найбільше я побоювався короткої програми. Падіння на Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті ніяк не стирається з пам'яті. Весь час переслідувала думка: ось, знову впаду з четверного стрибка. І адже дійсно мав впасти! Коли дивлюся відеозапис олімпійського виступу, ловлю себе на думці: на тренуванні впав би. Тільки гранична концентрація дозволила тоді витягнути цей елемент. А в довільній взагалі було відчуття, що після четверного мене підхопив своїм крилом ангел, допомагаючи встояти після приземлення.

- Може бути, допомогли не тільки вищі сили, але і багатогодинні тренування у Олексія Мішина?

- І це також. Тільки без втручання зверху не обійшлося. На тренуванні з такого становища після четверного не виїхав би ніколи!

Тренер Олексій Мішин ніколи не втрачав віру в учня

- Олімпійський тріумф в Турині ви вважаєте найбільшою своєю перемогою?

- Безумовно. Олімпійське «золото» - це вершина, підкорити яку прагне будь-який спортсмен. Хоча в один ряд з туринським «золотом» ставлю і «срібло» Ванкувера.

- Як ви пережили поразку від молодого фігуриста Максима Ковтуна на передолімпійському чемпіонаті Росії?

- З поразок потрібно витягувати уроки. У процесі підготовки до Олімпіади були внесені необхідні зміни в довільну програму. Багато стрибки переставили в другу частину, що дасть солідну надбавку в балах, змінили порядок обертань. До чемпіонату Росії ми просто не встигли, як кажуть фігуристи, «вкатанним» програму.

- Багато відомих спортсмени і тренери, як і звичайні вболівальники, відводили вам роль прапороносця на параді відкриття Олімпіади ...

- Для мене, як і для будь-якого спортсмена, нести прапор країни на параді відкриття було б найвищою честю. На жаль, графік змагань не дозволяє брати участь в урочистій церемонії. Адже ще за день до відкриття Ігор належить виступити в короткій програмі в командних змаганнях, а через день після церемонії - в довільній. Потрібно зосередитися на виступах. Підводити своїх партнерів і вболівальників не маю права: від нас чекають перемоги.

З коханою дружиною і маленьким Сашком

- Чи не будуть ці очікування тиснути навіть на такого досвідченого спортсмена, як ви?

- Зараз важливо думати не про місця, медалях і балах, а просто виконати свою роботу. На це спрямовані зусилля моєї команди.

- Це Олімпіада стане останньою для вас?

- Ніколи не говори ніколи". Перед Ванкувером думав, що саме Олімпіада-2010 стане вінцем кар'єри, але прикра поразка від американця Евана Лайсачека, навіть не мав у своєму арсеналі четверного стрибка, змусило переглянути плани. А після Сочі займуся організацією туру «Євген Плющенко представляє« Шоу чемпіонів », в якому виступлять Стефан Ламб'єль , Бріан Жубер, Джонні Вейр і ще багато цікавих фігуристів. Збираємося виступити в сорока містах Росії і в декількох європейських.

Розмовляв Станіслав Ольшевський

Кому і що ви хочете довести своїм виступом на четвертій для вас Олімпіаді?
А бронзову медаль в Сочі будете вважати успіхом?
Може бути, допомогли не тільки вищі сили, але і багатогодинні тренування у Олексія Мішина?
Це Олімпіада стане останньою для вас?