Наш подарунок Латвії - путівка на Олімпіаду - Новини хокею - Поразка від латишів позбавило українську команду шансів поїхати на Олімпійські ігри-2010 у Ванкувер

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 лютого 2009, 10:20 Переглядів: 9 лютого 2009, 10:20 Переглядів:   Ключовий матч

Ключовий матч. Українці дали бій Латвії, але в Ванкувер все-таки поїдуть прибалтійські хокеїсти. Фото AFP.

Другий період, 34-я хвилина, 1: 1 ... Шайба в нашій зоні, Дмитро Толкунов намагається зробити передачу, але каучуковий диск зрадницьки "звалюється" з ключки, а Мікеліс Редліхс тут як тут. Латвійська стрілок підхоплює шайбу і розстрілює Ігоря Карпенко.

Після матчу головний тренер збірної України Олександр Сеуканд назве цей момент переломним у грі. "Це був подарунок супернику. Їдучи на турнір нам все бажали успіху і удачі. На жаль, сьогодні удачі з нами не було", - не приховував розчарування Сеуканд.

Природно, що звалювати всю провину на одного гравця було б не коректно, та й до кінця матчу залишалася ще сила-силенна часу. Але цей гол окрилив латишів і підкосив наших. Адже скільки часу боротися на рівних - і на тобі ...

Перший період зустрічі закінчився на користь збірної України. Це Андрій Срюбко дальнім кидком від синьої лінії відкрив рахунок. Правда, до цього травмувався наш капітан - Юрій Гунько кинувся під шайбу.

Друга двадцятихвилинка почалася з атак господарів турніру. Вони хвилину мали перевагу "5 на 3", українці вистояли. Але тут Побєдоносцев заробив штраф. Цього разу латиші нас не пробачили. Карсумс зрівняв рахунок. Потім був той нещасливий епізод з Толкуновим. А в третьому періоді відкладений штраф реалізував Ніжівійс - 1: 3.

Під кінець матчу Олександр Сеуканд пішов ва-банк, замінивши Карпенка шостим польовим гравцем. Надія з'явилася за хвилину 12 секунд до сирени, коли Климентьєв закинув шайбу. Але точний кидок Спруктс в порожні ворота поставив хрест на наших шансах поїхати в Ванкувер - 2: 4. Адже навіть у разі перемоги Італії над Латвією, у трьох команд було б однакову кількість очок, однак у нас гірше різниця шайб в особистих зустрічах. Але латиші не думали поступатися італійцям, вигравши -?:? Вони й поїдуть на Олімпіаду-2010.

А українці в нічого не значущому, з турнірної точки зору, поєдинку проти Угорщини ледь не зганьбилися. Після двох періодів ми програвали - 0: 2. Лише на 55-й хвилині вдалося зрівняти рахунок, а потім команди ще раз обмінялися шайбами. Основний час закінчився внічию - 3: 3. Не змінився рахунок і в овертаймі. А в серії буллітів вирішальну шайбу за нас закинув Сергій Варламов - 4: 3.

Олімпійську кваліфікацію українцям треба скоріше забути. Уже через два місяці нашій команді належить боротися за вихід до вищого дивізіону чемпіонату світу. Суперники - Італія, Польща, Великобританія, Румунія і Голландія.

ТРИ ПУТІВКИ У ВАНКУВЕР
У вихідні були розіграні останні три путівки до олімпійського Ванкувера. Крім латишів на Ігри-2010 поїдуть Німеччина (випередила Австрію, Японію і Словенію) і? (Обійшла - Францію і Казахстан). Раніше собі місце на Олімпіаді забронювали: Канада, США, Швейцарія, Росія, Чехія, Словаччина, Швеція, Фінляндія і Білорусь.