Полезные материалы

Як зробити сауну в квартирі у ванній кімнаті

  1. Чи можна встановлювати?
  2. перепланування
  3. Пожежна безпека і вентиляція
  4. сертифіковані моделі
  5. Місце монтажу
  6. установка

Власна сауна в квартирі - мрія практично будь-якого міського жителя. При цьому враховується не тільки комфорт, але і фінансова вигода - економія оплати послуг приватної лазні з лишком окуплять витрати через 3-4 роки. Однак мало хто знає, що для монтажу необхідно пройти нелегку бюрократичну перепону у вигляді узгодження установки .

Зміст статті

Чи можна встановлювати?

З появою готових саун невеликих розмірів підприємливі городяни відразу ж задумалися про встановлення їх в квартирі. Але при першій же перевірці з ЖЕКу або пожежного інспектора в поспіху демонтувались всі конструкції. Представники цих перевіряючих органів однозначно і категорично заявляли про заборону встановлення будь-якої сауни в міській квартирі. Але насправді поточні нормативні документи дають можливість здійснити монтаж.

Для прикладу можна взяти МГСН 3.01-95 (Московські міські будівельні норми), згідно з якими передбачається можливість установки сауни в квартирах, розташованих в будинках 1-ї категорії. Більш ні в яких документах не говориться про заборону або прямому дозвіл на установку. Однак за фактом, які бажають поліпшити комфортність своєї квартири зіткнуться з наступними проблемами:

перепланування

Установка сауни прирівнюється до зміни поточного плану квартири. Тому необхідно виконати довгу процедуру узгодження з БТІ. Для цього складається новий план приміщення, вказується місце розташування сауни. Інженер після ознайомлення дає дозвіл або відмову на подібну перестановку. У більшості випадків - останнім.

У більшості випадків - останнім

плани саун

Пожежна безпека і вентиляція

У подібній сауні дозволяється використовувати тільки електропіч. Її потужність не повинна перевищувати 4,5 кВт, що накладає обмеження на площу сауни. Крім цього необхідно встановити систему вентиляції . Зробити це можна тільки пробивши канал в зовнішній стіні будинку. Висновок пара у вентиляційну шахту будинку неприпустимий - її пропускна здатність не розрахована на такі навантаження.

Пожежний інспектор вимагатиме, щоб в сауні був облаштований так званий сухотруб. Це система аварійного пожежогасіння, що є трубопровід, що проходить по внутрішньому периметру сауни. У ньому є спеціальні отвори, з яких під час виникнення пожежної ситуації буде текти вода. Все це повинно бути підключено до пожежної сигналізації.

Все це повинно бути підключено до пожежної сигналізації

сертифіковані моделі

Установка саморобних кабінок в квартирі заборонена. Можливий монтаж тільки заводських моделей, які пройшли сертифікацію в Росії і призначені суто для установки в квартирах. Також забороняється використання хвойних порід дерев для оббивки. В процесі нагрівання їх поверхню виділяє смоли, що може бути небезпечно для здоров'я людини.

Місце монтажу

Забороняється встановлювати квартирні моделі сауни в житлових кімнатах або на кухні Забороняється встановлювати квартирні моделі сауни в житлових кімнатах або на кухні. Єдино дозволені місця - ванна або передпокій. Розуміючи реальні габарити цих приміщень, вельми важко буде розмістити в них додаткову «кімнату в кімнаті» навіть площею 2 м².

установка

Якщо ж після всіх узгоджень оформлення дозвільної документації бажання встановити власну парилку в квартирі залишилося - необхідно вибрати оптимальну модель. Перш за все, вибирається місце установки і потужність нагрівального елементу. Якщо немає можливості провести мережу з напругою 360 В, то максимальна потужність електропечі може становити 4,5 кВт. Далі слід вибрати модель сауни. Для цього враховується максимально допустима площа установки, матеріал виготовлення і комплектація. Мінімальний розмір так званих квартирних моделей становить 1 * 1 м. Варто враховувати, що повноцінно прийняти лазневі процедури в такій кімнаті можна лише 1 людині.

Каркас сауни виготовляється з негорючих матеріалів, а матеріал обшивки відповідає вищевикладеним вимогам. Монтаж умовно складається з наступних етапів:

  • Попередня підготовка місця установки - розчищення простору, покриття стін і стелі негорючими матеріалами. Далі проводиться підключення водопостачання і електроживлення.
  • Установка каркаса, обшивка дерев'яними панелями.
  • Монтаж нагрівальної печі, установка сухотруба.

Після цього проводиться перевірка герметичності всієї будови і бажано, - пробний запуск в тестовому режимі на максимальній потужності. Якщо ніяких проблем не виникло - сауна готова до використання.

Комфорт такої споруди може бути сумнівний. Невелика площа міської квартири значно зменшиться через монтаж сауни. У доповненні до цього необхідно буде проводити постійні профілактичні заходи щодо перевірки безпеки. Монтаж повноцінної сауни можливий лише в спеціально підготовленому приміщенні приватного будинку. Ідеальний варіант - в окремій будівлі. Але в кінцевому підсумку вибір залишається за вами.

Чи можна встановлювати?