Полезные материалы

Як правильно купати новонароджених

Є малюки, яких купання збуджує, і укласти спати таких крихіток потім не просто.

Фото: egorium.ru

Купання новонародженого, особливо найперше, - справжнє подія , Радісну і хвилюючу для всіх членів сім'ї. Хочете, щоб купання пройшло без сучка і задирки? Все, що потрібно знати батькам про купання своєї дорогоцінної крихти, ви прочитаєте тут.

Догляд за новонародженим - це приємні і радісні турботи, пише moirebenok.ua . Повірте, купати дитину зовсім нескладно і не страшно. І нічого, що ви поки ще молоді батьки без досвіду, а він такий крихітний. Пройде зовсім небагато днів, і ви будете отримувати справжнє задоволення від купання малюка і насолоджуватися тим, як водні процедури подобаються маленькій людині. А щоб купання новонародженого на практиці пройшло за всіма правилами, озбройтесь теорією і отримуйте відповіді на найбільш хвилюючі питання.

ПЕРШЕ КУПАННЯ: КОЛИ МОЖНА

Сучасні дитячі лікарі дозволяють купати немовляти вже в перший день після виписки з пологового будинку, не чекаючи загоєння пупкової ранки. Чекати, поки заживе пупкова ранка, потрібно лише в тому випадку, якщо є якісь особливі рекомендації лікаря і проблеми із загоєнням, наприклад, ранка мокне. Після купання пупкову ранку просто промокніть рушником або серветкою і обробіть пупок новонародженого.

ЧАС ДЛЯ КУПАННЯ

Кожна дитина - індивідуальна, тому час для купання ви повинні визначити, виходячи з поведінки малюка. Як правило, купають новонароджених ввечері, перед нічним годуванням. Вважається, що після водних процедур дітки міцніше засипають. Однак є малюки, яких купання збуджує, і укласти спати таких крихіток потім непросто. Поспостерігайте за своєю дитиною, якщо вечірнє купання йому не підходить, купайте днем ​​або вранці.

ЩО ДОДАВАТИ У ВОДУ

За сучасними правилами не потрібно кип'ятити воду і тим більше додавати в неї марганцівку (запам'ятайте, марганцівка може привести з серйозних опіків ніжної шкіри!). За бажанням можна додати відвар трави: череди або ромашки. Зробити їх легко самостійно, а можна скористатися вже готовими косметичними засобами для новонароджених, які продаються в широкому асортименті в аптеках (попередньо порадьтеся з лікарем).

Дитяче мило і спеціальні засоби для купання немовлят використовуйте не більше двох разів в тиждень - вони пересушують ніжну шкіру.

Якщо у дитини дуже суха шкіра, проблемна, є алергічні висипання, за рекомендацією педіатра (неонатолога в пологовому будинку) потрібно придбати спеціальний засіб для купання немовлят з проблемною шкірою в аптеці.

ЯК Заваров ТРАВУ

У каструлю насипте стакан низки (ромашки), залийте літром окропу. Накрийте кришкою і залиште на 3-4 години. Вилийте вийшов настій в ванну через подвійний шар марлі.

Відвар повинен бути свіжим, кожен раз заварюйте траву для купання в день водних процедур.

ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ І ПОВІТРЯ

Температура в кімнаті повинна бути комфортною (20-22 ° С), не потрібно спеціально прогрівати кімнату - в задушливому приміщенні, з великою кількістю пара дитині і вам буде складно дихати.

Для першого купання рекомендують температуру 36-37 ° С - звіряйтеся з показаннями термометра для води і пам'ятайте: краще трохи прохолодніше, ніж трохи гаряче, адже шкіра малюка дуже чутлива. Надалі температуру води у ванні знижуйте на 1 ° С протягом кожного тижня-двох. До місяця непогано дійти до температури на 2-4 градуси нижче вихідної, до двох - на 4-6 градусів нижче. Після купання обливайте дитини на 1-2 ° С нижче тієї, в якій він купався.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ

Купати потрібно або до годування, або через 45 хвилин після. Перед купанням влаштуйте малюкові повітряні ванни - роздягніть, покладіть на пеленальний столик, або на будь-яке інше просторе місце (диван, своє ліжко). Нехай малюк декілька хвилин полежить голенький - не переживайте, що він замерзне, це важлива складова загартовування! Погладжуйте тіло малюка: від ніжок і ручок до спинки, животика, згинайте і розгинайте ручки, ніжки.

як купати

Підтримуючи дитину двома руками (під шию і грудку, або - потилицю і спинку) опустіть у воду, направляйте малюка - плавайте - від одного краю ванни до іншого. Взявши дитини пахви, опускайте в воду і виймайте з неї.

Перше купання має тривати 5-7 хвилин, за кілька днів збільште час купання до 15 хвилин, потім - за бажанням малюка час можна збільшити.

Купати дитину в пелюшки або без неї - вирішувати вам. Вважається, що в пелюшці дитині спокійніше купатися - вона обволікає тіло малюка, створюючи ефект захищеності, немов в маминому животику.

ПІСЛЯ ВАННИ

Завершивши купання дитини, оберніть його м'яким рушником, промокніть шкіру малюка і знову влаштуйте повітряні ванни на кілька хвилин.

Приблизно тоді, коли малюкові виповниться місяць, можна починати гімнастику і масаж після купання.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Хочете, щоб купання пройшло без сучка і задирки?