Полезные материалы

Боксерські рукавички: від античних часів до сучасності

Історія боксу налічує близько п'яти тисяч років, зокрема - Д. Дідро у своїй "Енциклопедії" пише про те, що кулачні бої відомі на півдні Європи з 3 тисячоліття до нашої ери, що підтверджується великою археологічної базою і хронікальними свідоцтвами.

Перші прямі згадки про поєдинках, які умовно можна класифікувати як боксерські, відносяться до еллінської культури. Проте, шкіряні обмотки на руки в контексті тренувальних спарингів, ймовірно, використовувалися стародавніми греками приблизно з XII століття до нашої ери, їх називали мейліхай. Саме в Стародавній Греції і Стародавньому Римі кулачний бій набув широкого поширення, але дуже скоро був модифікований до панкратіону, включеного в VII столітті до нашої ери в перелік олімпійських дисциплін. Тоді ж з'явилися подальші варіанти розвитку шкіряної обмотки на руки - сфайраем, а пізніше - кест.

Сфайраем і кест (або цести) представляли собою ті ж шкіряні обмотки, якими перебинтовувати кисті рук, зап'ястя і частина передпліччя Сфайраем і кест (або цести) представляли собою ті ж шкіряні обмотки, якими перебинтовувати кисті рук, зап'ястя і частина передпліччя. Відмінність цих прообразів боксерських рукавичок від початкового варіанту (мейліхай) полягало в наявності посилених накладок в області кісточок. Справа в тому, що на відміну від сучасних боксерських рукавичок у кест було дві функції. Перша - захист руки бійця, друга - посилення удару (для цього застосовувалися накладки зі свинцю і заліза). Деякі моделі давньоримських кест навіть забезпечені металевими шипами в районі кісточок, вони відносяться до періоду IV-II століть до нашої ери.

На Русі кулачні бої відомі з давніх-давен, зокрема про такі згадує Повість временних літ під 1068 роком. Однак на відміну від тих же давньоримських кулачних боїв поєдинки на Русі ніколи не приносили доходу ні організаторам, ні бійцям. Крім того, бій вівся тільки голими руками. Після прийняття християнства кулачні бої були заборонені, нібито будучи "пережитком варварської епохи".

Проте, кулачні бої нікуди не ділити, по селах і селах вони існували аж до 1917 року, коли їх заборона отримав законодавче обґрунтування. Відомо, що найчастіше в таких боях на руки бійців щільно намотувалися ганчірки, які з одного боку знижували ризик травми руки, а з іншого - зменшували силу удару. І це вже більш очевидний прообраз сучасних боксерських рукавичок.

Однак перші боксерські рукавички в повному розумінні цього слова з'явилися в Англії в XV столітті. Це були конструкції зі шкіри на зразок рукавиць, які щільно набивалися кінським волосом. Але застосовувалися вони тільки для тренувань, на турнірах продовжували битися голими руками.

Лише в 1867 році маркіз Квінсберрі створює оригінальний звід правил, згідно з якими рукавички слід використовувати не тільки на тренуваннях, а й в рингу. З цього моменту виникає універсальна типологія боксерських рукавичок, їх починають ділити на тренувальні і турнірні. Пізніше (до кінця XX століття) додається категорія снарядних рукавичок.

Сьогодні з урахуванням великої кількості спортивних магазинів в будь-якому більш-менш великому місті знайти боксерські рукавички зовсім неважко. Інше питання полягає в тому, що для підбору дійсно практичною і зручною екіпіровки потрібен великий вибір, гарантовану якість і адекватні ціни. І щоб вирішити цю проблему досить просто перейти на сайт інтернет-магазину TUT-BOXING. Тут знають толк в рукавичках для боксу!