Карлсен перемагає Каруану на тай-брейку матчу на першість світу з шахів 2018 року

1. результати
  2. Партія 2: Карлсен - Каруана (0,5-0,5)
  3. Партія 3: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)
  4. Партія 4: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)
  5. Партія 5: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)
  6. Партія 6: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)
  7. Партія 7: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)
  8. Партія 8: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)
  9. Партія 9: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)
  10. Партія 10: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)
  11. Партія 11: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)
  12. Партія 12: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)
  20. Історія

Магнус Карлсен переміг Фабіано Каруану в третій партії тай-брейку, відстоявши титул чемпіона світу в матчі 2018 року . Після 12 нічиїх в класичних партіях, Карлсен виграв всі три партії тай-брейку, перемігши із загальним рахунком 3.0-0.0.

Тепер він втретє успішно захистив свій титул чемпіона світу.

У третій і останній партії тай-брейку Каруана випробував варіант Паульсена сициліанського захисту. Карлсен відповів розстановкою в дусі системи Мароці. Претендент, який потребував у перемозі, не міг створити контргру. Він затягнув опір в закінченні з конем проти слона, але в кінцевому рахунку у Карлсена були кращі шанси і швидші пішаки.

Карлсен задовольнявся нічиєю, продовживши прагнути до перемоги. Вперше з часу завоювання титулу в 2013 році, Карлсен переміг в матчі на першість світу, не програвши жодного разу.

Партія тривала 51 хід.

Друга партія: Магнус Карлсен переміг і в другій партії тай-брейку матчу на першість світу 2018 року проти Фабіано Каруани. Тепер у нього велику перевагу в рахунку - 2.0-0.0 перед третьою партією. Чемпіону потрібно набрати пів-очка в останніх двох партіях, щоб зберегти свій титул.

У другій партії тай-брейку Карлсен знову застосував челябінський варіант. Як і в останній класичної партії, він відправив коня через e7 на g6.

Позиція загострилася, коли Каруана відправив вперед пішака "c". Карлсен спокійно допустив її просування, забравши пішака, коли вона зробила крок на передостанню горизонталь. Формально він пожертвував фігуру, але у норвезького шахіста було занадто багато білих полів для вторгнення, а позиція білих була занадто погано скоординована, щоб вони могли врятуватися.

Партія тривала 28 ходів. Ось аналіз МГ Сема Шенкленда:

Перша партія: Карлсен виграв першу партію тай-брейка за 55 ходів. Білими він розіграв щось на зразок челябінського варіанти зі зміною кольору, дебют, який лише кілька разів зустрічався в класичних партіях.

Карлсен запропонував пішака за довготривалу ініціативу на ферзевому фланзі. Все пішаки претендента виявилися ізольованими. Карлсен також отримав перевагу двох слонів і виграв складне Турову закінчення.

Аналіз МГ Сема Шенкленда:

Матч на першість світу між Магнусом Карлсеном і Фабіано Каруаной розпочався 9 листопада в Лондоні. Узагальнюємо всю інформацію в зведеної статті:

результати

Партія 1: Каруана - Карлсен (0,5-0,5)

У першій партії матчу на Першість світу 2018 року в Лондоні Фабіано Каруана втримав білими найгірше закінчення, зробивши нічию з Магнусом Карлсеном. Партія, розпочата сициліанського захистом, тривала 115 ходів.

Репортаж:   Каруана насилу утримує нічию проти Карлсена Репортаж: Каруана насилу утримує нічию проти Карлсена

(Примітки МГ Сема Шенкленда)

Магнус Карлсен почав захист титулу з нічиєї в першому турі. | Фотографія Майка Кляйна / Chess.com.

Партія 2: Карлсен - Каруана (0,5-0,5)

У другій партії матчу на Першість світу 2018 року в Лондоні Магнус Карлсен втримав найгірше Турову закінчення білими. Його партія з Фабіано Каруаной почалася ферзевому гамбітом, тривала 49 ходів і завершилася внічию.

Репортаж:   Каруана дивує Карлсена в дебюті, але той домагається нічиєю Репортаж: Каруана дивує Карлсена в дебюті, але той домагається нічиєю

Сьогодні вже у Магнуса Карлсена не вистачало пішаки в Турову закінчення, але він встояв в партії з Фабіано Каруаной. | Фотографія Майка Кляйна / Chess.com.

Партія 3: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)

У третій партії матчу на Першість світу 2018 року в Лондоні Фабіано Каруана і Магнус Карлсен знову розіграли Варіант Россолимо Сицилійський захист, і знову партія завершилася внічию. Чорні прагнули до перемоги, але їхня перевага виявилося недостатнім.

Репортаж:   Каруана повторює варіант Россолімо, але не може здолати Карлсена Репортаж: Каруана повторює варіант Россолімо, але не може здолати Карлсена

У третьому турі Фабіано Каруана і Магнус Карлсен зіграли найнуднішу партію матчу і знову погодилися на нічию. | Фотографія Майка Кляйна / Chess.com.

Партія 4: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)

Фабіано Каруана і Магнус Карлсен звели внічию і четверту партію матчу на першість світу 2018 року. На цей раз вони розіграли варіант чотирьох коней англійської початку, де перевага Карлсена було, в основному, символічним.

Партія 5: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)

П'ята партія матчу на Першість світу 2018 року між Фабіано Каруаной і Магнусом Карлсеном також закінчилася внічию. Знову чемпіон відповів на хід 1. e4 сициліанського захистом, але на цей раз Каруана застосував гібрид системи Россолимо і флангового гамбіту з ходом 6. b4 !?

Цього не вистачило, щоб поставити Карлсена в глухий кут, і партія завершилася внічию після 34 ходів.

Партія 6: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)

Шоста партія матчу на Першість світу 2018 року між Магнусом Карлсеном і Фабіано Каруаной закінчилася внічию, як і всі попередні. Чемпіон світу вперше почав партію ходом 1. e4, на що претендент відповів своєю улюбленою російською партією.

З перших двадцяти полуходов (вважаючи окремо ходи чорних і білих) коні зробили п'ятнадцять. Позиція на дошці залишалася приблизно симетричною, але Каруана зумів отримати перевагу. Карлсен віддав фігуру за три пішаки і перейшов в закінчення, де зумів зробити нічию до 80-му ходу.

Згідно з програмою Стокфіш, у Каруани був виграш з матом не пізніше 30-го ходу після помилки білих 67. Крg6 ?, але він не помітив вирішальний хід 68 ... СH4.

Репортаж:   Каруана упускає неможливий виграш Репортаж: Каруана упускає "неможливий" виграш

Партія 7: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)

Магнус Карлсен і Фабіано Каруана звели внічию і сьому партію матчу на Першість світу 2018 року. Чемпіон світу повернувся до ходу 1. d4, який він застосував у своїй першій білій партії, і учасники матчу слідували їй, поки білі не відступили в бік ходом 10. Кd2.

Пішакова структура стала симетричною, і позиція вимерло після декількох ранніх розмірів. Нічиє угоду було на 40-му ході.

Репортаж:   Знову ферзевий гамбіт, і знову нічия Репортаж: Знову ферзевий гамбіт, і знову нічия

Партія 8: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)

Магнус Карлсен і Фабіано Каруана звели внічию восьму партію матчу на Першість світу 2018 року . Каруана отримав відмінні шанси білими в челябінському варіанті, але кілька разів вибрав не найпринциповіші продовження і дозволив Карлсену домогтися рівняння. Партія тривала 38 ходів.

Репортаж:   Карлсен ледь не програв в челябінському варіанті Репортаж: Карлсен ледь не програв в челябінському варіанті

Партія 9: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)

Дев'ята партія матчу на Першість світу 2018 року закінчилася внічию. як і всі попередні. Магнус Карлсен і Фабіано Каруана встановили рекорд за тривалістю нічийної серії в матчах на першість світу.

На цей раз Карлсен знову розіграв англійське початок, вже застосовувалося їм в четвертій партії, і отримав кращу позицію в дебюті. У нього також залишалося більше часу на обдумування.

Норвезький гросмейстер, можливо, поквапився з ходом 25.h5, дозволивши Каруане добитися нічиєї двома прекрасними пішакове просування. Партія тривала 56 ходів.

Репортаж:   Рекорд побитий Репортаж: Рекорд побитий!

Партія 10: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)

Десята партія матчу на Першість світу 2018 року між Фабіано Каруаной і Магнусом Карлсеном розвивалася дуже цікаво, але все одно закінчилася внічию. У челябінському варіанті Каруана вже на 12-му ході застосував новинку b4 !, хоча і в восьмій партії він отримував вигідну позицію.

Чемпіон світу грав в безкомпромісні шахи, критичним ходом 21 ... b5 !, кинувши напризволяще ферзевий фланг в надії дати мат на королівському.

Нічия здавалася найменш вірогідним результатом партії, але саме так вона і завершилася після 57 ходів.

(Примітки МГ Максима Ваш'є-Лагравом)

Партія 11: Карлсен - Каруана (0.5-0.5)

У 11 партії матчу на Першість світу 2018 року Магнус Карлсен знову боровся проти російської партії у виконанні Фабіано Каруани, але більша частина фігур скоро покинула дошку, і боротьба знову завершилася внічию. Чемпіон і претендент повторили варіант, який зустрівся в їх партії на Кубку Сінкфілд в 2018 році , Причому, американець першим пішов в сторону ходом 7 ... 0-0.

Варіант претендента з маневром ... Кd7 і ... Кf6 був згаданий в "відвертому відео", помилково опублікованому його командою, але Каруана без проблем утримав позицію, перейшовши в закінчення з різнокольоровими слонами. Партія тривала 55 ходів.

Репортаж:   повернення Карякіна Репортаж: повернення Карякіна

Партія 12: Каруана - Карлсен (0.5-0.5)

Ні Фабіано Каруана, ні Магнус Карлсен не зміг перемогти в 12-й і останній партії матчу в класику чемпіонату світу 2018 року . Після дванадцяти нічиїх рахунок матчу 6.0-6.0.

Цей матч став першим в історії боротьби на першість світу, які пройшли без результативних партій в основний час.

Карлсен випробував нове продовження в челябінському варіанті, розташувавши коня на g6 замість його повернення на b8. Шахісти рокірувати на протилежні фланги, але нічиє угода відбулася, коли здавалося, що все найцікавіше в партії ще попереду.

Партія тривала 31 хід.

Репортаж:   Карлсен пропонує нічию в кращій позиції, прагнучи на тай-брейк Репортаж: Карлсен пропонує нічию в кращій позиції, прагнучи на тай-брейк

Розклад

Чемпіонат пройде з 8 по 28 листопада 2018 року. 8 листопада відбудеться церемонія відкриття, потім будуть зіграні дві партії, потім день відпочинку, потім ще дві партії, і так далі. Тури починаються о 15:00 за місцевим часом або о 18:00 за московським. Церемонія закриття (і при необхідності тай-брейк) відбудуться 28 листопада.

Розклад

Четвер 8 листопада Прес-конференція та відкриття П'ятниця 9 листопада Партія 1 Субота 10 листопада Партія 2 Неділя 11 листопада - Понеділок 12 листопада Партія 3 Вівторок 13 листопада Партія 4 Середа 14 листопада - Четвер 15 листопада Партія 5 П'ятниця 16 листопада Партія 6 Субота 17 листопада - Неділя 18 листопада Партія 7 понеділок 19 листопада Партія 8 вівторок 20 листопада - середа 21 листопада Партія 9 четвер 22 листопада Партія 10 П'ятниця 23 листопада - Субота 24 листопада Партія 11 Неділя 25 листопада - понеділок 26 листопада Партія 12 вівторок 27 листопада - середа 28 листопада Тай -брейк / Церемонія закриття

Місце проведення

Матч пройде в виставковому залі Коледж (The College) в лондонському районі Холборн (Holborn). 2 серпня в Стрімі на Фейсбуці Ілля Мерензон, директор компанії World Chess розповів, що будівля була частиною Коледжу Святого Мартіна, відомої школи мистецтва і дизайну, яку закінчила, наприклад, Стелла Маккартні.

У залі можуть поміститися від 400 до 500 осіб в день, але в прес-релізі згадуються 400.

В якості ігрового залу буде використовуватися театр, розташований в будівлі.

"Фотографії місця проведення Матчу на першість світу". - Ілля Мерензон 1 серпня 2018 року.

Коледж розташований в центрі Лондона ( докладніше тут ) На Саутгемптон Роу, на північ від станції метро Холборн і недалеко від Британського Музею.

Учасники

У матчі зустрічаються двоє найсильніших шахістів планети, якщо оцінювати силу за допомогою рейтингу ФІДЕ: Карлсен займає його перший рядок, а Каруана - другу. Таке траплялося не надто часто: останній матч двох найсильніших за рейтингом шахістів відбувся в 1990 році, між Гаррі Каспаровим та Анатолієм Карповим.

Магнус Карлсен (Норвегія) є чинним чемпіоном світу, що захищає свій титул. Йому 27 років, і він став чемпіоном в 2013 році, перемігши індійського гросмейстера, чемпіона світу Вішванатана Ананда.

Карлсен - один з найталановитіших шахістів в історії. Він став гросмейстером у віці 13 років, 4 місяців і 27 днів, виграв безліч турнірів і є найсильнішим у світі шахістом з 2011 року.

Магнус Карлсен. | Фотографія Марії Ємельянової / Chess.com.

Фабіано Каруана (USA) домігся права кинути виклик чемпіону світу, перемігши в Турнірі претендентів ФІДЕ в березні цього року в Берліні. Йому 26 років, і він теж в дитинстві був шаховим вундеркіндом, ставши гросмейстером у віці 14 років, 11 місяців і 20 днів.

Каруана народився в Майамі і виріс в Брукліні, але переїхав до Італії в 2005 році і виступав за цю країну до самого повернення в США в 2015 році. Він живе в Сент-Луїсі, штат Міссурі, - тому самому місті, де він завоював Кубок Сінкфілд в 2014 році , Стартувавши в турнірі з неймовірних семи перемог поспіль.

Фабіано Каруана. | Фотографія Марії Ємельянової / Chess.com.

Призовий фонд

За правилами ФІДЕ призовий фонд матчу повинен становити не менше одного мільйона євро за вирахуванням податків. Повідомляється, що організатори з World Chess надали мінімальний призовий фонд, який може трохи збільшитися на відрахування від вхідних квитків.

Призовий фонд буде поділений у співвідношенні 60 відсотків переможцеві і 40 відсотків тому, хто програв, якщо він триватиме 12 партій. Якщо переможець визначиться на тай-брейку, переможцю дістанеться 55 відсотків, а тому, хто програв 45 відсотків.

Прямий ефір

Команда гросмейстерів і майстрів Chess.com буде вести трансляцію партій на онлайн сервері , А також коментувати його в прямому ефірі на Chess.com/TV і Twitch.tv/chess. Наші експерти представлять вам найсвіжіші знахідки, вичерпно пояснять ходи, проведуть інтерв'ю, зйомки за сценою, і так далі.

Після кожної партії наші автори @MikeKlein і @PeterDoggers і фотограф Марія Ємельянова (@misslovalova) готуватимуть для вас докладні новинні репортажі з Лондону.

Російською мовою:

У дні відпочинку МГ Володимир Добров буде публікувати на нашому каналі https://www.twitch.tv/chesscomru/ відео, докладно розповідають про зіграних партіях.

квитки

Вхідні квитки в Коледж в Холборн продаються на сайті Ticketmaster за ціною від 45 фунтів ($ 58.85 / 50.63 євро) до 100 фунтів ($ 130.73 / 112.47 євро).

Правила

З повними офіційними правилами можна ознайомитися в PDF . Ось найважливіше про матчі:

• Матч складатиметься з 12 партій. Перемагає гравець, який першим набере 6.5 очок.
  • Жеребкування на церемонії відкриття визначить, хто грає в першій партії білими.
  • Після шести партій колір змінюється, і той, хто грав білими в шостий партії, знову отримує білий колір в сьомий. Його противник зіграє білим кольором першу та 12-ую партії.
  • Контроль часу - 100 хвилин на перші 40 ходів, 50 хвилин на наступні 20 ходів і 15 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого.
  • У разі рівного розподілу в рахунку після 12 партій проводиться тай-брейк з чотирьох партій в швидкі шахи по 25 хвилин кожному з додаванням 10 секунд на хід.
  • Якщо і ці партії не виявлять переможця, відбудуться дві бліц-партії (по 5 хвилин з додаванням 3 секунд на хід). У разі рівного розподілу в рахунку після двох партій проводяться ще дві, і так далі. Якщо рівність в рахунку збережеться після п'яти серій, відбудеться армагеддон. Гравець, який виграв жеребкування, має право вибрати колір. Білі отримають п'ять хвилин, а чорні - 4 хвилини до 60-го ходу. Починаючи з 61-го ходу противникам буде додаватися по 3 секунди на хід. При нічиєї в партії в матчі перемагають чорні.
  • Угода на нічию до 30-го ходу чорних заборонено правилами, за винятком триразового повторення ходів зі схвалення судді.

Історія

У чемпіонатів світу з шахів давня традиція. Перший офіційний матч між Іоганном Цукерторта і Вільгельмом Стейніц відбувся в 1886 році. Стейніц виграв, ставши першим чемпіоном світу з шахів в історії.

Після цього титул переходив до Емануілу Ласкеру (Німеччина), Хосе Капабланке (Куба), Олександру Альохіну (Росія / Франція) і Максу Ейве (Нідерланди), завойовує титул після перемог над своїми попередниками, чемпіонами світу.

Альохін повернув собі титул, але помер в 1946 році, і титул залишився без господаря. У 1948 році ФІДЕ організувала турнір, виграний Михайлом Ботвинником (Радянський Союз), який поступався в матчах своїх співвітчизників Василю смислових і Михайлу Талю, але перемагав їх в матч-реванші. Після поразки від Тиграна Петросяна матч-реванш не був передбачений, і Ботвинник відмовився від подальшої участі в боротьбі за першість світу.

Борис Спаський переміг Петросяна, але на ньому переважання радянських шахістів закінчилося. У матчі 1972 року в Рейк'явіку, відомому як "Матч століття", переміг Боббі Фішер. ФІДЕ не прийняла всі вимоги Фішера, висунуті їм перед матчем проти Анатолія Карпова в 1975 році, тому Фішер відмовився відмовився грати і був позбавлений титулу.

Карпов, проголошений чемпіоном, зберігав титул 10 років, але в 1985 році програв другий матч Гаррі Каспарову після того, як перший був перерваний ФІДЕ роком раніше: переможець не був виявлений після 48 (!) Партій.

Каспаров перемагав Карпова ще тричі, а потім порвав з ФІДЕ і зіграв три матчі під егідою свого дітища - Професійної шахової асоціації (PCA). Він переміг Найджела Шорта і Віші Ананда, але 2000 року поступився Володимиру Крамнику, який вважається 14-м класичним чемпіоном світу.

Анатолій Карпов, Олександр Халифман, Вішванатан Ананд, Руслан Пономарьов, Рустам Касимджанов і Веселін Топалов ставали чемпіонами світу ФІДЕ в 1990-х і 2000-х, але значимість їх титулів ставиться під сумнів, тому що в цих чемпіонатах не приймав участь Каспаров, і вони не вписуються в традицію матчів.

Тим часом, в 2004 році Крамник захистив титул в матчі з Петером Леко і переміг в "об'єднавчому матчі" Топалова в 2006 році. Ананд завоював титул на турнірі в Мехіко в 2007 році і захистив його в матчах з Крамником в 2008, Топаловим в 2010 і Борисом Гельфандом в 2012 році.

Магнус Карлсен переміг Ананда в 2013 році в Ченнаї і успішно захистив свій титул в матчах з тим же супротивником в 2014 році і Сергієм Карякіним в 2016. У листопаді 2018 року Каруана стане третім претендентом, який битиметься з Карлсеном.