Полезные материалы

WikiZero - Нічийна смерть

  1. Класифікація ігор по нічийній смузі [ правити | правити код ]
Wikipedia

open wikipedia design.

Нічийна смерть - етап розвитку логічної гри (зазвичай мова йде про настільні ігри, таких як шахи , шашки , го та ін.), коли розробленість теорії досягає рівня, що дозволяє будь-якому володіє їй гравцеві, незалежно від кваліфікації противника, звести партію в гіршому випадку до нічиєї.

Після настання «нічийної смерті» гра, очевидно, стає безглуздою, і до неї в значній мірі втрачається інтерес. Очевидно, що в будь-якому змаганні більшість партій буде закінчуватися внічию, і гра втратить свою основну функцію: порівняння можливостей гравців.

Наступ нічийної смерті в різні часи передбачали для багатьох поширених ігор, зокрема, для шахів і шашок. Для уникнення такої ситуації пропонувалися зміни правил, нові варіанти ігор. На практиці, однак, ці ігри продовжують існувати і в вихідних варіантах.

Прикладом широко відомої гри, що знаходиться в стані «нічийної смерті», оскільки для неї загальновідомий алгоритм відомості партії внічию для будь-якого боку, є хрестики нолики на поле 3 × 3. англійські шашки прораховані програмою Chinook [1] [2] . На сайті проекту Chinook можна знайти цілий список настільних ігор, які на цей момент повністю прораховані (тобто або знайдений алгоритм відомості гри внічию, або доведений виграш однієї зі сторін за умови проходження оптимальної стратегії) [3] .

Класифікація ігор по нічийній смузі [ правити | правити код ]

Подальша класифікація відображає лише сучасний стан ігор, а не формальну можливість нічийної смерті в далекому майбутньому:


This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.