Полезные материалы

Керівництво по роботі з системою Webmoney

  1. Коротко про систему Платіжна система WebMoney Transfer (WMT) була заснована в 1998 році і на даний...
  2. Робота з програмою WebMoney Keeper Classic
  3. Гаманці. Створення та управління
  4. Отримання і відправка коштів
  5. Основні вимоги системи безпеки системи WebMoney

Коротко про систему

Платіжна система WebMoney Transfer (WMT) була заснована в 1998 році і на даний момент є найбільш популярним засобом здійснення покупок і здійснення платежів на території СНД.

Число зареєстрованих користувачів стрімко наближається до 10 мільйонам чоловік. Сьогодні практично будь-яка людина має можливість скористатися всіма перевагами даної платіжної системи:

  • отримання та переказ грошей не виходячи з дому;

  • відстань між платником і одержувачем платежу більше не має значення: кошти будуть прийняті з іншого кінця земної кулі так само, як якщо б їх відправили з сусіднього будинку;

  • швидкість проведення операцій (транзакція займає не більше кількох секунд);

  • низька комісія за переказ коштів - всього 0,8 відсотка від суми переказу;

  • система WebMoney має одну з кращих систем безпеки зберігання і переказу грошей, електронні гроші неможливо підробити.

Реєстрація в системі і управління електронними грошима

Система WebMoney забезпечує проведення транзакцій в режимі реального часу. Для управління платежами використовується спеціальна клієнтська програма WebMoney Keeper (як правило, користувачі системи називають програму просто «кіпер»).

Існує три види кіперів:

  • Keeper Classic (встановлюється як звичайна Windows-програма);
  • Keeper Light (забезпечує доступ до гаманців через звичайний веб-браузер після входу на спеціальний сайт);
  • Keeper Mini (аналог Keeper Light зі спрощеним інтерфейсом і мінімумом функцій).

У даній статті ми розберемо реєстрацію та роботу з Keeper Classic - повнофункціональної програмою для роботи з системою Webmoney:

  • для початку скачайте програму Keeper Classic

  • запустіть завантажений файл. Процедура установки проста - чітко дотримуйтесь інструкцій програми. Під час установки програма запитає вашої дозвіл на установку спеціальних сертифікатів: обов'язково натисніть «Так» - сертифікати необхідні для нормальної роботи програми.

  • після завершення установки програми ви можете почати реєстрацію :

Трохи технічної інформації. Файл ключів доступу має розширення .kwm. Він не буде потрібно вам при звичайній роботі з кіпером. Однак якщо ви захочете отримати доступ до ваших коштів в системі WebMoney з іншого комп'ютера, або після переустановлення кіпера, активація програми без файлу ключів виявиться неможливою. Таким чином система захищається від зловмисників, які можуть викрасти ваш пароль до кіперу. Навіть якщо це і станеться, отримати доступ до ваших коштів без файлу ключів вони не зможуть. Це відрізняє WebMoney від інших систем, які для авторизації запитують тільки логін і пароль.

Як ви вже зрозуміли, файл ключів .kwm необхідно зберігати в недоступному для сторонніх місці: флеш-накопичувачі, компакт-диску, дискеті тощо Якщо ви впевнені в безпеці вашого комп'ютера, можете зберегти файл ключів не на флеш-накопичувач або дискету, як пропонує програма за замовчуванням, а на жорсткий диск.

Навіть в разі крадіжки файлу ключів .kwm зловмисникам знадобиться ще і пароль для доступу до ключів, який захищає файл. Пароль встановлюєте ви в тому ж вікні.

1. На сторінці вам запропонують вибрати кіпер - вибирайте Classic. Заповніть всі поля з'явився формуляра. Настійно рекомендуємо вам вводити коректні і достовірні дані про себе. Введені вами при реєстрації дані конфіденційні, вони не будуть доступні іншим користувачам системи, якщо ви тільки самі цього не захочете. У графі e-mail обов'язково вказуйте ящик електронної пошти, до якої ви має доступ - на нього буде вислана важлива інформація.

У графі e-mail обов'язково вказуйте ящик електронної пошти, до якої ви має доступ - на нього буде вислана важлива інформація

Тепер перевірте правильність всіх заповнених даних і натисніть кнопку «Продовжити».

2. Не закриваючи вікно програми, перевірте вашу електронну пошту, яку ви вказали в першому кроці. Вам повинно прийти лист від системи WebMoney, що містить реєстраційний код. Зверніть увагу, що іноді поштові сервери приймають листи від поштових роботів за спам. Якщо ви так і не отримали лист, пошукайте його в папці «Спам», або спробуйте почати процес реєстрації заново, і вкажіть іншу поштову скриньку. Запам'ятовувати або записувати реєстраційний код не потрібно - він знадобиться вам тільки на цьому етапі реєстрації.

3. Далі натисніть посилання «ТУТ» для запуску WebMoney Keeper.

4. Програма відкриється в окремому вікні, натисніть кнопку «Далі».

5. Призначте пароль для входу в програму. Обов'язково запам'ятайте і запишіть пароль!

6. На наступному етапі порухайте мишку в межах вікна і понажимайте випадковим чином кнопки клавіатури - в цей час буде генеруватися унікальний файл ключів, що містить вашу цифровий підпис в системі. Програмі знадобиться деякий час для створення файлу - в цей час ви можете ознайомитися з цікавими фактами і системі, що відображаються під час роботи програми.

7. Після завершення процесу генерації ключів ви отримаєте ваш особистий 12-значний WM-ідентифікатор (WMID). Усередині нього ви будете створювати гаманці з різними валютами. Принцип ідентифікаторів в системі WebMoney схожий з принципом присвоєння номера рахунку банком. За WM-ідентифікатором можна переглянути відкриту користувачем інформацію про нього, або зв'язатися з ним по внутрішній пошті. WMID є відкритою інформацією, ви можете не приховувати його від сторонніх. Неодмінно запишіть ваш номер WM-ідентифікатора!

8. Зверніть особливу увагу на даний етап реєстрації: ви повинні вказати місце для збереження файлу ключів вашого кіпера, а також призначити пароль доступу до них. Пароль на вхід в кіпер ні в якому разі не повинен збігатися з паролем доступу до ключів. Запам'ятайте і запишіть пароль доступу до ключів!

9. Останній крок реєстрації. На e-mail, вказаний на самому початку реєстрації, надсилається код активації, який вам потрібно ввести у відповідному рядку.

Код активації використовується для завершення реєстрації, запам'ятовувати або записувати його не потрібно.

Тепер ви - зареєстрований користувач системи WebMoney.

Як і у кожного користувача системи, у вас є:

  • 12-значний WM-ідентифікатор (WMID);

  • пароль для авторизації в кіпері;

  • файл ключів .kwm, необхідний для активації кіпера;

  • пароль для доступу до файлу ключів.

Робота з програмою WebMoney Keeper Classic

Для початку роботи з системою WebMoney вам потрібно запустити свій кіпер, який в свою чергу підключається до системи управління вашим рахунком.

У вікні авторизації введіть свій WebMoney-ідентифікатор (WMID) і пароль у відповідні строки. Перевірте, щоб перемикач був встановлений в положення «Увійти в програму» (див. Малюнок нижче) і натисніть кнопку «ОК». Відразу після цього почнеться підключення до сервера системи WebMoney, це може зайняти деякий час.

Відразу після цього почнеться підключення до сервера системи WebMoney, це може зайняти деякий час

Ваш кіпер має систему інформаційних статусів, які постійно відображаються в системній панелі (у правому нижньому кутку екрану) і повідомляють вам про те, що:

Кіпер підключений до сервера WebMoney (OnLine) Кіпер підключений до сервера WebMoney (OnLine)

Кіпер відключений від сервера WebMoney (OffLine) Кіпер відключений від сервера WebMoney (OffLine)

Кіпер в процесі підключення Кіпер в процесі підключення

На ваш рахунок надійшли гроші На ваш рахунок надійшли гроші!

Вам прийшов рахунок Вам прийшов рахунок

Виставлений вами рахунок не сплатили Виставлений вами рахунок не сплатили

Вам прийшло повідомлення від іншого користувача системи WebMoney Вам прийшло повідомлення від іншого користувача системи WebMoney

На відміну від перших трьох значків, які позначають статуси самої програми, інші значки повідомляють вам про нові події. Зверніть увагу на те, що абсолютна більшість операцій в кіпері ви можете проводити тільки в статусі «online».

Трапляється, що кіпер довільно відключається від сервера через неполадки в мережі. В цьому випадку ви можете змусити його відновити з'єднання з сервером, вибравши «Меню» - «Відновити з'єднання».

Прийшов час навчитися використовувати можливості самої програми.

Прийшов час навчитися використовувати можливості самої програми

Більшість функцій кіпера доступні в чотирьох горизонтально розташованих закладках.

Закладка «Кореспонденти» - містить список всіх користувачів системи WebMoney, з якими ви проводили транзакції (отримували гроші, оплачували послуги, листувалися з WM-чаті і т.д.). З початку список містить лише кілька WM-ідентифікаторів сервісів самої системи.

Закладка «Гаманці» - найбільш необхідна закладка. Саме в ній відображається список ваших гаманців, а також кількість грошей на них. Детальніше про гаманцях, їх створенні та використанні, читайте в розділі «Гаманці. Створення та управління. ».

Закладка «Вхідні» містить інформацію про нові події: одержанні переказу на один з гаманців, виставлення рахунку, повідомленнях WM-чату.
Закладка «Мої WebMoney» містить корисні посилання для користувачів системи WebMoney.

У програмі також є верхнє меню з трьох пунктів: Меню, Інструменти, Допомога. Пункт «Допомога» містить довідку по використанню програми. Пункт «Інструменти» дає доступ до системних настройками програми. Пункт «Меню» містить список можливостей програми, більшість з яких є також в закладках.

Існує можливість використання декількох WM-ідентифікаторів з одного комп'ютера. Зареєструйте додатковий WMID і запустіть кіпер ще раз. Перший раз кіпер автоматично підключиться до першого WMID, в другій - до другого і т.д. Для цього потрібно встановити Keeper Classic один раз, а потім запускати стільки копій програми, скільки потрібно: в першій підключитися першим WMID, в другій - другим і т.д.

В результаті на вашому комп'ютері будуть одночасно працювати кілька кіперів з доступом до різних ідентифікаторів. Кожна копія програми буде відображатися у вигляді значка жовтого мурашки в правому нижньому кутку екрану біля системного годинника. При наведення курсору миші на значок буде відображена підказка з номером ідентифікатора, до якого на даний момент кіпер підключений.

Гаманці. Створення та управління

Гаманець в системі WebMoney є аналогом звичайного гаманця в реальному житті. Всі грошові перекази всередині системи виробляються між гаманцями користувачів.

На даний момент в системі WebMoney є можливість зберігати гроші в дев'яти типах гаманців:

Z-гаманець, або гаманець типу Z ( "доларовий"). Гроші, які зберігаються на ньому, еквівалентні доларам США. Для зручності користувачі системи називають їх WMZ. Таким чином, 1 WMZ = $ 1. Назва Z-гаманця складається з букви "Z" і наступних за нею 12-і цифр. Якщо ви хочете щоб інший користувач системи WebMoney направив вам переклад на Z-гаманець, повідомте йому номер свого Z-гаманця. При цьому необхідно обов'язково вказувати букву "Z" перед номером. Приклад номера Z-гаманця: Z324039415235. Запис 324039415235 (без букви "Z") буде невірною.

R-гаманець, або гаманець типу R ( "рублевий"). Гроші, які зберігаються на ньому, еквівалентні російським рублям: 1 WMR = 1 RUR. Так само, як і в випадку з доларовими гаманцем, номер рублевого складається з 12-и цифр. Різниця лише в тому, що номер гаманця починається з букви "R" (наприклад, R903598139239).

U-гаманець, або гаманець типу U ( "гривневий"). Що зберігаються в ньому гроші (WMU) еквівалентні українським гривням. Номер U-гаманця складається з букви "U" і 12 цифр.

B-гаманець, або гаманець типу B. зберігаються в нім гроші (WMB) еквівалентні білоруським рублям. Номер B-гаманця складається з букви "B" і 12 цифр.

E-гаманець, або гаманець типу E. Зберігаються в ньому гроші (WME) еквівалентні євро. Номер Е-гаманця складається з букви "Е" і 12 цифр.

G-гаманець, або гаманець типу G. зберігаються в нім гроші (WMG) мають золоте забезпечення, тобто 1 WMG еквівалентний вартості 1 грама золота. Номер G-гаманця складається з букви "G" і 12 цифр.

Y-гаманець, або гаманець типу Y. зберігаються в нім гроші (WMY) еквівалентні узбецьким сумам. Номер Y-гаманця складається з букви "Y" і 12 цифр.

C-гаманець і D-гаманець - це спеціальні гаманці, які служать для видачі і отримання кредитів.

Зверніть увагу: WM-ідентифікатор і номер гаманця - дві різні речі. WMID використовується для входу в кіпер, ідентифікації, авторизації, є реєстраційним номером користувача (на зразок номера банківського рахунку), логіном в системі. Номер гаманця - реквізит для отримання і відправки грошей всередині самої системи WebMoney, а також зберігання ваших коштів.

Всі переклади в системі WebMoney можуть відбуватися тільки між гаманцями одного типу. Таким чином, ви можете відправити гроші зі свого Z-гаманця на Z-гаманець іншого користувача системи. Але перевести гроші, наприклад, з Z-гаманця на R-гаманець вже не вийде. Для конвертації використовуйте біржу обміну або сервіс моніторингу webmoney-обмінників

У вас є можливість створювати будь-яку кількість гаманців всередині одного WMID. Виняток становлять тільки кредитні гаманці З і D, їх у вас може бути тільки по одному. Використання декількох гаманців одного типу всередині одного WMID дозволяє спростити ведення особистого бухгалтерії або розділити видаткові та прибуткові статті вашого бюджету.

За замовчуванням при першому запуску кіпера у вас немає жодного гаманця. Їх потрібно створити вручну. Виберіть пункт «Меню» - «Гаманці» - «Створити новий», або клацніть по значку «Створити» в закладці «Гаманці». Потім виберіть тип гаманця, назвіть його на ваш розсуд, а на наступному кроці прийміть угоду користувача. Відразу після цього ваш новий гаманець буде створений, він з'явиться в закладці «Гаманці».

Відразу після цього ваш новий гаманець буде створений, він з'явиться в закладці «Гаманці»

Тим же шляхом ви можете створювати стільки гаманців будь-якого типу, скільки вам потрібно. Всі новостворені гаманці мають нульовий баланс.

Зверніть увагу: видалити гаманці не можна. Не створюйте гаманці без потреби - це внесе плутанину при роботі з гаманцями і зробить роботу з самою програмою менш зручною.

Назви гаманців може бути змінено в будь-який момент. Просто натисніть правою кнопкою миші на гаманці, увійдіть в меню «Властивості» і введіть нове ім'я гаманця.

Вся інформація про гаманцях, історія транзакцій, повідомлень документується на сервері WebMoney. Для швидшої роботи кіпера ця інформація дублюються в спеціальний файл з розширенням .pwm, який зберігається на вашому комп'ютері. Видалення або пошкодження цього файлу не тягне серйозних наслідків: якщо при черговому запуску програма не знайде файл на старому місці, ви або вкажете нове місцезнаходження файлу, або створите новий файл. При створенні нового .pwm файлу в нього з сервера системи WebMoney завантажується вся інформація про ваші гаманці і засобах на них, а також історія транзакцій. Таким чином, ні гаманці, ні засоби на них нікуди не пропадуть.

Файл .pwm можна зберігати разом з ключами від кіпера на флеш-накопичувачі або диску.

Отримання і відправка коштів

Для того, щоб інший користувач системи WebMoney зміг відправити вам гроші, вам необхідно повідомити йому номер свого гаманця в валюті переказу. Коли гроші надійдуть на ваш гаманець, статус кіпера зміниться на відповідний значок, а кількість коштів на вашому гаманці збільшиться.

Якщо ви хочете передати кошти через систему WebMoney, виберіть пункт «Меню» - «Гаманці» - «Передати WM» - «В гаманець WebMoney». Або натисніть правою кнопкою миші на потрібному гаманці в закладці «Гаманці» і виберете пункт «Передати WM» - «В гаманець WebMoney». У вікні потрібно заповнити поля: Куди, Сума і Примітка.

Зверніть увагу: з кожного перекладу в системі WebMoney з відправника стягується комісія в розмірі 0.8% від суми переказу, але не менше 0,01 одиниці валюти гаманця. Ця комісія і є заробіток системи. Комісія стягується з вашого гаманця додатково, а кореспондент отримує в точності ту кількість коштів, яке було вказано в полі «Сума». Наприклад, ви оплачуєте через систему Webmoney якийсь товар або послугу. Сума переказу складає 10.8 WMZ. Ви вводите в поле «Сума» 10.8. З вашого гаманця в результаті такої операції буде знято: 10.8 + 0.008 * 10.8 = 10.89 WMZ, про що програма вас попередить. Таким чином, щоб заплатити 10.8 WMZ, вам необхідно мати на гаманці трохи більшу суму - 10.89 WMZ.

89 WMZ

Система безпеки програми не дозволяє переводити гроші одержувачу, якого ви особисто не додали в список своїх кореспондентів. В цьому випадку при спробі переведення з'явиться повідомлення.

В цьому випадку при спробі переведення з'явиться повідомлення

Після натискання кнопки «Додати ...» з'явиться вікно додавання нового кореспондента. Ви можете просто натискати кнопки «Додати» або «Далі» - настройки за замовчуванням підходять практично для всіх користувачів.

Переклади в системі WebMoney відбуваються з використанням гаманців одного і того ж типу. Вказівка ​​ключових букв "Z", "R", "U", "Е" і т.д. на початку номера свого гаманця або гаманця одержувача платежу обов'язково.

Будь-переклад в системі обов'язково повинен бути супроводжений коротким коментарем (поле «Примітка»).

Додатковим інструментом захисту транзакції може бути код протекції. Може трапитися так, що в поле «Гаманець» ви введете номер гаманця невірно. В цьому випадку гроші підуть комусь іншому, і повернути їх буде неможливо. Для виключення подібних неприємних випадків якраз і існує код протекції: ви виробляєте платіж з кодом протекції, після цього повідомляєте одержувачу код, а той при отриманні платежу вводить його в відповідне поле. Таким чином зарахування коштів на гаманець одержувача відбувається тільки після введення коду протекції. Якщо протекція буде снята одержувачем переказу протягом зазначеного вами кількості днів, кошти автоматично повернуться на ваш гаманець.

Також ви можете застосовувати протекцію за часом: кошти стануть доступними для одержувача автоматично після закінчення встановленого терміну.

Для здійснення переказу з протекцією за кодом або за часом, встановіть галочку «Використовувати протекцію угоди», а на наступному кроці виберіть потрібний вид протекції. Далі просто дотримуйтесь інструкцій.

Основні вимоги системи безпеки системи WebMoney

Збільшення грошових оборотів в системі WebMoney, а також зростання кількості її користувачів не дає спокою шахраям і хакерам. Однак зламати сервер системи WebMoney або перехопити дані під час проведення транзакцій неможливо. Сам кіпер виключно надійний: використання алгоритмів шифрування (RSA, RC5, MD4, MD5, SSL) повністю виключає можливість несанкціонованого доступу.

Засоби користувачів WebMoney завжди будуть надійно захищені, тільки якщо користувач сам не клюне на виверти шахраїв.

Дотримання простих правил безпеки повністю виключить ризик стати жертвою зловмисників:

  • завжди зберігайте файл ключів .kwm в надійному місці (бажано на змінному носії - дискеті, флеш-накопичувачі, CD-носії). Без цього файлу зловмисник не зможе отримати доступ до вашого WMID. Файл .kwm має додатковий захист паролем. Пароль - секретна інформація, ніколи не повідомляйте її кому б то не було.

  • при першому підключенні кіпера до сервера спрацьовує система e-mail-активації: на електронну адресу власника WM-ідентифікатора відправляється спеціальний код активації (ви теж отримували такий код під час першого запуску кіпера). До його введення можливість здійснювати вихідні перекази з гаманців буде заблокована. Цю опцію можна відключити. Зверніть увагу: в вашої персональної інформації завжди повинен бути вказаний працює поштову скриньку, до якого ви маєте доступ. З огляду на той факт, що електронну поштову скриньку може бути уразливий, рекомендується включати опцію відправки коду активації на телефон в sms-повідомленні (послуга безкоштовна).

  • дотримуйтесь загальновідомі рекомендації з безпеки: не відчиняйте вкладення в листах від невідомих вам адресантів, не завантажуйте і не запускайте підозрілі програми, використовуйте антивірусні програми, регулярно встановлюйте "латки" і оновлення операційної системи.