Полезные материалы

Як відроджувався «Локомотив»

  1. 1. Матч «Динамо» Мінськ - «Локомотив». прощання
  2. 2. Рішення про участь «Локомотива» в сезоні 2011/12 КХЛ і скасування цього рішення
  3. 3. Рішення взяти участь у ВХЛ на основі фарма і пільги
  4. 4. Призначення Петра Воробйова головним тренером «Локомотива»
  5. 5. Дебют «Локомотива» в ВХЛ
  6. 6.Участь в «Руській Класики»
  7. 7. Потрапляння «Локомотива» в плей-офф
  8. 8. Підготовка до КХЛ, запрошення гравців і тренерів
  9. 9. Меморіальна дошка Ткаченко
  10. 10. Перший матч в КХЛ після повернення
Як відроджувався «Локомотив»

1. Матч «Динамо» Мінськ - «Локомотив». прощання

Вечір-реквієм «Локомотива» в білоруській столиці - мабуть, одне з найсильніших і емоційно важких прощань з ярославської командою. Останній матч того «Локомотива» зіграний не був, але при цьому все-таки він відбувся.

У день гри, 8 вересня, вболівальники заповнили «Арену-Мінськ» до відмови, але, на жаль, не для того, щоб подивитися першу домашню гру чемпіонату. Під оплески глядачів хокеїсти «Динамо» закидали шайби в свої ворота, символічно віддаючи перемогу гостям. Втім, це далеко не єдина частина того вечора - було ще безліч складових, про які складно писати навіть через рік, але за які організатори, безумовно, заслуговують найтепліших слів.

З «Локомотивом» попрощалися на льоду, як і личить завершальним кар'єру хокеїстам.

Церемонія прощання з «Локомотивом». «Арена-Мінськ»

2. Рішення про участь «Локомотива» в сезоні 2011/12 КХЛ і скасування цього рішення

Афект - на жаль, нормальний стан в ті дні для будь-якого, хто мав хоч якесь відношення до хокею. Спортивні керівники не виняток, а тому в момент після трагедії говорилося і робилося багато безглуздих речей.

Наприклад, ввечері того ж дня, коли розбився літак, всупереч будь-якій здоровій логіці було прийнято рішення про продовження чемпіонату, згідно з календарем, матч «Динамо» - «Локомотив» переносився на невизначений термін і серйозно розглядалася можливість участі ярославського клубу в сезоні. Втім, від відновлення ігор швидко відмовилися, а ось думка, як можна швидше повернути «Локомотив» в турнір не давала спокою.

«18 клубів КХЛ підтримали ідею виділити по 2-3 гравця для формування нової команди в Ярославлі. У нового головного тренера «Локомотива», таким чином, буде список з 40-45 гравців, і він зможе вибрати з них хорошу команду », - заявляв Олександр Медведєв. З ідеєю швидко відновити ярославський клуб носилося і керівництво ліги, і інші клуби, і експерти. Але мало хто з них тоді розумів, що це більше схоже на спробу замінити пішли хлопців, ніж на порятунок клубу.

Логічніше всіх розсудили в керівництві самого «Локомотива». «Наша першочергова задача - допомогти сім'ям, а потім ми займемося відродженням команди. Але на це потрібні і люди, і час. Тому виступ в КХЛ ми продовжимо в наступному році. Це наша тверда позиція », - заявив через три дні після трагічних подій президент клубу Юрій Яковлєв в інтерв'ю «Советскому спорту» .

3. Рішення взяти участь у ВХЛ на основі фарма і пільги

Через кілька днів після похорону стало ясно, що Ярославль не залишиться без хокею - на базі «молодіжки» та із залученням гравців з команд КХЛ повинна була бути створена нова команда. Від ідеї до реалізації минуло лише пару місяців і, як і планували керівники клубу, новий «Локомотив» вступив в чемпіонат ВХЛ в грудні.

Варто зауважити, що спочатку «Локомотиву» були обіцяні певні пільги: «дозволити підписати одного іноземця понад ліміт, звільнити вихованців« Локомотива »від участі в процедурі драфта в найближчі п'ять років, а також надати команді гарантоване місце в плей-офф ВХЛ наступної весни і в плей-офф КХЛ в сезоні-2012/13 ». Однак згодом ярославці відмовилися від пільг, самостійно пробившись в плей-офф ВХЛ.

4. Призначення Петра Воробйова головним тренером «Локомотива»

Знайти кандидатуру краще було неможливо. Хоча, власне, і шукати щось нікого не треба було - інші фахівці навряд чи навіть обговорювалися.

Але в даній ситуації «Локомотиву» потрібен був не просто тренер - був потрібний знайомий і навіть знаковий для клубу людина, готова взяти таку відповідальність на себе і при цьому не зірватися сам. Петро Воробйов, який наводив ще ярославське «Торпедо» до першого золоту, ідеально підходив під цей пункт. Ну і ще одним визначальним фактором стало те, що в останні роки саме він працював з молодіжною ярославської командою - основою майбутнього «Локомотива».

«Бажання будувати команду є, за результати роботи поки не соромно. Крокуватимемо далі », - з такими словами Петро Ілліч і приступив до роботи.

5. Дебют «Локомотива» в ВХЛ

Це був найбільш рейтинговий матч Вищої ліги за всю її історію: квитки на «Локомотив» - «Нафтовик» були розібрані за 4 години, а багато вболівальників вперше сіли дивитися гру подібного рівня по телевізору.

В такий день ярославські хокеїсти не могли програти, незалежно від того, хто перед ними - «мужики» з ВХЛ або володарі Кубка Стенлі. І вони впевнено виграли. А потім ще. І ще.

6.Участь в «Руській Класики»

Лопавшиеся від морозу шайби, валянки Петра Воробйова і 16100 глядачів - приблизно такий і вийшла перша російська класика і для «Локомотива», і для ВХЛ. Це вже потім були плани на авіаносець, розвиток хокею з шайбою в Красноярську (як там воно, до речі?) Та інша популяризація Конітентальной ліги. Одне можна сказати - без «Локомотива» цього б не було навіть і в помині. А що до хокею - «Сокіл» впевнено йшов до поразки, але в третьому періоді відквитав з трьох шайб дві і майже зумів зрівняти рахунок. Присутні глядачі як мінімум не дарма мерзли.

Класика російської температури - репортаж Марії Михаленко з Красноярська.

7. Потрапляння «Локомотива» в плей-офф

Молодий ватаги Петра Ілліча ніхто не обіцяв миттєвих перемог над «Рубіном» і «Торосом», грандами ВХЛ, але ось «зарубати» на рівних з усіма іншими «Локомотив» зумів, забезпечивши собі вихід в плей-офф. Але там нелегко довелося з «моряками» з пітерського ХК ВМФ, багатого на гравців, що не потрапили в СКА. А після «Локомотив» потрапив на «Дизель» з Пензи - один з найсимпатичніших проектів «вишки». У плей-офф там блищали Сигарев (молодіжна збірна), Альшевскіх і Хохряков (основний склад «Нафтохіміка»). Пензенський клуб два рази відігрувався і взяв п'ятий матч.

Окремо варто сказати про те, що навіть приймаючи матчі ВХЛ, «Арена-2000» залишилася в трійці найбільш відвідуваних в Росії. Свої вболівальники не залишили команду в горі, давши зрозуміти: «Локомотив» ніколи не буде один.

10 найбільш відвідуваних хокейних клубів Росії

8. Підготовка до КХЛ, запрошення гравців і тренерів

Відроджуваної ярославської команди серйозно допомогли привілеї, дані лігою. Але, по суті, філософія формування «Локомотива» залишилася та ж сама. Лідери команди - сильні ветерани, тренер - з НХЛ, перспективний помічник. Сильні легіонери, потужна лінія оборони - все при них. Клубу вдалося «висмикнути» з НХЛ Лепісто, якому треба було їхати в КХЛ ще пару років назад. Прийшов і показав взагалі все в першій грі Крунвалль-молодший. Напевно керівництво вже шкодує про підписання Сенфорд, а як довго буде «тягнути» Колесник - незрозуміло. Хороші шанси розкритися і вийти на новий рівень є у Апалькова і Людучін, новий стимул в кар'єрі отримав Єгор Аверін, на рівні топ-клубу себе перевірять Черніков і Петров.

Велика група ветеранів - не проблема для «Локомотива», все одно потрібно розуміти, що склад буде коригуватися і прийде до оптимального стану далеко не відразу. Зараз команда виглядає не так потужно, як СКА або московське «Динамо», але все одно в змозі обіграти більшість команд ліги і виходити в плей-офф з високого місця.

9. Меморіальна дошка Ткаченко

Лише після загибелі «Локомотива» стало відомо, що як мінімум один його гравець був героєм не тільки на хокейному майданчику. Виявилося, що Іван Ткаченко таємно жертвував величезні гроші на благодійність. За чотири з половиною роки він перерахував хворим дітям майже 10 мільйонів рублів, смс-підтвердження останнього пожертвування він відправляв за 15 хвилин до свого останнього рейсу. Коли Іван заходив в літак, 500 тисяч рублів вже прямували на рахунок Олени Ібрагімової - дівчини, яка проходила лікування від лімфобластного лейкозу.

«Ваня не хотів, щоб про це хоч хто-небудь знав, і ми вже шкодуємо, що порушили дане йому слово і розмістили інформацію на своєму сайті, - повідомила співробітник благодійного фонду« Адвіта »Олена Грачова« Известиям ». - Журналісти тут же почали телефонувати 16-річної Діани Ібрагімовій, для лікування якої призначався останній транш Івана. Діані має бути серйозна операція, і їй зараз самій потрібні сили, а вони з мамою плачуть і не можуть зупинитися ».

Зазвичай меморіальна дошка ставиться через 25 років після смерті. Дошка пам'яті Івана Ткаченко в Ярославлі вже є.

«... Апарат абонента вимкнений або знаходиться поза зоною дії»

10. Перший матч в КХЛ після повернення

... Вийшов красивим за рахунком, але не дуже змістовним за своєю суттю. Так, 5: 2 на виїзді, але «Сибір» Ярославцев перекидала і моментами замикала «Локо» в зоні, змушувала панікувати і взагалі не тушувалася. Втім, деталі не мають ніякого значення.

«Локомотив» повернувся. Для цього варто було прожити цей дуже важкий і дуже тужливий рік.

Ви ніколи не будете одні. Репліка Іллі Ельчанинова

К там воно, до речі?