Полезные материалы

Танцювальна Москва: в яких парках можна навчитися танго, сальси і свінгу

Фото: ТАСС

У Москву прийшла тепла погода, а це значить, що в столичних парках почався сезон танцювальних опен-ейрів. Мережеве видання M24.ru з'ясувало, де, що і як танцюють москвичі.

Соціальні танці в Росії - явище досить молоде. До сих пір багато городян дивуються, почувши, що їх друзі або колеги вчаться танцювати сальсу, бачату, танго або свінг. Однак ті, хто знайшли себе в танцювальному русі, вже не можуть уявити без цього життя і регулярно збираються в Парку Горького, Катерининському саду, Музеї Москви і на інших міських майданчиках.

Фото: m24.ru/Татьяна Уханова

Соціальні танці не мають обмежень за віком, національністю і рівнем забезпеченості. Їм може навчитися кожен, незважаючи на відсутність фізичної підготовки і хореографічного досвіду. Вони призначені не для професіоналів, а скоріше існують як хобі, можливість урізноманітнити своє життя і зробити її більш яскравою. Головне їхнє завдання не перемога в конкурсі, а вміння отримувати позитивні емоції від процесу, навик розуміти партнера.

Де танцюють влітку

З травня і часом до кінця вересня танцюючих городян легко зустріти майже в кожному столичному парку. Набережні, естрадні майданчики, звичайні мости - у всіх цих місця проходять заняття. Спочатку тут можна подивитися на тих, хто вже з легкістю кружляє не по паркету, а по асфальту, але якщо ритми так закрутять голову, що захочеться приєднатися, то на відкритих уроках для початківців завжди будуть раді новачкам.

Фото: park-gorkogo.com

На набережній Парку Горького танцюють практично всі напрямки: від Кізомба до хастла. Щовечора в ЦПКіВ десятки людей ділять набережну біля Андріївського моста на рівні частини і включають музику. Сальсу тут танцюють щотижня в середу і суботу, а хастл - кожен день, крім понеділка і вівторка.

"На вулиці, тим більше у води, танцювати набагато приємніше, вільніше, і, звичайно, прохолодніше, ніж в закритих залах. Народу приходить дуже багато, особливо в розпал сезону у вихідні", - говорить один з організаторів Сальсатеки (вечірок, де танцюють сальсу) Вікторія Якименко.

Фото: m24.ru/Александр Авілов

Історія питання

Сальса відноситься до молодих соціальних танців. Її витоки лежать в 1970-х роках, а батьківщиною вважаються і Латинська Америка, і США. Сальсу танцюють під традиційну кубинську або сучасну музику, побудовану на сплаві ритмів джазу, свінгу, рока, танго, румби та інших американських стилів з різних регіонів двох материків. Вона по праву вважається одним з найбільш енергійних і сексуальних латиноамериканських парних танців. У Москві вона стала популярною вже давно. Десятки шкіл сучасної клубної сальси, що включає Кізомба, бачату, реггетон, Зумбо, регулярно проводять свої уроки та фестивалі.


Крім того, на танцювальному майданчику в Парку Горького щодня проходять безкоштовні уроки. Тут можна освоїти ази аргентинського танго, джайву, свінгу, а також фламенко, навчитися ірландським і навіть історичним бальних танців. По п'ятницях тут проходять вечірки лінді хопу, а по неділях танцюють свінг.

Історія питання

Лінді хоп з'явився в 1920-х роках в Нью-Йорку як афроамериканський танець. Народжений в часи неймовірної популярності джазу, він увібрав в себе риси чарльстона, ТЕПа, рок-н-ролу, свінгу та інших популярних танців. На відміну від сальси і танго культура лінді хопу багато в чому побудована на змагальних практиках. Учні московських шкіл найчастіше паралельно танцюють бальбоа, свінг, соло джаз та інші свінгові танці.


По сусідству в парку "Музеон" танцюють трохи менше. У літню пору тут проходять вечірки за лінді хопу і уроки по свінгу. Також уроки свінгу можна отримати в Саду імені Баумана - в ньому вони будуть проходити щодня.

Зараз багато організаторів тільки готуються до відкриття літнього сезону, але вже підтверджують, що обов'язково будуть працювати в цей час. Так, наприклад, готуються до запуску мілонги (вечірки аргентинського танго) в Саду імені Баумана, Катерининському саду, парку "Червона Пресня", а також на Патріаршому мосту. Крім того, організатори мілонги в Музеї Москви вже почали збір підписів на підтримку заходу, щоб довести свою необхідність керівництву музею. У Катерининському саду проходить одна з найбільших столичних мілонг - щосуботи сюди приїжджає більше ста танцюристів танго, які танцюють тут аж до закриття парку.

Фото: m24.ru

"Мені подобається, коли танець стає продовженням міського середовища. Ти просто йдеш по вулиці і прямо тут, що не переобуваясь і не переодягаючись, починаєш рухатися", - розповідає Софія Краснова, викладач аргентинського танго.

Історія питання

Аргентинське танго - один самих зі старих танців Латинської Америки. Прийнято вважати, що він зародився в 1870-х роках в Буенос-Айресі. Прожив уже майже півтора століття, танець не втрачає популярності. Останній бум слави аргентинське танго отримало завдяки стилю танго-Нуево - новому музичному напрямку, в основі якого лежить електронна музика. У Росії аргентинське танго з'явилося в середині 1990-х.


Однак модні напрями не потіснили московські традиції: в парках збереглися вечора для літніх. Так, в Сокольниках щотижня проходять танцювальні програми "Ретро +" і танці "Для тих, кому за ..." Тут вже немає стилістичного поділу, люди танцюють, як завгодно і що завгодно. Такі ж денні програми можна зустріти в багатьох столичних парках - в Ізмайлово, в Катерининському саду і на інших майданчиках.

Варто зазначити, що перш ніж зібратися на урок або вечірку, необхідно перевірити розклад у організаторів або уточнити інформацію в самому парку. Незважаючи на регулярність і масовість, танцювальні опен-ейри часто скасовують і переносять через погодні умови.

сюжет: Тренди міста: все, що хвилює столицю