Полезные материалы

Сатанинські танці, сексуальність і магія відьом. Що приховує балетна школа?

У Колізеї пройшла прем'єра фільму «Суспірія».

Вчора, 27 листопада, кореспондент «Першоджерела» відправився в кінотеатр «Колізей», де пройшов передпрем'єрний показ фільму «Суспірія». Кіноновинку показали в арт-залі №5.

Англійська есеїст Томас де Квінсі написав фантастичну прозу «Suspiria de Profundis» ( «зітхання з глибини душі»). Твором надихнувся італійський режисер Даріо Ардженто, який виділив для себе образи древніх відьом, імена яких Мати Суспірія (Мати Подихів), Мати Тенебрарум (Мати Темряви) і Мати Сліз. Про них були зняті хоррор-фільми, які створили повноцінну трилогію, присвячену темним силам. Фільм «Суспірія», випущений в 1977 році розповідав про наївною американської танцівниці, яка приїжджає в Німеччину, щоб почати навчання в балетній школі. Незабаром вона розуміє, що її вчительки самі що ні є справжні відьми, що готуються до жертвопринесення.

З 29 листопада в широкий прокат виходить ремейк режисера Лука Гуаданьїно, який був заворожений роботою Даріо Ардженто З 29 листопада в широкий прокат виходить ремейк режисера Лука Гуаданьїно, який був заворожений роботою Даріо Ардженто.

За словами режисера, на реалізацію проекту пішло 10 років, так як він не відчував готовність приступити до цієї роботи.

- Я перфекціоніст і прагматик. Почни я зйомки завчасно, я б міг пошкодити своїй кар'єрі і розполохати інвесторів, - зазначив в інтерв'ю Кинопоиск Лука Гуаданьїно.

Цей фільм - данина поваги творчості режисера Даріо Ардженто. Сюжет ремейка перегукується з «Суспірія» Ардженто, але це не брат близнюк, а скоріше двоюрідна сестра. «Суспірія» - це безліч символів, грації, жіночої сексуальності і крові. Це кров більше схожа на виривається назовні злу силу. Танцівниці в балетній школі заворожують своєю театральною пластикою. Це танці відьом, справжній шабаш, який відкриває вхід в потойбічний світ, щоб зробити жертвопринесення. У картині все вказує на владність жінок.

Непідготовленому глядачеві складно буде зрозуміти всю суть того, що відбувається в картині. Це як великий пиріг, який порізали на дрібні шматочки і перемішали в блендері. Настільки все заплутано в історіях, а точніше в актах.

В кінці глядач очікує побачити хоч якусь зачіпку, щоб все прояснити, але виходячи з кінозалу залишається безліч питань. Безумовно, це кіно не для всіх, але любителі арт-хаусного кіно отримають насолоду, розплутуючи нитки 159-хвилинної стрічки.

Вікове обмеження: 18+