Полезные материалы

Вегетаріанці: хто це і з чим їх їдять? Вся правда про вегетаріанство

  1. вегетаріанці давнини
  2. сучасні вегетаріанці
  3. Якими бувають вегетаріанці
  4. вегани
  5. Полувегетаріанци:

Ті, хто називають себе вегетаріанцями, самі того не усвідомлюючи, ставлять себе в незручне становище. По-перше, далеко не всі вегетаріанці розуміють, що насправді являє собою філософія вегетаріанства, а також на які види і типи діляться вегетаріанці. Тому вимовляючи «я вегетаріанець», цього занадто мало, щоб точно визначити, до якої групи вегетаріанців людина ставиться: ововегетаріанец, лактовегетаріанец, веган, веган-сироїд і т.п.

По-друге, в сучасному світі неможливо бути ніяким вегетаріанцем, тому що практично всі продукти харчування містять ті чи інші інгредієнти, які отримують з тварин.

вегетаріанці давнини

Якщо повернутися на тисячі років назад, в біблійні часи, можна виявити, що практично всі жителі були вегетаріанцями. Тому що в ті часи м'ясо на столі могли собі дозволити виключно багаті люди. Ті, хто не належав до еліти, харчувалися овочами, фруктами, медом, горіхами, рибою, оливковою або кунжутним маслом. Цей список продуктів харчування благополучно перекочував і в меню сучасних вегетаріанців. Правда, свою розбірливість в їжі сучасні вегетаріанці пояснюють не бідністю, а якимись незрозумілими теоріями, типу не є здохлятину або у тварин теж є душа і вбивати їх великий гріх.

Але хіба можна порівняти якість і склад продуктів харчування людей, що жили в біблійні часи, і сучасних відмовників від м'яса? Мало того, стародавні були майстерними кулінарами, вони прекрасно розбиралися в поживності того чи іншого овоча, вміли складати свій раціон харчування так, щоб організм не страждав від відсутності корисних речовин, і головне - їх кулінарні рецепти були складені настільки віртуозно, а способи приготування були такими щадними, що в приготованих стравах зберігалися всі поживні речовини.

Хіба можуть похвалитися цим сучасні вегетаріанці? Навряд чи. Список продуктів харчування у них дуже скупий і обмежується не більше 7-10 продуктами. У харчуванні повністю відсутні каші або супи з сочевицею і ячменем, булгуром або пророслої пшеницею, квасолею або бобами. А адже це основні продукти харчування людей, що жили в біблійні часи. Про кулінарні рецепти біблійних часів можна прочитати в книзі «Кулінарія від Бога: рецепти страв з Священного писання».

Втім, стародавні люди не особливо замислювалися над тим, чи є вони вегетаріанцями чи ні. Вони просто жили і насолоджувалися тим, чим їм посилає Бог кожен день. Вперше про відмову в харчуванні від м'яса, але не від молока, тобто перша згадка про т.зв. лакто-вегетаріанців датується 5 століттям до н.е. Стародавні єгиптяни або стародавні греки практикували відмову від м'яса лише в медичних цілях або для виконання релігійних ритуалів.

Як бачимо, вегетаріанство не було якимось масовим рухом. У Європі про нього ніхто не знав аж до заснування в 1847 році в Англії Вегетаріанського суспільства. Про походження слова «вегетаріанства» сперечаються досі. Одні стверджують, що латинське «Vegetus» означає «насолодитися». Інші вважають, що це слово складається з двох: «vegetable» - «овоч» і суфікса - «arian».

сучасні вегетаріанці

Сучасне вегетаріанство можна назвати скоріше якихось витончених капризом, тому що всі теорії цієї системи харчування притягнуті за вуха. Особливо протипоказано вегетаріанство для людей з першою групою крові. Ця найстаріша група крові на землі. Люди з цією групою крові зобов'язані є більше білків тваринного походження. Це пов'язано з тим, що такі люди страждають підвищеною кислотністю шлунка. І якщо постійно споживати рослинну їжу, це може закінчитися виразкою або навіть рак шлунка.

Якими бувають вегетаріанці

Якщо людина оголошує себе вегетаріанцем, знайте, він лукавить. Занадто широко це поняття - вегетаріанець. Відповідь «я - вегетаріанець», перш за все, це свідчення того, що людина не розуміє, про що він говорить. Задайте йому додаткове запитання: «Який ти вегетаріанець?». Але чіткої відповіді ви навряд чи дочекаєтеся, крім одного: «я не їм м'яса». Але щоб називати себе «вегетаріанцем», цього не достатньо.

На які групи, типи, види, підвиди діляться люди, які називають себе «вегетаріанці»?

Група перша: ово-лакто вегетаріанці. «Лакто» походить від латинського слова «молоко», «овоч» - від латинського слова яйце. Люди групи ово-лакто вегетаріанців не їдять будь-який вид м'яса, в тому числі рибу, птицю, молюсків, але дозволяють собі їсти яйця і пити молоко і молочні продукти.

У цій групі є дві підгрупи вегетаріанців.
Підгрупа перша: Ововегетаріанци відмовляються крім м'яса від молока і молочні продуктів, але їдять яйця.
Підгрупа друга: Л актовегетаріанци крім м'яса не їдять яйця, але споживають молоко і молочні продукти.

вегани


вегани

Група друга: вегани. Це суворі вегетаріанці, які не їдять або не п'ють нічого, що пов'язано з тваринами. Вони не їдять ніякої вид м'яса або риби, не п'ють молоко, не споживають молочні продукти і яйця. У їх список заборонених продуктів харчування також включені мед і всі продукти, які містять желатин, оскільки його виробляють з кісток тварин.

Деякі з веганів ніколи не їстимуть тростинний цукор, пити пиво або вино, тому що в процесі виробництва цих продуктів харчування використовуються частини тіла тварин. Наприклад, для очищення тростинного цукру використовується вугілля, який отримують з кісток тварин, а пиво і деякі види вина освітлюються за допомогою яєчного білка. Вегани ніколи не прикрасять себе шкірою, хутром або перлами.

Група третя: вегани-сироїди. Ця група людей споживають тільки ті продукти харчування, при обробці яких використовується температура, не вище 46С. Їх раціони складаються виключно з сирих овочів, фруктів, горіхів і насіння. При цьому деякі з них ніколи не будуть їсти суші або пити сирі яйця або молочні продукти.

Група четверта: макробиотики. Ця група людей, яка, дотримуючись суворої дієти, в той же час в своєму харчуванні стежить за тим, щоб не порушувалося рівновагу інь і ян. Макробіотики їдять цільне зерно, овочі, фрукти, горіхи, насіння і сою, а також морські водорості і деякі види риб.

Група п'ята: в егетаріанци-фруктоїди (fruitarians). Ті, хто споживає в їжу виключно сирі фрукти.

Полувегетаріанци:

Полувегетаріанци:

Група перша: пескатаріі (pescatarias або pescetarian) або вегетаріанці-рибоїди. Вони не їдять ніякого м'яса, але їдять рибу і молюсків. Свій спосіб життя вони виправдовують досить сумнівними причинами: або тим, що риби не такі розумні, як корови або кури, або тим, що риба вмирає більш естетично, ніж корови, свині, барани і т.д. на бойнях.

У цій групі також є такі вегетаріанці, хто крім риби їдять яйця і п'ють молоко, або їдять тільки яйця або такі, які п'ють тільки молоко і їдять тільки молочні продукти.

Група друга: гнучкі вегетаріанці. Ті, які дотримуються основних принципів вегетаріанської дієти без м'ясних продуктів, але іноді дозволяють собі їсти м'ясо.
Група третя: курячі вегетаріанці. Чи не їдять м'ясо великої та дрібної рогатої худоби, а споживають лише куряче, качине та індиче м'ясо.

Як бачимо, вегетаріанство - це не якийсь клан обраних. Вегетаріанство - це всього лише система харчування, яка не має під собою ніякого медичного обґрунтування. Це всього лише якийсь каприз людей, які хочуть чимось виділитися.

Здорове харчування можна організувати і по-іншому, не позбавляючи себе смачної їжі і при цьому отримуючи всі поживні речовини, які потрібні організму для здорового функціонування.

Але хіба можна порівняти якість і склад продуктів харчування людей, що жили в біблійні часи, і сучасних відмовників від м'яса?
Хіба можуть похвалитися цим сучасні вегетаріанці?
Задайте йому додаткове запитання: «Який ти вегетаріанець?
На які групи, типи, види, підвиди діляться люди, які називають себе «вегетаріанці»?