Полезные материалы

види вегетаріанства

  1. Основні види вегетаріанства:
  2. 2. Ово-вегетаріанство
  3. 3. Лакто-ово-вегетаріанство
  4. 4. Веганство
  5. 5. Сироїдіння
  6. 5.1. Фруктоеденіе, або фрукторіанства
  7. 5.2. Моноеденіе
  8. 5.3. змішане сироїдіння
  9. 5.4. рідке харчування
  10. Який вид вегетаріанського харчування вибрати?
  11. 1. Стан здоров'я
  12. 2. Похідні
  13. 3. Релігійні погляди
  14. 4. Етичні принципи
  15. 5. Екологія
  16. 6. Нестача коштів
  17. 7. Самопізнання
  18. 8. Ахімса
  19. Про перехід на інший тип харчування

У егетаріанство - це не конкретний тип харчування. Буде правильніше сказати, що це загальна назва групи класифікацій.

Люди, яких з якоїсь причини зацікавило вегетаріанство, неминуче стикаються зі складними, на перший погляд, поняттями, що викликають подив і безліч питань. Ці поняття є всього лише назвами типів харчування.

Основні види вегетаріанства:

  1. Лакто-вегетаріанство
  2. Ово-вегетаріанство
  3. Лакто-ово-вегетаріанство
  4. веганство
  5. сироїдіння
  • фрукторіанства
  • Моноеденіе
  • змішане
  • рідке харчування

Стадії вегетаріанства докладніше:

1. Лакто-вегетаріанство

Цього типу дотримується великий відсоток всіх вегетаріанців планети. Лакто-вегетаріанці виключають зі свого раціону всі продукти тваринного походження, крім молочних. Молочні продукти на даному етапі залишаються як основне джерело білка. Лакто-вегетаріанство, як і ово-вегетаріанство, на даний момент є найбільш «захищеними» типами вегетаріанської дієти. Противники вегетаріанського харчування не можуть довести шкоду даних класифікацій, оскільки не виключаються молочні або яєчні продукти (в разі ово-вегетаріанства), які містять в собі всі необхідні для нас речовини і вітаміни, наприклад: В12, кальцій, білок, омега 3 ...

2. Ово-вегетаріанство

Тип вегетаріанства, що виключає всі продукти тваринного походження, крім яєць. Як і лакто-вегетаріанці, ово-вегетаріанці переконані в необхідності споживання тваринного білка, а зокрема, яєчного.

Ово-вегетаріанці не сприймають яєчний продукт як продукт вбивства. Ярим аргументом прихильників цього типу є відсутність життя в магазинному яйці, тобто те, що воно не запліднене і не має можливості відчувати біль, отже не може бути забійної їжею. Але не варто забувати, що яєчна і молочна індустрія в будь-якому випадку будується на страждання живих істот. Яйце не є продуктом вбивства в прямому вияві, але в основі лежить жорстока експлуатація тварин.

3. Лакто-ово-вегетаріанство

Тип вегетаріанства, що не виключає молочні і яєчні продукти. Найпростіший в плані переходу і практики. Дотримуватися цього типу харчування значно легше, ніж будь-якого іншого, оскільки збалансувати раціон можна без великих зусиль. Він об'єднує в собі два попередні типи. Разом з тим, лакто-ово-вегетаріанство вважається самим нестрогим.

Важливо зауважити, що легкість переходу на будь-якої тип вегетаріанства не вказує на перевагу одного над іншим. Просто на даному етапі вашому організму певний тип харчування найбільш близький.

4. Веганство

Один із найсуворіших типів харчування. Люди часто не розуміють, в чому різниця між веганами і вегетаріанцями. Різниця в тому, що поняття вегетаріанець саме по собі неточне і може мати на увазі різний раціон, а у веганів існують певні правила харчування. Веганство - це відмова від будь-якої їжі тваринного походження. Вони не допускають абсолютно нічого з перерахованого вище, а так само досить часто виключаються продукти бджільництва.

У рідкісних випадках людина переходить на веганство різко. Зазвичай цьому передує лакто або лакто-ово-вегетаріанство. Веганство найбільш часто практикується з етичних міркувань. Зазвичай вегани відмовляються не тільки від тваринної їжі (м'ясо, риба, яйця), а й від продуктів тваринництва, таких як шкіра, хутро. Уважно ставляться до етикеток і не допускають желатин, сичужний фермент, альбумін і деякі інші добавки.

Веганство також корисно і для здоров'я. Правильно збалансований раціон вегана визнаний одним із способів лікування хвороб онкології, серцево-судинних недуг і багато чого іншого.

vegetarian1.jpg

5. Сироїдіння

Сироїдіння - це теж ціла окрема глава. Ще його називають живим харчуванням. Сироїдіння ділиться на кілька більш строгих підтипів, ніж основний. Сироедческій вегетаріанський тип харчування виключає з раціону всі продукти тваринного походження, а їжа ніколи не проходить термічну обробку. Допускається сушіння фруктів і овочів при температурі не вище 40 градусів, оскільки вважається, що при більш високій температурі гинуть багато мікроелементів, тому їжа відтепер не може вважатися живою.

Сироїдіння не є мізерним типом харчування, як багато хто звик вважати. Існує безліч смачних рецептів сироедческой кухні. Можна пророщувати зерна, вживати горіхи, сухофрукти, готувати навіть супи, каші, смузі, та й в цілому на прилавках достаток фруктів і овочів, можна нічого не готувати і вже смачно.

Сироїдіння, так само як і веганство, використовується для лікування і профілактики багатьох захворювань. Даний тип харчування вважається найбільш раціональним для людського організму.

5.1. Фруктоеденіе, або фрукторіанства

Фруктоеденіе, напевно, найсолодший тип сироедческого харчування. Фрукторіанци (нескладно здогадатися) харчуються фруктами в більшій кількості, ніж іншими плодами. Взагалі, люди на фруктоеденіі вживають в їжу всі плоди рослин і зелень. Іноді в раціоні залишаються горіхи і насіння, але частіше за все їх не відносять до цього типу харчування або ж вживають в зеленому, соковитому вигляді. Плодові овочі та зелень досить важливо включати в свої прийоми їжі хоча б на ранніх стадіях. До плодам відносять, наприклад: огірки, помідори, солодкий перець; але коріння рослин і інші важливі для їхнього життя здебільшого не вживають як їжу на даному етапі.

Є думка, підкріплене різними дослідженнями, що фрукторіанства - видове харчування людини. З анатомічної точки зору, враховуючи всі процеси, що відбуваються в організмі, можна вважати людину Плодоядние.

Марва Вагаршаковна Оганян, біохімік, лікар-еколог, повністю підтримує і пропонує до практики даний вид харчування. При вивченні книг Марви Вагаршаковни, стає зрозуміло, в чому перевага свіжих фруктів над іншими живими продуктами.

5.2. Моноеденіе

Вид сироїдіння, коли за один прийом їжі з'їдається якусь кількість одного продукту. Наприклад, кілька помідорів або бананів на обід, кілька груш або слив на вечерю. Моноеденіе прийнято вважати корисним, завдяки найбільш ефективної засвоюваності продуктів за один прийом їжі. Моноеди впевнені, що кращої комбінації мікро- і макроелементів, вітамінів, ніж ті, що природа вже включила в продукт, бути не може, тому немає необхідності нічого додавати або змішувати. Кілька прийомів їжі повністю забезпечують організм необхідними елементами, майже не зашлаковуючи його сторонніми речовинами. Мінімальні витрати енергії на перетравлення їжі дозволяють процесам самовідновлення не припиняється, що забезпечує високий імунітет. Сироїд вкрай рідко хворіють, а сам процес хвороби, якщо і починається, то протікає в легкій формі, без наслідків.

Про сироїдінні є велика кількість пізнавальної літератури, яку можна легко знайти і скачати на сайті OUM.RU.

Однією з корисних книг в вивченні харчування буде книга Павла Себастьянович «Чому корови хижаки». Доступною мовою автор розповідає про процеси, що відбуваються в тілі на всьому шляху засвоєння їжі організмом. Науково пояснюється, яку їжу і чому варто вживати, а яку уникати. Книга рекомендується до прочитання.

5.3. змішане сироїдіння

Змішане сироїдіння, на відміну від моноеденія, дає волю фантазії. Даний тип харчування дозволяє винаходити нові страви з сирих, зрозуміло, продуктів! У справу йдуть всі овочі і фрукти, ягоди, горіхи, проростки, масла, насіння. Люди, які дотримуються змішаного сироїдіння, часто дивують своїми кулінарними навиками. Сироедческіе борщі, торти, цукерки, каші, морозиво ... Інтернет повниться рецептами всього цього добра. Головне на цьому етапі - грамотно поєднувати продукти.

Одна з найпоширеніших книг про грамотному сироїдінні - «Дієта 80/10/10» доктора Дугласа Грема. У ній він, аргументуючи, описує найбільш здоровий шлях харчування.

0bfa32a5a5923d226c2e3f58eae5ef4f.jpg

5.4. рідке харчування

Рідке харчування найчастіше практикується в короткі терміни як розвантажувальні дні або очисні практики. У цей період в раціон входять свіжі соки, трав'яні відвари, рідкі фруктові або овочеві кашки, перетерті супи.

Марва Оганян пропонує до практики клітинне харчування, яке по суті і є рідким. Така техніка називається «Очищення організму за системою Оганян М. В.» Цікаву інформацію можна прочитати тут: https://www.oum.ru/literature/zdorovje/ochishenie-po-oganyan/ За допомогою даної практики, організм дуже ефективно очищається від шлаків. Багато хронічні хвороби відступають, в приклад можна привести навіть астму. Таке харчування позитивно позначається на здоров'я, якщо його практикувати з розумом, заздалегідь вивчивши матеріал. Але треба мати на увазі, що рідке харчування НЕ приймається за основний тип харчування!

Який вид вегетаріанського харчування вибрати?

При виборі типу харчування задайте собі питання чітко і ясно: «Для чого?»

Коли ви на нього відповісте, буде легше зрозуміти, який етап вам ближче.

Всі види вегетаріанства мають свої особливості. Кожен з них при розумному підході приносить велику користь в житті. Для практикуючих людей питання про здоровому харчуванні варто завжди найгостріше, оскільки від нього значною мірою залежить і успіх практики. До будь-якої теми необхідно завжди підходити усвідомлено і розумно.

Коли ми знаходимося перед вибором, необхідно чітко сформулювати для себе причини, сподвігшіе нас до цих змін. Хтось приходить до вегетаріанства від безвиході, здоров'я змушує все кинути і харчуватися коректно по відношенню до організму. Інші люди відмовляються від м'ясних продуктів з жалості до тварин. Хтось вирішує просто спробувати заради досвіду і залишається на шляху. Йоги дотримуються принципу ахімса.

У егетаріанство - це не конкретний тип харчування

Давайте виділимо основні причини, через які люди дотримуються вегетаріанства:

  1. Стан здоров'я.
  2. Схуднення.
  3. Релігійні погляди.
  4. Етичні принципи.
  5. Екологія.
  6. Нестача засобів.
  7. Самопізнання.
  8. Ахімса.
1. Стан здоров'я

Вже ні для кого не секрет, що вегетаріанство в Росії офіційно прийнято вважати здоровим харчуванням. В інших країнах такий тип харчування вже широко використовується для лікування і профілактики.

2. Похідні

Помилково чи ні, але багато жінок і дівчата приходять до вегетаріанства через зовнішній фактор. Склалася така думка, що завдяки відмові від продуктів тваринництва, з'являється чудова можливість схуднути. Насправді ж, сильне схуднення може статися так само різко, як і швидкий набір ваги. У будь-якому випадку і те, і інше свідчить лише про помилку, про незбалансоване раціоні. При правильному підході людське тіло приходить в своє типове стан, вага нормалізується. Ніяких великих наборів або спадів бути не повинно. Спостерігайте за собою.

shutterstock_256856083_775.jpg

3. Релігійні погляди

Багато релігії забороняють споживання м'яса, а деякі забороняють харчуватися лише певним видом. Наприклад, в Корані (іслам) існує заборона на свинину. Іудеї не приймають в їжу також зайчатину, кролятину, конину і кілька інших видів м'яса. Буддисти, індуїсти дотримуються вегетаріанства. Кожна релігія має свої приписи щодо їжі, які люди строго дотримуються.

4. Етичні принципи

Етичні принципи поширюються серед сучасних людей. Усвідомлене ставлення до споживання продуктів ринку обумовлює відмову деяких людей від забійної їжі, тієї, яка була отримана за рахунок життя іншої істоти. Етичний принцип зачіпає не тільки харчування, але і одяг, житло (предмети декору) і багато іншого. Таким чином, співчуття до живих істот також є причиною вегетаріанства.

5. Екологія

Чи замислювалися ви, яким чином тваринництво впливає на екологію нашої планети? Його розвиток створює парниковий ефект. У навколишнє середовище викидається велика кількість відходів, серед яких метан і СО2, що обумовлюють нагрівання атмосфери. Тваринництво веде нас повільно, але вірно до глобального потепління. Постійне скорочення лісів на планеті підтримується тваринництвом. Ліси викорчовувати для створення нових пасовищ, а пасовища в свою чергу призводять до деградації земель. Величезні обсяги прісної води витрачаються на підтримку і розвиток тваринної промисловості. Для отримання деякої кількості готового м'ясного продукту, потрібно в рази більше запасів води і поживних речовин, ніж для отримання того ж кількості зерна. Вивчіть питання екології. У наші дні він стоїть дуже гостро і з кожним днем ​​стає все важливішим.

6. Нестача коштів

Нестача коштів для існування теж є причиною вегетаріанства. Країни з низьким матеріальним достатком, де м'ясна їжа є рідкісним «гостем» на столі, стали предметом вивчення Доктора Коліна Кемпбелла в книзі «Китайське дослідження». У своєму дослідженні К. Кемпбелл доводить користь вегетаріанського харчування для здоров'я, зв'язок харчування і захворювань цілих країн. Його роботу «Китайське дослідження» з часом стали називати «Великим китайським дослідженням».

7. Самопізнання

На шляху духовного розвитку особливо важливо повністю контролювати своє харчування. Харчування може стати як гарною підмогою на шляху, так і великою перешкодою. Чисте, легке, іншими словами - саттвічне, або милостиве (одна з трьох гун природи), харчування буде підтримувати свідомість ясним, в той час як харчування пристрасне і неосвічене може створити з нашої свідомості щось дуже в'язке і безпросвітне. Дуже важливо харчуватися усвідомлено.

8. Ахімса

Ахімси я б виділила як окрему причину, хоча її можна віднести і до пунктів «самопізнання» і «етичні принципи» одночасно. Все-таки розглянемо її як щось окреме. Ахімса означає «ненасильство». Це найперший принцип поведінки, згідно з «Йога-сутра» Патанджалі, превеликий твору йоги. Ахімса входить в розпорядження йоги - Яму. Яма та Нияма вважаються етикою, тим, з чого необхідно починати шлях пізнання і чим нехтувати ні в якому разі не можна.

нарезка.jpg

Хімса перекладається як «несправедливість», «жорстокість», але префікс «а» свідчить про протилежності.

ахімса - перше правило, перша заповідь на шляху духовного розвитку. Його необхідно дотримуватися. Але це не має на увазі лише відмова від насильства, ахімса означає усвідомлене, доброзичливе і уважне ставлення людини до всіх живих істот. Вегетаріанство, засноване на принципах ахімси, буде найбільш розумним шляхом.

Про перехід на інший тип харчування

Варто пам'ятати, що при переході на будь-якої тип харчування, відмінний від нинішнього, організм буде перебудовуватися. Чи зміниться дуже багато зовні, наприклад: поведінка людини, його сприйняття світу, обсяг і вага; а так само зміни відбудуться всередині - в мікрофлорі травної системи. Досить часто перебудову організму супроводжує внутрішнє очищення.

Тіло стрімко викидає шлаки, накопичені раніше. Це може виражатися в загостренні хронічних захворювань, нудоті, головних болях, застуді і т. Д. Цей етап проходить, а з ним іноді і багато складності зі здоров'ям, що супроводжували, можливо, все життя. Як наслідок, підвищується імунітет. Безумовно, для легшого переходу, щоб уникнути настання стресової ситуації для організму, рекомендується вибирати тип харчування, найбільш схожий з нинішнім типом. Таким чином, якщо ви завзятий м'ясоїд, почніть з лакто-ово-вегетаріанства або лакто-вегетаріанства, а через якийсь час (якщо на вашу думку в цьому буде необхідність) переходите до веганство. Перехід варто здійснювати поступово, даючи організму можливість адаптуватися.

Також варто вивчити літературу про обраний вами типі, щоб уникнути дисбалансу вітамінів в організмі.

Не секрет, що великий шум серед людей піднімає саме по собі вегетаріанство, але вчені вже давно пояснили користь цього виду харчування, а так само розповіли, як правильно збалансувати раціон. Багато цікавих наукових статей і літератури для скачування можна знайти в розділі «література» на сайті oum.ru.

Рекомендуємо пройти в розділ " Правильне харчування ", В якому ви можете знайти величезну кількість матеріалів на цю тему.

Рекомендуємо пройти в розділ    Правильне харчування   , В якому ви можете знайти величезну кількість матеріалів на цю тему

Живіть тверезо!

Який вид вегетаріанського харчування вибрати?
При виборі типу харчування задайте собі питання чітко і ясно: «Для чого?