Полезные материалы

Цікаві факти про вегетаріанство

В від вже не один десяток років в нашій країні ведуться суперечки про вегетаріанство. Одні вважають цю систему харчування марною і в якихось моментах навіть шкідливою, інші ж, навпаки, висловлюються дуже завзято в його підтримку. Як не крути, але число вегетаріанців по всьому світу і серед наших співвітчизників неухильно росте, чому? Кожна людина, приймаючи сторону вегетаріанства, керується своїми власними особистими мотивами.

Кому-то шкода невинно убитих тварин, кому-то за медичними показаннями необхідно відмовитися від вживання м'яса, а хтось просто-напросто слід модної тенденції ведення здорового способу життя.

Так чи інакше, існує безліч цікавих фактів про вегетаріанство, які можна розділити на три великі групи:

  • Факти, наведені прибічниками такого харчування виходячи зі свого особистого досвіду;
  • Історичні факти;
  • Факти науково доведені.

Почнемо ми з того, що звернемося до історичних фактів:

  1. Найперші згадки вегетаріанства можна знайти в ведах - це давньоіндійські рукописи, саме тут ми вперше зустрічаємо таке поняття як ахімса (відмова від насильства). Вбити тварину, рівно так само як і вжити в їжу його плоть, - це значить забруднити свою карму і своє тіло. Крім цього, багато стародавні греки також були вегетаріанцями, підтвердження даного твердження ми можемо зустріти в рукописних джерелах давньогрецької філософії. Однак давньогрецьке вегетаріанство носило більше ритуальний характер і лікувальне призначення.
  2. Швидше за все, не всі нинішні вегетаріанці знають, що вегетаріанство як термін виникло тільки в XIX столітті, а до цього моменту вживання їжі рослинного походження і відмова від м'яса позначався не інакше як «їжею Піфагора». Виявляється, що жив в VI столітті до н. е. давньогрецький філософ і математик - Піфагор - в числі перших став дотримуватися системи вегетаріанського харчування.
  3. Дуже цікаво, що до 1944 року поняття «вегетаріанство» було єдиним і не виключало вживання молочних продуктів, меду, яєць і риби. Однак в 1944 році Елсі Шриглі і Дональд Уотсон оголосили себе «веганами» і тим самим ввели однойменне поняття «веганство». веганство - це повне, дуже суворе вегетаріанство без будь-яких винятків.
  4. Якщо ми заглянемо в епоху Ренесансу, тут ми також знайдемо безліч прихильників вегетаріанства, найвідомішим з яких був Леонардо да Вінчі. Примітно, що він був саме веганів, а не просто вегетаріанцем. Леонардо да Вінчі привселюдно заявляв, що у людей немає права, даного ним понад, вживати в їжу плоть тварин, більш того, творцем заборонено поїдати живих істот, оскільки не люди давали їм життя.
  5. Вольтер, великий філософ Франції, радив жителям Європи навчитися у вегетаріанців, як правильно поводитися з живими істотами.
  6. В середині XX століття уряд Китаю піддало своїх громадян масштабного дослідження. Це дослідження тривало цілих 20 років, протягом цього часу дві групи людей (вегетаріанці і м'ясоїди) харчувалися кожна по своїй системі. І ось що показали результати цього дослідження: смертність серед м'ясоїдів в три рази перевищувала смертність серед вегетаріанців. Крім цього, вегетаріанці більш стійкі до хвороб, привезеним з Заходу.
  7. В щодо недалекому 1993 році з'являється ще один термін, пов'язаний з вегетаріанством, - «пескетаріанство», багато в чому має італійське коріння виникнення ( «pesce» в перекладі з італійської - "риба"). Пескетеріанци, будучи послідовниками вегетаріанської системи харчування, що не заперечують вживання риби в їжу.

вегетаріанство зелений коктейль, правильне харчування

Коли ми вибираємо собі будь-якої шлях, завжди дуже цікаво озирнутися назад і подивитися, як в різні історичні періоди людство ставилося до тієї чи іншої концепції і скільки послідовників у неї було. Факти вегетаріанства в рамках історії якнайкраще доводять, що ця концепція має дуже глибокий сенс, набагато глибше, ніж просто система здорового харчування. Цілком очевидно, що можна стверджувати: будь це поверхнева концепція, вона б не залишила після себе стільки історично значущих і дуже цікавих фактів.

Тепер давайте поговоримо про науково доведені факти вегетаріанства.

  1. Наукою доведено, що вегетаріанці шляхом вживання тільки рослинних продуктів отримують не менше білка, а може бути навіть і більше, ніж переконані м'ясоїди.
  2. Спростувала наука і то переконання, що вегетаріанці, зважаючи повної або часткової відмови від яєць і молочних продуктів, позбавляють власний організм цінного вітаміну В12. Вітамін В12 в надлишку міститься в сої і соєвих продуктах, хмелі і дріжджах, а також в морській капусті;
  3. Людство на догоду власним упередженням до м'ясних продуктів все рідше звертає уваги на екологічну ситуацію на нашій планеті. А адже тваринництво в промислових масштабах значно погіршує екологічну обстановку, тоді як обробка культур і обробіток всіляких плантацій куди більш нешкідливі.
  4. Доведено, що стічні води, які є невід'ємним результатом життєдіяльності будь-скотарській ферми, забруднюють навколишнє середовище більше ніж у десять разів, у порівнянні з роботою міських систем каналізації.
  5. Офіційна статистика підтверджує, що в Індії понад 80% населення не вживають в їжу м'ясо, молочні продукти, яйця і навіть рибу, але при цьому саме індуси визнані найбільш «народжує» нацією.
  6. Численними дослідженнями доведено, що люди, які відмовилися від м'яса і дотримуються основні принципи вегетаріанства, рідше хворіють на онкологічні захворювання, серцево-судинними та сечокам'яній хворобі.
  7. Відмова від вживання м'яса знижує на 40% ризик виникнення такого захворювання, як катаракта.
  8. Вчені Університету Саутгемптона провели експеримент, результати якого вражають: вегетаріанці значно розумніші за своїх однолітків серед м'ясоїдів. Якщо відмовитися від вживання м'яса і м'ясних продуктів не пізніше 30 років, то показники коефіцієнта розумової діяльності зростають на 6-9 балів.

вегетаріанство, правильне харчування

На всіляких інтернет-форумах, присвячених вегетаріанства, люди, що випробували цю систему харчування на собі, в один голос наводять такі факти:

  • помітно знижується вага;
  • поліпшується загальний тонус організму;
  • підвищується настрій;
  • йде проблема хронічних закрепів.

І на закінчення наведемо ще один факт, який був доведений науково і є найбільш прикрим: під час забою природною реакцією будь-якої тварини є дикий, неконтрольований страх. У цей момент в кров тварини відбувається викид адреналіну в великих дозах, як наслідок, зашкалює і показник рівня гормонів. Можна скільки завгодно закривати на цей факт очі, але всі ці шкідливі, якщо не сказати смертоносні, гормони і адреналін, так і залишаються в плоті тварини. Відповідно в такому вигляді м'ясо і потрапляє в майбутньому на стіл людини, а потім і в його шлунок. Так чи не з цієї причини люди, так багато вживають в їжу м'ясо, схильні до всіляких страхів, фобій і неконтрольованим емоціям?

Кожна людина сама вирішує, приймати йому до уваги всі вищенаведені факти чи ні, проте задуматися над ними варто кожному з нас.

В від вже не один десяток років в нашій країні ведуться суперечки про вегетаріанство

Як не крути, але число вегетаріанців по всьому світу і серед наших співвітчизників неухильно росте, чому?
Так чи не з цієї причини люди, так багато вживають в їжу м'ясо, схильні до всіляких страхів, фобій і неконтрольованим емоціям?