Полезные материалы

"Як можна жити з людьми, у яких в холодильнику труп курки ?!" - вегетаріанець

Обід барановчан. На столі - виключно рослинна їжа.

Барановчане відпочивають після насиченого дня.

Їдять тільки на свіжому повітрі.

Млинці по-чоловічому.

1/4

Дивлячись на людей, які дотримуються суворого посту, що ми переймаємося повагою і готові мало не зарахувати їх до лику святих за такий подвиг. При цьому з побоюванням дивимося на людей, що перетворюють строгий пост в стиль життя. Простіше кажучи, на вегетаріанців, веганів або взагалі сироїдів. Недарма інтернет так бурхливо відреагував на новину про те, що Всесвітня організація охорони здоров'я нібито внесла сироїдіння і вегетаріанство в розширений список неврологічних розладів і психічних захворювань. Приводом став інцидент в іспанській родині сироїдів, які посадили дітей на жорстку дієту, не давали їсти м'ясо і оброблені продукти. В результаті діти впали в кому, а батьків відправили в психіатричну клініку. Новина про ВООЗ в результаті виявилася "качкою", але резонанс від її появи зайвий раз довів: охочих сісти на "зелену дієту" з кожним роком стає все більше.

ШЛЯХ Вега. "Повністю відмовитися від продуктів тваринного походження допомогла моя дівчина. Вона зауважила, що я дуже дратівливий, іноді навіть агресивний, - розповів нам київський веган Рудольф Краєвський. - Мені не вистачало доброти і чуйності. Я завжди щось забирав, але не готовий був віддати взамін. так прийшло розуміння, що пора змінюватися. Почав я зі свого харчування. Перші два тижні доводилося складно, так як я був в роз'їздах і їв в різних забігайлівках. Здавалося, крім картоплі та грибів, мій шлунок більше нічого не бачить. Але по поверненню додому жит нь перетворилася в задоволення. Настрій поліпшувався. За перший рік я схуд на 1,5 кг. Навіть шкіра на животі стала тоншою - пропав жир і стали виділятися кубики. надздібності не з'явилося, але вболіваю тепер я набагато рідше. Мене навіть тварини полюбили, стали до мене тягнутися - раніше такого не було. Якщо ви сумніваєтеся, чи переходити на веганські харчування, їдьте на бойню. Побачите, якою ціною видобувається шматок яловичини або хутряна шубка. Я впевнений, що після такого видовища навіть найжорстокіший людина не залишиться байдужим. Уявіть, що ми - японські машини, яким потрібні хороші дороги і якісний бензин. Але нас заправляють 76-м і возять по вибоїнах. Дискомфорт гарантований. Думаю, веганство з часом стане нормою, способом життя більшості ".

ЗАРАДИ ЩАСТЯ. Дізнавшись в інтернеті про те, що вегани більш життєрадісні і частіше відчувають стан щастя, кріворожанін, 26-річний Іван Хмилецький, вирішив перевірити інформацію на собі. Дав собі слово на три місяці стати веганів. "Ходив по супермаркету і дивувався, скільки ж є продуктів, крім м'яса! - згадує Іван. - Перш помічав лише яблука і банани. А ставши веганів, звернув увагу на велику кількість сухофруктів, мюслів і різні овочі. Бути веганів не дешевше, ніж м'ясоїдів. хороші якісні овочі коштують дорого. І взагалі: треба думати, що їси, уважно читати етикетки, включати фантазію, щоб було смачно. Раніше я якось не морочився. Зате в перший же тиждень з'явилася якась легкість. Раніше мені було важко встати о 6:00, а будучи веганів організм, як-то сам по собі прокидався. Єдиний мінус - при сильних фізичних навантаженнях я швидше втомлювався. Ось і все відмінності. Чи додалося радості і щастя? Особливо не помітив. Зате через три місяці поїв узбецького плову з бараниною - випробував неймовірне щастя! ".

Вегани настільки хочуть відрізнятися від середньостатистичних українців, що при оренді житла обов'язково вказують: "Зніму квартиру у вегетаріанців", "Шукаю сусіда-вегана, без шкідливих звичок", "Хлопці Срочно нужна квартира для веганів! Чи не п'ємо, чи не куримо і взагалі нормальні люди! ". В інтернеті є навіть спеціальні сайти "для адекватних". На питання: "Чим вас не влаштовують вегетаріанців", - хлопці піднімають очі до стелі і втомлено кажуть: "Як можна жити поруч з людьми, у яких в холодильнику труп курки! Якщо вони почнуть її смажити, я втрачу свідомість. Або взагалі втечу з дому ". Тому багато вегани обходяться взагалі без холодильника. Не дивно, що вегани з працею переносять сусідство м'ясоїдів і вид прилавків з ковбасою в магазинах. Багатьом настільки нестерпно все це бачити, що вони продають свої міські квартири і виїжджають в села, об'єднуючись в так званих вегетолагерях. Одне з найбільших вегетаріанських поселень знаходиться в с. Баранівка Полтавської області. У своїх колах його називають "Будинком для всіх".

БУДИНКИ З СІНА. На території в цілий гектар не відразу і побачиш старенький будиночок, куплений на мізерні заощадження вегетаріанців. Все тут зроблено за принципом "екологічно і своїми руками". Стіни, зведені з солом'яних блоків, покриті глиною - це захист від дощу і снігу. Є своє енергозберігаюче освітлення. Воду жителі беруть з власноруч пробитою свердловини. А каналізаційна система абсолютно нешкідлива для матінки-природи. До речі, про природу. Сказати, що вона в тутешніх краях чарівна - нічого не сказати. Навколо одні пагорби, сади, величезний сосновий ліс і навіть річка є.

ФЕЙС КОНТРОЛЬ. У веганскої селі, звичайно, номінально всім раді. Адже не дарма прозвали її "Будинком для всіх". Але все ж певний фейс-контроль пройти доведеться. "Для нас важливо, щоб людина дотримувався здорового способу життя, шанував природу і був екологічно утворений, - розповідає головна вегетаріанка табору Олена Кашкарьова. - У нас не курять, не п'ють алкоголь, не вживають наркотики. Фейс-контроль не пройде людина зі злими і негативними думками і висловлювань або той, хто лається матом. Перше, чого ми вчимо, - надавати першу медичну допомогу, готувати веганські пиріг за 5 хвилин або робити мило на рослинній основі ".

Жителі цього села - справжні гуру веганскої кухні. З непримітних корінців і стручків вони можуть приготувати справжній шедевр. У вільний час барановчанам теж не доводиться нудьгувати, особливо влітку і навесні. Днем - купання в річці, ввечері - пісні і танці біля вогнища. На які кошти живуть місцеві обивателі? "Світ не без добрих людей. Завжди знайдуться небайдужі люди, готові допомогти матеріально. Так і живемо", - говорить Олена.

З веганами краще не сперечатися

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог , Віце-президент Асоціації дієтологів України:

"Сьогодні часто зустрічаються хлопчики з жіночими фігурами: у них вузькі плечі і великий таз. Так відбувається в результаті систематичного споживання сої, яка міститься не тільки в вегетаріанських продуктах, але і улюблених українцями сосисках і ковбасах. Для веганів, вегетаріанців і сироїдів - всіх, хто харчується лише рослинною їжею - важливо комбінувати різні види рослинних білкових продуктів. Адже рослинний білок не може повністю замінити білок тваринного проісходженія. По-перше, в ньому містяться не всі амінокислоти ти, необхідні людині, а по-друге, засвоюваність рослинних білків нижче через речовини фітину, що перешкоджає засвоєнню амінокислот.

У мене величезний досвід роботи з веганами. І я помітила, що у них часто блідий колір обличчя, пригнічений настрій, мало енергії. Багато рідко сміються і взагалі виглядають якимись нещасними. Не раджу з веганами вступати в конфлікти або суперечки - це марна справа. Вони настільки категоричні і впевнені в своїй правоті, що просто безглуздо їм щось доводити ".

Правила, дотримання яких допоможе вегетаріанцям і веганам бути здоровими:

1. Обов'язково вживати рослинний білок з кожним прийомом їжі.

2. Внести різноманітність в раціон - намагатися змішувати, доповнювати продукти.

3.Чаще їсти (4-5 разів на день). Рослинна їжа не так насичує.

4.Включіть в свій щоденний раціон горіхи (нежарение і несолоним), насіння гарбуза, льону, соняшнику, ягоди (як варіант - додавати їх в кашу або готувати смузі: збивати в блендері з настойкою шипшини або соєвим молоком і бананами).

5.Употреблять в їжу лляне і оливкова олія, які містять омега-3 жирні кислоти. Вони знижують рівень запалення, розпалюють кров і є важливим будівельним матеріалом мозку людини.

Вони знижують рівень запалення, розпалюють кров і є важливим будівельним матеріалом мозку людини

_01_19

мінуси вегетаріанства

1. Найчастіше зустрічається недостатність вітамінів і мінеральних речовин, особливо заліза і цинку, у веганів слабкий імунітет. Часті анемія, підвищена схильність до інфекційних і грибкових захворювань, включаючи туберкульоз. У багатьох веганів часто мало енергії, життєвих сил, блідий колір обличчя, суха шкіра, не дуже густе волосся. Причина в тому, що вони дуже мало знали про те, як потрібно харчуватися суворому вегетаріанцеві.

2. Більшість веганів неграмотно планують свій раціон, не знають, які продукти комбінувати. Через це отримують недостатню кількість білків, що позначається на загальному стані.

3. Якщо організм дорослої людини може пристосуватися до такого виду харчування, то дитячий, навпаки, зовсім до нього не пристосований. Діти ростуть, розвиваються, їм життєво необхідні повноцінні білки. А це яйця, молочні продукти, риба. В іншому випадку дитина буде відставати в рості від своїх однолітків і часто хворіти.

4. У веганів різко змінюється настрій, вони вороже налаштовані по відношенню до м'ясоїдам, можуть різко відповісти, нагрубити або накричати. Пов'язано це з браком вітаміну В12.

плюси вегетаріанства

1. Вегани рідше страждають на атеросклероз, гіпертонію, їх рідко наздоганяють інсульти і інфаркти. Все тому, що раціон веганів містить дуже мало насичених жирів.

2. Харчування веганів сприятливо позначається на стані кишечника. У них практично не буває раку кишечника, оскільки їжа багата клітковиною (овочі, фрукти, злакові).

3. Інсулінозалежний діабет - теж велика рідкість серед веганів.

4. Гуманні міркування: захист тварин, ідеологія ненасильства.

Сироїдіння - не для малюків

Здавалося б, куди вже більше суворої дієти веганів? Але у людській фантазії немає меж. Їдці-екстремали придумали ще один екзотичний спосіб вживання їжі під назвою "сироїдіння". Сироїд вживають овочі, фрукти, коренеплоди, горіхи, злаки і бобові, що не піддавалися тепловій обробці. В якості пиття виступає звичайна вода . У сироїдів в будинках немає холодильників, вони взагалі не розуміють, навіщо в квартирі потрібна кухня. Прихильники такого способу харчування впевнені: в результаті вживання сирих продуктів організм очищається від шлаків і сповільнюється процес старіння. Але не відразу, а через кілька років. Навіть більше: в перший рік можуть загострюватися найрізноманітніші хвороби, але це, на думку сироїдів, є свідченням виходу шлаків. Якщо пережити цей критичний момент і не напихати себе хімією і медикаментами, то нібито можна заново народитися і прожити до 100, а то і до 150 років без проблем. "Веганів я була більше року тому. Тепер я - сироїд. Все почалося з-за проблем зі шлунком - студентське життя дала про себе знати, - розповідає 23-річна Ірина Василенко. - Жирне ніколи і не любила, але часто їла домашню їжу ( смажену картоплю, яєчню і т. д.). згодом вирішила "оздоровити" свій раціон і внести в нього більше сирих овочів, салатів. Після цього відчула, як моєму організму стає краще. Начитавшись літератури про корисне харчування, переконалася, що прийняла правильне рішення, і повністю перейшла на сироїдіння. Прізнатьс я, таке харчування обходиться набагато дешевше і не забирає багато часу ".

Сироїд В СІМ'ЯХ. Питання про сироедной дієті набагато складніше, ніж може здатися. Як відзначають близькі сироїдів, у людини змінюється не просто раціон, а спосіб життя, взаємини з оточуючими, через що часто руйнуються сім'ї, погіршуються відносини з батьками. Вегани замикаються в своєму середовищі, де відчувають себе куди комфортніше, ніж в соціумі. Причому практично ніхто з сироїдів не бажає афішувати негативні результати, до яких може привести таке харчування.

"Білок, який є в м'ясі та рибі, необхідний людині, як повітря. Це будматеріал для нашого організму, основа ферментів, гормонів, клітин імунної системи, - впевнена київський лікар-дієтолог Оксана Скиталінська. - Тому з роками в організмі веганів і особливо сироїдів відбувається "вихолощення" відсутніх вітамінів і мікроелементів, особливо необхідних при вагітності і народженні дитини. Нестача вітамінів групи В, особливо В12, може привести до зниження иммуннитета, загострення хронічних хвороб і подальших ускладнень при род х, в тому числі за можливе патологій новонародженого ".

ПРОБЛЕМНІ ДЕТКІ. Мешканка Ужгорода Тетяна Давидова (ім'я змінено) саме з сироїдство пов'язує хвороба онука. "Коли моя дочка зважилася на другу дитину, її стаж сироїдіння був більше трьох років. При народженні малюка явних проблем не було. Однак до 6 місяців проблеми у внука вже були очевидними. Лікарі констатували брак вітаміну В12. Аналізи крові мого внука підтвердили шкоду від сироїдіння дочки. Вона повернулася до нормального харчування, але ситуація не змінилася. У 8 місяців у внука почалися напади судом. А відсутність вродженого рефлексу (хапального) пов'язують саме з цим діагнозом - дитяча епілепсія. Хоча ВООЗ і говорить про можливі проблема з психікою при подібному харчуванні, сироїди продовжували давати моєї дочки різні поради. Наприклад, посилити дієту, "перейти на місцеву траву", провести антипаразитарну чистку, поставити п'явки на джерельце ... А деякі причину нещастя бачили в моїх, бабусиних, "злих думках ", які матеріалізувалися.

Звичайно, ми звернулися до традиційних лікарів. Зараз онук на постійному медикаментозному лікуванні. Позитивних змін не спостерігається. Малюкові вже півтора року, але він до цих пір виключно на грудному вигодовуванні, без прикорму, який зазвичай починається з 5-6 місяців. Через відсутність хапального рефлексу або надлишку ліків, які постійно вливають шприцом, дитина не може приймати їжу природним способом. Хіба це повноцінне життя? Ні, сироїдіння і будь-яка жорстка дієта - це лише експеримент, щоб довести всьому світу свою винятковість.

Вивчаючи сироїдіння майже 5 років, я роблю висновок, що проблеми накопичуються зі збільшенням стажу сироїдіння. Приблизно через 4-6 років вони стають значними, оскільки саме за такий час в організмі людини виснажуються запаси вітамінів (насамперед, В12) і мікроелементів, накопичені за час збалансованого харчування. Якщо хтось із сироїдів і твердить, що у нього великий стаж і здоров'я задовільний, то він лукавить, чи не дотримується чіткої дієти або вживає штучні добавки ".

Пісний шоколадний пиріг

складові

Борошно 200 г

Цукор 200 г

Какао-порошок 4 ст. ложки

Сода 1 ч. Ложка

Сіль 1/2 ч. Ложки

Рослинна олія 20 г

Ванільний цукор 5 г

Столовий оцет 5 г

приготування

Розігрійте духовку до 180 ° С. Злегка змастіть маслом невелику круглу форму для випічки. Просійте разом борошно, цукор, какао, соду і сіль. Додайте рослинне масло, ваніль, оцет і воду. Змішайте до отримання однорідної маси. Вилийте в приготовану форму і випікайте при 180 ° С 45 хвилин. Дістаньте з духовки і дайте охолонути. Пиріг можна покрити глазур'ю з олії: 150 г гіркого шоколаду розтопити і змішати з 120 мл рапсового масла.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Чи додалося радості і щастя?
На які кошти живуть місцеві обивателі?
Хіба це повноцінне життя?