Полезные материалы

Види вегетаріанців або в чому різниця між ними

  1. Полу-вегетаріанці або Гнучкі вегетаріанці (флексітаріі)
  2. Пескертаріі
  3. Лакто ово вегетаріанці
  4. макробиотическое вегетаріанці
  5. вегани
  6. Сироїд
  7. фрутаріанці

Види вегетаріанців, а їх налічується сім, різняться по слідування різних систем харчування, пов'язаних з обмеженням прийому будь-якої їжі

Види вегетаріанців, а їх налічується сім, різняться по слідування різних систем харчування, пов'язаних з обмеженням прийому будь-якої їжі. І діапазон дуже великий: від тих, хто не їсть просто м'ясо до тих, хто харчується виключно сирою рослинною їжею.

Причини проходження такій дієті у кожної людини суто індивідуально - це може базуватися на моральних або релігійних переконаннях, також як засіб утримання в прагненні до більш здорового способу життя, просто як слідування моді чи підтримки власних друзів. І з кожним роком кількість таких людей на землі росте.

Те, що існують різні види вегетаріанців, говорить про те, що є багато способом бути вегетаріанцем, але як розібратися і вибрати найефективніший для себе?

Полу-вегетаріанці або Гнучкі вегетаріанці (флексітаріі)

Полу-вегетаріанці або Гнучкі вегетаріанці (флексітаріі)

Гнучкість в підході, ось чим характеризується такий вид вегетаріанців. Вони в основному їдять рослинну їжу, але іноді дозволяють собі вживання м'яса. Це може бути вживання м'яса у свята або раз на тиждень. Такі люди вибирають більш вегетаріанську їжу грунтуючись на етичних принципах, виходячи з прагнення до здоров'я або виключно заради чистоти навколишнього середовища. Вони є найбільш універсальними серед вегетаріанців, але кожен з цієї групи індивідуальний: може їсти м'ясо раз на рік, а може щотижня.

Пескертаріі

Пескертаріі

Пескертаріі- це такий вид вегетаріанців, які утримуються від вживання м'яса, за винятком риби. Вони зазвичай їдять інші продукти тваринного походження, такі як яйця або молочні продукти. Такий тип вегетаріанства можна розглядати як сходинку до повного вегетаріанства, оскільки ви стримуєтеся від м'яса, крім риби і морепродуктів. Багато людей починають свій шлях до вегетаріанства саме як пескертаріі, переходячи згодом до інших видів вегетаріанства. Але деякі з них так і залишаються пескертаріямі все життя.

Лакто ово вегетаріанці

Лакто ово вегетаріанці

Вони характеризуються більш відданим підходом до вегетаріанства. Ці люди не вживають ніяких форм м'яса (ні яловичини, ні свинини, ні птиці), молюсків, риби, але, як правило, вживають молочні продукти і яйця. До цієї категорії також належать лактовегетаріанці і ововегетаріанци.

Перші вживають тільки молочні продукти, яйця виключаються. А в другому випадку навпаки можна їсти яйця, а молочні продукти не можна. Деякі ово- і лакто-вегетаріанці відносяться до групи «етичних» вегетаріанців. Це означає, що вони вживають в їжу продукцію тільки місцевого виробництва або екологічно чисту або тільки з підприємств, де з тваринами поводяться гуманно.

макробиотическое вегетаріанці

макробиотическое вегетаріанці

Такі люди не споживають м'яса, яєць, молочних продуктів, але іноді їдять морепродукти тому ця дієта не відноситься до веганскої дієті. В основному, макробиотическая дієта спрямована на використання в їжу місцевих і сезонних продуктів, які збалансовані більш гармонійно для живуть в даній місцевості. Такий підхід фокусується на вживанні необробленої їжі, такої як овочі, фрукти, цільні зерна і зрідка вживанні риби теж.

У макробиотической дієті уникає споживання рафінованих олій і цукру . Також проповідується азіатське використання рослинної їжі, включаючи морську капусту та іншу морську рослинність, придатну для їжі.

вегани

вегани

Коли ми розмірковуємо що таке види вегетаріанців, то образ, який нам найчастіше приходить в голову є образ вегана. Вегани є строгим типом вегетаріанців, які не вживають ніяких продуктів тваринного походження. Вони утримуються від використання в їжу м'яса, яєць, молочних продуктів, морепродуктів, а також будь-піщи, яка в своєму складі містить інгредієнти, одержані від тварин або комах (сало, желатин, мед). Вегани навіть утримуються від продуктів, які можуть бути зроблені з використанням тварин, навіть якщо вони не містять нічого тваринного походження, наприклад вина і цукру.

Сироїд

Сироїд

Сироеди- вегани - цей такий вид вегетаріанців, які дотримуються сирої веганскої дієти. У неї не входять всі продукти тваринного походження, а також продукти, приготовлені за допомогою термічної обробки вище 48 градусів Цельсія. Сира веганські дієта включає в себе сирі овочі і фрукти, горіхи і горіхові пасти, пророщені зерна , Насіння, рослинні масла, морські рослини, трави, гриби і свіжі соки. Прихильники такої дієти користуються нею з уявлення про те, що при використанні термічної обробки вище зазначеної температури втрачають повністю поживні речовини. При цьому, на їхню думку, їжа стає нездоровою, хоча наукових даних, що підтверджують дане твердження є вкрай мало.

фрутаріанці

фрутаріанці

Розглядаючи всі види вегетаріанців, можна сказати, що фрутаріанство це одна з найбільш обмежених систем харчування. Таке харчування складається повністю або головним чином з фруктів і овочів в ботанічному сенсі (сюди входять солодкі фрукти і ті, які садять в землю: томати, огірки, а також авокадо або оливки). Також можливі горіхи і насіння, тільки ніяких продуктів тваринного походження. Ризик отримання дефіциту поживних речовин при цій дієті дуже велика і зазвичай дієтологи утримуються рекомендувати її.

Бути чи не бути вегетаріанцем - це ваш особистий вибір. Але тепер, знаючи, види вегетаріанців і, коротко, їх принципи ви можете приймати зважене рішення. Але можна і не обов'язково утримуватися від м'яса і риби, а просто бути поінформованим про те, що ви споживаєте і зосередитися на багатої на корисні інгредієнтами їжі. Це є першим кроком до здорового збалансованого харчування.

При можливості при зміні способу харчування порадьтеся з дієтологом, щоб не зробити помилок.

Те, що існують різні види вегетаріанців, говорить про те, що є багато способом бути вегетаріанцем, але як розібратися і вибрати найефективніший для себе?