Полезные материалы

Пісне меню

  1. Чим корисно пісне меню
  2. Правильний розподіл калорій - запорука здоров'я і стрункості фігури. Не виняток і пісне меню.
  3. Приклади пісного меню на тиждень
  4. Рецепти пісного меню

Найсвітлішого християнського свята Великодня передує Великий піст Найсвітлішого християнського свята Великодня передує Великий піст. Він триває сім тижнів і вважається найсуворішим в році. Сьогодні багато людей хочуть дотримуватися правил посту, пісне меню, однак витримує не кожен. І справа все не тільки в тому, що забороняється м'ясо і м'ясні продукти, а в тому, що сучасна людина вкладає в це поняття зовсім інший зміст, який заповіданий нам церквою. Чому взагалі в християнстві, і зокрема в православ'ї, прийнято постити? На це питання легко знайти відповідь: тому, що куштування важкої м'ясної, багатою білками їжі вимагає від організму більше фізичних сил, ніж вегетаріанські страви, а це все відволікає від молитви. Напередодні Великоднього посту священики зазвичай звертаються до мирян з проханням не насилувати себе і не відчувати організм обмеженням харчування тільки тому, що так модно. Кожна людина повинна вирішити для себе, що означає для нього пост і вибрати те меню, яке найближче підійде звичайного раціону харчування. Суворе дотримання посту потрібно тільки від ченців, іншим же дозволяється відступати від правил, але бажано отримати на це дозвіл духівника.

Чим корисно пісне меню

Великий піст дуже люблять жінки, адже саме в цей час привід сісти на дієту з'являється сам собою.

Куштування рослинної їжі сприяє омолодженню організму, очищенню його від шлаків, позбавлення від зайвої ваги. Також дотримуватися посту рекомендують людям з різними захворюваннями внутрішніх органів, наприклад, шлунка, печінки, нирок. Іншим людям буде просто корисним провести сім тижнів, куштуючи здорову їжу.

На перший погляд, кожен день нагадує попередній, однак якщо правильно розпланувати харчування і вивчити страви російської кухні, скласти своє пісне меню, виявиться, що цікавих і смачних страв дуже багато. Згадайте, як харчувалися наші предки. М'ясо на їхньому столі було вкрай рідко, в основному по великих святах. В інші ж дні головною їжею були картопля, злакові каші, овочі, фрукти, ягоди, гриби і т.д.

Звичайно, сучасна кулінарія далека від своєї попередниці, адже сьогодні ми використовуємо безліч інгредієнтів промислового виробництва. Якщо ви хочете дійсно дотримуватися посту, потрібно ретельно вивчати склад всіх продуктів, що купуються в магазині. У церковному статуті чітко розписані правила харчування у Великий піст. Перші і останні два дні вважаються найсуворішими, в цей час рекомендують голодувати. Потім йдуть тижні сухоядением, і лише іноді дозволяється вживати олію, рибу, ікру. Щоб не нашкодити здоров'ю, в пост рекомендують входити поступово. Це враховує і церковний календар харчування, адже перед Великим постом проходить Масляний тиждень, протягом якої люди їдять млинці з маслом, проте м'ясо вже не куштують. У загальному сенсі в пості немає нічого складного, адже існує маса продуктів, здатних забезпечити людину необхідними поживними речовинами і калоріями. Головне - це знати міру і не заганяти себе в сильні рамки, харчуватися із задоволенням і отримувати від цього радість. Їжа не повинна бути головним сенсом життя.

Правильний розподіл калорій - запорука здоров'я і стрункості фігури. Не виняток і пісне меню.

У наші дні людство в основному веде активний спосіб життя, тому кожен день ми повинні забезпечувати себе певною кількістю калорій, які дозволять нашому організму без зусиль працювати. Про це потрібно пам'ятати під час посту. Багато хто думає, що насититися можна тільки завдяки їжі, багатої білками тваринного походження, але при цьому забувають про те, що існує велика кількість компонентів рослинного походження, склад яких близький до м'яса, риби, молочних продуктів. У звичайному житті ми рідко вважаємо калорії, хоча робити це дуже корисно. У кого і треба вчитися більшості, так це у любительок усіляких дієт. Наприклад, вони чітко знають, що щодня здорова людина повинна споживати 1200 калорій мінімум. При цьому жінки, які стежать за фігурою, велике значення приділяють співвідношенню надходить кількості білків, жирів і вуглеводів. До речі, саме останні є головними їх «ворогами», адже ці компоненти провокують накопичення зайвих кілограмів. Як же бути, якщо саме вуглеводи складають основну масу компонентів пісних страв? Деякі скажуть, що скорочення споживання білків і жирів, що містяться в м'ясних, рибних і молочних продуктів, має бути компенсовано за рахунок збільшення кількості вуглеводів. А це означає, що фігурі прийде кінець. Це абсолютна помилка, адже в продуктах рослинного походження також містяться білки і жири, причому більш легкі, ніж жівотние.Вот від чого точно слід відмовитися або обмежити споживання, так це від солодкого, адже вуглеводів і так буде достатньо. Щоб харчуватися правильно і до кінця посту не додати пару зайвих кілограмів, необхідно скласти різноманітне пісне меню на кожен день. Наприклад, незважаючи на те, що склад всіх каш щодо однаковий, грамотне їх чергування наситить організм своїми мікроелементами і компонентами, завдяки чому можна відчути не тільки приплив сил, але легкість. Також потрібно пам'ятати про те, що щодня необхідно їсти свіжі фрукти і овочі. Під час Великого посту їх набір обмежений, але і в тому невеликій кількості можна знайти користь. Споживання фруктів, ягід і овочів, причому саме в свіжому вигляді, забезпечує організм необхідними мікроелементами, які не синтезуються природним шляхом. Крім того, що міститься в їх складі клітковина допоможе травленню.

Приклади пісного меню на тиждень

понеділок

Сніданок

Вівсяна каша з додаванням горіхів і сухофруктів. Чай, галетное печиво. Яблуко.

Обід

Капустяний салат. Пісний борщ з квасолею. Відварну картоплю з рослинним маслом. Хліб. Компот. Халва. Апельсин.

Полудень

Сік персиковий.

Вечеря

Овочеве рагу з грибами. Салат з корейської моркви. Хліб. Чай. Сухофрукти.

вівторок

Сніданок

Гречана каша з рослинним маслом (для посилення смаку можна підсмажити цибулю). Хліб. Кисіль. Груша або яблуко.

Обід

Грибний суп з картоплею. Вінегрет. Запечена кольорова капуста з соусом. Хліб. Узвар. Яблуко.

Полудень

сухофрукти

Вечеря

Рис з морквою. Салат зі свіжих огірків. Хліб. Чай. Галетное печиво.

середа

Сніданок

Мюслі з соком. Морс з журавлини. Апельсин.

Обід

Пісний розсольник. Макарони з овочами. Салат з пекінської капусти. Хліб. Компот.

Полудень

запечені яблука

Вечеря

Картопляне пюре з цибулею і морквою. Хліб. Чай. Сухарики.

четвер

Сніданок

Каша пшоняна. Хліб. Зелений чай. Пісні коржики. Яблуко.

Обід

Квасолевий суп. Квашена капуста. Овочеве рагу. Кисіль.

Полудень

сухофрукти

Вечеря

Дріжджові оладки з капустою. Чай.

п'ятниця

Сніданок

Каша вівсяна з медом. Хліб. Компот.

Обід

Овочевий суп-пюре із зеленню. Салат з картоплі, маринованих огірків і цибулі. Спагеті з томатно-овочевий підливою. Хліб. Узвар. Пісні плюшки.

Полудень

Печені яблука

Вечеря

Тушкована капуста. Хліб. Чай. Варення.

субота

Сніданок

Мюслі з апельсиновим соком. Зелений чай. Грінки.

Обід

Пісний борщ. Салат з квасолі з яблуками. Деруни. Грибний гуляш. Хліб. Компот.

Полудень

сік

Вечеря

Тушковані баклажани з томатно-часниковою підливою. Хліб. Чай. Печиво або сушіння.

неділя

Сніданок

Каша гречана. Чай. Печиво.

Обід

Овочевий суп з рисом. Салат капустяний. Сочевиця тушкована з цибулею. Хліб. Кисіль.

Полудень

Яблука, запечені з горіхами і родзинками.

Вечеря

Пісні голубці. Хліб. Чай. Печиво.

Рецепти пісного меню

Салат з квасолі з яблуками

300 г вареної або маринованої квасолі 1 велике яблуко 250 г буряка Сік ½ лимона Рослинна олія

Якщо використовується сира квасоля, то спочатку її необхідно замочити в холодній воді протягом 5-6 годин, а потім зварити до готовності. Якщо маринована - то беремо, як є. Яблуко нарізаємо дрібними кубиками. Буряк ріжемо соломкою. Змішуємо всі інгредієнти, видавлюємо сік лимона і заправляємо 1-2 ст. ложками олії.

Салат з картоплі, маринованих огірків і цибулі 2-3 невеликі картоплини 3 середніх огірка ½ цибулини Рослинна олія

Картоплю відварюємо, ріжемо невеликими кубиками. Огірки нарізаємо тонкою соломкою. Цибулю - півкільцями. Все перемішуємо і заправляємо маслом. За бажанням в такий салат можна додати квашену капусту.

Салат з капусти з кукурудзою Капуста білокачанна або пекінська - 0,5 шт. Кукурудза консервована - 1 банка Зелене яблуко - 1 шт. Рослинна олія, сік ½ лимона

Капусту дрібно нарізати і змішати з кукурудзою. Яблуко порізати дрібними кубиками. Все перемішати, заправити олією і скропити соком лимона.

Пісний борщ з квасолею Картопля - 3 шт. Цибуля - 1 шт. Морква - 1 шт. Буряк - ½ шт. Капуста - ¼ качана (середнього розміру) Квасоля - 2-3 ст. ложки Томат - 1 стакан (або 4-5 помідора) Сіль, перець, лавровий лист, соняшникова олія, сік лимона

Квасолю замочити в холодній воді і залишити на 6-7 годин. Потім зварити до напівготовності. Дрібно порізати рук і підсмажити на олії до золотистої скоринки цибулю; додати до нього натерту на крупній тертці моркву. Через 2-3 хвилини влити томат. Окремо потерти буряк, протушкувати її в невеликій кількості води з додаванням лимонного соку. Картоплю порізати невеликими кубиками і зварити до напівготовності. Додати до нього цибулю з морквою і томатом, а також тушковані буряки. Одночасно слід покласти в каструлю квасоля. Все це повинно закипіти і проваритися хвилин 10. Потім нарізають капусту, додають її в каструлю і дають майбутньому борщу закипіти. В кінці додають сіль, лавровий лист і за бажанням запашний перець. Перед подачею на стіл посипають свіжою зеленню.

Овочевий суп з грибами Гриби сушені або свіжі - 300 г Картопля - 5-6 шт. Цибуля - 1 шт. Морква - 1 шт. Томат - 1 стакан Капуста квашена - 100 г Рослинна олія, борошно, лавровий лист, перець, зелень

Гриби відварюють до готовності, додають порізаний дрібними кубиками картоплю. Лук обсмажують на олії до золотистої скоринки, додають дрібно потерту моркву. Отриману зажарку викладають в каструлю і дають закіпеть.Томат вилити на сковороду, дати закипіти і додати 1 ст. ложку борошна, а потім вилити в каструлю. В кінці приготування в суп покласти капусту, посолити, посипати перцем, додати лавровий лист. Коли все закипить, страва готова. Зелень додають перед подачею на стіл.

Гречані оладки з цибулею Гречана мука - 1 стакан Пшеничне борошно - 1 склянка Холодна вода - ½ склянки Гаряча вода - ¼ склянки Дріжджі - 10 г Рослинна олія, сіль, цукор, цибуля

Пшеничне борошно розводять холодною водою, перемішують і вливають гарячу воду. Додають дріжджі і дають настоятися. Коли тісто підійде, його необхідно акуратно вимісити, додати сіль, цукор, гречану борошно і знову дати підійти. Перед випіканням оладікі тісто вимісити, всипати в нього дрібно порізану цибулю. Смажити на олії.

Пісні голубці Капуста - 1 качан Рис - ½ склянки Цибуля - 1 шт. Морква - 1 шт. Томат - 2 склянки Часник - 1-2 зубчики Рослинна олія, сіль, перець, зелень

Качан капусти вимити і акуратно розібрати на листя, а потім проварити їх 2-3 хвилини в киплячій воді для додання м'якості. Остудити і з кожного листа зрізати утолщенное підставу. Потім приготувати начинку: рис відварити до напівготовності. Цибулю дрібно нарізати, обсмажити до золотистої скоринки, додати до нього потерту моркву. Влити 1 склянку томату, посипати часником і дати закипіти. З'єднати рис і зажарку. Остудити. Начинку загорнути в капустяне листя. Голубці злегка обсмажити в олії, скласти в каструлю, додати трохи води і залишився склянку томату. Посолити, посипати перцем. Гасити до готовності 30-40 хвилин.

Пісний пиріг з яблуками Борошно - 2 склянки Холодна вода - 100 г Рослинна олія - ​​120 г Цукор (для тіста) - 1,5-2 ст. ложки Сіль Яблука - 3 шт Цукор (для начинки) - 2 ст. ложки

Борошно висипати в ємність, зробити посередині ямку і влити в неї воду з маслом. Додати цукор для тіста і дрібку солі. Все ретельно перемішати. Тісто розділити на два шматки і поставити в холодильник на годину. Потім розкачати одну половину, викласти нею форму, залишивши невеликі бортики. Рівномірно заповнити форму начинкою з порізаних яблук з цукром. Зверху все закрити другою половиною тіста, акуратно защіпнув краю. Випікати при 180 градусах 40-50 хвилин.

Сподіваємося пісне меню буде вам до смаку!

Чому взагалі в християнстві, і зокрема в православ'ї, прийнято постити?
Як же бути, якщо саме вуглеводи складають основну масу компонентів пісних страв?