Полезные материалы

Великий піст в 2019 році, харчування по днях

Великий піст в 2019 році проходить з 11 березня по 27 квітня, знаменуючи собою кардинальні зміни в раціоні харчування всіх віруючих. Великий піст є одним із найсуворіших постів в церковному календарі, починаючись за сім тижнів до Великодня і продовжуючись 48 днів. Він складається з Четирехдесятніци, що символізує голодування Христа в пустелі протягом 40 днів, і Страсної седмиці, що нагадує про останні дні життя Христа, його розп'яття і воскресіння.

з 11 березня по 27 квітня,

У Великий Піст заборонено вживати продукти тваринного походження, включаючи м'ясо, яйця і молоко, а також продукти, виготовлені з використанням яєць і молока. Наприклад, торти, тістечка, печиво, випічка із здобного тіста - все це під забороною. вживання риби і рослинного масла дозволено лише за певних днях, тоді як включення в раціон харчування морепродуктів, таких як кальмари, креветки або мідії, не забороняється. До дозволеним продуктів відносяться овочі, фрукти, крупи, бобові, гриби, горіхи, сухофрукти, мед, цукор, халва, гіркий шоколад і соуси, включаючи пісний майонез. У раціон харчування також можна включити макарони, в складі яких немає яєць, і хліб, виготовлений без використання молока і яєць. Не варто забувати про домашні консервації, які дозволять урізноманітнити пісне меню в певні дні, і про зелень, яка може зробити смак страв пісних страв більш вираженим. Якщо ви не уявляєте своє життя без молока, справжньою «паличкою-виручалочкою» для вас можуть стати соєва або кокосове молоко.

пісні рецепти

Варто відзначити, що постити - абсолютно не означає голодувати, і якщо раціонально продумати свій раціон харчування, голодним ви точно не залишитеся. Необхідно також пам'ятати про те, що пісний стіл являє собою лише частина поста, тоді як першорядним моментом є концентрація на молитвах, відвідування храму, добрі справи, відмова від поганих помислів і розваг, прощення образ і доброзичливе ставлення до оточуючих. Якщо дотримуватися всі ці правила, обмеження в харчуванні підуть на користь як тілу, так і душі.

Якщо дотримуватися всі ці правила, обмеження в харчуванні підуть на користь як тілу, так і душі

Отже, розглянемо докладніше харчування по днях в Великий пост в 2019 році. Перша і остання тижня посту є найсуворішими - в ці дні на раціон харчування накладаються особливо жорсткі обмеження. У Чистий понеділок - перший день Великого посту - прийнято повністю утримуватися від вживання їжі, тоді як у вівторок дозволяються тільки хліб і вода. В інші дні першого тижня слід дотримуватися сухоядением і вживати продукти виключно в сирому вигляді один раз на добу - це можуть бути фрукти, овочі, горіхи або зелень. У суботу та неділю першому тижні можна вживати гарячу їжу з олією, наприклад, каші, пісні супи , Тушковані овочі або смажені гриби. У ці дні допустимо дворазовий прийом їжі. У неділю можна дозволити собі невелику кількість червоного вина - воно повинно бути натуральним і не містити спирту і цукру. Бажано розвести його гарячою водою, а краще і зовсім утриматися від вина.

Бажано розвести його гарячою водою, а краще і зовсім утриматися від вина

У понеділок, середу і п'ятницю кожного наступного тижня Великого посту, крім останньої, пропонується сухоядение, при цьому є дозволяється тільки один раз на добу в денний час. У вівторок і четвер тих же п'яти тижнів дозволена гаряча їжа один раз у вечірній час, однак готувати її необхідно без додавання масла. Наприклад, це можуть бути варені або запечені овочі. Так, приємним доповненням до вашого раціону можуть стати приготовані в духовці моркву або гарбуз, доповнені медом, горіхами і сухофруктами. У вихідні постує знову очікують послаблення - можна збільшити кількість прийомів їжі до двох разів на день і вживати гарячу їжу з додаванням рослинної олії. Так, тушкована капуста, картопляні котлети, овочевий суп, лобіо з квасолі, овочеве рагу або картопля, смажений з грибами і цибулею, прекрасні пісні другі страви . Вживання риби допускається на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, який в цей раз доводиться на 25 березня, і у Вербну неділю, яке випадає на 21 квітня. 20 квітня, в Лазареву суботу, допускається вживання до 100 г рибної ікри.

20 квітня, в Лазареву суботу, допускається вживання до 100 г рибної ікри

Страсний тиждень - останній тиждень Великого посту - є не менш суворою, ніж перша. У перші три дні дозволяються тільки сирі продукти без масла один раз в день. У четвер можна дозволити собі гарячу їжу, що пройшла теплову обробку, без додавання олії. Наприклад, це може бути відварна цвітна капуста або запечена картопля. У п'ятницю не прийнято жодної їжі. У суботу Страсного тижня багато віруючих продовжують відмовлятися від їжі до настання Великодня. Тим не менш, у другій половині дня дозволені сирі продукти і хліб.

Для деяких людей дані приписи можуть бути занадто суворі і неприпустимі, наприклад, за станом здоров'я або в силу віку - в цьому випадку рекомендується відмовитися від продуктів тваринного походження і вживати гарячу їжу, приготовлену на маслі, протягом усього Великого посту. У будь-якому випадку, пам'ятайте, що Великий піст - це не просто обмеження в їжі, а наближення до духовної чистоти, боротьба з гріхами і набуття згоди зі своєю душею через утримання від їжі, а смачні пісні рецепти допоможуть вам в цьому.

Світлана Попова