Полезные материалы

Англійська енциклопедія: міста Англії (розділ "Міста Великобританії")

  1. Оскільки для кожного актуальним є питання пошуку вдалого подарунка, рекомендуємо наш унікальний магазин...

Бат (Bath)

Статус міста Бат отримав у 1590 році, згідно з королівським едиктом королеви Єлизавети I. Місто було засноване серед пагорбів долини річки Ейвон, біля гарячих джерел природного походження. На цьому місці римляни звели термальні лазні і храм, названий "Aquae Sulis". Щороку Бат відвідує кілька мільйонів туристів, охочих на власні очі побачити буквально все важливі історичні віхи розвитку Англії - від кельтських часів до сучасності. У 1987 році Бат став місцем світової спадщини ЮНЕСКО, в ньому розташовано безліч театрів, музеїв та інших культурних центрів.


Бірмінгем (Birmingham)

Бірмінгем - другий за величиною місто Великобританії. У минулому територія сучасного Бірмінгема представляла собою північний край Арденського лісу. Про ті часи нагадують численні діброви, а також афікс "чи" (ley) в назві таких районів, як Солтлі і Хоклі - він походить від давньоанглійського суффіксоіда "-leah", так називали рідколісся. Поворот в історії Бірмінгема настав у 1166 році, коли Пітер де Бірмінгем придбав у Генріха II привілей організовувати щотижневі ринки "біля свого замку в Бірмінгемі" і стягувати збір з торгівлі.


Болтон (Bolton)

Болтон розташований в північно-західній частині Англії, він входить в агломерацію Манчестера (Greater Manchester) і є адміністративним центром і найбільшим містом однойменного адміністративного округу. У Болтоні і сусідніх населених пунктах працюють підприємства оборонної галузі, що випускають ракети і реактивні снаряди. Центральним компонентом цього виробничого комплексу є завод корпорації British Aerospace в Лостоке. Онуки жителя Болтона Джозефа Вільяма Фостера заснували знаменитий спортивний бренд Reebok.


Брайтон (Brighton)

Брайтон є основною частиною адміністративно об'єднаних міст Брайтон і Хоув, розташовується на південному узбережжі Великобританії. Раніше він був частиною неметропольне графства Східний Сассекс, а зараз є частиною церемоніального графства Східний Сассекс, який знаходиться в межах історичного графства Сассекс. Стародавнє поселення Брайтелмстоун було засновано ще до проведення загальної поземельного перепису, відомості про яку зафіксовані в Книзі Судного Дня 1086 року, однак лише в XVIII столітті місто стало SPA-курортом, що пропонують морські купання.


Брістоль (Bristol)

Точних відомостей про час заснування Брістоля не існує. Перші згадки про місто під назвою Брікгстоу відносяться до початку XI століття. Розташований поблизу атлантичного узбережжя Брістоль - місто багатовікових торгових традицій, і хоча його порт втратив своє колишнє значення, торговельні та транспортні підприємства як і раніше входять до числа великих роботодавців поряд з компаніями фінансового сектора і високотехнологічними виробництвами. У місті працює близько п'ятдесяти компаній, залучених до проектування мікропроцесорів і інтегральних схем.


Віндзор (Windsor)

Віндзор - невелике місто в королівському окрузі Віндзор і Мейденхед, графство Беркшир. Віндзор знаходиться на південному заході Англії, в безпосередній близькості від Лондона (а також від Ітона і Датчета). Прославився, перш за все, завдяки Віндзорському замку, який на протязі багатьох років був королівською резиденцією. Також замок служив місцем ув'язнення багатьох титулованих осіб. До 1974 року місто носило офіційну назву Нью-Віндзор (село під назвою Олд-Віндзор розташована в чотирьох кілометрах на південь від міста).


Глостер (Gloucester)

Глостер - місто, округ і адміністративний центр графства Глостершир на південному заході Англії. Історія Глостера в XVII столітті безпосередньо пов'язана з подіями Англійської громадянської війни. У серпні та вересні 1 643-го тут розгорталися бойові дії, що увійшли в історію під назвою Облога Глостера. У кафедральному соборі Глостера знято кілька епізодів з кінострічок про пригоди Гаррі Поттера: "Гаррі Поттер і філософський камінь", "Гаррі Поттер і таємна кімната", "Гаррі Поттер і принц-полукровка".


Дербі (Derby)

Дербі - місто в церемоніальному графстві Дербішир, розташованому в регіоні Іст-Мідлендс. У 1778 році на святковій вечері в маєток 12-го графа Дербі Едварда Сміта-Стенлі учасники торжества вирішили провести скачки і організувати тоталізатор. Назва маєтку - Епсом Оук - стало назвою скачок. У 1779 році першою до фінішу прийшла кінь самого Дербі - Бріджет. Під час святкування, присвяченого цій перемозі, було прийнято рішення про організацію скачок для жеребців. Щоб визначитися з їх назвою, присутні кинули жереб. Переможцем виявився лорд Дербі.


Дувр (Dover)

Дувр розташувався в гирлі річки Дуе (Dour), в прибережній долині, оточеній знаменитими білими скелями, які відкриваються погляду мандрівників, які перетинають Па-де-Кале. Ширина Па-де-Кале в самій вузькій частині становить 34 кілометри. На височинах на захід і схід від Дувра знаходяться оборонні споруди, зведені на різних етапах історії міста для захисту від нападів з моря. Найвідомішим з них є Дуврський замок (Dover Castle), який належить до числа найбільших замків на території Великобританії.


Іпсвіч (Ipswich)

Іпсвіч розташований в графстві Саффолк, недалеко від східного узбережжя Англії. У XIV столітті Джефрі Чосер помістив сатиричне зображення Іпсвічський купців в своїх "Кентерберійських оповіданнях". Крім того, саме тут Фредерік Форсайт поселив одного з персонажів свого бестселера "Четвертий протокол" - радянського агента Валерія Петрофского. Історія Іпсвіча бере початок в VII столітті. Раніше, в період римської окупації, тут були прокладені дороги, побудовані великі вілли і форти, але ніякого поселення на території Іпсвіча не існувало.


Йорк (York)

Йорк (York) - місто і унітарна область в графстві Північний Йоркшир на північному сході Англії. Протягом двох тисячоліть свого існування Йорк неодноразово ставав свідком поворотних подій англійської історії. На думку дослідників, сучасна назва міста походить від латинського Еборакум, яке, в свою чергу, сходить до бриттской Еборакон. У VII столітті місто називалося Еофорвіком (Eoforwic - місто дикого кабана), а в другій половині IX століття - Йорвік. Після норманського завоювання поступово набув поширення скорочений варіант - Йорк.


Кембридж (Cambridge)

Кембридж - університетське місто, адміністративний центр і неметропольне округ графства Кембриджшир. Так само, як і Оксфорд, Кембридж пережив низку конфліктів між городянами і викладачами. У Кембриджському університеті отримало освіту безліч видатних політиків, діячів науки мистецтва: Олівер Кромвель, Джон Мільтон, Чарльз Дарвін, Джон Флетчер, Джон Гарвард, Лоренс Стерн, Генрі Кавендіш, Вільям Вордсворт, Пітер Екройд, Крістофер Марлоу, Грем Чепмен, Джон Кліз, Девід Оуен. Серед його випускників налічується 85 нобелівських лауреатів.


Кентербері (Canterbury)

Територія сьогоднішнього Кентербері була заселена в доісторичні часи. Тут, в оточенні боліт, перебувала переправа через Стауер. Перші документальні згадки про поселення на тутешніх землях відносяться до того періоду, коли територію Кента населяло бриттской плем'я кантіаціев. На місці сучасного Кентербері знаходилося їхнє поселення, яке захопили римляни, що дали місту нову назву - Durovernum Cantiacorum (перекладається як "фортеця кантіанцями біля заростей вільхи"). Місто відоме в усьому світі завдяки "Кентерберійським розповідей" Джеффрі Чосера.


Ковентрі (Coventry)

Ковентрі - місто і округ метропольного графства Уест-Мідлендс. Ковентрі - найвіддаленіший від узбережжя місто Сполученого Королівства. Синя нитка для вишивання, що вироблялася в Ковентрі, користувалася попитом по всій Європі. Вона не вицвітала згодом - якість, яке, на думку дослідників, викликало до життя ідіоматичний вираз "true blue" (вірний, стійкий). У XVIII столітті Ковентрі став великим центром англійської годинникової промисловості. У 1930-х роках тут розгорнули свої виробництва такі гіганти британського автопрому, як Jaguar, Rover і Rootes.


Колчестер (Colchester)

Колчестер - населений пункт, розташований в однойменному окрузі графства Ессекс на сході Англії. В даний час Колчестер не має офіційного статусу міста. Традиційно однією з найважливіших галузей економіки Колчестера було машинобудування. Крім безлічі пам'яток, Колчестер приваблює туристів насиченою програмою видовищно-масових заходів. Найбільш помітне місце в їх ряду займає Устричний свято. Багатовікова історія Колчестера нерозривно пов'язана з промислом устриць.


Кросбі (Crosby)

Кросбі - містечко в метропольного графстві Мерсісайд на північно-східному узбережжі Англії. У число пам'яток входить скульптурна група "Another Place", створена Ентоні Гормлі. Вона складається зі ста чавунних скульптур, кожна з яких представляє собою точну копію тіла Гормлі в натуральну величину. Скульптури встановлені на піщаному пляжі довжиною 3,2 км і під час припливу частково ховаються під водою. Робота Ентоні Гормлі протягом багатьох років є предметом гострих дискусій між мистецтвознавцями, береговою охороною та екологами.


Ліверпуль (Liverpool)

В Англії мешканців Ліверпуля часом називають "скаузери" ( "Scousers") - це назва походить від назви місцевої страви - "Скаузена", картопляного рагу. Також "Скаузена" називають місцеві діалект і акцент. Приморське розташування Ліверпуля і його численні порти вплинули на вкрай різноманітний склад його населення - в ньому представлено безліч культур, мов і релігій. Зовсім недавно місто, який за кількістю історичних будівель поступається лише Лондону, відсвяткував свій 700-річний ювілей.


Лідс (Leeds)

Лідс - місто в графстві Західний Йоркшир, розташованому на півночі Англії. На думку істориків, назва міста походить від імені Лоідіс - так називався лісовий масив, який займав велику частину бріттского королівства Елмет. У 1960-х роках в Лідсі був реалізований амбіційний проект окружної автомагістралі. Значна частина цієї дороги прокладена в підземних тунелях. Так, на відміну від Бірмінгема, Лестера і інших англійських міст, Лідс звів до мінімуму шкоду, завдану історичного вигляду міських кварталів розвитком дорожньої мережі.


Лондон (London)

Лондон - столиця Англії та Сполученого Королівства, найбільша і найбільш густонаселена з міських агломерацій Великобританії, один з дев'яти регіонів Англії. Британська столиця займає вагоме місце в творах, що увійшли до золотого фонду світової літератури. Тут розгортається дія романів, повістей і оповідань, які вийшли з-під пера Чарльза Діккенса, Даніеля Дефо, Жюля Верна, Роберта Стівенсона, Артура Конан Дойла, Герберта Уеллса, Оскара Уайлда, Сомерсета Моема, Вірджинії Вульф, Джорджа Оруелла, Мюріель Спарк, Грема Гріна , Яна Бенкса і багатьох інших.


Лютон (Luton)

Лютон - міське поселення і унітарна область в графстві Бедфордшир. У XVII столітті тут почалося виробництво жіночих головних уборів (в якому особливе місце займало виготовлення солом'яних капелюхів), а в наступному столітті воно стало найважливішою галуззю місцевої економіки. У 2008 році, прийнявши понад 10 мільйонів пасажирів, Лютон вийшов на п'яте місце в Сполученому Королівстві за величиною пасажиропотоку. В кінці травня в Лютона проводиться найбільший з одноденних європейських карнавалів.


Манчестер (Manchester)

Манчестер - місто метропольного графства Великий Манчестер в північно-західній частині Англії. У XIX столітті місто було центром текстильної промисловості Ланкаширу, отримавши жартівлива назва "Хлопкоград" (Cottonopolis), однак громадянська війна, що почалася в США в 1861 році, негайно викликала перебої в поставках бавовни, занурити весь регіон в кризу. З Манчестером пов'язана історія лейбористської партії і рухи суфражисток. Золотий вік Манчестера припадає на кінець XIX століття: в шести кілометрах від Манчестера був побудований Траффорд-Парк - перший в світі технопарк.


Ноттінгем (Nottingham)

Ноттінгем - місто в церемоніальному графстві Ноттінгемшир в центральній Англії. У поданні британців Ноттінгем асоціюється з легендою про Робіна Гуда і виробництвом мережив. У 1849 році Джон Бут відкрив тут невелику аптеку на вулиці Гуз-Гейт. Разом з дружиною він займався збором трав і приготуванням ліків. Його син, Джессі Бут перетворив невеликий сімейний бізнес під назвою "Boots the Chemists" в одну з найбільших компаній британської фармацевтичної галузі. У роки Другої світової війни міські підприємства виконували оборонні замовлення.


Ньюкасл (Newcastle)

Ньюкасл - місто і округ метропольного графства Тайн і Уїр в північно-східній частині Англії. Колись на місці міста розташовувалося поселення Манкчестер. У 875 році військо датчан під командуванням Хальвдана вчинила спустошливий набіг на землі Нортумбрії, пограбувавши і зрівнявши з землею багато поселень, а заодно позбавивши прийдешні покоління можливості повболівати за клуб "Манкчестер Юнайтед".


Оксфорд (Oxford)

Англійський історик Джон Рус, який написав в 1490 році роботу "Historium Regum Angliae" ( "Королівська історія Англії"), стверджував, що перше місто на місці сучасного Оксфорда був побудований на Темзі королем Мемпріціусом в той же час, коли пророк Самуїл був суддею Ізраїлю. Таким чином, він стверджував, що Оксфорд був заснований в XIV-XV століттях до н.е. і був відомий під різними назвами, поки не прижилося саксонське "Oxenfordia". Інші історики вважали, що Оксфорд був заснований троянцями, причалити до берега Британії в 1100 році до н.е.


Плімут (Plymouth)

Плімут - місто в графстві Девон на південному заході Англії. В кінці XVII століття письменниця Силия Фіннес так описувала Плімут: "Вулиці гарні і чисті, при цьому досить численні, хоча деякі неабияк вузькі. Здебільшого їх населяють моряки і ті, хто так чи інакше пов'язаний з морем. Устя річки являє собою зручну гавань для кораблів; доки розташовані приблизно в двох милях від міста. Вони входять в число кращих в Англії - тут будують безліч добротних кораблів ". У 1815 році після розгрому французьких військ при Ватерлоо Наполеон був доставлений в Плімут на борту судна "Bellerophon".


Портсмут (Portsmouth)

Портсмут - місто в церемоніальному графстві Хемпшир на південному узбережжі Англії. Велика частина міста знаходиться на острові Портси, тому Портсмут нерідко називають єдиним острівним містом Сполученого Королівства. Історія Портсмута протягом багатьох століть нерозривно пов'язана з історією британського мореплавства. Переселенці, які відплили з міста на одинадцяти кораблях 13 травня 1787-го, заснували першу європейську колонію на австралійській землі. Навесні 1982 року через Портсмута для участі в Фолклендської війни виплила британська ескадра.


Рід (Reed)

Рід є британський приморським містом, цивільним округом і самим густонаселеним містом і міською місцевістю на острові Уайт, з населенням близько 30 тисяч чоловік. Він розташований на північно-східному узбережжі острова. Після приєднання сіл Верхній та Нижній Рід в XIX столітті, місто досить швидко розрісся в якості курортної зони. Місто відоме своєю великою піщаної територією, яка оголюється під час відливу. Пірс Ріда, розташований на широкому пляжі, важливий для водного сполучення з іншими населеними пунктами.


Свиндон (Swindon)

Свиндон - населений пункт і унітарний округ церемоніального графства Вілтшир. Назва, можливо, походить від іменників swine (порося) і down (пагорб), хоча деякі дослідники вважають, що спочатку височина називалася Sweyn dun - пагорб Свейн (можливо, так звали одного з місцевих землевласників). Знахідки, зроблені археологами в ході розкопок на пагорбі Свиндон-Хілл, свідчать про те, що самі ранні поселення з'явилися тут ще в бронзовому столітті - до цієї епохи відносяться поховання, інструменти і фрагменти речей домашнього вжитку.


Солсбері (Salisbury)

Солсбері - місто в церемоніальному графстві Уїлтшир на півдні Англії. Найважливіше місце серед історико-архітектурних пам'яток Солсбері займає кафедральний собор. Його шпиль заввишки 123 метри, створений в 1334 році, став найвищим шпилем в Сполученому Королівстві. Будівництву шпиля Солсберійского собору присвячений роман Вільяма Голдінга "Шпиль", який побачив світ у 1964 році. Найголовнішою пам'яткою в околицях Солсбері, безумовно, є Стоунхендж. Він розташовується в 13 км від міста і є важливим джерелом доходу туристичної галузі Солсбері.


Челтнем (Cheltenham)

Челтнем - міське поселення графства Глостершир в центральній частині Англії. Три століття тому завдяки мінеральним джерелам Челтнем перетворився в популярний курорт, а в наші дні він зобов'язаний своєю міжнародною популярністю розташованому поблизу іподрому. Історія скачок в Челтенхемі бере початок в 1815 році, загальнонаціональну популярність вони здобули в 1902-м, коли тут пройшов перший Челтенхемскій фестиваль. Фестиваль проводиться в березні і став найпрестижнішим подією в світі кінного спорту, залучаючи в Челтнем десятки тисяч туристів.


Честер (Chester)

Честер - місто и округ в церемоніальному графстві Чешир на північному Западе Англии. Назва міста походить від римського castrum (військовий табір). У 1899 році в Честері були встановлені Істгейтскіе годинник. Вони розташовуються на тому місці, де багато століть тому знаходився вхід в римський форт Діва Віктрікс. Його зручне розташування дозволяло контролювати вихід до моря і розділяти племена бригантов і ордовика. Істгейтскіе годинник є одними з найбільш відомих міських визначних пам'яток, після Біг-Бена це другі за популярністю у туристів годинник в Великобританії.


Шеффілд (Sheffield)

Шеффілд - місто в метропольного графстві Південний Йоркшир, розташованому в центральній частині Англії. Шеффілд претендує на звання самого зеленого з британських міст: на його території росте понад 2 мільйонів дерев, місто називають найбільшою з англійських сіл. Назва "Шеффілд" походить від давньоанглійського дієслова shed (sheth - розділяти), який дав назву річці Шиф, і полусуффікса feld, так називали вирубаний ділянку лісу. Початок сучасному Шеффілду дало англосаксонське поселення на очищеному від лісу ділянці недалеко від злиття Дона і Шифа.






Оскільки для кожного актуальним є питання пошуку вдалого подарунка, рекомендуємо наш унікальний магазин антикварних книг

Освіта в Англії, нерухомість в Англії, імміграція в Англію, історія Великобританії, мода і стиль в Англії, економіка Великобританії,
тури до Англії, новини Англії, фото дівчини з Лондона і тонкий англійський гумор - все це новинний портал "Аделант-Інфо".
Передрук і цитування матеріалів сайту дозволено лише при постановці активного посилання на джерело.
Контакти для зв'язку з редакцією: +7 (495) 725-89-27, [email protected]
Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ № ФС77-37607