Полезные материалы

Чудова п'ятірка. Претенденти на приз MVP сезону

Регулярний чемпіонат позаду, а плей-офф тільки почався. Саме час розглянути заявки кандидатів на головну індивідуальну нагороду сезону - Самому найціннішому гравцеві. Зустрічайте чудову п'ятірку: вони виділялися видатної індивідуальною грою і стабільно вносили найістотніший внесок в успіх своїх команд.

Нандо Де Коло, ЦСКА (Москва)

Статистика: 17,0 очка, 2,8 підбору, 4,1 передачі, 1,2 перехоплення, 18,0 бала за ефективність за 22,5 хвилини
Плюс-мінус: +11,5
Команда: 22-2, перше місце
Де Коло як претендент на MVP змушує згадати про Леброн Джеймс. Команда під його чуйним керівництвом буде боротися за найвищі місця, а демонстрований їм рівень гри і стабільності дозволяє розраховувати на отримання нагороди щорічно. Навіть з урахуванням розподілу сил і використання в регулярному чемпіонаті 80% можливостей. І все ж, отримавши дві статуетки (2015-го, 2016), француз подібно до американського «колезі» (4-кратний MVP), незважаючи на всю пишноту, приречений перебувати як би над цією боротьбою.
До самого Де Коло питань немає ніяких. Він як і раніше кидає майже без промахів, його проходи і раніше можна зупинити лише за допомогою фолів (але це не точно). При цьому по «ассист» в ЦСКА француз поступається лише Серхіо Родрігесу. Величезне навантаження в атаці - Нандо п'ятий в Лізі по результативності та ефективності - зовсім не робить його слабкою ланкою в побудовах червоно-синіх на своїй половині.
Де Коло в цьому сезоні зробив те, чого від нього чекали. Включаючись в потрібні моменти як по ходу матчів, так і по всій турнірній дистанції, зоряний захисник звично виявився в списку кандидатів на MVP, значно поступаючись конкурентам по ігровому часу. Лідер армійців, як і Леброн, цілком міг ставати Найціннішим гравцем щороку. На ділі цього, звичайно, не буде. У спорті часто говорять, що повторити успіх набагато складніше, ніж досягти вперше. У випадку з вибраним багато в чому за суб'єктивними показниками MVP це особливо актуально - публіка вимагає нових героїв. Втім, все вище сказане - всього лише суб'єктивні переживання автора. Нандо, як і завжди, представив вагому заявку на головний індивідуальний приз сезону.

Зірковий час: 12 ноября проти «Парми». 34 очка, 11/13 з гри, 4 передачі, 39 балів за ефективність.


Коті Кларк, «Автодор» (Саратов)

Статистика: 20,4 очка, 8,1 підбору, 2,8 передачі, 1,1 перехоплення, 22,4 бала за ефективність за 30,5 хвилини
Плюс-мінус: +3,7
Команда: 14-10, п'яте місце
Якби в Лізі вручали приз самому прогресуючого гравцеві, то Кларк претендував би і на нього. Перед минулим сезоном його називали «казанським Дреймондом Гріном», але незабаром після початку чемпіонату форвард УНІКС отримав травму, а в другій половині чемпіонату більше запам'ятався проблемами з дисципліною (9,4 очка, 6,1 підбору). У «Автодорі» американець виправдав покладені надії, з тією лише різницею, що на відміну від гравця «Голден Стейт» більше проявив себе в завершальній фазі, а не в творенні. Разом з Кларком прорив здійснив і «Автодор», який після непотрапляння в плей-офф-2017 провів найуспішніший регулярний чемпіонат у своїй історії. Саратовський клуб не просто став «найкращим клубом за межами« Великої п'ятірки », а й витіснив з Топ-5 одного з фаворитів -« Хімки ».
Кларк - уособлення біжить і націленого на набір очок волзького колективу. Лідер чорно-білих найбільш небезпечний в безпосередній близькості від кільця, але із задоволенням підтримує фірмові швидкі атаки і не гребує влученнями з-за дуги. Форвард практично не має слабких місць і зі своїм універсалізмом ідеально вписується в сучасний, не сильно прив'язаний до конкретних позицій на майданчику малюнок саратовцев.
Виступаючи головною зіркою найвеселішою і по-хорошому відчайдушної команди Ліги, Кларк, як і належить, став найефективнішим гравцем і третім снайпером «регулярки». Найбільше Коті виблискував в квітні і травні, коли жодного разу не опускався нижче позначки в 20 очок і тричі перетинав 30-очковий рубіж. Але ж, як відомо, найкраще запам'ятовується остання.

Кращий матч: 29 апреля проти «Парми». 36 очок, 17 підбирань, 45 балів за ефективність

Стефан ЛАСМІ, УНІКС (Казань)

Статистика: 13,4 очка, 6,4 підбору, 1,1 передачі, 1,8 блок-шота і 16,4 бала за ефективність за 27 хвилин
Плюс-мінус: +8,5
Команда: 22-2, друге місце
Після відходу Кіта Ленгфорда УНІКС сильно змінився. Відтепер достоїнствами клубу з Татарстану є баланс, дисципліна і чіткі командні дії. Лідеру казанців тепер точно не бути головним егоманьяком Єдиної Ліги ВТБ. Але якщо ви запитаєте Стефана ЛАСМІ, то в такій обстановці він відчуває себе найбільш комфортно. Що стосується УНІКС, то команда поступилася ЦСКА перше місце в «регулярке» лише за додатковими показниками і виступає одним з головних фаворитів плей-офф.
Лідер Ліги по блок-шотам (1,8 в середньому за матч), один з кращих підбирають сезону, ЛАСМІ продемонстрував, чому не так давно ставав «Містером замком» Євроліги і вважався елітним обороняється гравцем Старого Світу. Чи не загубився 35-річний габонец і в атаці. Поставлений середній кидок, впевнена гра в пості і на пік-н-ролах зробили цього центрового захисного плану другим за результативністю в ростері УНІКС. ЛАСМІ знайшов в столиці Татарстану другу молодість і став ключовим виконавцем в системі оновленого казанського клубу, застовпивши місце в десятці найефективніших гравців сезону.
Чітких критеріїв визначення MVP не існує. Це може бути суперефективний індивідуаліст без особливої ​​прив'язки до результату - умовний Расселл Вестбрук. А може бути заточений на досягнення результату особа, яка своїми фундаментальними вміннями скріплює команду (Тім Данкан). З усієї чудової п'ятірки ЛАСМІ - найменш яскравий і помітний персонаж. Проте, сплав стабільності, надійності, всеосяжного впливу і вдалого виступу УНІКС робить центрового одним з претендентів нагороди по прототипу легендарного бігмена «Сперс».

Кращий матч 5 жовтня проти «Зеніту». 20 очок, 7 підбирань, 2 перехоплення, 5 блок-шотів, 32 бала за ефективність


Олексій Швед, «Хімки» (Московська область)

Статистика: 22,3 очка, 2,1 підбору, 5,1 передачі, 1,1 перехоплення, 16,9 балів за ефективність за 29 хвилин
Плюс-мінус: +3,7
Команда: 13-11, шосте місце

Якщо у MVP і є якийсь універсальний архетип, то Олексій Швед дуже близький до його втілення. Як відомо, Швед - це і є «Химки». На таку роль суперзірковий росіянин приречений, напевно, в будь-якій європейській команді. Кращий снайпер чемпіонату і сьомий за передачами, Швед - найнебезпечніша атакуюча одиниця Старого Світу, людина, яка здатна вирішувати результат матчів поодинці.
Власне, в минулому сезоні Швед якраз і був MVP Ліги. У цьому році на його шанси вплине виступ команди. Лідер хімчан знову виявився найрезультативнішим гравцем чемпіонату - двічі набирав по 34 очка, став автором одного з найбільш вражаючих «баззер» в грі з «Нижнім Новгородом» - але «Химки» по ходу регулярного марафону зробили акцент на Євролігу (там він теж найрезультативніший ) і обмежили свої амбіції в «регулярке» простим виходом в плей-офф. Хімчане не виправдали очікувань, але це не завадило їх лідеру стати найпомітнішим гравцем європейського сезону.

Кращий матч: 10 грудень проти «Нижнього Новгорода». 34 очка, 3 підбирання, 5 передач, 20 балів за ефективність

Коди Міллер-Макінтайр, «ПАРМА» (Перм)

Коди Міллер-Макінтайр, «ПАРМА» (Перм)

Статистика: 16,0 очка, 5,0 підбору, 8,0 передачі, 1,5 перехоплення, 19,1 бала за ефективність за 32,5 хвилини
Плюс-мінус: -3,0
Команда: 7-17, одинадцяте місце

Міллер-Макінтайр - єдиний в списку, хто разом зі своїм клубом не потрапила в плей-офф. Але з точки зору впливу на гру конкретної команди і індивідуального виступу - не менш важливих характеристик в резюме Самого найціннішого гравця - його позиції високі.
Як відомо, двозначні показники відразу в трьох статистичних графах в минулому сезоні стали ключовим фактором при визначенні лауреата MVP в НБА. Коди, звичайно, не міг вибити тріпл-дабл в середньому за гру, але в Лізі ВТБ його теж можна назвати «Королем тріпл». Представник «Парма» на Матчі Всіх Зірок двічі був близький до унікального для Європи статистичному досягненню (13 + 9 + 11 проти ВЕФ, 17 + 8 + 10 з «Хімками»), а двічі йому це все-таки вдалося - 17 + 11 + 11 в матчі з «Єнісеєм» і 16 + 10 + 6 з «Автодором». Захисник перм'яків став єдиним в історії Ліги, хто зробив тріпл-дабл двічі.
«ПАРМА» не потрапила в плей-офф. Але сезон для торішнього дебютанта став проривом. Якщо в минулому чемпіонаті клуб домігся всього однієї перемоги, то в нинішньому боровся за плей-офф до останнього тижня «регулярки». Подібне перетворення в першу чергу заслуга кращого асистента і третього по ефективності гравця розіграшу.

Кращий матч 4 березня проти «Калева». 24 очка, 5 підбирань, 17 передач, 38 балів за ефективність