Полезные материалы

Як вибрати взуття для велосипеда?

  1. думка професіоналів
  2. Історія появи
  3. До цього
  4. еволюція
  5. Як влаштована?
  6. З чого робиться?
  7. На що звернути увагу при покупці?
  8. застібки
  9. види черевик
  10. Види туристичної взуття
  11. Види спортивного взуття
  12. Особливості зимового катання
  13. Яку марку вибрати?
  14. Sidi
  15. Mavic
  16. Polaris
  17. підсумок

Від того, в якому взутті людина «взгромождалісь» на велосипед , Залежить багато чого. Наприклад, від якості і моделі взуття залежить те, наскільки комфортним і безпечним буде поїздка.

на велосипед

Для багатьох очевидним є той факт, що чоловікам не слід пробувати керувати велосипедом, будучи взутим в класичні туфлі, а жінкам - в будь-якому взутті на підборах. Звичайно, для прогулянок на двоколісному транспорті краще підходить спортивне взуття. Однак вона теж може відрізнятися характеристиками.

Про те, як не помилитися і вибрати дійсно хорошу пару черевиків для поїздок на велоснаряде, ми і поговоримо в цій статті.

думка професіоналів

Вже давно для поїздок на велосипеді винайдені спеціальні контактні черевики. Якщо раніше думки представників велосипедного спорту щодо того, чи варто використовувати таке взуття, різнилися, то тепер спортсмени зуміли прийти до консенсусу. Існування і використання такої продукції увійшло в норму.

Тепер вважається, що безконтактні педалі і черевики використовують тільки ті спортсмени, які катаються на велосипедах зрідка або сильно обмежені в засобах. Решті ж є сенс купувати спеціальне взуття для поїздок.

Історія появи

Контактна взуття з'явилося приблизно в вісімдесятих роках минулого століття. Спочатку такі черевики використовували тільки спортсмени, адже від комфорту і безпеки їзди залежало не тільки їхнє здоров'я, але і репутація.

Але пізніше очей на таку продукцію поклали і прості обивателі. Незабаром контактна продукція надійшла на простий споживчий ринок і стала доступна для придбання простим любителям велоспорту.

Незабаром контактна продукція надійшла на простий споживчий ринок і стала доступна для придбання простим любителям велоспорту

До цього

Звичайно, і до появи такої продукції спортсмени намагалися передавати педалі якомога більше поштовховою сили. Для цього використовувалися так звані рамки. це пристрій , Що зовні нагадує стремена. Його незручність полягала в занадто близькою фіксації ноги. У разі падіння спортсмен навіть міг пошкодити стопу або гомілку. Саме тому контактна взуття змогла з такою легкістю замінити фіксатори.

Однак потрібно зазначити, що в СРСР до нововведення звикали досить довго. Багато спортсменів, не почуй досвіду колег, продовжували використовувати незручні пристосування.

еволюція

Виробники спочатку намагалися робити контактну взуття такий, щоб людина відчувала себе в ній максимально комфортно і не хотів перевзуватися. Це підвищувало продажу. Однак, через двадцять років спостережень, виробники зрозуміли, що набагато важливіше комфорту результативність. Вони стали робити продукцію такої, щоб спортсмен міг отримати максимум корисного ефекту від крутіння педалей. Тому черевики стали робити дуже жорсткими і чіпкими. Вони не такі зручні, як їх «предки», зате допомагають велосипедистам зберігати сили і добиватися хороших результатів в заїздах .

Як влаштована?

Отже, як же виглядає спеціальна велосипедна взуття і чим вона так відрізняється від звичайних бігових кросівок?

«Контактники» визначають кілька особливостей:

  • наявність спеціальних шипів, що забезпечують хороший контакт ноги і педалі;
  • негнучка тверда підошва, що не дозволяє прогинатися ступні;
  • твердий задник, що утримує щиколотку;
  • якомога меншу вагу, щоб нога не втомлювалася.

З чого робиться?

Матеріали, з яких робляться такі черевики, повинні бути міцними і довговічними. Особливо це стосується підошви. Вона не повинна з часом ставати м'якше.

Між протектором і устілкою підошви встановлюється додаткова силова прокладка. Вона, як правило, робиться з вуглецевого волокна або легкого металу.

З твердих матеріалів часто зі вставками виготовляється і задник.

На що звернути увагу при покупці?

Як зрозуміло з вищесказаного, при покупці веловзуття потрібно дивитися, щоб підошва і задник були твердими. Однак існує ще один важливий елемент взуттєвої архітектури.

застібки

Не дивно, що велосипедисти не користуються простими шнурками або липучками. Адже і те й інше дуже хитким і може підвести під час тривалого заїзду. Однак існують спеціальні спортивні вироби, які не повинні розв'язуватися або відкріплює:

  • Липучки. Це далеко не самий надійний спосіб фіксації. Однак разом з тим наявність липучок допомагає знизити ціну на цілісний продукт. Однак липучки повинні бути хорошими з щільним м'яким «приймаючим» шаром і довгими гачками на чіпкою поверхні.
  • Храповик на тросах і стрічках. Переваги такого виду фіксації - його швидкість і надійність. Він може витримувати тривалі навантаження і не слабшати хватки. Однак у храповика є один істотний мінус: він моментально виходить з ладу при механічному пошкодженні. Через це спортсмен може втратити можливість доїхати до пункту призначення, що не провівши заміни черевика або застібки.
  • Спортивні шнурки. Спортивні шнурки дуже надійні. Для їх виготовлення використовується дуже міцне плетіння. Однак шнурки можуть розв'язуватися. Тому для їх додаткового закріплення виробники, як правило, використовують ще й липучки.

Тому для їх додаткового закріплення виробники, як правило, використовують ще й липучки

види черевик

Не всі велоботінкі однакові. Вони різняться в залежності від того, спортсмен з яким рівнем кваліфікації буде їх використовувати , І від того, в яких цілях будуть здійснюватися поїздки:

  • Якщо мета поїздок на велосипеді - проста прогулянка, відмінно підійдуть туристичні черевики. Вони прекрасно підтримують ногу під час тривалих, але неспішних поїздок. Крім того, в таких велоботінках зручно ходити. Коштують вони досить недорого в порівнянні з професійними моделями.
  • Спортивна веловзуття. Таку продукцію створюють спеціально для спортсменів з урахуванням їх професійних потреб. Такі черевики добре витримують інтенсивні швидкісні поїздки. Однак в них, як правило, не дуже зручно пересуватися пішки.
  • Зимове взуття. Взуття з утеплювачем. Професійні велоботінкі рідко роблять утепленими, тому про таке взуття частіше говорять як про різновиди туристичної.

Види туристичної взуття

Кожен вид веловзуття підрозділяється ще на деякі підвиди. Наприклад, туристична продукція буває

  • універсальної;
  • сандально.

До універсального типу відносяться зимові та літні закриті черевики. До сандально - черевики з відкритим носком і іноді п'ятою.

Важливо при виборі велосандалей не прогадати з розміром. Нога не повинна визирати за межі підошви. Але і порожнього місця на устілці теж залишатися не повинно.

Види спортивного взуття

Різновидів спортивного взуття більше, ніж туристичної. Кожен тип виділяється в залежності від того, в якій конкретній спортивній дисципліні бажає проявити себе спортсмен.

  • Шосе. Велогонщик, який пересувається по шосе, повинен придбати легку контактну шосейну взуття для велосипеда. Верх у таких черевиків легкий і дозволяє нозі дихати і провітрюватися. Підошва дуже тверда. Пересуватися пішки на такий підошві практично неможливо.
  • Даунхилл і тріал. Так як в цих видах спорту все рідше використовуються контактні педалі, то і спеціальну контактну взуття для занять триалом або даунхіл знайти важко. Зрозумілим є одне: малюнок протектора повинен бути неглибоким. Найчастіше спортсмени самі вирізують його під конкретний байк на м'якій підошві кросівок.
  • Крос-кантрі. Тверда підошва. Спереду малюнок протектора особливо виражений. Це допомагає не втрачати зчеплення з педаллю під час підйомів на вершини. Спортсмени, які звикли на байках підкорювати висоти, повинні вибирати велотуфлі, у яких на шкарпетці шипи трохи довше, ніж на середині підошви.
  • Прогулянка. Якщо ви звикли подовгу прогулюватися на велосипеді, можете придбати спеціальні прогулянкові велотуфлі. У них не такий горбистий протектор, але присутній паз для педалі.

Особливості зимового катання

Якщо ви вибираєте контактну взуття, щоб кататися на велосипеді взимку, будьте готові до складнощів. Справа в тому, що тверда підошва добре промерзає і практично не нагрівається від самої стопи. Навіть якщо ви купуєте спеціальну продукцію з утеплювачами, пам'ятайте: вона розрахована на південні зими і в умовах, наприклад, сибірського клімату напевно не задовольнить вас.

Навіть професіонали рекомендують на зиму купувати звичайні черевики з вираженим малюнком протектора. Головне, щоб вони були теплими, інакше навіть при зручному і результативному катанні ви не отримаєте радості від процесу.

Яку марку вибрати?

Перед тим як вибрати свою першу пару велоботінок, ви напевно почуєте «імена» деяких популярних виробників. Щоб найманого НЕ вганяв вас в ступор, ми розповімо про деяких компаніях.

Sidi

Ця компанія вважається лідером з виробництва взуття для катання на мотоциклах і гірських велосипедних снарядах. Перевагою цієї організації є те, що в її штаті працює багато наукових співробітників, постійно тестують і тих, хто вдосконалює нові моделі.

Sidi заслужила свою популярність. Сьогодні у компанії укладені контракти з найбільшими світовими спортивними організаціями.

Сьогодні у компанії укладені контракти з найбільшими світовими спортивними організаціями

Mavic

Цей виробник родом з Франції, однак відомий він теж на весь світ. Моделі дуже якісні, жорсткі. Ескізи створюються в Європі, однак Готується таке взуття в Азії.

Polaris

Виробляє гарну веловзуття за доступними цінами. До речі, ця компанія випускає ще і спеціальні зимові бахіли, які в прохолодну погоду можна надіти на прості велоботінкі, щоб не мерзла нога.

підсумок

Якщо ви дуже часто катаєтеся на велосипеді і роздумуєте над тим, чи потрібна вам контактна взуття для велосипеда, не думайте. Однозначно, потрібна. Якщо ви думаєте над тим, яка саме контактна взуття потрібна вам, проаналізуйте свої потреби, спосіб і цілі їзди, кліматичні і ландшафтні характеристики регіону і виберете ідеальну пару.

Сьогодні виробники випускають спеціальні черевики і для чоловіків, і для жінок, і для дітей. Тому ні стать, ні вік не є підставою до того, щоб не користуватися цією продукцією.

Якщо ви можете розповісти свою історію про вибір першої пари велосипедних туфель, зробіть це, будь ласка, за допомогою коментарів.

З чого робиться?
На що звернути увагу при покупці?
Як влаштована?
Отже, як же виглядає спеціальна велосипедна взуття і чим вона так відрізняється від звичайних бігових кросівок?
З чого робиться?
На що звернути увагу при покупці?
Яку марку вибрати?