Полезные материалы

Алюмінієві велосипедні рами

  1. Алюмінієві велосипедні рами
  2. Переваги алюмінієвих рам
  3. подвійний баттинг
  4. доступність
  5. Недоліки алюмінієвих рам

Спасибі американським вченим, які ще в XIX столітті відкрили світу алюміній. Знали б вони тоді, яку користь принесуть велосипедистам усього світу через якихось 100 років. Алюмінієві велосипедні рами стали невід'ємною частиною сучасного велосипедного виробництва. Рами велосипеда «від малого до великого» конструюються на основі алюмінієвих сплавів, які на даний момент найбільш поширені і популярні.

Алюмінієві велосипедні рами

У виготовленні алюмінієвих велосипедний рам задіяні легирующие добавки: цинк, марганець, магній, мідь, кремній і ін. Саме комбінація алюмінію та добавок є алюмінієвим сплавом. Зазвичай алюмінієві сплави позначаються номерами з чотирьох цифр. Наприклад, 6061, що 7005, 7075. Високий вміст добавок в сплаві робить матеріал більш складним для обробки і зварювання. Але для покупця це не має особливої ​​важливості, адже цей номер означає не тільки легирующие добавки, але і цілу технологію (термообробка, особливості конструкції деталі), по якій була зроблена рама.

Переваги алюмінієвих рам

Головним достоїнством рам з алюмінієвого сплаву є меншу вагу, в порівнянні зі сталевими рамами. Це дає можливість виготовляти труби з великим діаметром і товщиною стінок, завдяки чому вони мають міцність при навантаженнях і агресивний вигляд. Труби з великим діаметром характерні для конструкції більш якісних велосипедів.

Алюмінієвий сплав - це недорогий і легкий матеріал, який добре піддається обробці. Технології, за якими ведеться конструювання алюмінієвих рам, дозволяють виготовляти міцну і міцну базу велосипеда навіть для дуже важких велосипедистів. Недавнє удосконалення - додавання скандію в алюмінієві сплави - набагато збільшує міцність всієї конструкції.

подвійний баттинг

Алюмінієві велосипедні рами можуть виготовлятися із застосуванням технології подвійного баттінга. Це процес виготовлення труб, результатом якого є виріб з різною товщиною стінок, при цьому зовнішній діаметр труби, як правило, зберігається постійним. Баттінг дозволяє збільшити товщину стінок в місцях з високим навантаженням і зменшити її в тих місцях, де навантаження мінімальні. Баттинг може бути одинарним, подвійним і потрійним. наприклад, велосипеди Ghost в серіях «хардтейл» і «двухподвес» з алюмінієвою рамою використовують технологію подвійного баттінга, коли обидва кінці труби мають збільшену товщину стінок.

доступність

Велосипеди на базі алюмінієвих рам найбільш доступні за ціною. Їх вартість невелика, що дозволяє встановлювати алюмінієві рами на велосипеди початкового рівня. На даний момент самий бюджетний велосипед з рамою з алюмінієвого сплаву, з навісним обладнанням початкового рівня можна придбати за 300-400 доларів.

В даний час подібні сплави рам застосовуються у всіх категоріях велосипедів з різною конструкцією, так як сучасні технології дозволяють виконувати алюмінієві рами з різною геометрією. Це найбільш поширений матеріал як для гірських, так і для шосейних велосипедів різного цінового діапазону.

Це найбільш поширений матеріал як для гірських, так і для шосейних велосипедів різного цінового діапазону

Недоліки алюмінієвих рам

Відомим недоліком алюмінієвих сплавів є висока схильність до зносу. Вони можуть накопичувати втому і раптово руйнуватися. Середній термін служби алюмінієвої рами становить 10 років, чого цілком достатньо, враховуючи стрімкий темп науково-технічного прогресу. Але стан рами залежить не тільки від віку. Зрозуміло, що чим більше велосипед використовується в справі, тим швидше може наступити фатальний момент. Оснащення алюмінієвих велосипедів амортизаторами знижує руйнівний вплив ударів і вібрацій і продовжує життя рами.

І навіть не дивлячись на втому металу, деякі виробники можуть давати довічну гарантію на свої рами.

Незважаючи на всі переваги і недоліки алюмінієвих рам, велосипед може прослужити дуже довго, якщо за ним доглядати і дбайливо поводитися. Не буде зайвим протирати раму після катання по мокрих дорогах міських вулиць, особливо взимку, коли на велосипед потрапляє сіль і інші реагенти, що сприяють корозії. Вчіться у мами, яка регулярно мила свою раму!

Олександра Сіренко , тільки для dnipro.bike

PS Відео-десерт. Хлопець зробив стрибок і зламав раму, але цього чомусь все невимовно раді. Напевно, своєрідне визнання досягнення певного рівня майстерності :-)