Полезные материалы

Чим корисний велотренажер, які м'язи працюють (гойдаються), користь і шкода для чоловіків і жінок

  1. Користь велосипеда і велотренажера: основні моменти
  2. Велонагрузка: принцип роботи організму
  3. Як впливає велотренажер на чоловічий і жіночий організм?

06.04.15 06

.

Активний спосіб життя - це гарантія здоров'я і довголіття, а також стрункості і спортивності. Заняття на велосипеді або велотренажері вважаються універсальним видом рухової активності, який підходить практично всім без особливих обмежень. Вправи на велотренажері або просто катання на велосипеді допомагають людям підтримувати м'язи в тонусі і стає більш витривалим. Регулярне активне спілкування з велосипедом або велотренажером гарантує здоров'я та силу.

Користь велосипеда і велотренажера: основні моменти

Велотренажер.

Те, що заняття на велотренажері, так само як і на велосипеді, корисні для організму - факт доведений і не потребує додаткових слів. Але часто люди не можуть чітко сформулювати, в чому саме полягає користь. Перш за все такий тренажер привабливий своєю універсальністю. Кататися на велосипеді або займатися на велотренажері може будь-яка людина - будь-якого віку і стану здоров'я, так само як і будь-якого рівня фізичної підготовки. Фахівці відзначають вплив занять на такому тренажері за наступними напрямками:

  • Дихальна система. Тренування дихальної системи, яка відбувається в процесі їзди на велосипеді або тренажері, гарантує збільшення обсягу легких і поліпшення самого дихального процесу. Крім того, кисень, що потрапляє в організм в процесі активного дихання, сприяє активізації обміну речовин.

ПОРАДА! Набагато ефективніше проходять тренування на свіжому повітрі, насиченому киснем: саме тому велосипед виявляється переважно тренажера.

  • Серцево-судинна система. Зміцнення загального стану серця, запобігання інфарктів та гіпертонії - це далеко не весь перелік роботи, яка проводиться над серцевої системою в процесі сприятливих велосипедних тренувань.
  • М'язи. Їзда на велосипеді активізує всі групи м'язів : Стегна, сідниці, гомілки - це дозволяє тримати їх в тонусі. Крім ніг, достатнє навантаження відчувають м'язи черевного преса і міжреберна мускулатура. Але при цьому важливо відзначити і відсутність зайвого навантаження на суглоби: вони не руйнуються, а стають більш рухливими і менш схильними до травм в майбутньому.

ПОРАДА! Саме дбайлива навантаження на суглоби і активна на м'язи робить велотренування затребуваними серед людей із зайвою вагою. Крім того, заняття на велотренажері, як і будь-яке аеробне навантаження, стимулюють швидке розщеплення жирів.

  • Зміцнення імунної системи - це не пряме, але цілком реальний вплив помірних фізичних навантажень на організм. Сидячий спосіб життя і погана екологія послаблюють здоров'я сучасної людини, а такі навантаження виявляються ідеальним варіантом для міського жителя.
  • Розмірене і монотонна їзда на велотренажері під супровід улюбленої мелодії - найкращі ліки для нервової системи від стресу і роздратування. У сучасному світі людина так часто стикається з проявами психічного і фізичного стресу, що подібні «розвантаження» можуть стати відмінною заміною заспокійливим таблеткам.

Всі позитивні моменти і практично повна відсутність протипоказань робить велотренажер оптимальним для більшості, але фахівці не рекомендують велотренування:

  • Тим, хто страждає серйозними захворюваннями дихальної системи або кровообігу (астма, гіпертонія, серцева недостатність та інші). У такому випадку людині протипоказані практично всі види фізичної активності.
  • ГРВІ або інші простудні захворювання в активній стадії.
  • Протипоказані перетренированность і втому при заняттях на велотренажері, оскільки організм втомлюється від надмірної активності і може «відключатися».

Велонагрузка: принцип роботи організму

Фахівці пропонують обивателям не брати до уваги велотренажер або велосипед ідеальної тренуванням або порятунком від зайвої ваги, а підходити до тренувань як до постійного і неминучого засобу. Почавши займатися таким видом тренувань, слід бути готовими до нешвидкому результату, а також до необхідності докласти чимало зусиль. В ідеалі - велотренування повинні стати регулярними і постійними протягом усього життя.

ПОРАДА! Велотренажер слід використовувати як один з елементів комплексної роботи над своєю формою: якщо м'язи ніг в процесі крутіння педалей відчувають достатнє навантаження, то для преса необхідні додаткові вправи.

Вкрай важливо для правильного ефекту від тренувань правильно підібрати систему тренувань, яка буде оптимальною для конкретного випадку. Починати слід з коротких тренувань (не більше 20 хвилин в щадному режимі), і після вдалого старту можна переходити до годинних тренувань, завдання яких - спалити зайвий жир в організмі. Але найчастіше використовуються середні тренування (25-35 хвилин), що дозволяють розганяти кровоносну систему після силового тренінгу.

ПОРАДА! Індивідуальну систему занять на велотренажері повинен підбирати досвідчений тренер для потреб конкретної людини, інакше вони можуть бути неефективними, а в деяких випадках - навіть згубними для організму.

Як впливає велотренажер на чоловічий і жіночий організм?

Фахівцями встановлено, що заняття на велотренажері однаково ефективні як для організму чоловіки, так і жінки. Це повністю спростовує усталену думку про те, що спортивні заняття підходять тільки для ніжних жінок, бажаючих за допомогою цього спокійного спорту скинути пару кілограмів. Насправді велотренажер дозволяє не тільки позбутися від зайвої ваги, але і поліпшити роботу дихальної системи, зміцнити судини і зробити організм витривалим.

ФАКТ! Катання на велосипеді або заняття на велотренажері - ідеальний вид спорту для чоловіків будь-якого віку, що дозволяє підтримувати рівну спортивну форму.

Заняття на велотренажері відносяться до кардіотреніровки, які не надто популярні серед чоловічого населення, що віддає перевагу силове навантаження. Але для комплексного впливу на організм важливо поєднувати всі види навантажень в певних частках. Саме тому тренери в спеціалізованих залах часто рекомендують звертати більше уваги на велотренажер, проте займатися на ньому строго за приписами, не відходячи від заявленого курсу занять.

Відео. Велотренажер - використовуємо для всіх груп м'язів

Як впливає велотренажер на чоловічий і жіночий організм?