Полезные материалы

Катання на велосипеді: користь і шкода

  1. Велосипед як засіб пересування
  2. Користь катання на велосипеді
  3. На колесах за славою
  4. Катання на велосипеді: мінуси
  5. Запобіжні заходи
  6. висновки
  7. Вас можуть зацікавіти наші публікації:

Сьогодні катання на велосипеді - це спорт, хобі та метод лікування одночасно Сьогодні катання на велосипеді - це спорт, хобі та метод лікування одночасно. З якого боку не глянь, суцільні плюси. Чи є користь від їзди на велосипедах? І, якщо так, то яка?

Велосипед як засіб пересування

У сучасному світі, що буяє технічними пристосуваннями, велосипед і раніше актуальний. Він відносно дешевий у виробництві (мова, звичайно, не йде про елітні примірниках для велогонок), абсолютно не забруднює навколишнє середовище і абсолютно не вимагає палива. Практично вічний двигун! Все, що потрібно, - це м'язове зусилля людини, що крутить педалі.

Катання на велосипеді приносить нашому організму величезну користь. Під час велосипедної прогулянки зміцнюються м'язи ніг і підвищується їх витривалість, поліпшується діяльність серцево-судинної і дихальної систем.

Так, швидкість велосипед дозволяє розвивати невелику навіть у порівнянні з конем. Але ж і їсти-пити він, на відміну від неї, не вимагає. Йому не потрібен відпочинок і особливого догляд. Наскільки швидко їхати, вирішує сам «наїзник».

Ще один безперечний плюс велосипеда полягає в тому, що йому не страшні затори на дорогах. Недарма в густонаселених азіатських країнах більшість жителів пересувається саме на велосипедах, визнаючи їх перевага перед автомобілями та мотоциклами.

Користь катання на велосипеді

Мало хто знає, що велосипедний спорт подовжує тривалість життя, як мінімум на п'ять років. У зв'язку з тим, що жінки живуть довше за чоловіків, цей показник обнадіює сильну половину людства.

При малорухливому способі життя, який сьогодні веде більшість міських жителів, справжнім порятунком стає катання на велосипеді. Медичні дослідження підтверджують позитивний вплив, яке велосипед надає на всі системи і органи людини.

Серцево-судинна система. При катанні на велосипеді або заняттях на його нерухомому побратимі велотренажері тренується серцевий м'яз. Кардиотренировки зміцнюють судини і сприяють зниженню артеріального тиску. Доведено: регулярне катання на велосипеді знижує ризик інфаркту міокарда. При захворюванні варикозним розширенням вен, лікарі рекомендують їздити на велосипеді. Користь велосипеда в тому, що коли ногами виробляються обертальні рухи, кров у венах начитає швидко рухатися і не застоюється. Якщо у вас є схильність до варикозного розширення вен, найкраща профілактика - катання на велосипеді.

Нервова система. Неспішна їзда відмінно заспокоює нерви, підвищує стійкість до стресів, розширює кругозір і допомагає відключитися від рутинних турбот.

Дихальна система. В першу чергу, потрібно сказати про користь їзди на велосипеді для людського дихання. Аеробне навантаження, посилюється при швидкій їзді на велосипеді, покращує вентиляцію легенів, тренує активне дихання і знижує ймовірність захворювань органів дихання.

Опорно-руховий апарат. У процесі катання виявляються задіяні багато м'язи тіла. В першу чергу, ноги, сідниці, спина і прес. Регулярні поїздки ефективно тренують ці групи м'язів. І того ж зміцнюють суглоби, розробляють зв'язковий апарат.

Обмін речовин. Найпростішим і ефективним засобом для схуднення є їзда на велосипеді. Катання на велосипеді спалює жир не гірше бігу. Почавши крутити педалі, можна за одну годину розпрощатися з 300-500 калоріями. Фізичні навантаження прискорюють метаболізм, повертаючи стрункість ногам, підтягнутість сідниць і тонкість талії. Калорій катання на велосипеді спалює дуже багато, з його допомогою можна не тільки привести своє тіло в порядок, але і зміцнити імунітет.

І остання, але дуже важлива деталь - користь велосипеда для зору. Катаючись на велосипеді, ви дивитеся на всі боки, постійно фокусуючи свій погляд на можливі перешкоди, що є прекрасним тренуванням для очних м'язів. Таке тренування істотно знижує ймовірність виникнення короткозорості.

На колесах за славою

Катання на велосипеді - це не тільки заняття для душі, а й серйозний вид спорту, включений в число олімпійських.

Велоперегони традиційно збирають безліч фанатів по всьому світу. Навіть починаючому гонщику участь в заїздах значно підвищує самооцінку і дозволяє сповна відчути дух суперництва і, якщо пощастить, солодкий смак перемоги.

Катання на велосипеді: мінуси

Весь час в гору і проти вітру. З цим жартівливим законом Мерфі рано чи пізно стикаються всі велосипедисти. На жаль, долати круті гори частенько доводиться на своїх двох, та ще й залізного друга на поводу вести. Сильний вітер, та ще приправлений дощем, теж зведе нанівець все задоволення від велосипедної прогулянки. Адже в цього транспорту, як відомо, даху немає, як і мотора, який дозволив би жартома долати будь-яку перешкоду. З брудом краще не жартувати! На жаль, прохідність у велосипеда (якщо, звичайно, це не спеціалізований гірський варіант) залишає бажати кращого. Середньостатистичний прогулянковий велосипед призначений для асфальтового покриття або для гарної ґрунтової дороги. Піщані замети і тим більш бруд роблять цей вид транспорту марним. Невдалому велосипедисту, який вибрав невдалий шлях, залишається одне - шукати об'їзд або, зваливши великий на плече, долати перешкоду самостійно.

Велосипед і імпотенція у чоловіків. Існує твердження вчених про те, що довгий і активне катання на велосипеді, робить негативний наслідок на сексуальні функції. Медики різних країн серйозно стурбовані впливом, яке велосипед надає на репродуктивну систему людини. Точніше, не сам апарат, а його сідло, здавлює кровоносні судини і нерви, що йдуть до статевих органів. Застій крові в малому тазі, як показують дослідження, призводить до імпотенції у чоловіків і зниження лібідо у жінок.

На щастя, подібні ускладнення зустрічаються досить рідко і тільки у тих, хто в буквальному сенсі слова не вилазить із сідла велосипеда. Переважній більшості любителів кататися на велосипеді хвилюватися не варто.

Заїзд на короткі дистанції, якісний апарат, оснащений анатомічним сідлом, обов'язкова розминка перед поїздкою - і велосипедна прогулянка принесе лише користь.

Запобіжні заходи

Слідкуйте за посадкою, а для більш комфортної їзди відрегулюйте сидіння і кермо. Перед поїздкою обов'язково перевірте гальма. Не зайвим буде перед початком поїздки трохи розігріти суглоби, наприклад, зробити кілька присідань.

Не сідайте за кермо велосипеда відразу після їжі. А після катання їсти можна тільки через півгодини-годину.

Не варто надмірно захоплюватися велосипедними поїздками людям, що страждають міжхребцевими грижами, деякими формами сколіозу і захворюваннями вестибулярного апарату.

висновки

Користь їзди на велосипеді очевидна й багатогранна. До плюсів їзди на велосипеді можна сміливо віднести поліпшення обміну речовин і свіже повітря, профілактика і лікування багатьох хвороб. Катання на велосипедах - це відмінний спосіб приєднатися до здорового способу життя.

Катання на свіжому повітрі, на природі, при будь-якій погоді - це виняткова користь і незабутня радість.

Зберегти в соціальних мережах:

Вас можуть зацікавіти наші публікації:

Схожі публікації:

Картка даної публікації. Тема: «Катання на велосипеді: користь та шкоду», опублікована у розділі Способи схуднення - остання редакція, оновлення: 2014-06-13

Копіювання інформації можливе з обов'язковим посиланням на krasgmu.net!

розділ: способи схуднення | | Переглядів: 29322

Теги / Ключові слова:

Чи є користь від їзди на велосипедах?
І, якщо так, то яка?