Полезные материалы

Сестри Вільямс, Стівенс, Кіс та майбутнє американського тенісу

  1. Чи стане Стівенс новим лідером американського тенісу?
  2. Два фінали «Шоломів» і скандал року у виконанні Серени
  3. Кіс блиснула на «шолом»
  4. У Вінус закінчився бензин?
  5. російські американки

Історично США були лідерами в тенісі. Так, зародився теніс в Європі (в Англії і Франції), а лаун-теніс, в який грали на траві, фактично почався з Вімблдону; були періоди, коли в тенісі домінували британці, австралійці, французи, але саме у США було найбільше сильних гравців в різних поколіннях. За всіма показниками, будь то кількість перемог гравців з однієї країни на турнірах «Великого шолома», кількість тижнів на першій сходинці, титули в Кубку Девіса або Кубку Федерації - всюди США помітно попереду всіх суперників, що в чоловічому тенісі, що в жіночому.

Зараз, однак, говорити про домінування нового покоління американських гравців не доводиться. У чоловічому тенісі останніми по-справжньому великими спортсменами були Піт Сампрас і Андре Агассі, а останнім, хто вигравав турнір «Великого шолома» і ставав першою ракеткою світу - Енді Роддік. У жіночому ще продовжує виступати Серена Вільямс , Але їй вже 37 років, а можливості будь-якого організму не безмежні. Зміни рівного рівня не видно, хоча Слоан Стівенс за останні два роки домоглася успіхів, яких від неї навряд чи хтось очікував. У будь-якому випадку в цьому матеріалі ми згадаємо, хто з американських тенісисток потрапив в топ-100 за підсумками сезону-2018.

У будь-якому випадку в цьому матеріалі ми згадаємо, хто з американських тенісисток потрапив в топ-100 за підсумками сезону-2018

Американки в топ-100

Фото: «Чемпіонат»

Чи стане Стівенс новим лідером американського тенісу?

Стівенс блиснула в 2013 році, зігравши в півфіналі Australian Open і чвертьфіналі Вімблдону, причому в Австралії вона перемогла Серену Вільямс. Слоан завершила той сезон 12-ю ракеткою світу, але не змогла продовжити виступати на такому ж рівні в наступному році і випала з топ-30. З 2016-му американка завоювала три титули, однак отримала травму лівої ступні, а потім і посилила її - справа дійшла до стресового перелому. Слоан потрібна була операція, в результаті чого вона пропустила 11 місяців і втратила майже всі свої рейтингові очки. Але вже на третьому турнірі після повернення, в Торонто-2017, вона дійшла до півфіналу. Аналогічний результат Стівенс показала на змаганнях в Цинциннаті (обидва турніри входять в престижну категорію Premier 5). Але, безумовно, головного успіху вона домоглася на US Open. Пройшовши через три непростих трьохсетовому матчі на шляху до фіналу, в вирішальному матчі Слоан розгромила свою подругу, Медісон Кіс - 6: 3, 6: 0! Для обох дівчат це був перший фінал турніру «Великого шолома» в кар'єрі.

Кінцівку того сезону Стівенс провалила, програвши після US Open 6 поєдинків поспіль. Перервала цю серію Слоан тільки в Акапулько, після 8 поразок поспіль. Незабаром після цього вона завоювала титул на турнірі в Майамі, а на початку літа несподівано дійшла до фіналу «Ролан Гаррос», де в боротьбі поступилася Сімоне Халеп. Також Слоан відзначилася фіналом в Монреалі (з ще однією поразкою від Сімони) і чвертьфіналом US Open, а в кінці сезону успішно дебютувала на Підсумковому чемпіонаті WTA, вигравши всі три матчі в групі і вийшовши у фінал. Сезон американка завершила шостою ракеткою світу, хоча по ходу року, поки не згоріли очки за титул US Open - 2017, була навіть на третьому рядку.

Тепер не «бесшлемніца»! Халеп вперше виграла великий трофей

Халеп з четвертої спроби виграла перший «Шолом». Перемігши у фіналі «Ролан Гаррос» Стівенс, вона стала першою румунською чемпіонкою за 40 років.

Два фінали «Шоломів» і скандал року у виконанні Серени

Другою ракеткою США за підсумками року стала Серена. За роки своєї кар'єри Вільямс-молодша пережила безліч злетів і падінь, була фігурантом самих різних історій. Ще 10 - 12 років тому здавалося, що і Серена, і її старша сестра Вінус близькі до того, щоб піти з тенісу, однак вони досі виступають в турі. Серена пропустила початок цього сезону, відновлюючись після пологів, і в підсумку провела тільки 7 одиночних турнірів. Найвдаліше Вільямс виступала на «шолом» з швидким покриттям, дійшовши до фіналу спочатку на Вімблдоні, потім на US Open. У Лондоні вона програла вирішальний матч Анжеліці Кербер, в Нью-Йорку - Наомі Осаці. Домашній фінал турніру «Великого шолома» ознаменувався чи не найголовнішим скандалом сезону. Втім, Серена не вперше влаштовувала скандали з суддями на US Open. Після цього турніру Вільямс ніде не виступала, що було цілком очікувано - їздити в Азію вона не дуже-то любить. В останній раз вона грала після US Open в 2014 році.

# ЯЖЕМАТЬ! Серена злетіла з котушок в фіналі US Open

Серена Вільямс вибухнула такий істерикою у вирішальному матчі US Open, що про дебютному титулі Наомі Осаки не згадає ніхто.

Кіс блиснула на «шолом»

Кіс не змогла повернутися в топ-10, де вона була за підсумками сезону 2016, але здорово зіграла майже на всіх турнірах «Великого шолома». У Мельбурні Медісон дійшла до чвертьфіналу, а в Парижі і Нью-Йорку стала півфіналісткою. До речі, на «Ролан Гаррос» вона, як і в 2017-му на US Open, програла Стівенс. При цьому Кіс чомусь вдавалося показувати такі результати тільки на «шолом» - на більшій частині інших турнірів вона програвала в другому - третьому колі. У будь-якому випадку Медісон досить талановита, і при певному везінні вона може повторити результат Слоан і перемогти на одному з мейджорів.

У Вінус закінчився бензин?

Вінус в 2017-му пережила справжній ренесанс - притому абсолютно раптовий. Ні, в 2015-му вона була сьомою ракеткою світу, але припустити, що в 36 - 37 років вона зіграє в двох фіналах і одному півфіналі турнірів «Великого шолома», а також в фіналі Підсумкового чемпіонату WTA, було ніяк не можна. Правда, жодного титулу Вінус не завоювала, залишившись з 49 виграними турнірами в одиночному розряді, але все одно вона представляла прізвище Вільямс на вищому рівні, поки Серена була відсутня в турі в зв'язку з вагітністю та пологами. А в сезоні-2018 справи у Вінус пішли не дуже вдало. Її найкращим результат став вихід до півфіналу турніру в Індіан-Уеллсі, де вона програла Дарині Касаткиной. Якщо рік тому Вільямс стала п'ятою ракеткою світу, то тепер фінішувала на 38-му рядку.

російські американки

Окремо відзначимо Софію Кенін і Аманду Анісімову як тенісисток з російським корінням. Софія народилася в Москві в листопаді 1998 року, але незабаром після народження дочки її батьки перебралися в США, до Флориди, де вона і почала грати в теніс, коли їй було 5 років. У Кенін досить рано розгледіли потенціал, і тенісні тренування були у неї в пріоритеті. Софія, крім іншого, мало ходила в школу, в основному займаючись будинку. Відзначимо, що кумиром Кенін була Марія Шарапова. Софія провела хороший сезон, піднявшись з другої сотні на 52-й рядок. Також вона здобула одну перемогу над гравцем топ-10, перемігши Каролін Гарсію в чвертьфіналі турніру на Мальорці.

Аманда, незважаючи на російське походження, з'явилася на світло вже в США. До речі, тренує Анісімову її батько, Костянтин. У вересні цього року 17-річна Аманда стала першою тенісисткою, яка народилася після 2000 року і увійшла в топ-100. Всього через два тижні її досягнення повторила Анастасія Потапова, з якої у Анісімовій йде суперництво ще з виступів в юніорському турі. Обидві дівчини рано перейшли в дорослий теніс, адже за віком і Аманда, і Анастасія досі спокійно могли продовжувати виступати серед юніорок. В результаті Анісімова завершила сезон на 97-му рядку, а її кращим результатом став фінал турніру WTA в Хіросімі.

Наші всюди. Радянське коріння світового тенісу

Тенісисти з радянськими країнами є скрізь. Деякі вже багато чого досягли. Розповімо про найвідоміших гравців, що мають відношення до Росії.

Всього в першій сотні за підсумками 2018 року виявився 11 американських тенісисток. Ще дві, Коко Вандевен і Сачія Вікері, фінішували зовсім поруч з топ-100. При цьому Вандевен рік тому була десятою ракеткою світу, але це сезон провалила. Але, незважаючи на масовість, потенційного нового лідера світового тенісу в США, повторимося, зараз не видно. Можливо, Анісімовій або комусь іншому вдасться вирости в гравця такого рівня, а можливо, балом в найближчі роки будуть правити тенісистки з інших країн.

Чи стане Стівенс новим лідером американського тенісу?
У Вінус закінчився бензин?