Полезные материалы

Як правильно вибрати велоседло

Для тих, хто любить активний спосіб життя і велику частину свого часу проводить на двоколісному коні, долаючи десятки кілометрів, питання вибору сідла саме на часі і не варто ним нехтувати. Так як же вибрати велоседло правильно? Відповідь на це питання ви можете знайти в нашій сьогоднішній статті.

Відчути, що сідло не підходить можливо лише після двотижневої активності, яка характеризується прогулянками кілометрів на 50-60. Тобто, якщо пару раз в тиждень їздити на велосипеді по хліб не в найближчий супермаркет, а в той, що за ним, то швидше за все ви не відчуєте ніякого дискомфорту і далі будете їздити з цим сідлом. Але правильно підібране сідло потрібно всім: чоловікам і жінкам, тим, хто просто у вихідні накручує по пару кіло, і тим для кого подолання великих відстаней - норма.

Отже, що потрібно знати, щоб правильно підібрати сідло:
1. Ширину сідла визначає відстань між сідничного горбами. Тільки цими двома точками таз повинен стикатися з сідлом. Слід висновок, що ширина сідла не залежить від зовнішнього вигляду людини (огрядності або сухості), а безпосередньо Завіт від ширини кісток. Відстань між сідничного горбами визначається експериментальним шляхом, берете лінійку і вперед! Середній показник дорівнює 118 мм у чоловіків і 132 мм у жінок.

Середній показник дорівнює 118 мм у чоловіків і 132 мм у жінок

2. Сідничні горби повинні стикатися ні з краями сідла, а з опорними точками, що гарантує правильне і рівномірний розподіл тиску. Так, сідло шириною 130 мм підійде людині, відстань між сідничного горбами у якого 100 мм. Середньостатистична значення цього показника у чоловіків 118-120 мм, значить необхідно сідло шириною 143 мм.

3 3. Для любителів тріатлону і тих, хто не любить пасти задніх і постійно виривається вперед характерна аеродинамічна посадка. Таз нахиляється вперед і навантаження збільшується на руки, це дозволяє використовувати більш вузьке велоседло.
4. Від м'якого сідла краще відмовитися. При правильній посадці площу зіткнення таза з сідлом визначається всього двома точками, а якщо вибрати м'яке сідло це сприятиме провалювання, що збільшить тиск на промежину.
5. Пружини на сідлі - це зайве. Сприяють додатковому розгойдування. Виняток можуть скласти жіночі велоседла з жорсткими пружинами.
6. Розріз на сідлі - момент спірне. Його функція - зменшити тиск на промежину, так це важливо, але при правильно підібраному сідлі тиск і так відсутня!

7 7. Якщо ви вибираєте велоседло для фрістайлу, то тут все залежить від вашого рівня. Для новачків кращий варіант - товсте сідло, які пом'якшить приземлення, також має велике значення фактор чіпкого покриття. Ще слід приділити увагу, тому щоб була можливість заміни частин сідла.
8. Форма сідла. Площадка повинна бути жорсткою, задня частина широкої для посадки таза, а передня довгою і без виступаючих крил. При виборі форми потрібно врахувати швидкість, з якою катаєтеся і кут нахилу до керма. Чим більше ці фактори, тим вже сидіння. Тому для гоночного велосипеда підійде вузьке сідло, а для прогулянкового ширше.

9
9. Ідеальний матеріал для сідла - шкіра. Вона приймає форму вершника, пропускає вологу, дихає. Це кращий варіант для любителів далеких подорожей. Варто зауважити, що практично всі кругосвітні подорожі були зроблені саме на таких сідлах.
Вдалих і правильних покупок, друзі!

Крім сідла, на посадку на велосипеді дуже сильно впливає винос. Правильно підібрана довжина дає можливість витворяти на велосипеді найнеймовірніші речі. Поради щодо вибору виносу ми зібрали в нашій статті: Як купити винос: поради щодо вибору

Так як же вибрати велоседло правильно?