Полезные материалы

Велосипед: 4 найчастіших питання новачків

© Thinkstock / Fotobank.ru © Thinkstock / Fotobank

Взимку я займаюся біговими лижами , А влітку - тріатлоном (це плавання, велогонка і біг, все підряд і без перерви) і навіть пару раз встигла постояти на призовому п'єдесталі. У день доводилося робити і 50, і 100 км на велосипеді. Відповідаю на найпопулярніші питання моїх друзів-новачків.

Що робити, коли тисне або натирає сідло?

По-перше, перевірте, чи правильно ви виставили сідло по висоті. Я періодично бачу людей, які, натискаючи на педаль, не тільки випрямляють ногу, а й витягають вниз носок. Це означає, сідло варто занадто високо. Опустіть педаль в нижнє положення і поставте на неї п'яту - в цьому положенні коліно має бути зігнуте під прямим кутом. При катанні на педаль належить тиснути передньою частиною стопи, відповідно за рахунок довжини ступні коліно буде залишатися трохи зігнутим, і сідниці сильно не притискатися до сідла.

По-друге, злізьте з велосипеда і загляньте збоку під сідло. Якщо ви бачите під ним горизонтальні полози і гвинтики спереду і ззаду - значить, його можна рухати на трубі вперед-назад і міняти нахил. Відкрутіть гвинти і постарайтеся пересунути сідло так, щоб, коли ви сядете, найширша його частина опинилася під опуклими частинами сідниць. Якщо сідло тре, його варто нахилити трохи вперед.

По-третє, дуже часто труть шви одягу . Візьміть штани помягче або купіть велошорти. Вони можуть бути обтягують як лосини або вільними як бермуди, але головна їх особливість - вшита м'яка вставка з амортизувальних і відвідних піт матеріалів ( «велопамперс»). Вона помітно полегшує тривале перебування в сідлі. Є ще гелеві накладки на сідло, але вони більше придатні для велотренажерів, а на звичайному велосипеді будуть сповзати.

© Thinkstock / Fotobank.ru

Нарешті, останній варіант - змінити сідло на більш широке і м'яке (жіночий або туристичну модель).

Що робити, якщо під час їзди болять лікті, кисті або плечі?

Плечі, як правило, страждають через те, що долоні розташовані на кермі занадто широко. Можливо, треба купити більш вузький кермо.

Лікті і кисті частіше болять через їзди по купинах і вибоїнах, якщо у велосипеда немає передньої амортизуючої вилки (тієї, яка стоїть під кермом). В цьому випадку опустіть тиск в шинах до мінімуму (він вказаний на краї покришки) або купіть ширшу гуму (2,4 дюйма або навіть ширше).

Випрямлені лікті - теж шлях до хворобливих відчуттів, зігніть їх чуть-чуть. Розслабте кисті, що не чіпляються за кермо щосили - велосипедом ви від цього краще управляти не станете, а руки заболят. Добре якщо у вас кермо з «рогами», тоді положення рук можна періодично міняти.

Не хочеться перекачати стегна, як цього уникнути?

Перш за все йдеться про м'язах передньої поверхні стегна . Як і будь-які інші, вони додають в обсязі від силового навантаження. У велопрогулянки таке навантаження виникає, коли вам доводиться з трудом тиснути на педалі, долаючи великий опір: при підйомі в гору, при русі по бруду або піску, а також коли ви невірно вибираєте передачу.

Якщо велосипед у вас з передньої і задньої передачами, понизьте передню на одиничку (перемикач у вас під лівою рукою). Крутити педалі при цьому стане простіше, але вони можуть почати прокручуватися на місці. В цьому випадку поверніть передню передачу в початкове положення, але збільште задню (додайте на одиничку). Якщо велосипед без передач, просто злізьте і пройдіть важку ділянку дороги пішки.

Ще одна причина перекаченние квадріцепсов - нерівномірний розподіл навантаження між ними та іншими м'язами ніг. Тут, на жаль, допоможе тільки перехід на контактні педалі, про які трохи нижче.

Як бути, якщо стегна вже втомилися, а інші м'язи так нічого і не відчули?

М'язи верхньої частини тіла на велосипеді працюють в основному на утримання рівноваги, тобто статично. Щоб додатково навантажити верхній плечовий пояс і спину, спробуйте сісти по-спортивному, т. Е. Опустити кермо якнайнижче і сильніше спертися на руки (не забудьте зігнути лікті!). Періодично вставайте з сідла і крутите педалі стоячи, переносячи основну вагу тіла знову-таки на руки. Плюс спробуйте тримати живіт втягнутим і включати в роботу всю ногу - це додаткове навантаження на м'язи живота і спини.

Коли ми тиснемо на педаль, працюють в основному чотириглаві м'язи стегна і частково ікри, розподіл навантаження між м'язами ніг нерівномірно. Для вирішення цієї проблеми давно придумані контактні педалі. Їх ставлять на місце звичайних, але до них необхідно купити спеціальні велотуфлі, куди вкручуються входять в комплект шипи. Сівши на велосипед, ви першими ж поворотами педалей пристібаєтесь до них, потім не натискаючи на педаль, просто обертає ногами, а педалі самі тягнуться за ними. У роботу активно включаються ікри, задня поверхня (двоголовий м'яз) стегна, які тягнуть педаль вгору. Сильніше навантажуються і сідниці . Головне, перш ніж злізти з велосипеда, не забудьте відстебнути ногу - зазвичай для цього достатньо смикнути п'яту в сторону.

Що робити, якщо під час їзди болять лікті, кисті або плечі?
Не хочеться перекачати стегна, як цього уникнути?
Як бути, якщо стегна вже втомилися, а інші м'язи так нічого і не відчули?