Полезные материалы

Як вибрати еліптичний тренажер

  1. конструкція
  2. Види систем навантаження (гальмування)
  3. Допустима вага користувача
  4. довжина кроку
  5. вага маховика
  6. Розташування приводу
  7. Інформативність комп'ютера, датчики
  8. Висновки: як вибрати еліптичний тренажер

Еліптичний тренажер   (інакше орбитрек або еліпсоїд) на даний момент є одним з найбільш результативних кардиотренажеров Еліптичний тренажер (інакше орбитрек або еліпсоїд) на даний момент є одним з найбільш результативних кардиотренажеров. Його основним призначенням є імітація бігу зі зниженим навантаженням на суглоби ніг за рахунок плавності ходу і відсутність ударних навантажень (ви немов сковзаєте на лижах).

Заняття на такого роду тренажерах сприяє опрацюванні таких проблемних зон, як м'язи стегон і сідниць за рахунок ходьби по еліптичній траєкторії. Також слід зазначити, що на відміну від своїх "попередників" - бігових доріжок і степперов , Еліпсоїди дозволяють тренувати верхню частину тіла, надаючи силовий вплив на плечовий пояс.


конструкція

Еліпсоїди із заднім розташуванням маховика - це класична конструкція еліпсоїдів, так як перші апарати були виконані саме в такій формі Еліпсоїди із заднім розташуванням маховика - це класична конструкція еліпсоїдів, так як перші апарати були виконані саме в такій формі.

У даній конструкції маховик і система навантаження знаходяться в задній частині тренажера. Рухливі важелі таких еліпсоїдів в більшості випадків приєднані до педалей. Така конструкція тренажера дозволяє створити гарну динаміку і плавність кроку при тренуваннях. А довга майданчик педалей забезпечує можливість зміни положення ніг і тіла для більш комфортного тренування.

При заняттях на таких тренажерах тіло спортсмена розташовується з невеликим кутом нахилу вперед, як це відбувається при бігу.

Еліпсоїди з переднім розташуванням маховика - новіша, вдосконалена конструкція еліптичного тренажера Еліпсоїди з переднім розташуванням маховика - новіша, вдосконалена конструкція еліптичного тренажера. Відрізняється тим, що маховик і система навантаження розташовуються в передній частині тренажера.

У таких моделях тіло займається знаходиться в строго вертикальному положенні. При цьому змінюється еліптична траєкторія його руху. Також важливим є те, що в деяких більш дорогих моделях таких тренажерів передбачена функція зміни кута положення рампи. Це дозволяє залучити до тренування інші м'язи, що значно збільшує ефективність тренування.

Це дозволяє залучити до тренування інші м'язи, що значно збільшує ефективність тренування

Дана конструкція еліпсоїда ідеально підходить для людей будь-якого зростання. Наприклад, для людей високого зросту (понад 180 см) це конструкція зручна тим, що виключена ймовірність отримання травми коліна об раму тренажера. Для людей невисокого зросту (160 см і нижче) - тим, що скорочено поперечне відстань між педалями (Q-фактор), покращуючи тим самим комфорт тренування.

Всі ці переваги відрізняють передньопривідні моделі від задньопривідних попередників. Але і вартість даних тренажерів істотно вище.


Види систем навантаження (гальмування)

Механічна - навантаження в таких тренажерах створюється за рахунок впливу на маховик колодки або ременя. Однак, це одна з перших систем, яка з часом безнадійно застаріла, так як плавність ходу і динаміка обертання в ній залишає бажати кращого.

Магнітна з ручним регулюванням - дана система навантаження працює за допомогою впливу постійного магніту на маховик, створюючи тим самим навантаження на педалі. На рамі тренажера розташований ручний регулятор зі шкалою навантаження, повертаючи який здійснюється наближення або видалення магніту від маховика. Так регулюється ступінь гальмування. Дана система навантаження характеризується обмеженою кількістю рівнів навантаження (близько 10), недостатня плавність при переході між рівнями навантаження, а також відсутність електронних програм тренувань. Однак, незважаючи на це, свою пряму функцію він виконує достатньо добре і відрізняється невисокою вартістю.

Магнітна з електронним регулюванням - принцип створення навантаження в даній системі аналогічний. Чим ближче магніт до маховика, тим вище навантаження. Однак сам процес регулювання рівнів навантаження здійснюється за допомогою кнопок на комп'ютері тренажера. У конструкцію тренажера вбудований невеликий електродвигун (сервопривід), який при виборі на комп'ютері потрібного рівня навантаження автоматично наближає або видаляє магніт щодо маховика, при цьому створюючи гальмування. У таких еліпсоїда число рівнів навантаження також обмежена, але їх більше, ніж в тренажерах з механічною системою навантаження. Також створюють додатковий комфорт вбудовані програми тренувань. Перемикання між рівнями навантажень здійснюється плавно і непомітно. Вартість таких тренажерів відповідно вище.

Електромагнітна - основна відмінність цієї системи полягає в тому, що гальмування (навантаження) створюється електромагнітом. Т. е. Вибираючи програму або змінюючи на комп'ютері тренажера рівень навантаження, користувач тим самим впливає на кількість електричного струму, що проходить через електромагніт. А це в свою чергу створює певну силу магнітного поля, що створює навантаження на маховик. Перевагою такої технології є необмежене число рівнів навантаження. Такі моделі мають бездоганну плавність при перемиканні рівнів навантаження, величезне різноманіття тренувальних встановлених програм. До недоліку можна віднести високу вартість.

Також до подразновідностям електромагнітних еліпсоїдів можна віднести:

- індукційні - є енергозалежними, харчуються від електромережі, повинні мати постійне підключення.

- Генераторні - конструкцією тренажера передбачений вбудований електрогенератор, який при тренуванні (за рахунок обертання педалей і маховика) живить енергозалежні елементи тренажера - електромагніт і комп'ютер.


Допустима вага користувача

Даний параметр є одним з основних, так як конструкція будь-якого тренажера розрахована на допустима вага користувача для нормальної працездатності всіх його механізмів. Тому при власній вазі в 100 кг вам підійде тренажер з допустимою вагою не менше 110 кг, так як необхідно залишати невеликий запас, щоб тренажера не працював на межі своїх можливостей.


довжина кроку

Є дуже важливим параметром, адже від нього залежить комфорт ваших тренувань. Даний параметр залежить від зростання користувача - чим більше зростання, тим ширше крок.

Наприклад, на еліпсоїд з довжиною кроку в 50 см буде дуже зручно займатися людям будь-якого зростання. А тренажер з маленькою довжиною кроку, скажімо в 35 см, буде створювати дискомфорт в тренуванні високого людини, користувач буде змушений часто перебирати маленькими кроками.


У наведеній нижче таблиці вказана оптимальна довжина кроку користувача, яка відповідають зростанню:

Зростання користувача (см) Оптимальна довжина кроку (мм) 155 300 155 - 160 330 160 - 165 340 165 - 170 350 170 - 175 370 175 - 180 380 180 - 185 400 185 - 190 450 190 - 195 470 від 200 500

вага маховика

Маховик - основна деталь еліптичного тренажера. Він являє собою обертовий диск. Його призначення - створювати опір при обертанні педалей. Маховик - основна деталь еліптичного тренажера

Вага маховика впливає на крутний момент і плавність ходу педалей (чим вище вага, тим краще), а опір, тобто навантаження, створюється впливом магнітів або гальмують колодок на маховик.

Останнім часом більшість виробників вказують в технічних характеристиках наступне: «вага маховика / еквівалент ваги: ​​15 кг / еквівалент 34,5 кг». Це говорить про те, що маховик важить 15 кг. За допомогою редуктора системи він створює інерцію, яка еквівалентна інерції, створюваної маховиком вагою в 34,5 кг.

Деякі недобросовісні продавці вказують в характеристиках вага маховика 34 кг, не уточнюючи, що це є еквівалентною величиною. Хоча насправді його маса, як правило, не перевищує 10 кг.


Розташування приводу

При виборі тренажера перш за все необхідно розуміти, яка кількість людей буде користуватися даними тренажером і яке зростання у цих людей.

Якщо користувач один і його зростання, скажімо, 180 см, то вибір можна зупинити на заднеприводном тренажері з певною довжиною кроку.

Якщо користувачів декілька і різниця в їх зростанні істотна (наприклад, від 160 до 190 см), то безумовно для більш комфортного тренування всіх користувачів краще зупинити вибір на передньопривідною моделі через різницю Q-фактора)


Інформативність комп'ютера, датчики

Практично будь-який еліптичний тренажер оснащений комп'ютером. І, не дивлячись на вартість тренажера, основні параметри (поточна швидкість, пройдена дистанція, час тренування і пульс) будуть присутні в будь-якому комп'ютері.

Датчики в простих моделях тренажерів встановлюються, як правило, контактні - на рукоятках еліпсоїда.

З вартістю тренажера зростає і його функціональність і інформативність. Інформативність комп'ютера може включати:

- встановлені програми - для різноманітності тренувань,

- можливість створення власних програм - для індивідуальної настройки тренажера,

- віртуального тренера - який в залежності від ваших результатів занять на тренажері дає поради, щоденник тренувань користувача і т.д.

Датчики також можуть доукомплектовуватись бездротовими моделями, що дозволяє більш точно проводити замірювання серцевого ритму і використовувати пульсозавісимиє програми.


Висновки: як вибрати еліптичний тренажер

Для того щоб правильно підібрати тренажер еліпсоїд , Спочатку варто Для того щоб правильно підібрати тренажер   еліпсоїд   , Спочатку варто   визначити мету, заради якої він купується визначити мету, заради якої він купується. Вони можуть бути такими як:

• для спортсменів - підготовка до змагань

• для огрядних людей - зниження ваги

• для інших людей - корекція фігури, підтримка організму людини у фізичному тонусі, поліпшення стану серцево-судинної системи, відновлення після операцій, травм, хвороб.

Таким чином, конкретна мета буде визначати основні критерії вибору тренажера. Наприклад, одним користувачам важливо, щоб на тренажері міг займатися людина з великою вагою. Для інших важливим буде поліпшена плавність рухів, а деяким основним критерієм буде наявність пульсозависимих програм або систем контролю, які стежать за станом здоров'я.