Полезные материалы

NEWSru.com :: ЗМІ обговорюють чутки про те, що улюблена дочка Чавеса

Іспаномовна преса обговорює висунуту виходить в американському місті Маямі (штат Флорида) газетою Diario Las America версію про те, що дочка екс-президента Уго Чавеса є найбагатшою людиною в країні
Особисті статки 35-річної Марії Габріели Чавес, яку ЗМІ за життя її батька називали його улюбленою дочкою, видання оцінює в 4 мільярди 197 мільйонів доларів США
Варто відзначити, що передбачуване величезні статки Марії Габріели не узгоджується з просувати її батьком тезою: "Бути багатим погано", а також з соціалістичної доктриною, яку проповідував Уго Чавес

Іспаномовна преса обговорює висунуту виходить в американському місті Маямі (штат Флорида) газетою Diario Las America версію про те, що дочка екс-президента Уго Чавеса є найбагатшою людиною в країні. Особисті статки 35-річної Марії Габріели Чавес, яку ЗМІ за життя її батька називали його улюбленою дочкою, видання оцінює в 4 мільярди 197 мільйонів доларів США.

Як зазначає газета, ця цифра перевищує розмір статку власника телекомунікаційної імперії Густаво Чіснероса, до сих вважався найбагатшим венесуельцем. За даними журналу Forbes, статки бізнесмена становить 3,6 мільярда доларів. Друге місце серед місцевих товстосумів займав продовольчий магнат Лоренцо Мендоса зі станом 2,7 мільярда доларів.

За даними видання, свої гроші дочка Чавеса зберігає на рахунках в Андоррі і США. Крім того, при оцінці багатства враховується вартість майна, що належить Марії Габріеле в Венесуелі. Як стверджує Diario Las America, незабаром будуть опубліковані документи з доказами цього твердження, повідомляє NEWSru Israel .

Статтю з Diario Las America передрукували багато іспаноязчние ЗМІ - зокрема, RunRun , Bolsamania.com і InfoBAE.com .

Втім, чутки про величезне стані Марії Габріели Чавес з'являються не вперше. Так, ще в лютому видання Yoyopress повідомляло, що особистий статок дочці Чавеса, за даними інформованих джерел, нібито становить понад 730 млн доларів США, а в загальній сукупності сім'я покійного президента має майна і грошей на рахунках 1,8 млрд доларів.

Марія Габріела Чавес Колменарес народилася в березні 1980 року в шлюбі Уго Чавеса з його першою дружиною Ненсі Колменарес. Крім другий за рахунком Марії Габріели, у Чавеса залишилася ще одна дочка від першого шлюбу - Роса Вірхінія, а також сини Уго Рафаель і Рауль Альфонсо. З Ненсі Колменарес він розлучився в 1992 році.

У другому шлюбі з Марісабель Родрігес Оропеса, розірвати в 2002 році, у лідера Венесуели народилася ще одна донька - Росінес. У березні минулого року президент Венесуели Ніколас Мадуро підтвердив, що у Чавеса, який помер в березні 2013 року, були і позашлюбні діти . Так, за його словами, в 2009 році в результаті роману Чавеса і стюардеси президентського літака Нідіі Фахардо на світ з'явилася його дочка Сара Мануела, а в 2006-му народилася Хенесіс Марія, стала плодом любові Чавеса з якоїсь Бекс Ліссетте Сегура.

Марія Габріела вчилася в Центральному університеті Венесуели, а потім продовжила навчання в Боліваріанської університеті Венесуели, заснованому її батьком в 2002 році. Коли Уго Чавес розлучився зі своєю другою дружиною, Марія Габріела взяла на себе роль першої леді Венесуели, супроводжуючи його в поїздках і на офіційних зустрічах. За цей час у дівчини склалися дружні стосунки з багатьма лідерами країн Латинської Америки. Повідомлялося, що вона підтримує тісні стосунки з колишнім кубинським лідером Фіделем Кастро і президентом Аргентини Крістіною Фернандес де Кіршнер.

Варто відзначити, що передбачуване величезні статки Марії Габріели не узгоджується з просувати її батьком тезою "Бути багатим погано", а також з соціалістичної доктриною, яку проповідував Уго Чавес. Проведена Чавесом популістська економічна політика призвела до затяжного економічної кризи і викликала голод в країні. Незважаючи на великі запаси нафти в країні, рівень життя в Венесуелі вкрай низький, люди постійно відчувають брак продовольства.

Влада всіма силами намагаються налагодити ситуацію, однак їм це погано вдається. У 2012 році в країні набув чинності "закон про справедливі ціни", спрямований на боротьбу зі спекулянтами. Тоді були заморожені ціни на товари першої необхідності, в тому числі на рис, борошно, молоко, мінеральну воду, соки, шампунь, туалетний папір, підгузники, прокладки та дезодоранти.

Ще в 2003 році в країні за вказівкою Уго Чавеса було встановлено контроль над обміном валюти і вільним ходінням долара, валютні операції і виділення доларів для здійснення імпорту контролюються комісією з адміністрування валюти та Центральним банком країни. У 2012 році, коли Чавес був ще живий, вибухнув пов'язаний з валютою скандал за участю його молодшої дочки Росінес. Тоді дівчина виклала в соцмережі фото, на якому вона позувала з пачкою американських доларів . Мати Росінес публічно відчитала дочку, а сам Чавес ніяк не прокоментував скандал.

У минулому році венесуельська влада девальвували національну грошову одиницю і посилили контроль над виділенням валюти для імпортерів. Дефіцит товарів першої необхідності та основних продуктів харчування став ще гостріше. Як виправдання влади пояснюють нестачу підступами опозиції, яка нібито "захоплює" продукти і товари і знищує їх.

За підсумками минулого року інфляція в країні стала найвищою в світі. На початку цього року населенню заборонили купувати продукти частіше двох разів на тиждень і стояти в чергах за продуктами ночами. У липні агентство Bloomberg склало список з 10 речей, які населення Венесуели не може купити на мінімальну зарплату, що становить трохи більше 11 доларів. За даними агентства, дорожче цієї суми стоять: футбольний м'яч, поїздка на таксі, степлер, повітряна кулька, щітка для волосся, бальзам для губ, банку дитячого харчування, чашка, два найдешевших страви в ресторані і футболка із зображенням Уго Чавеса.