Полезные материалы

Будь-яка дієта дає лише короткочасний ефект

Одним з найбільш стійких масових міфів є твердження про те, нібито можна швидко скинути зайву вагу за допомогою особливої ​​дієти. Відомий французький дієтолог Жан-Мішель Коен, який недавно відвідав Москву, успішно розвіяв це помилка про існування чудодійних дієт, за допомогою яких нібито можна схуднути раз і назавжди. Одним з найбільш стійких масових міфів є твердження про те, нібито можна швидко скинути зайву вагу за допомогою особливої ​​дієти

Проблема зайвої ваги турбує жителів всіх розвинених країн. Не випадково в Москву майже одночасно прибули два непримиренних противника, два відомих в світі французьких дієтолога - П'єр Дюка (Pierre Dukan) і Жан-Мішель Коен (Jean-Michel Cohen). Дюка привіз книгу з рецептами десертів, Коен презентував свою книгу "Дієта парижанки". Дюка зробив собі гучне ім'я на фігурі герцогині Кембриджської, Кейт Міддлтон, а доктор Коен тим, що виграв в суді у Дюка, якого звинуватив у навмисному заподіянні шкоди здоров'ю. Доктор Коен успішно розвіяв міф про існування чудодійних дієт, за допомогою яких можна нібито схуднути раз і назавжди.

Одним з прихильників повільної, але стабільною втрати ваги людьми, страждаючими від ожиріння або надлишкової ваги є доктор Жан-Мішель Коен. Експерт з харчування доктор Коен є членів суспільства нутріціаністов і дієтологів Франції, асоційованим професором ряду інститутів харчування, а американські медики рекомендували Коена на премію "Самая елегантна дієта".

Доктор Коен - учень відомого французького біолога Жана Тремольера (Jean Trémolières), творця Центру досліджень харчування і одного з батьків світової дієтології. Автор і ведучий низки програм на французькому телебаченні, присвячених проблемам здорового харчування. Написав на цю тему кілька книг. Кавалер національного французького ордена "За заслуги" (L'Ordre national du Mérite) в галузі охорони здоров'я.

Читайте також: Їжа з минулого - ключ до справжнього

На прес-конференції, влаштованій з нагоди представлення книги Коена "Дієта парижанки", яка в Росії чомусь видана в перекладі з англійської мови, Жан-Мішель Коен сказав, що став дієтологом не випадково. "Моя мати, яка після деяких важких подій в житті сильно розтовстіла, висловлювала свою любов до мене тим, що годувала мене до відвалу. Мама сиділа на дієтах всіх паризьких шарлатанів. Для мене було важливим допомогти їй і зрозуміти, як самому схуднути, тому я став лікарем ", - сказав дієтолог, який, за його визнанням, ненавидить слово" метод ".

"Метод, як спосіб схуднути, це по суті віра в якусь чудодійну дієту, а такої дієти не існує на всьому білому світі. На справді, схуднення - це дуже складний процес, який поєднує в собі глибоку мотивацію, зміна способу життя і харчування, а також бажання отримати позитивний результат. Якщо у вас немає серйозних причин, щоб схуднути, краще залишайтеся такими, які ви є. Тому у мене не стовідсотковий результат успіху, але він набагато вище, ніж результат так званих чудодійних дієт ", - підкреслює прот вник будь-яких модних дієт доктор Коен.

Жан-Мішель категорично проти "значних і довготривалих змін в житті, якщо вони засновані на нестатки". Як добре нам знайома ця стародавня єврейська мудрість: "Якщо не можна, але дуже хочеться - то можна!" Доктор Коен пропагує "новий підхід до їжі, заснований на європейській традиції регулярного харчування", який поданий під французьким соусом.

"Якщо ви сидите на дієті, - пише автор у своїй книзі" Дієта парижанки ", - це ще не означає, що ви повинні відмовитися від усіх задоволень життя. Я поясню, як зробити замовлення в ресторані, що є за святковим столом і при цьому НЕ загубити всі ваші дієтичні старання, і тому впоратися з нападами голоду. А мій список еквівалентних продуктів дозволить замінити в рецептах все, що ви не любите, на те, що вам подобається ".

На думку Коена, дієта повинна подобається, а не мучити людини морально і фізично. Будь-якій здоровій людині досить в день від 1300 до 1500 калорій. Наприклад, знаючи пристрасть парижан до вина, що подається як аперитив або під час їжі, доктор Коен рекомендує невеликим (125 мл) келихом вина замінити порцію фруктів.

Для французького доктора важливе питання: що робити, коли дієта починає "гальмувати" і коли відбуваються зриви? Тут точка зору сучасного медика збігається з думкою великого поета і філософа Гете, який вважав, що "швидше за все зробитися дурнем можна за допомогою системи". Жан-Мішель стверджує: "Тільки божевільні здатні протягом ста днів; не зриватися зі своєї дієти. З цієї причини мною придуманий такий хід - якщо ви порушили дієту ввечері, то на наступний день потрібно якась компенсація".

Для ілюстрації своєї тези, Коен розповів випадок, що стався з ним на гастрономічному фестивалі у Перигоре - історичному і культурному регіоні на південному заході Франції, що славиться своєю кухнею. Коли заїжджим парижанам подали все те, чим славиться Перигор, а тут була не тільки фуа-гра і всілякі шоколадні тістечка, але і невроятное кількість різноманітної їжі, то нещасні столичні жителі старанно ділили свої порції на маленькі шматочки, щоб не переїдати, а худющий, як жердина, селянин старанно витер шматочком хліба тарілку, з'їв все тістечка і запив з'їдене добрим склянкою вина.

Коли доктор Коен запитав його, чи завжди той так поступає, селянин відповів: "Якщо так славно пообідати, то на вечерю залишається лише похлебать рідкий супчик". Цей французький фермер, укладає Коен, мудрішими парижан. "Наука про харчування була винайдена сільськими жителями, а стала використовуватися гурманами", - жартує доктор Коен.

"Фаст-фуд не є найстрашнішим ворогом стрункої фігури, - вже без іронії продовжує Жан-Мішель, - тому що, наприклад, бігмак з точки зору дієтології абсолютно збалансований продукт. Проблема в тому, з чим його можна їсти, а з чим категорично не можна. Найшкідливіше при швидкому харчуванні - це такі гарніри, як смажена картопля, і напої з великою кількістю цукру ".

"Світова революція в харчуванні сталася в 1950-1960 роках з винаходом холодильника. З моменту, коли завдяки широкому використанню цього побутового приладу, люди змогли заготовлювати продукти про запас. Ми перестали замислюватися, наскільки свіжі продукти ми їмо. Нами керує виключно наше бажання. Йогурт вже перестав бути просто молочним продуктом. Замість покладених 40 калорій, як було раніше, зараз в йогурті може бути 120, а то і все 140 калорій. Щоб хліб не черствів відразу, в нього стали додавати жири. Шість відсотків від загальної мас си ".

Новомодна дієта П'єра Дюка або білкова дієта, оскільки вона передбачає вживання великої кількості білка, складається з чотирьох етапів. Триваюча тиждень "стадія атаки", протягом яких їдять тільки білкову їжу. Потім настає смуга "круїз-контролю", коли вживання чистого білка скорочується і в ці дні в меню потрапляє багато овочів. На третій фазі, умовно названої "консолідація", можна повернутися до більш звичного режиму харчування. У їжу вживають зерновий хліб, фрукти, сир, а також двічі на тиждень продукти з вмістом вуглеводів. Раз в тиждень гуру прихильно дозволяє вживати основне блюдо, десерт і келих вина.

На фазі "стабілізації" включаються три основних пунктика. Всю решту життя ви приречені будете по четвергах жерти тільки білок, щодня гуляти по 20 хвилин і з'їдати три столові ложки вівсяних висівок. В іншому випадку Дюка успіху своєї дієти не гарантує. На порталі SlimRussia. ru можна ознайомитися з докладним аналізом цієї дієти з точки зору сучасної медицини. Цікаво, а що говорить людина виграв у Дюка в суді?

Жан-Мішель Коен вимушено відповідає на питання про причини його конфлікту з Дюканов: "Досить поглянути на всіх сиділи на його дієті (régime Dukan) через рік-півтора і ви своїми очима побачите всю ту катастрофу, яку тягне за собою такий режим харчування. Я першим привселюдно заявив, що дієта Дюка - це, свого роду, апгрейд старої-престарої дієти а-ля 1958 року народження, винайденої доктором Беннінгтона, але лише поданої під іншим соусом. Через півроку після того, як людина сідає на дієту Дюка, він не знає, як йому слід харчуватися (я бачив де вочек-підлітків плачуть над піцою). Потім відбувається набір ваги понад того, що було до початку дієти. Ця вага досить складно скинути.

Настає прихильність: людина, хоча б раз в житті сидів на якійсь дієті, буде періодично займатися цим знову і знову. У спеціальній медичній літературі описані результати дієти Дюка. Коли ми говоримо про гіперпротенових (сверхбелкових) дієтах, то частенько забуваємо про супутньому надмірному вмісті жирів. У м'ясі міститься від 15 до 20 грам білка і від 5 до 25 грам жиру, в залежності від типу м'яса. Ми всі знаємо про роль насичених жирових кислот у формуванні ракових клітин. У Росії відбувається те ж саме, що і в усьому світі. Після періоду ентузіазму, надходять критичні відгуки. Сподіваюся, настане такий час, коли месьє Дюканов просто-напросто відмовлять у візі в вашу країну ".

Читайте також: Таємниці походження американського сніданку

Доктор Жан-Мішель Коен поставив перед собою завдання "вправити людям мізки", змусивши їх задуматися і розвінчати міфи про харчування. "Темою моєї наступної книги якраз і буде розвінчання численних міфів про харчування. Деякі відмовляються вживати в їжу червоні продукти, інші не п'ють молоко, треті стають вегетаріанцями і т. Д. Створюється враження, що відхід від релігійних приписів привів нас до віри в деяких кулінарних богів. Святе місце порожнім не буває і завжди знайдеться гуру, який обростає послідовниками. Потім підключається потужна система маркетингу, яка остаточно губить і без того розхитану систему харчування ", - стверджує доктор Коен.

Читайте всі статті з серії "Млин міфів"

Читайте найцікавіше в рубриці "Наука і техніка"

Для французького доктора важливе питання: що робити, коли дієта починає "гальмувати" і коли відбуваються зриви?
Цікаво, а що говорить людина виграв у Дюка в суді?