Полезные материалы

Як прибрати обвислий живіт після кесарева: види схуднення і ефективні вправи

  1. Чому після кесарева обвисає живіт
  2. Коли після операції можна приступати до схуднення
  3. Види схуднення для живота при кесарева
  4. харчування
  5. Фізичні навантаження
  6. косметичні процедури
  7. операція
  8. Комплекс вправ для відновлення живота
  9. Правила схуднення і протипоказання

Обвислий живіт після кесарева - це косметичний дефект в результаті операбельного втручання, який заподіює дискомфорт. Після пологів перед багатьма жінками гостро стоїть питання повернути колишні форми. Набраний вага не завжди йде швидко і сам по собі. Живіт, який висить після кесарева, зайві кілограми і розтягнута шкіра - неприємні, але закономірні наслідки. Обвислий живіт після кесарева - це косметичний дефект в результаті операбельного втручання, який заподіює дискомфорт

Чому після кесарева обвисає живіт

Рідкісної жінці вдається вийти з пологового будинку з дитиною на руках і без отвисшего живота. В основному новоявлені матусі виглядають об'ємними. Чому так відбувається?

У період вагітності навколоплідні води і підростаючий малюк збільшують матку і черевну стінку. Жіноча шкіра еластична і здатна сильно розтягуватися, в нормальний стан вона повертається через 3-6 місяців.

Жир потрібний для успішного виношування дитини. Він захищає від травм і необхідний матері для нормальної лактації. Відкладається на проблемних зонах: стегна і нижня частина на животі. Завдяки йому після кесаревого розтину, коли не можна їсти добу, а потім дозволені тільки каші і легкі бульйони, організм виробляє повноцінне, багате корисними речовинами молоко.

Внаслідок зростання дитини сильному розтягуванню піддається і черевна стінка. Якщо під час вагітності жінка вела малоактивний спосіб життя, її м'язи атрофуються і їх місце займають клітини жиру.

Термін скорочення матки після того не ускладненого оперативного втручання становить 2 місяці. Стільки ж не можна займатися спортом.

Але відновний період не повинен протікати на дивані з жирною їжею.

Для швидкого загоєння внутрішнього і зовнішнього шва потрібно рухатися - активні піші прогулянки, правильний режим дня і раціональне харчування. Якщо будете жаліти себе, на рубці можуть утворитися спайки. Це небезпечно і веде до неприємних наслідків.

Коли після операції можна приступати до схуднення

Якщо немає ускладнень, викликаних операцією кесаревого розтину, можна через 3 тижні приступати до дихальної гімнастики Якщо немає ускладнень, викликаних операцією кесаревого розтину, можна через 3 тижні приступати до дихальної гімнастики.

Вдихаємо повітря через ніс, заповнюючи весь простір в легких, а потім нахиляється вперед, видихаємо різко через рот кисень і втягуємо живіт під ребра і вважаємо до 10, дихаємо. Цю вправу можна повторити 5-10 разів за один підхід.

Звичне вправи для пресу для жінок, які перенесли операцію кесаревого розтину, дозволено тільки після 3-6 місяців.

Навис живіт внизу турбує молоду маму, але починайте перші заняття тільки якщо скорочується матка перестала турбувати, і пройшли рясні виділення.

Види схуднення для живота при кесарева

Відгуки в інтернеті про різні методи позбавлення від відвислого пуза після кесарева суперечать один одному. Одні кажуть, що для успішного результату потрібен час, здорове харчування, масажі і спорт. Інші ж запевняють, що без оперативного втручання жінці не обійтися. Хто правий? Спробуємо розібратися в кожному способі.

радимо почитати

харчування

Дієта мами, що годує має обмеження і протипоказання. Перш ніж починати худнути, проконсультуйтеся з лікарем. У цей період не рекомендується вживати цитрусові, ягоди і продукти, що провокують алергію. Сідати на правильне харчування, а саме урізати добову норму калорій, можна через півроку після пологів. До цього намагайтеся замінювати смажені страви на тушковані або варені. Потрібно виключити всю випічку і солодкі десерти, ковбаси, сосиски, сардельки, солону їжу. Зведіть споживання картоплі і чорного хліба до мінімуму. При такому підході вага почне йти не так швидко, але безповоротно.

Фізичні навантаження

Доктора рекомендують займатися фітнесом після загоєння шрамів від кесаревого. Не поспішайте включати в тренувальну програму інтенсивні аеробні та силові вправи. Купуйте спеціальний післяпологовий бандаж, який допомагає відновити шкіру і підтримувати тонус м'язів. Носити його рекомендується 2 місяці відразу ж після пологів. Надалі бандаж можна замінити корсетом. Він не дає шкірі звисати. Через півроку можна почати робити нескладні вправи на прес і боки будинку. При виникненні больових відчуттів необхідно перервати тренування.

косметичні процедури

Шкіра на животі після пологів потребує підтяжки і догляді Шкіра на животі після пологів потребує підтяжки і догляді. У даній зоні можуть з'явитися рубці і розтяжки. Після повного загоєння ран потрібно знову надати тонус епідермісу.

Для цього використовуйте контрастний душ 3-4 рази в тиждень, скраби, обгортання і маски для тіла. Креми від целюліту також можна наносити на зону живота. Це зробить шкіру пружною і еластичною.

Щоб прибрати обвислий живіт і підшкірний жир після кесаревого розтину можна використовувати масаж. Нанесіть на руки гель і енергійними круговими рухами втирайте його. Ще рекомендується масажувати боки, стегна, руки і сідниці рушником або мочалкою.

операція

Пластична операція вважається найшвидшим і легким способом позбавлення жиру на животі. Пацієнтки після кесарева часто вдаються до ліпосакції і абдоминопластики. Перша процедуру прибирає жирові відкладення з усього тіла, друга впливає локально, на зону в'ялого живота. Недоліки хірургічного втручання: висока ціна, хворобливі відчуття в реабілітаційний період, рубці і шрами, можливість розбіжності швів.

При правильному догляді можна уникнути неприємних наслідків. Пам'ятайте, що операція - це не панацея від зайвої ваги. Якщо уникати дієти і спорту, то через рік жир з проблемних зон повернеться в подвійному обсязі.

Комплекс вправ для відновлення живота

Позбутися від обвислого живота і розтягнутої шкіри в домашніх умовах в перші місяці можна наступними вправами:

  1. Працюємо пресом. Ляжте на спину і повільно напружуйте черевні м'язи, затримуйтеся на кілька секунд в напрузі, а потім розслабтеся. Це м'який спосіб, він не зашкодить, а допоможе прибрати шкіру і навчить заново відчувати свої м'язи.
  2. Положення лежачи на боці. Повільно втягуємо живіт, закріплюється в цій позиції на 3-5 секунд, а потім відпускаємо напруга. Кількість повторів для початкового етапу - 5, але щоб видалити висячий жир над швом і шкіру, необхідно робити 20 повторень. У день робіть 2-3 підходи.
  3. Поверніться на спину, ноги зігнуті в колінах. На живіт покладіть дитину і притримуйте його руками, нехай ваші тренування будуть приємними і корисними. Робите вдих і починайте випинати черевну стінку, піднімаючи малюка, а потім назад на видиху. Зробіть ще 10-15 підйомів.
  4. Вихідна позиція, як в попередньому завданні. Сильно напружте м'язи преса і відпускайте. Поперек і сідниці міцно притиснуті до підлоги. Затримайтеся в положенні на 3-5 секунд, розслабляємося. Кількість повторів - 10. Задіюється нижній прес.
  5. Планка. Розподіліть вагу, спираючись на лікті і шкарпетки. Голова дивиться прямо. Утримуйтеся в положенні 40-60 секунд. Повторіть 3 рази.

Через 3-6 місяців можна спробувати йогу.

Після кесаревого розтину жінці важко відновитися швидко, так як під час операції була перерізана шкіра, порушена цілісність матки і м'язового шару. Вам доведеться знову навчитися керувати своїм тілом.

Завзятість і щоденні заняття допоможуть прибрати обвислий живіт після операції кесарева в домашніх умовах.

Правила схуднення і протипоказання

Вагітність і післяпологовий період - нелегке випробування для молодих батьків. Багато мам переживають стрес і депресію, дивлячись на фото ідеальних фігур дівчат-моделей в інтернеті.

У перший час молода мама повинна повністю присвятити свій час турботі про дитину, а не схудненню. Повернутися в минулу форму легко, якщо слідувати цим правилам.

  • Харчуйтеся 5 разів на день невеликими порціями в один і той же час. Чи не пропускайте сніданок.
  • Їжте більше риби і м'яса.
  • Обмежте споживання калорій після закінчення грудного вигодовування.
  • Гуляйте на свіжому повітрі з дитиною.
  • Робіть легку гімнастику.
  • Чи не заїдайте стрес солодкої і жирної їжею.

Протипоказання до схуднення після кесарева і під час годування грудьми:

  • забороняється сидіти на популярних за відгуками дієтах (моно, гречана, кефірна);
  • не рекомендується займатися в тренажерному залі, особливо у вільній вазі;
  • забороняється вживати різні БАДи і таблетки для схуднення.

Стаття перевірена редакцією

Чому так відбувається?
Хто правий?