Полезные материалы

Як прибрати живіт після кесарева перетину: харчування і вправи

  1. Харчування після кесаревого розтину
  2. Як прибрати живіт після кесарева перетину: зміцнюємо м'язи
  3. Як прибрати живіт після кесарева перетину: вправи

Кесарів розтин зараз перестало бути рідкісною операцією, і причин для цього називається чимало.

Кажуть, що наше покоління фізично слабше попередніх, що навіть у молодих жінок багато патологій - не тільки вузький таз, а й підвищений тиск, і хвороби очей , І слабке серце. «Кесарів» призначають не тільки за абсолютними медичними показаннями, а й за відносними: рубці на матці, занадто велику вагу плоду і т.д. Як би там не було, а безліч російських жінок сьогодні народжують дітей саме за допомогою кесарева - від 18 до 28%.


Не дивно, що питання про повернення фізичної форми після даної операції виникає все частіше. Вагітність і пологи завжди відображаються на фігурі жінки: м'язи черевної стінки розтягуються сильно, і повернути їх до попереднього стану буває нелегко. Іноді живіт відвисає помітно, а тренуватися і качати прес, як після нормальних пологів, ще довго не можна: навіть заняття пілатесом в повну силу після кесаревого розтину можна починати не раніше, ніж через півроку. Шви повинні зажити повністю, як зовні, так і всередині: щоб проконтролювати цей процес і переконатися, що все йде чудово, необхідно відвідати свого лікаря, а також зробити УЗД. Якщо лікар поки не дозволяє активно займатися, можна «почати здалеку» - з правильного харчування.

Фото: як прибрати живіт після кесарева перетину


Харчування після кесаревого розтину

Так склалося, що особливих дієт для годуючих мам майже немає: доведеться слідувати загальним рекомендаціям, прислухаючись до свого організму. Здається зайвим нагадувати про вітаміни і мінерали, про виключення з раціону солодощів, випічки, жирних і копчених страв, однак багато жінок як раз і дозволяють собі всі ці «ласощі», виправдовуючись тим, що «дуже вже хочеться». В результаті вони отримують зайві кілограми, відвислий живіт і депресію .

У перші 3 місяці після пологів слід харчуватися так, щоб організм отримував не більше 3000 ккал на добу. Втім, для вироблення гарного молока вистачить і меншої кількості калорій, але жінкам чомусь здається, що треба продовжувати «їсти за двох» - до речі, під час вагітності такий підхід теж не призводить ні до чого хорошого.

У раціоні обов'язково повинні бути свіже молоко і кисломолочні продукти, сир , Овочі і фрукти, дієтичне м'ясо (телятина, кролятина), яйця і злаки. Не треба їсти жирні вершки , сметану тим паче майонез , Прагнучи збільшити жирність молока: користі дитині це не принесе, а ось живіт у нього точно може розболітися, та ще й алергія з'явиться. Продуктів, що викликають алергію, зараз більше: чи варто виключити з меню консерви і шоколад - це теж дозволить уникнути накопичення ваги. І взагалі, саме час згадати про роздільне харчування.


А ось доброї води треба пити достатньо - до 2 л на добу, якщо тільки не підвищена лактація. Харчуватися потрібно по можливості регулярно, до 6 разів на день, в один і той же час; перекусів слід уникати.

Фото: як прибрати живіт після кесарева перетину


Як прибрати живіт після кесарева перетину: зміцнюємо м'язи

Поки не можна займатися фізичними вправами, можна використовувати перевірений спосіб - носити бандаж. Це допоможе підтягнути м'язи і сприяє скороченню матки; надягати бандаж можна вже в перші дні після операції, коли самопочуття почне поліпшуватися. Навіть підв'язавши живіт звичайним рушником або пелюшкою, можна частково відновити тонус м'язів і запобігти їх подальше розтягування, але бандаж зручніше і ефективніше. Носити його коштує близько 2-х місяців, а потім можна перейти на коригуючий білизна: іноді від нього трохи болять м'язи живота, але це швидко проходить.

Крім цього, можна просто втягувати живіт протягом дня: спочатку це буде напружувати, але потім увійде в звичку. Також можна спробувати спати на животі, якщо такий стан для вас прийнятно: м'язи будуть відновлюватися, матка зменшиться швидше, і живіт стане плоским.


Підтягують живіт і контрастні обгортання, але робити їх можна тільки після консультації зі своїм гінекологом. Спочатку живіт обертають рушником, змоченим у холодній воді, а потім - в гарячій; наносять скраб, а потім живильний крем. Скраби можна застосовувати найпростіші і безпечні: наприклад, звичайну кухонну або морську сіль , Змішану з оливковою олією - шкіру розтирають до легкого почервоніння, а потім змивають скраб теплою водою. Замість морської солі можна взяти мелений натуральна кава (кавову гущу) - вплив на шкіру буде м'якше і ніжніше.

Можна користуватися антицелюлітний крем, але треба уважно читати інструкцію, і переконатися, що при грудному вигодовуванні вони не принесуть шкоди. Швидкодіючі засоби краще не купувати: вони часто містять компоненти, дія яких може негативно відбитися на складі материнського молока. Намагайтеся знайти крем, призначений спеціально для жінок, що годують - зараз є такі косметичні серії.


Прогулянки з дитиною на свіжому повітрі теж допомагають підтягти живіт після кесарева перетину. Ходити потрібно якомога швидше - наскільки це виходить, хоча б протягом години.

Поступово фізичні навантаження можна збільшувати: робити нахили в бік або просто грати з дитиною - звичайно, все це треба робити з обережністю.

Як прибрати живіт після кесарева перетину: вправи

Як тільки дозвіл від лікаря отримано, без зволікань починайте вправи для черевного преса; спочатку виконуйте їх повільно, не допускаючи різких рухів. А краще почати з більш сприятливих видів фізичної активності: наприклад, кататися на велосипеді або відвідувати басейн. Є також післяпологові аеробні вправи, жіноча йога, водна аеробіка і інші варіанти.

Як щадного і безпечного вправи можна вибрати підйоми тазу - їх виконують 7-8 разів за підхід. Лягти на спину, руки уздовж тулуба, ноги зігнути, стопи залишити на підлозі. Відриваючи стегна від підлоги, піднімайте таз вгору, наскільки вийде - в цей час скорочуються м'язи живота. У найвищій точці треба затриматися на 10-12 секунд і повернутися в початкове положення.


Ще на початковому етапі ефективно вправу з ковзанням ніг. Треба лягти на підлогу так само, як в попередній вправі, але стопи поставити якомога ближче до сідниць. Спочатку повільно, з натиском на стопу, ковзає по підлозі одна нога - до повного випрямлення; м'язи живота при цьому напружуються. Потім повернення в початкове положення і видих; те ж саме проробляється з іншою ногою. Виконати 6-8 разів.

Наступні вправи вже складніше.

Стоячи, ноги на ширині плечей; нахил вправо, права рука ковзає вниз, наскільки можливо - болю не допускати. Те ж - в інший бік. Вправа відмінно підтягує м'язи талії і преса.

Лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, руки зчеплені за головою. Повільно піднімайтеся і опускайтеся всім корпусом. Повторити 6-8 разів; виконувати кілька разів на день.


Фото: як прибрати живіт після кесарева перетину

Лежачи на спині, повільно піднімайте випрямлені ноги, напружуючи тільки прес. Не треба намагатися відразу підняти ноги високо - нехай це буде те відстань від підлоги, на яке ви здатні без зайвої напруги. Поступово амплітуда рухів збільшиться, м'язи нижнього відділу преса зміцняться, а жировий прошарок на животі зменшиться.

Всі вправи треба виконувати регулярно, але не «через силу»: прагнете ні до швидкого ефекту, а до стійкого позитивного результату.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: як прибрати живіт після кесарева перетину


Повернутися до початку розділу Фітнес і спорт
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я