Полезные материалы

Пішов чоловік. Як його повернути і чи варто це робити?

  1. Не тисніть на свого чоловіка
  2. Повертати чоловіка потрібно «правильно»
  3. Уникайте ролі переможниці
  4. Маска жертви вам теж не личить
  5. Почніть працювати над собою
  6. Візьміть ініціативу на себе
  7. Іноді краще залишити все як є

// Головна //   Головна   Психологія   Пішов чоловік Психологія Пішов чоловік. Як його повернути і чи варто це робити?

«Мене покинув чоловік!» - для багатьох представниць прекрасної статі це стає справжнім шоком. У такій ситуації нерідко починається гарячковий пошук виходів з неї, підлеглий однієї мети - повернути благовірного в свою орбіту.

Звичайно, прагнення покинутої жінки зберегти сім'ю зрозуміти можна. Але чи в усіх випадках виправдано це прагнення? Тому ми сьогодні поговоримо не тільки про те, як повернути відправився в «вільне плавання» чоловіка, а й в яких випадках не варто цього робити.

Не тисніть на свого чоловіка

«Покинув сім'ю чоловік - це не відірвалася з кофтинки гудзик, яку простим рухом можна підняти з підлоги і легко пришити на місце». Цією фразою психолог остудив запал однієї дами, який зізнався, що заради повернення благовірного вона готова на будь-які жертви. Просити, благати, навіть в ноги йому впасти. Спеціаліст настійно порекомендував не робити таких кроків, якими можна все зіпсувати і добитися прямо протилежного результату. Тому що чоловіки зазвичай не люблять, коли на них тиснуть.

Звичайно, під такою наполегливістю чоловік може не встояти і повернеться. Тільки ось радість жінки з цього приводу напевно буде передчасною. Тому що сам факт збереження союзу аж ніяк не означає, що зникли протиріччя. І якщо не розібратися в причинах неї пішов чоловік, то в майбутньому він може піти ще раз, але більше вже не повернутися.

Повертати чоловіка потрібно «правильно»

Не всі жінки настільки жертовно, щоб падати в ноги залишив сімейний човен чоловікові. Навпаки, значна частина дам прагнуть з'ясувати стосунки, нерідко зі скандалом. Але лайка - це спосіб тиску, і теж часто безперспективний. Психологи рекомендують повертати чоловіка «правильно». Тобто з безпомилковим прицілом на результат.

Перше, що потрібно зробити, це почекати момент. Така тактика неодноразово довела свою дієвість. На відміну від скандалів, плетіння інтриг проти нової пасії екс-чоловіка, умовлянь повернутися і т.д. Ви повинні зберігати олімпійський спокій, і по можливості бути привітні з ним під час зустрічей. У розумних межах, звичайно. Чи не гублячи почуття власної гідності.

Можна спробувати розбудити в чоловікові комплекс провини. Але ненав'язливо. Нагадувати йому, наприклад, про дітей, які не можуть тепер бачити свого батька кожен день. Якщо чоловік не розгубив залишки відповідальності, то він вважатиме таку аргументацію обгрунтованою і повернеться в сім'ю.

Правда, це відбувається не відразу (або може взагалі не відбутися). Але надію втрачати не потрібно. Виходячи з цього, намагайтеся не втрачати зв'язку з колишнім чоловіком. Заохочуйте його зустрічі з дітьми, нехай частіше приходить до вас в будинок для спілкування з ними. Дивишся, після чергового такого візиту він захоче порозумітися з вами, і розлучення залишиться в минулому.

Уникайте ролі переможниці

Коли жінка бачить, що чоловік бажає з'ясувати відносини (в хорошому сенсі цього слова), то зазвичай внутрішньо радіє і починає відчувати себе переможницею. Це почуття потім навіть втілюється в якусь роль і дружина мимоволі в неї втягується. Слухаючи його пояснення, жінка вбачає в них лише каяття. Тому їй, образно кажучи, хочеться укласти чоловіка на лопатки і переможно стати каблуком йому на груди. Звідси і виникає звинувачувальний тон: а ти ось тут був не правий, і тут, і ще тут ...

На жаль, такий підхід веде не до перемоги над ситуацією, а до остаточної поразки. Чоловік може порахувати, що даремно почав пояснювати. І чому дружина вирішила, що, пояснюючи, він саме кається? Може, він просто хотів довести до неї свою позицію, аргументувати свій відхід, назвати його причини?

Як бачимо, помилкове розуміння мотивів чоловіка поглиблює вододіл між колишнім подружжям. Особливо якщо дружина, які вважають себе переможницею, починає критикувати його нову обраницю. Абсолютно неправильна тактика, яка посіє нові паростки недовіри! Якщо чоловік вирішив порозумітися, то навіщо вплітати в розмову про перспективи вашої родини персону розлучниці? Ви ж збираєтеся говорити один про одного, вірно? Як кажуть психологи, «треті зайві» тут не потрібні.

Маска жертви вам теж не личить

Деякі жінки в спробах повернути чоловіка, навпаки, прагнуть грати роль жертви. Мовляв, ти такий-сякий, образив мене, залишив дітей без батька і т.д. і т.п. Але якщо, мовляв, повернешся, то я все прощу. Психологи не вважають цю тактику правильною. Жінці краще зберігати впевненість в собі. Навіть якщо ви дійсно ображені, колишній чоловік не повинен цього бачити. Ведіть себе природно, зі смаком одягайтеся, посміхайтеся, не забувайте доглядати за собою. Але тут головне не перегравати, бо може здатися, що ви бажаєте вразити чоловіка.

Чому важливо не грати ролі жертви? Тому що коли чоловіки йдуть, то вони нерідко намагаються втекти від проблем, від заїв їх побуту, від вічно «ріжучої» дружини. Чоловік не захоче повернутися до дружини, яка б показала свою скривдженість. Та ще й демонстративно. Навіщо йому цей головний біль? Сьогодні вона свої образи випинає, а завтра знову «пиляти» почне.

Почніть працювати над собою

Чоловік, який вирішив повернутися в сім'ю, не повинен думати, що знову зануриться в колишню атмосферу, яка, власне, і стала причиною відходу. Тому якщо ви зацікавлені в поверненні другої половинки в рідні пенати, зробіть все можливе і неможливе для того, щоб йому нічого не нагадувало про минуле - дратівливим і угнетающем.

Найголовніше - почніть працювати над собою. Перший крок в цьому напрямку: погляньте на себе з боку. Друге: поставте питаннями, а чому чоловік перестав бачити в вас ідеал, що особисто ви робили для того, щоб вам обом було взаємно комфортно? Якщо ви об'єктивні, то прийдете до не самих упередженим для себе висновків. Значить, потрібно змінюватися.

До речі, робота над собою передбачає і покращення зовнішності. Поставте перед собою завдання стати краще коханки вашого чоловіка. Почніть займатися в фітнес-клубі, запишіться на плавання, регулярно відвідуйте салони краси. Оновлення гардероб, змініть стиль зачіски. Одним словом, мене і покращувати. Екс-чоловік повинен побачити, що ви стали інший. І пошкодувати, що так бездумно проміняв красуню-дружину і сімейне щастя на швидкоплинний роман.

Візьміть ініціативу на себе

Не чекайте, щоб чоловік першим захотів з вами порозумітися. Візьміть ініціативу на себе. Висловіть наболіле і дайте висловитися йому. Миттєвих результатів не чекайте. Для осмислення обов'язково потрібен час. Може, ви колись бездумно зачепили самолюбство чоловіка? Придушіть гординю, зателефонуйте йому і принесіть свої вибачення. Особливо якщо мова йде про ситуацію, яка спровокувала розставання або зіграла в цій сімейній драмі не останню роль.

Для возз'єднання сім'ї велике значення можуть мати спогади про найкращі моменти спільного життя. Постарайтеся реанімувати їх в пам'яті чоловіка. Наприклад, запропонуйте йому прогулятися по улюблених місцях. Побудьте у того дерева в парку, де ви вперше поцілувалися. Покажіть йому листи, які він вам писав (можливо, вони збереглися) і тим самим створіть враження, що вони дороги вам і через роки.

Іноді краще залишити все як є

Психологи радять: перед тим, як вирішити повернути благовірного в сім'ю, прислухайтеся до своїх почуттів. Запитайте себе: чи дійсно ви хочете, щоб він повернувся, або це бажання продиктоване чимось типу «щоб перед сусідами соромно не було»? Якщо - останнє, то краще не намагатися реанімувати сім'ю.

Важливий і такий питання: чи любите ви свого чоловіка? Можливо, за минулі роки спільного життя ця емоція кудись безповоротно зникла. Тоді можете залишити все як є: пішов, то й пішов ... Досить, якщо буде відвідувати дітей і надавати підтримку в їх вихованні.

Є така категорія чоловіків, які з роками так і не навчилися розуміти, що сім'я - це святе. Вони ображають своїх дружин, випивають, роблять зради, а також допускають рукоприкладство. В один прекрасний день такий вибачте на слові чоловік іде до чергової своєї коханки і вирішує від неї більше не повертатися. Але жінка все одно переживає, їй соромно виявитися кинутою в очах родичів, колег, тих же сусідів. Не варто журитися. Такий чоловік - не велика втрата. Навчіться жити без нього, переверніть настільки неприємну сторінку свого життя. Зробіть це всупереч всім забобонам: хто і що буде думати з цього приводу - його особиста справа. Найправильнішою і у всіх відносинах виправданою вашою реакцією на розрив шлюбу буде ця фраза: «Скатертиною дорога!».

Читайте також:


Поділитися посиланням:

Як його повернути і чи варто це робити?
Але чи в усіх випадках виправдано це прагнення?
І чому дружина вирішила, що, пояснюючи, він саме кається?
Може, він просто хотів довести до неї свою позицію, аргументувати свій відхід, назвати його причини?
Якщо чоловік вирішив порозумітися, то навіщо вплітати в розмову про перспективи вашої родини персону розлучниці?
Ви ж збираєтеся говорити один про одного, вірно?
Чому важливо не грати ролі жертви?
Навіщо йому цей головний біль?
Друге: поставте питаннями, а чому чоловік перестав бачити в вас ідеал, що особисто ви робили для того, щоб вам обом було взаємно комфортно?
Може, ви колись бездумно зачепили самолюбство чоловіка?