Полезные материалы

Як Ляшко з ймовірністю «одна багатотрильйонні» три рази поспіль в лотерею вигравав

Загальна сума - відразу півмільйона - вказана в декларації депутата. Теорія ймовірності нервово курить в куточку ...

В Україні, якщо ти політичний діяч, і не знаєш, як пояснити, звідки у тебе взялася ціла купа грошей, дій, як незмінний президент Зімбабве, 93-річний Роберт Мугабе - говори, що виграв в лотерею. 24 жовтня лідер радикальної партії Олег Ляшко, не моргнувши оком, повідомив у своїй декларації на сайті Національного антикорупційного бюро, що виграв в лотерею у оператора УНЛ ( «Українська національна лотерея») три (!) Рази поспіль - 284, 153 і 134 тис. грн, всього - 571 тис. грн! (Див. Фото декларації Ляшко нижче). У яку саме гру грав депутат - "Суперлото", "Кено", "Лото Максима" або інші, він не уточнив. А ось його виборцям і слідчим НАБУ було б дуже цікаво ...

А ось його виборцям і слідчим НАБУ було б дуже цікаво

Декларація нардепа Олега Ляшка (24.10.17) // Скріншот з сайту НАПКА

Звідки гроші? Виграв! А вам слабо?

Мовчить про своє знаменитому переможця і сайт УНЛ. Хоча в розділі «Новини» там регулярно повідомляють про великих виграші. Нас цікавили, насамперед, перевищують 100 тис. Грн. За останні два місяці їх було кілька 1 вересня невідомий киянин виграв 250 тисяч гривень в "Кено" 9 вересня знову ж в Києві зірвали джекпот в "Лото Максима" на 684 тисячі гривень. Як повідомляється, цю вдалу ставку гравець зробив в кіоску «Державні Лотереї» на Оболонському проспекті, 15 (старенька 9-поверхова «брежневка» біля ТЦ «Дрім Таун»). На квитку було закреслено чотири "Авто" комбінації. Одна з них і виявилася щасливою - 5 з 5. Також 28 вересня виграли джекпот в "Лото Максима" на 295 тисяч гривень.

Якщо ж враховувати, що при істотній зміні майнового стану (на суму понад 50 мінімальних заробітних плат) декларант за законом повинен протягом 10 днів внести відомості в свою декларацію, то виграти в лотерею Ляшко міг теоретично десь пізніше 14 жовтня цього року. На сайті УНЛ з середини жовтня і до сьогодні повідомляється тільки про гравців зі Скадовська, Дніпра і Києва, які виграли від 45 до 80 тис. Грн. Це і близько не ті суми, які вказав головний радикал, любитель сільського інвентарю (вілли) і худоби (корова) у своїй декларації.

Укрінформ звернувся в офіс УНЛ з проханням підтвердити або спростувати виграш лідера Радикальної партії, підкріпивши лист посиланням на власноруч заповнену нардепом декларацію. У компанії відповіли офіційним прес-релізом: «Інформація про виграш (приз) у лотерею і персональні дані конкретних гравців є конфіденційною інформацією, відповідно до чинного законодавства, і не може оголошуватися без згоди гравців. Підприємство зі 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея» є прозорою компанією, що означає, що достовірна звітність та інформація про суми виплачених виграшів (призів), нарахованих і утриманих податках з виплачених виграшів (призів) направляється в установленому порядку до органів Державної фіскальної служби і Міністерства фінансів України. У разі виплати великих сум виграшів, відповідна інформація направляється в Державну службу фінансового моніторингу України ».

А тим часом виявляється, Ляшко - не перший азартний щасливчик в українському політикумі. До нього свою птаха удачі так само зловив народний депутат Павло Кішкарь (батальйон «Донбас», виключений з фракції «Самопоміч» за голосування про особливий статус Донбасу, нині - фракція БПП). У минулому році депутат заявив, що виграв в 2015 році в лотерею 1,2 млн грн. І пояснив це власними здібностями до аналізу і наявністю власної математичної системи. Мовляв, купив лотерейний квиток і виграв. І зміг це зробити, маючи відношення до ігрового бізнесу і завдяки навчанню в Малій академії наук за напрямом "теорія ймовірності і теорія ігор". Як бачимо, знання і вміння користуватися теорією ймовірності - досить прибуткова справа.

Звичайно, політики можуть намагатися тримати всіх за ідіотів. Але математика - річ уперта. Яка ймовірність виграти три рази поспіль суми, які - як ми показали вище - трапляються у сотень тисяч гравців далеко не щомісяця? Для цього, відповідно до теорії, потрібно перемножити ймовірності кожного з випадків. Ми не знаємо всіх умов цього завдання, але це дуже невелика цифра. Припустимо - і це по порядку буде близько до істини - така формула виглядає наступним чином: 1 / 50000Х1 / 100000Х1 / 150000 = 1/750000000000000. Вибачте, але тільки в ОДНОМУ з сімсот п'ятдесятої трильйонів випадків громадянин Ляшко міг тричі поспіль виграти суми, які він вказав у своїй декларації! Або ... так, як показано на цьому відео:

Тобто, ймовірність відсутня апріорі. Але очі чесні, і декларація, як «лялечка» - подана вчасно. Якщо розрахунок на це - то НАБУ всякі манни небесні, сподіваємося, не надто переконують.

Пора вже визначитися: декларування або амністія?

В одному з останніх інтерв'ю директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив , Що за станом на кінець серпня 2017 року НАБУ розслідує вже 72 виробництва за статтями про брехню в е-деклараціях (ст. 366-1 Кримінального кодексу) і незаконному збагаченні (ст. 368-2 Кримінального кодексу). Хоча на сьогодні про підозру повідомлено лише двом людям. «Дуже хотілося б, щоб деякі справи вже були розглянуті. Наприклад, справа Кулика (Костянтин Кулик - військовий прокурор сил АТО, якого НАБУ і САП підозрюють в незаконному збагаченні) в жовтні 2016 року було направлено до суду. Без малого рік як воно там. Ніякого прогресу: постійні переноси, зриви засідань », - зазначив директор НАБУ. За його словами з боку захисту всі сили кинуті на саботаж і затягування процесів. «Мені здається, що найбільший негатив у цьому процесі - відсутність судової практики і зволікання в суді. Це несе величезні ризики для всього процесу декларування. Оскільки відсутність вироків по даній категорії справ призводить до того, що процес електронного декларування може перерости в процес амністії », - резюмував Ситник ..

У ситуації з нинішнім щасливчиком долі Олегом Ляшко, схоже на те. як повідомлялося раніше, Спеціалізована антикорупційна прокуратура ініціювала кримінальну справу про незаконне збагачення народного депутата Олега Ляшко . За інформацією ЗМІ, протягом останніх двох років лідер РПЛ разом з дружиною придбав нерухомості на 20 млн грн. І серед них є начебто не задекларовані об'єкти. Депутата звали в НАБУ дати пояснення, але крім звинувачень у політичному тиску поки нічого від нього не добилися.

Марина Нечипоренко, Київ

Перше фото: censor.net

P. S. Теорія ймовірності по-зімбабвійськи

У столиці Зімбабве Хараре в далекому 2000 році оголошували переможця національної лотереї, яку проводила Банківська корпорація Зімбабве. У лотереї міг брати участь будь-який клієнт банку, на рахунках якого протягом грудня 1999 року перебувало п'ять і більше тисяч зімбабвійських доларів.

У лотереї міг брати участь будь-який клієнт банку, на рахунках якого протягом грудня 1999 року перебувало п'ять і більше тисяч зімбабвійських доларів

Президент-диктатор Зімбабве Роберт Мугабе

Витягнувши квиток, розпорядник церемонії Фалло Чавава, кажуть, змінився в обличчі. У виграшний квиток на суму сто тисяч зімбабвійських доларів стояло ім'я його превосходительства "нескінченного» президента країни Р. Г. Мугабе. Zimbank тоді заявив, що пану Мугабе - одному з тисяч рівноправних учасників - просто пощастило в ході чесного розіграшу.

А вам слабо?
Яка ймовірність виграти три рази поспіль суми, які - як ми показали вище - трапляються у сотень тисяч гравців далеко не щомісяця?
Пора вже визначитися: декларування або амністія?