Полезные материалы

Верон, Зе Роберто, Трезеге і ще 22 футболістів, які, виявляється, ще грають

  1. зе Роберто , 39 років, «Греміо» (Бразилія)

Деякі футболісти, здається, готові грати поки ноги не відваляться: заради грошей, заради уболівальників, та й просто з любові до футболу. У цьому списку ви зустрінете багато старих знайомих і напевно кілька разів сильно здивуєтеся.

зе Роберто , 39 років, «Греміо» (Бразилія)

Останній момент слави: перемога в Кубку Німеччини-2008 і бундеслізі-2008 в складі «Баварії»

Підкоряв Німеччину в нульових бразилець повернувся догравати на батьківщину. Зе Роберто мріє закінчити кар'єру перемогою в Кубку Лібертадорес, але в минулому році «Греміо» вибув на стадії 1/8 фіналу.

Деякі футболісти, здається, готові грати поки ноги не відваляться: заради грошей, заради уболівальників, та й просто з любові до футболу

Олександр Данішевський , 30 років, «Зірка» (Україна, 1 ліга)

Останній момент слави: перемога в Кубку Росії-2003 зі «Спартаком»

Данішевський змінив за кар'єру більше клубів, ніж Валерій Карпін - воротарів. Влітку минулого року форвард був лідером «Белшіни» (5 голів в 9 мтчах), а зараз допомагає кіровоградській «Зірці» вибратися з першої української ліги.

Альваро Рекоба , 38 років, «Насьональ» (Уругвай)

Останній момент слави: перемога в чемпіонаті Уругваю-2012 з «Насьональ»

Рекоба, колись лякав всіх захисників серії А, все рідше забиває голи навіть в рідному уругвайському чемпіонаті. У 5 матчах «Насьональ» в Кубку Лібертадорес Рекоба один раз вийшов на заміну, а більше і в заявку щось не потрапляв.

Хуан Карлос Валерон , 38 років, «Лас-Пальмас» (Іспанія, Сегунда)

Останній момент слави: переможний гол на Євро-2004 в матчі проти збірної Росії

Колись вирізнявся в золотому складі «Депортіво» Валерон після другого за три роки вильоту до Сегунди вирішив повернутися в рідний «Лас-Пальмас», де починав в середині 90-х. Іспанець, як правило, проводить на полі всі 90 хвилин, а в грі з «Мірандеса» відзначився дублем.

Діда , 40 років, «Інтернасьонал» (Бразилія)

Останній момент слави: перемога в Лізі чемпіонів-2007 і на клубному чемпіонаті світу-2007

Знаменитий воротар «Мілана» і збірної Бразилії на заході кар'єри змінив «Греміо» на «Інтернасьонал» - це приблизно як якби Акінфєєв через пару років перейшов в «Спартак». Контракт Діди розрахований на два роки: якщо вам ще не вистачає причин стежити за американським футболом, вважайте, що вони з'явилися.

Давид Трезеге , 36 років, «Ньюеллс Олд Бойз» (Аргентина)

Останній момент слави: перемога в чемпіонаті Італіїї-2006 з туринським «Ювентусом», срібло ЧС-2006 зі збірною Франції

Француз з аргентинськими корінням вже третій сезон грає на радість собі і місцевим фанатам. Трезеге хоч і не завжди потрапляє в заявку, але приносить «стареньким» користь: наприклад, Давид відзначився переможним дублем у матчі з «Насьональ» в кінці березня.

Себастьян Фрей , 34 роки, «Бурсаспор» (Туреччина)

Останній момент слави: бронзова медаль чемпіонату Італії-2006/07 з "Фіорентиною"

Французький воротар змінив стала рідною серію А на берег турецький, правда, поки «Бурсаспор» понуро плентається в середині таблиці після торішнього четвертого місця. Втім, навряд чи буддист Фрей, який вважає духовним наставником Роберто Баджо, сильно переживає з цього приводу. У Фрея, за його словами, був шанс спрямувати кар'єру в куди більш грошове і цікаве русло, але «ПСЖ» вважав за краще узяти Сірігу, а «Баварії» Себастьян теж не сподобався.

Теофаніс Гекас , 33 роки, «Коньяспор» (Туреччина)

Останній момент слави: кращий бомбардир європейського кваліфікаційного турніру до ЧС-2010

Якщо ви грали в німецький фентезі 4-5 років тому, то, напевно, пам'ятаєте цього недорого і дуже корисного грека. Свій кращий результат - 21 гол - Гекас показав в сезоні-2006/07 в складі «Бохума», ставши найкращим бомбардиром бундесліги. Потім послідували пара не найвдаліших сезонів в «Байєрі», 1 хвилина в «Портсмуті», короткий вояж в «Севілью» і ось - Туреччина. Дивно, що Теофаніс розкрив в собі таланти распасовщіка: 6 гольових передач в цьому сезоні, стільки ж, скільки за попередні чотири роки.

Хуан Роман Рікельме , 35 років, «Бока Хуніорс» (Аргентина)

Останній момент слави: чемпіон Аргентини-2011 (Апаратура), олімпійський чемпіон-2008

Завзятий аргентинець встиг пошуміти в Іспанії, хоча його величезний талант так і не розкрився в «Барселоні». Рікельме вже шість з гаком років грає на очах у рідної аргентинської публіки і купається в популярності. А класти ювелірні штрафні по дев'яткам Хуан не розучився.

Адріано , 32 роки, без клубу, раніше - «Атлетіко» Паранаенсе (Бразилія)

Останній момент слави:

Найоб'ємніший Імператор світу вирішив відновити кар'єру після дворічної перерви, скинув вагу і підписав контракт з «Атлетіко», не забуваючи мимохідь фотографуватися з відданими російськими вболівальниками. Адріано навіть встиг забити «Стронгест», але потім вирішив, що тренування для слабаків, через що «Атлетіко» і розірвав з ним контракт. Віримо, що бразильський форвард знайде клуб з відповідним для нього режимом.

Вальтер Пандіані , 37 років, «Мірамар Міссіонес» (Уругвай)

Останній момент слави: Кубок Короля-2006, фіналіст Кубка УЄФА-2007 з «Еспаньолом»

Уругвайський форвард був частиною ударної сили «Депортіво» на початку 2000-х. Цікаво відзначити, що Пандіані часто забивав після виходів на заміну. У Парижі досі з жахом згадують, як «Депортіво» летів 0: 3 в Лізі чемпіонів, на 55-й хвилині на поле вийшов Пандіані і поховав «ПСЖ» хет-триком. На заході кар'єри нападник не став в нагоді уругвайським важковаговиків «Пеньяроль» (де Пандіані починав) і «Насьональ», ось і доводиться догравати в скромному «Мірамаре».

Людовик Жюлі , 37 років, «Мон д'Ор Азерг» (Франція, 4-й дивізіон)

Останній момент слави: Кубок Франції-2010 в складі «ПСЖ»

Жюлі - один з творців срібного дива «Монако» -2004, коли французи пройшли «Локомотив», «Реал», «Челсі» і поступилися «Порту» у фіналі Ліги чемпіонів. Людовик допомагав завойовувати трофеї «Барселоні» (в тому числі Лігу чемпіонів) і «Ромі», потім прокотився по французьким клубам - «ПСЖ», знову «Монако», «Лорьен», а тепер капітанства в скромному напіваматорському клубі, де з його передач забиває старий партнер по збірній Франції Сідней Гову. До речі, стадіон клубу так і називається - «Стадіон Людовика Жюлі».

Маркос Сенна , 37 років, Космос (США, 2 ліга)

Останній момент слави: чемпіон Європи-2008, кращий гравець Іспанії-2008

Далеко не всі потрапляють в збірну Іспанії, не граючи в «Реалі» або «Барселоні», натуралізованому бразильцеві це вдалося. Сенна всю десятилітню європейську кар'єру залишився вірним «Вільярреалу», а зараз підтягує нью-йоркський «Космос», утворений в 2010 році на руїнах старого «Космосу», за який ще грали Пеле Беккенбауер.

Хуан Себастьян Верон , 39 років, «Естудіантес» (Аргентина)

Останній момент слави: виграв Кубок Лібертадорес-2009 з «Естудіантес» і був визнаний найціннішим гравцем турніру

Багато вболівальників «МЮ», забувши Таїбо і Бебе, називають Верона гіршим трансфером епохи Фергюсона. Талант брутального аргентинця краще найяскравіше проявився в Італії, де Верон допомагав вигравати титули «Пармі», «Лаціо» і «Інтеру». Як і багато південноамериканці, нестаріючий Верон завершує кар'єру у себе вдома; без допомоги хавбека «Естудіантес» навряд чи виграв би перший за 39 років Кубок Лібертадорес.

Мауро Каморанезі , 37 років, «Расинг Авельянеда» (Аргентина)

Останній момент слави: фіналіст Кубка Аргентини-2012 з «Расінгом»

Каморанезі народився в Аргентині, але тренери збірної країни довгий час ігнорували його, і півзахисник вирішив виступати за батьківщину своїх бабусі і дідусі. Мауро був одним з тих гравців, кого Марчелло Ліппі привів до титулу чемпіонів світу в 2006 році. Коли в «Ювентусі» сталася криза, і клуб був відправлений до серії B, Каморанезі не втік і допоміг «бьянконері» повернутися.

Ейдур Гудйонсен , 35 років, «Брюгге» (Бельгія)

Останній момент слави: потроєнь-2009, Суперкубок Іспанії-2009, Суперкубок УЄФА-2009 з «Барселоною»

Гудьонсену пощастило: його продали в «Монако» через 3 дні після фінального матчу за Суперкубок з «Шахтарем», гри, в якій ісландець залишився на лавці. Ейдур в тому блискучому для «Барси» сезоні рідко довіряли в Лізі чемпіонів, та й в прикладі він частіше виходив на заміну. Кращий футболіст Ісландії зробив собі ім'я в «Челсі», де на початку 2000-х забивав по 10-14 голів за сезон, а зараз його межа - 2-3 м'ячі до складу скромного «Брюгге».

Івіца Крижанац , 35 років, «Спліт» (Хорватія)

Останній момент слави: золотий дубль-2010 з «Зенітом»

Для хорватського захисника сто матчів в синьо-біло-блакитних кольорах стали піком кар'єри. Крижанац допоміг «Зеніту» виграти всі значущі трофеї, на які можуть претендувати російські клуби, і повернувся в Хорватію. Але ж колись чутки сватали захисника в «Арсенал» за компанію з Аршавіним.

Меттью Бут , 37 років, «Уіттс Юніверсіті» (ПАР)

Останній момент слави: бронза чемпіонату Росії-2004 з «Крильями Совєтов»

Колоритний захисник, змахує зовні на Віктора Онопко (росіянин не менше брутальний, але на 10 сантиметрів нижче) не грав в російських топ-клубах, але запам'ятався багатьом уболівальникам. Бут виходив у фінал Кубка Росії з «Ростовом», тягнув «Крила» до медалей, про яких клуб тепер лише мріє, і разом з Івановичем, Алексом і Домінгесом потрапив до почесного списку тих, кого хочеться повернути в нашу прем'єр-лігу.

Халід Буларуз , 32 роки, «Брондбю» (Данія)

Останній момент слави: срібло ЧС-2010 зі збірною Голландії

Уродженець Масслейса не знадобився жодному клубу з топ-чемпіонатів минулого літа, і йому довелося піти в скромний «Брондбю». Часи, коли «Канібал» (прізвисько, як легко здогадатися, Буларуз отримав за здатність «з'їсти» нападників суперника) наводив шереху в бундеслізі, залишилися далеко позаду.

Мілан Обрадович , 36 років, «Партизан» (Сербія)

Останній момент слави: бронза чемпіонату України-2012 з «Металістом»

Югославія не вдалося пройти зоряним шляхом, який пізніше освоїв ще один захисник «Локомотива» Браніслав Іванович. Після залізничників Обрадович відвідав з візитом Німеччину та Грецію, де не зміг закріпитися, а потім надовго осів у харківському «Металісті», звідки пішов якраз в середині срібного сезону.

Кевін Філліпс , 40 років, «Лестер» (Чемпіоншип)

Останній момент слави: кращий гравець Чемпіоншипа в сезоні-2007/08 в складі «Вест Бромвіча»

Кевіна Філліпса так і не покликали ні в один топ-клуб. хіба багато знайдеться гравців, які забивали тридцятки в дебютному сезоні в прем'єр-лізі? Англієць, який грав тоді за «Сандерленд», був визнаний кращим гравцем сезону, а потім все пішло по низхідній. Філліпс перетворився в одного з багатьох нападників, хто забиває по 10-15 голів за сезон. Восени ветеран не зміг закріпитися в основі «Кристал Пелас» і в черговий раз перемістився дивізіоном нижче. А недавно невгамовний Суарес ще й відняв у Кевіна рекорд .

Мартін Петров , 35 років, ЦСКА Софія (Болгарія)

Останній момент слави: звання кращого футболіста Болгарії в 2006 році

Петров був талановитим вінгера і не губився в жодній з ліг: болгарин приносив користь як «Серветт», так і «Вольфсбургу» з «Атлетіко». А ось в «Манчестер Сіті» на Мартіна звалилися 33 нещастя. Петров програвав конкуренцію Райту-Філліпсу, травмував коліно, лаявся з Марком Хьюзом . За дивним збігом, саме після відходу півзахисника «городяни» стали більше походити на команду, ніж на банду мільйонерів , І три (скоро буде чотири) сезони поспіль потрапили в призи.

Шінджі Воно , 34 роки, «Вестерн Сідней» (Австралія)

Останній момент слави: Кубок УЄФА-2002 з «Фейєноордом» і звання кращого футболіста Азії

Близько 10 років тому Воно разом з Накамурою і Накатою представляв японський футбол неосвіченим Гайдзин. Травми не дали йому розкритися по максимуму, але Кубок УЄФА японець все ж виграв і вболівальники «Фейноорда» напевно згадують футболіста добрим словом. Вінцем голландської кар'єри Шінджі стала фраза Уеслі Снейдера: «Мені ніколи не було так складно грати, як проти Воно».

Марко Ді Вайо , 37 років, «Монреаль» (МЛС)

Останній момент слави: Суперкубок УЄФА-2004 з «Валенсією»

У 2002 році за Ді Вайо розгорнулася справжня гонка, яку в підсумку виграв «Ювентус». На жаль, італієць не впорався з конкуренцією і не показав таких видатних бомбардирських результатів, як в «Пармі». Потім форвард з'їздив в Іспанію та Францію і пережив ренесанс в «Болоньї», де забив 65 голів за 4 сезони. зараз Марко - один з найбільш високооплачуваних футболістів МЛС.

Андреас Ісакссон , 32 роки, «Касимпаша» (Туреччина)

Останній момент слави: Суперкубок Голландії-2008 з ПСВ

Ісакссон не зміг закріпитися в «Манчестер Сіті», після травми шведа його місце зайняв 20-річний хлопчина на ім'я Джо Харт. Потім були чотири гідних сезону в ПСВ - правда, клубу не вдалося піднятися вище третього місця в чемпіонаті. Ну а влітку 2012 року Ісакссон шокував всіх уболівальників, перейшовши не в один з клубів великої п'ятірки, а в тільки що піднявся з другої ліги турецький клуб.

фото: Fotobank / Getty Images / Lucas Uebel, Rob Munro, Dean Mouhtaropoulos, Richard Wolowicz; LatinContent / Getty Images / Jorge Blanco / STR; REUTERS / Andres Stapff; mdafoot.fr ; bidvestwits.co.za