Полезные материалы

5 причин полюбити вершкове масло

Зоя Улимова,   wday Зоя Улимова, wday.ru
Незважаючи на те що вершкове масло було одним з основних продуктів харчування наших предків, зараз його все частіше замінюють рослинним, боячись шкідливого холестеріна.Что ж втрачають ті, хто повністю відмовляється від вершкового масла?
1. Тепло і енергію
Вершкове масло є концентратом молочного жиру, а жири - це, в першу чергу, тепло, яке так необхідно нам в холодну пору року. Так, вершкове масло дуже калорійне (близько 730 ккал / 100 г) і надзвичайно легко засвоюється, але ці якості продукту легко використовувати на користь нашому здоров'ю. Хочете, прокинувшись, відчувати бадьорість і прилив сил - повертайте в своє ранкове меню класичний бутерброд з маслом. Він ідеально підходить для початку дня навіть тим, хто прагне схуднути (!). Якщо не перевищувати норму - 30 г вершкового масла в день - ви забезпечите себе енергією, яка буде витрачена на всі сто протягом дня.

2. Жиророзчинні вітаміни
Вершкове масло в першу чергу відповідає за гладку шкіру, гарне волосся і міцні нігті, а все тому, що в ньому містяться жиророзчинні вітаміни А, D, E, K, а також 20 незамінних жирних кислот.

Вітамін А ви не знайдете ні в одному рослинному маслі - тільки в вершковому! У 50 г - третину необхідної щоденної норми цього вітаміну, який корисний для зору і кісток, стану шкіри і волосся, роботи імунної та статевої систем. Цей продукт особливо рекомендований до вживання в період застуд, причому добову норму можна без побоювання збільшити вдвічі - до 60-70 г, а також тим, хто страждає шлунком. Завдяки вітаміну А вершкове масло як би змащує хворий орган зсередини, сприяючи швидкому одужанню.

Крім того, вершкове масло на нашому столі дозволяє заповнити недолік вітаміну D при дефіциті сонячного світла. Ще один аргумент на користь вживання цього продукту в зимовий час - наявність у вершковому маслі вітаміну Е. Це не тільки потужний антиоксидант, що бореться зі старінням, а й засіб проти млявості і втоми. Вітамін E перешкоджає утворенню тромбів, очищує і зміцнює судини.
3. Гарний настрій
Напевно ви навіть не підозрювали, що вершкове масло сприяє виробленню серотоніну, або «гормону щастя». У молочному жирі міститься амінокислота триптофан, без якої неможливе утворення серотоніну, а значить, з настроєм можуть виникнути проблеми. Не дарма існує далеко не гладеньке вираз «пісне обличчя», адже в пост людина відмовляється від вершкового масла і жирної їжі. Серотонін також покращує сон, знижує чутливість до болю і навіть пригнічує тягу до солодкого.

4. Ясний розум
Жири, в тому числі молочний, необхідні для клітинного оновлення. Особливо багато жироподібних з'єднань в нервових тканинах і головному мозку, так що повна відмова від жиру може призводить до порушень розумової діяльності і загрожує недоумством. При недостатньому вживанні жирів у школярів порушується концентрація уваги і знижується успішність.

5. Холестерин
Не вірите своїм очам? Але ж холестерин - це велика користь. Правда, якщо вживати вершкове масло в невеликих кількостях (як уже зазначалося вище - не більш ніж 30 г в день) і тим, у кого рівень холестерину відповідає нормі (менше 6,2 ммоль / л).

Холестерин бере участь в побудові стінок судин і незамінний для вироблення біологічно активних речовин: жовчних кислот, статевих і деяких інших гормонів. Так наприклад, якщо в організмі жінки не вистачає жиру, у неї зникають місячні, неможливо зачаття. Холестерин сприяє виробленню в організмі вітаміну D і, за останніми даними, навіть перешкоджає розвитку раку.

Молочний жир сприяє засвоєнню кальцію, а той в свою чергу сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Так що вживаючи вершкове масло в рекомендованих дозах, можна не боятися шкідливого холестерину - «розумний» продукт сам «відрегулює» його рівень.

Вершковим маслом може називатися тільки продукт, отриманий з вершків і має жирність не менше 82,5%. Емульгатори, консерванти, регулятори кислотності, ароматизатори, барвники, що застосовуються для заміни натуральної основи, свідчать про те, що ви тримаєте в руках маргарин, ерзац-масло або спред. Навіть якщо на упаковці написано «масло коров'яче», «масло зі зниженим вмістом ...» і т.д.

Вологодське масло виготовляють зі свіжих вершків, пастеризованих (нагрітих) при більш високих температурах (97-98 ° C). Воно володіє тонким ароматом свежевскіпяченного молока і приємним ледь помітним горіховим присмаком.
Любительське масло характеризується більшим, ніж в інших видах вершкових масел, вмістом води (20%, в інших оліях - 16%) і деяких нежирових речовин.
Селянське масло виробляється за більш економічної технології. Ціна такого масла трохи нижче, нижче і його жирність (71-90% жиру, масова частка вологи не повинна перевищувати 25%). Селянське масло повільніше окислюється, тому що його не жирових частина містить обмежувачі окислення, що запобігають виникненню салістого присмаку.
Як зберігати вершкове масло

Вершкове масло не любить знаходитися на світлі. Воно втрачає вітамін А, окислюється і стає жовтим. Тому не купуйте масло в прозорому пергаменті, тільки в фользі! І не зберігайте його в скляній маслянки. Масло має лежати в холодильнику, ізольовано від гостро пахнуть продуктів. Однак якщо забудете масло на столі - нічого страшного, протягом дня воно не зіпсується - тільки обов'язково зріжте і викиньте (!) Жовтий шар, він для їжі непридатний.

Что ж втрачають ті, хто повністю відмовляється від вершкового масла?