Полезные материалы

Як дитині скинути зайву вагу - причини, що робити, дієта

  1. Чому виникає повнота у дітей?
  2. Що потрібно, щоб дитина схуд?
  3. Рухова активність - важливий фактор схуднення
  4. А може, нічого не робити, і почекати, поки дитина переросте період повноти?

Дитяча повнота - це зовсім не привід для бабусиної розчулення, а цілком реальна проблема. Зайва маса тіла заважає дитині точно так же, як і дорослим людям. Тому не буде зайвим прочитати на сайті supermams.ru, як дитині скинути зайву вагу.

Чому виникає повнота у дітей?

Перш ніж ми поговоримо про причини появи зайвої ваги у дітей, давайте розберемося, а яку вагу і чому саме варто вважати «зайвою»?

В останні роки набирає обертів модна теорія з ухилом в ідеї бодіпозітіва, що практично ніякої вага не можна називати «зайвим», що повнота - це не шкідливе для здоров'я відхилення від норми, а просто індивідуальна особливість статури. Навіть якщо мова йде про дітей, прихильники даної теорії взагалі пропонують відмовитися від будь-яких норм і критеріїв відповідності зростання, віку і ваги - мовляв, кожна дитина має право бути таким, яким він є, і нічого мучити його дієтами та іншими заходами з метою схуднення.

А ще частіше зустрічається саме звичайне нерозуміння питання: батькам, бабусям і дідусям здається, що це здорово, коли чадо набирає більше ваги, ніж однолітки - значить, зростає!

А що малюк пухкенький - ну нічого, стане старшою - витягнеться, а поки що це навіть мило. Якщо при цьому дитинко ще й тріскає що завгодно в неконтрольованих кількостях - то і взагалі радість: наш-то добре їсть, не те що інші діти, в яких Їжу не запхнеш!

Але насправді очевидну повноту дитини не можна вважати нешкідливою особливістю, так як причини зайвої ваги у дітей завжди пов'язані або з неправильним харчуванням і нездоровим способом життя, або з неполадками в роботі дитячого організму. Якщо дитина повненький, то варто підозрювати, що:

  • Він харчується нездоровою їжею. Для дітей нездорової і неправильною є вся та ж їжа, яка некорисна і дорослим: борошняні, жирні та солодкі страви, причому не тільки придбані поза домом фастфуди, але часто і присутні в домашньому раціоні страви: пироги, салати з майонезом і картоплею, торти, жирне смажене м'ясо, макарони, і т.д.
  • Його перегодовують. Дитяче ожиріння - це сучасна проблема: зараз в розвинених країнах взагалі мало хто голодує, а дітям ще й згодовують все найкраще, ситне, смачне ... У нашій культурі дітей нерідко просто змушують з'їдати більше, ніж їм дійсно треба: вимагають залишати порожню тарілку, заохочують прохання про добавку, лають за нез'їденим їжу, і т.д., внаслідок чого у дитини формується поняття про те, що їсти часто, багато і дуже ситно - це добре, за це хвалять.
  • У нього проблеми з гормонами. Неправильне вироблення гормонів змінює обмін речовин, і дитина гладшає.
  • Малюкові не пощастило зі спадковістю. Буває так, що у повних батьків діти теж рано набирають велику, ніж у однолітків, масу тіла - і це можна пояснити генетикою. Але це не означає, що не варто допомогти дитині скинути вагу! Адже як би там не було, що росте важко носити зайві кілограми: це додаткове навантаження на серце, на зростаючі кістки скелета, на хребет, і т.д.

д

Що потрібно, щоб дитина схуд?

Що робити, якщо у дитини зайва вага?

Обов'язково почніть з відвідування такого фахівця, як ендокринолог. Ендокринолог повинен виключити (або підтвердити) проблеми в роботі гормональної системи, які можуть бути причиною дитячого ожиріння, і призначити лікування, якщо воно необхідне.

Але якщо проблема не в гормональних збоях, а просто в тому, що дитину неправильно годують, то потрібно переглядати режим харчування і меню.

Можете відвідати дієтолога для отримання кваліфікованих рекомендацій, які можна застосувати саме до вашого малюка, а можна внести зміни в раціон самостійно, керуючись загальними порадами і здоровим глуздом. Дієта для дитини із зайвою вагою - це необов'язково специфічне, дуже обмежене в продуктах і блюдах меню: правильніше сказати, мова йде про звичайний здорове харчування.

Сильно обмежувати дитину в їжі, змушуючи його відчувати себе голодним, було б помилкою, так як все-таки мова йде про зростаючий організмі. А ось що необхідно:

  • Виключити жирні, смажені, борошняні страви, кондитерські вироби, солодкі напої. І мова йде не тільки про кока-колі і гамбургерах, а також про солодкі чаї з бабусиними пиріжками, пельменях, домашніх м'ясних салатах з майонезним заправками, смажених котлетах, картоплі, курки-гриль і т.д. Взагалі від м'яса і білкових продуктів відмовлятися не треба, тільки нехай вони будуть приготовлені на пару або відварені.
  • Ввести в раціон більше свіжих овочів і фруктів. Їх можна давати дитині в якості перекусів між основними прийомами їжі.
  • Чи не змушувати дитину їсти . Якщо не доїв або відмовився взагалі - значить, і не треба (навіть якщо мова йде про корисний салатик). Тільки не йдіть на поводу у дитячих умовлянь дати йому цукерку замість дієтичного салату!
  • Худнути всією сім'єю. Відмовлятися від улюблених смачних страв в той час, коли інші члени сім'ї продовжують наминати будь-яку їжу, непросто навіть для дорослого, а що вже говорити про дитину? Якщо ви покажете синові або дочці, що теж обмежуєте себе в чомусь смачне, то йому / їй буде психологічно легше звикати до нового стилю харчування.
  • Якщо ваше чадо вже ходить в школу, то нехай його сніданок буде повноцінним, щоб на уроках не прийшло відчуття сильного голоду, яке йому захочеться заїсти недієтичної їжею зі шкільної їдальні. А в якості перекусів на перервах упакуйте йому фрукти, трохи горіхів і нежирний кефір або йогурт.

Рухова активність - важливий фактор схуднення

Ще однією, непрямою причиною того, що дитина або підліток набирає зайві кілограми, і ця вага не йде, є малорухливість. У наш час більшість дітей рухаються набагато менше, ніж їх однолітки десятиліття назад - звичайно ж, це пов'язано з телевізорами та комп'ютерами. А ще варто взяти до уваги те, що нинішніх школярів прийнято сильно завантажувати навчанням - тобто, по суті, сидінням на місці без можливості вдосталь побігати.

Якщо ж підійти до питання схуднення комплексно, то годину біганини в футбол у дворі або в спортзалі може виявитися корисніше години за домашніми завданнями або з репетитором.

Обов'язково зробіть так, щоб в життєвому графіку вашого чада щодня був час, яке він міг би провести, займаючись рухливими іграми або якимось цікавим йому видом спорту.

Безсумнівно, корисним буде почати робити ранкову зарядку - навіть найпростішу, з елементарним загальнозміцнюючим комплексом вправ. А можете записати дитину в басейн, так як плавання теж дуже сприяє позбавленню від ожиріння в будь-якому віці.

А може, нічого не робити, і почекати, поки дитина переросте період повноти?

Насправді, так дійсно трапляється - пухкі трирічні карапузи якось самі по собі перетворюються в самих звичайних п'ятирічок, з повненьких щокатим першокласники цілком може вийти худий підліток, і т.д. У більшості дітей трапляються періоди швидкого зростання, коли раніше набраний вага може нарешті перестати бути зайвим, так як просто інакше розподілиться по тілу. Також зайву вагу у дитини, якщо навіть нічого не робити, може зникнути в підлітковому віці, завдяки гормональної перебудови і змін в роботі організму.

Але! Дорогі батьки, бабусі, дідусі та інші родичі, яким так подобаються пухкі щічки і відмінний апетит у малюка!

Сайт supermams.ru переконливо просить вас не сподіватися, що природа все виправить сама - ви не знаєте, схудне ваша дитина в пубертатному віці, чи ні, «витягнеться» або не "витягнеться». Дуже багато підлітків так і залишаються повними - в свої 15, 16, 17, 20 ... Цим молодим юнакам та дівчатам доводиться стикатися з негативними оцінками їх зовнішності (а в тому віці це сприймається ох як гостро!), А також великими зусиллями волі змінювати нав'язані в дитинстві шкідливі харчові звички - відмовлятися від великих порцій і некорисних страв, дотримуватися дієти і т.д., щоб змінити свою фігуру.

Крім того, поки ви будете захоплюватися вашим вгодованим карапузом, зайві кілограми почнуть створювати проблеми - посилювати навантаження на серце дитини, впливати на хребет, сприяючи появі сколіозу , і т.д. Тому краще вчасно вирішити, як допомогти дитині скинути зайву вагу, і уберегти його від цілого комплексу проблем - і медичних, і психологічних.

Чому виникає повнота у дітей?
Що потрібно, щоб дитина схуд?
Чому виникає повнота у дітей?
Перш ніж ми поговоримо про причини появи зайвої ваги у дітей, давайте розберемося, а яку вагу і чому саме варто вважати «зайвою»?
Що потрібно, щоб дитина схуд?
Що робити, якщо у дитини зайва вага?
Відмовлятися від улюблених смачних страв в той час, коли інші члени сім'ї продовжують наминати будь-яку їжу, непросто навіть для дорослого, а що вже говорити про дитину?
А може, нічого не робити, і почекати, поки дитина переросте період повноти?