Полезные материалы

Як набрати вагу підлітку

  1. Причини дефіциту ваги у підлітків
  2. норма ваги
  3. Як швидко набрати вагу підлітку і не погладшати?
  4. Як харчуватися, щоб набрати вагу?
  5. особливості тренувань
  6. Спосіб життя

Перехідний вік вважається особливим періодом, коли весь організм перебудовується, змінюється гормональний фон, коригується тембр голосу, дають про себе знати вторинні статеві ознаки

Перехідний вік вважається особливим періодом, коли весь організм перебудовується, змінюється гормональний фон, коригується тембр голосу, дають про себе знати вторинні статеві ознаки. Часто відбувається так, що дівчина, у якої в дитинстві була надлишкова вага, різко худне, додаючи при цьому в зростанні. Однак підлітки часто переживають не тільки з приводу зайвих кілограмів, але і з приводу їх нестачі. Надмірна емоційність, притаманна даному віку, робить підлітків вразливими, вони негативно реагують на жарти однолітків, які жартують над їх зовнішнім виглядом. Дівчата прагнуть швидше обзавестися жіночною фігурою, а хлопці - мужніми м'язами, позбувшись від безглуздої підліткової незграбності. Є кілька способів відкоригувати вагу, набравши відсутні кілограми.

Зміст статті:

Причини дефіциту ваги у підлітків



Перед тим як набрати вагу підлітку, необхідно зрозуміти які фактори сприяють нестачі маси. Можна виділити кілька основних причин:

  1. Головною проблемою вважається істотний стрибок зростання, який спостерігається між дванадцятьма і чотирнадцятьма роками. Буквально за кілька місяців зростання підлітка може збільшитися на десять і більше сантиметрів. За фактом, м'язова маса росте не так швидко, тому з боку може здатися, що дитина стрімко втрачає вагу.
  2. Слабкий апетит займає друге місце в рейтингу. Стрімке зростання забирає багато енергії, тому всі процеси працюють не в повну силу.
  3. Підлітковий період також має особливості в психологічному плані. Він характеризується підвищеним почуттям максималізму і надмірною чутливістю. Для підлітка будь-яка дрібниця може перерости в глобальну драму або депресивний стан. На думку психологів, дітям в цьому періоді необхідно приділяти більше уваги, частіше розмовляти з ними по душам. Часті стреси негативно позначаються на наборі ваги.
  4. Причиною також може стати будь-яке захворювання, позначається на процесі обміну речовин. В даному випадку потрібно лікарська допомога.
  5. Підвищена рухова активність в даному віці не рідкість. Виправити ситуацію в даному випадку можна, правильно скорегувавши харчування.

Правильне визначення причини сприяє швидшому вирішенню проблеми.

норма ваги

Під терміном «норма» розуміється показник ваги, що відповідає певному параметру зростання. Характеристика дозволяє адекватно оцінити фізичний розвиток конкретного підлітка. Якщо розглядати на прикладі, можна привести показники норми, а також її відхилення, для хлопця шістнадцяти-вісімнадцяти років:

  • для хлопця шістнадцяти років зростом від 163 до 182 сантиметрів показник ваги вважається нормою, якщо коливається в рамках від 48 до 76,5 кілограм;
  • для хлопця сімнадцяти років зростанням 166,5 - 178 сантиметрів - від 54,5 до 80 кілограм.

При формуванні тіла підлітка досить важливо враховувати взаємозв'язок зростання і ваги. Дана пропорція дозволить визначити чи відповідає показник норми конкретного віку або немає. Важливо також розуміти, що хлопцеві з ектоморфним типом статури набрати вагу буде значно важче.

Як швидко набрати вагу підлітку і не погладшати?



Варто зауважити, що здатність нарощувати м'язову масу для кожного організму суто індивідуальна. Головним показником вважається зміст синтезованого білка, який безпосередньо взаємодіє з тестостероном, збільшуючи або зменшуючи його при виникненні стресових ситуацій. Важлива також спадковість, тобто генетична схильність до зростання м'язового волокна.

Перед тим як набрати вагу підлітку необхідно розуміти, як правильно набирати саме суху масу, щоб не придбати зайвими кілограмами, тобто підшкірної прошарком жиру.

Кілька головних правил:

  1. Збільшення сумарної калорійності споживаних продуктів. Набір маси повинен супроводжуватися раціональним збільшенням енергетичної цінності продуктів, які складають щоденне меню.
  2. Режим харчування. Важливо дотримуватися режиму прийняття їжі. Снідати підліток повинен строго через п'ятнадцять хвилин після пробудження. Наступні прийоми їжі повинні проводитися з інтервалом два - три години. Головною ідеєю набору сухої маси вважається неможливість організму використовувати власні ресурси для насичення енергією.
  3. Рекомендується використовувати столові прилади більших розмірів. Даний прийом працює на підсвідомому рівні. Необхідно є тільки з великих тарілок, які повинні бути повністю покриті їжею.
  4. Використання спеціально розроблених тренувальних комплексів. Після інтенсивних занять у тренажерних залах підлітку необхідно поповнити запаси енергії. Зробити це можна за допомогою калорійної їжі з високим вмістом білка.
  5. Підрахунок енергетичної цінності щоденного меню. Підлітку необхідно контролювати ліміт споживаних калорій, це необхідно, щоб розуміти якої якості вага він набирає, м'язову масу або підшкірний жир.
  6. Прискорення процесів обміну речовин, метаболізму, підвищення апетиту і ефективності процесів відновлення м'язових волокон. Важливо харчуватися за годину до тренування. Продукти повинні бути калорійними, щоб організму вистачало енергії для виконання силових вправ.

Як харчуватися, щоб набрати вагу?

Щоб набрати вагу в домашніх умовах, підлітку необхідно ознайомитися з правилами харчування, тобто навчитися грамотно складати раціон. Більшість школярів відмовляються від прийомів їжі в їдальні, замінюючи їх хот-догами і чіпсами або зовсім голодують. Меню підлітків має складатися виключно з корисних продуктів, які насичені мінералами і вітамінами. В даному віці дитині необхідно вживати максимум білкової їжі, а також вуглеводів і клітковини.

Не варто зловживати жирами. Споживані продукти повинні бути калорійними, але не жирними.

У щоденний раціон слід включити: У щоденний раціон слід включити:

  1. М'ясо. Сьогодні популярним напрямком вважається вегетаріанство. Однак змінювати звичний скарб харчування потрібно поступово. Категорично не рекомендується звертатися до вегетаріанства в період активного росту організму, оскільки підлітку вкрай важливо отримувати в достатній кількості корисні амінокислоти, присутні в м'ясі. Відмінним варіантом для щоденного меню стануть супи, зварені на м'ясних бульйонах.
  2. Горіхи і сухофрукти. Якщо школяреві не хочеться їсти в їдальні, можна замінити обід цукатами, горіхами, курагою, родзинками або чорносливом. Дані продукти харчування корисні і при цьому висококалорійні.
  3. Свіжовичавлені фреші і фрукти. Вітаміни сприяють стимуляції не тільки розумової, а й фізичної активності. Важливо розуміти, що соки з прилавка магазинів не мають нічого спільного зі свіжими натуральними фруктами.
  4. Каші. У меню слід включити каші з маслом і каші, зварені на молоці.
  5. Сир. Продукт по праву вважається найсильнішим стимулятором росту м'язової маси, оскільки містить в собі багато легко засвоюваного білка.
  6. Риба. Найкраще віддати перевагу жирним сортам.

особливості тренувань

Робота в тренажерному залі, коли підлітку необхідно набрати вагу, відрізняється від стандартних тренувань. Щоб наростити м'язову масу, необхідно дотримуватися кількох правил:

  • тренуванні в обов'язковому порядку повинні бути регулярними;
  • робочий вага повинна поступово збільшуватися;
  • для нарощування м'язової маси досить використовувати базовий набір вправ;
  • кардионагрузки потрібно звести до мінімуму;
  • якісна робота в тренажерному залі неможлива без терпіння і витримки;
  • число підходів має бути максимальним, закінчити слід тільки при сильному палінні в м'язах;
  • важливо дотримуватися техніки виконання;
  • тренування на різні групи м'язів повинні чергуватися. Почати слід з спільного тренування на всі групи м'язів, далі по черзі потрібно займатися верхньою і нижньою частиною;
  • після тренування в обов'язковому порядку тілу необхідно дати час відновитися. Мінімальна тривалість сну - вісім годин.

Ідеально підходять базові набори вправ, наприклад, армійський жим ногами, станова тяга, присідання з вагою. Варто зауважити, що експериментувати з вагою необхідно вкрай обережно, щоб не нашкодити здоров'ю. Пояснюється це досить просто. Кісткова структура тіла повністю формується лише до двадцяти - двадцяти двох років, тому максимальна вага піднімати найкраще ближче до тридцяти - сорока років.

В організмі хлопця-підлітка міститься максимальна кількість гормонів. Як відомо, без достатньої кількості тестостерону зростання м'язів неможливий.

Ідеальним варіантом вважається набір маси під контролем кваліфікованого тренера. Заняття з професіоналом дозволять грамотно розрахувати навантаження на конкретні групи м'язів, відточити техніку виконання вправ, а також отримати швидкий результат

Спосіб життя



Перед тим як набрати вагу підлітку також необхідно відмовитися від декількох звичок. Дівчата і хлопці в цьому віці проводять дуже багато часу за комп'ютером і іншими гаджетами, тобто ведуть малоактивний спосіб життя. Комп'ютерні ігри, соціальні мережі, перегляд численних серіалів сприяє зниженню апетиту, а також забирає час, який можна витратити на відвідування секцій і спортзалу, а також прогулянки на свіжому повітрі.

Крім того, в цьому віці підлітки часто експериментують з вживанням алкоголю і курінням тютюнової продукції. Негативний фактор істотно сповільнює набір м'язової маси. Вміщені в алкоголі і тютюні мікроелементи не дозволяють вітамінів і мікроелементів засвоюватися в повному обсязі.

Як харчуватися, щоб набрати вагу?
Як швидко набрати вагу підлітку і не погладшати?
Як харчуватися, щоб набрати вагу?