Полезные материалы

Як правильно набрати вагу: поради дієтолога

  1. Як допомогти набрати вагу, якщо у клієнта дефіцит маси Ми зі співпереживанням спостерігаємо за людьми,...
  2. Дефіцит маси тіла при нормальному апетиті і калорійності харчування
  3. Корекція харчування при дефіциті маси тіла
  4. Загальні рекомендації при дефіциті маси тіла

Як допомогти набрати вагу, якщо у клієнта дефіцит маси

Ми зі співпереживанням спостерігаємо за людьми, які відчайдушно борються із зайвою вагою, і скептично поглядаємо на тих, хто навпаки хоче набрати вагу Ми зі співпереживанням спостерігаємо за людьми, які відчайдушно борються із зайвою вагою, і скептично поглядаємо на тих, хто навпаки хоче набрати вагу. Невже можна хотіти стати повніше?

Насправді, дефіцит маси тіла не менш небезпечний, ніж її надлишок. Бути сильно худим, як і сильно повним - некрасиво і шкідливо для здоров'я.

І хоча у дієтологів клієнтів, які хочуть поправитися, менше, ніж тих, хто хоче скинути зайву вагу, завдання по корекції ваги в такій ситуації буде не менш серйозною.

Пропонуємо сьогодні розібрати питання правильного набору ваги. Давайте розбиратися, як допомогти набрати вагу, якщо у клієнта дефіцит маси тіла, і що потрібно зробити в першу чергу ...

Причини дефіциту маси тіла

Перше, що повинен зробити дієтолог або консультант по правильному харчуванню, який закінчив курси з дієтології, - це уважно поспілкуватися з клієнтом з приводу його харчування, звичок, способу життя. Мета такого спілкування - зрозуміти, що є причиною дефіциту маси тіла, або запідозрити певні захворювання, що призвели до подібного результату. Перше, що повинен зробити дієтолог або консультант по правильному харчуванню, який закінчив курси з дієтології, - це уважно поспілкуватися з клієнтом з приводу його харчування, звичок, способу життя

Обов'язково потрібно дізнатися, наскільки хороший у людини апетит, як часто він харчується, з якими проміжками. Нехай клієнт опише своє меню за тиждень. Якщо не виходить дізнатися меню, то запропонуйте клієнту почати вести щоденник харчування (на початку без дотримання програми корекції ваги).

Записи в щоденнику харчування дозволять дієтолога зорієнтуватися по звичного раціону клієнта і його приблизної добової калорійності харчування.

Якщо з'ясується, що клієнт недоїдає, тобто постійно присутній дефіцит калорійності раціону, то, не виключено, що збільшення калорійності харчування швидко призведе до потрібного результату.

Уважно оцініть якість раціону і його збалансованість. Можливо, клієнт їсть не надто маленькими порціями, але вся його їжа низькокалорійна. Таке нерідко зустрічається у вегетаріанців або людей, постійно практикують обмежувальні дієти.

Поцікавтеся апетитом клієнта Поцікавтеся апетитом клієнта. Нерідко дефіцит маси тіла спостерігається у людей з поганим апетитом, які погано їдять через те, що просто не хочеться їсти, або тому, що сильно бояться поправитися.

В останньому випадку потрібно з'ясувати причину страхів, щоб виключити або підтвердити анорексичне прояви.

Нерідко надто стрункі люди займаються якимось видом спорту, в якому тренера не дозволяють одужувати: фігурне катання, гімнастика, циркове мистецтво, парні види танців.

Рекомендації тренерів з приводу раціону сприймаються такими людьми надто серйозно, і спортсмени починають вкрай мало є, повністю позбавляючи себе калорійної їжі.

Питання апетиту повинен вирішувати або психолог, або дієтолог, якщо є необхідність стимулювати апетит.

Дефіцит маси тіла при нормальному апетиті і калорійності харчування

Якщо клієнт не відчуває труднощів з апетитом, їсть нормальними порціями і Якщо клієнт не відчуває труднощів з апетитом, їсть нормальними порціями і   досить калорійну їжу (немає дефіциту добового споживання калорій), то шукати проблему низької маси тіла потрібно в іншому досить калорійну їжу (немає дефіциту добового споживання калорій), то шукати проблему низької маси тіла потрібно в іншому.

На жаль, деякі захворювання здатні викликати різке зниження маси тіла, і тому їх треба виключити або виявити. При звичайному огляді цього зробити фактично неможливо, знадобиться здавати аналізи і проходити обстеження.

Ось перелік захворювань, які можуть призводити до дефіциту маси тіла:

- Нервові розлади у зв'язку з частими стресами або результат тривалої депресії (нервова анорексія, відсутність апетиту на нервовому грунті);

- Гіпертиреоз або інші гормональні проблеми з щитовидною залозою;

- Целіакія (глютенова ентеропатія) - гостра форма непереносимості глютену;

- Цукровий діабет першого типу;

- Онкологічне захворювання;

- Хронічні інфекції, що викликають гострий або уповільнений запальний процес;

- Туберкульоз; - Туберкульоз;

- Захворювання органів шлунково-кишкового тракту;

- Недостатня ферментативна активність підшлункової залози, знижує апетит і переварювання їжі;

- Хронічні кишкові інфекції, в тому числі, приховані;

- Гельмінтоз (глисти).

При проблемах з апетитом і дефіциті маси тіла клієнту необхідно скласти наступні аналізи і пройти такі обстеження:

1. УЗД органів черевної порожнини (шлунок, підшлункова залоза, кишечник, селезінка, печінка).

2. Загальний та біохімічний аналіз крові (печінковий комплекс), аналіз на рівень глюкози в крові, аналіз на вироблення ферментів підшлунковою залозою.

3. УЗД щитовидної залози (при необхідності ендокринолог призначить додаткові аналізи крові на гормони щитовидної залози).

4. Онкомаркер, який покаже, чи немає патологічних клітин в організмі обстежуваного.

5. Флюорографія або рентген легенів. 5

6. Аналіз на глисти (краще здавати спеціальний аналіз крові або поєднувати його з аналізом калу).

7. Капрограмма і аналіз на дисбактеріоз кишечника.

8. Аналіз на переносимість глютену.

9. Консультація невролога і / або психолога, які допоможуть розібратися, чи є неврологічні або психологічні чинники, що призвели до дефіциту маси тіла.

Корекція харчування при дефіциті маси тіла

Безумовно, якщо в ході обстеження будуть знайдені якісь захворювання, то доведеться приступити до їх лікування. Іноді визначення реальної причини низької ваги допомагає швидко вирішити цю проблему.

У будь-якому випадку, для таких клієнтів проводиться і корекція харчування. Правильний, збалансований за всіма компонентами раціон дозволить нормалізувати вагу і домогтися його тривалої стабілізації. Тут головне, щоб клієнт не переборщив і не почав набирати зайву вагу.

Першочергове завдання дієтолога - розрахувати необхідну добову потребу в калоріях Першочергове завдання дієтолога - розрахувати необхідну добову потребу в калоріях. Якщо при зайвій вазі дієтологи створюють дефіцит калорій в раціоні харчування, то тут треба діяти навпаки - створити невеликий префіціт калорій, щоб домогтися стабільного і плавного збільшення ваги.

Необхідно вирахувати добову потребу в калоріях залежно від базового метаболізму, віку, статі та фізичної активності клієнта, а потім додати до неї 300-500 ккал. Якщо дефіцит маси тіла яскраво виражений і немає ніяких особливих проблем зі здоров'ям, то можна на час збільшити добову потребу в калоріях на 700-1000 ккал.

Збільшення калорійності раціону навіть на 500 ккал на добу (від добової потреби) призведе до планомірного і поступового набору ваги. Коли бажаний вага буде досягнутий, калорійність раціону харчування клієнта потрібно буде залишити на рівні добової потреби в калоріях. Збільшення калорійності раціону навіть на 500 ккал на добу (від добової потреби) призведе до планомірного і поступового набору ваги

При складанні раціону в рамках необхідної калорійності акцент потрібно робити на білках. Також як і в корекції зайвої ваги при дефіциті маси клієнту потрібні протеїни - 1,5-2 г на кожен кілограм ідеальної маси тіла.

Білкова їжа відмінно насичує і допомагає рости м'язової маси. Але ж при наборі маси тіла важливо нарощувати м'язову масу, а не жирову (жирова маса повинна бути доведена до норми, далі вага збільшується за рахунок набору м'язової маси).

Людям зі зниженою масою тіла потрібно їсти якісне м'ясо (курка, індичка, кролик, телятина), жирні сорти риби, яйця, молочні і кисломолочні продукти із середнім ступенем жирності, сири, морепродукти, бобові, горіхи.

Якщо клієнт недолюблює білкову їжу або не може з'їсти покладену норму протеїнів, то можна порадити йому добирати норму по білках за рахунок вживання протеїнових коктейлів.

Крім того, таким клієнтам необхідно порадити пропити курс якісних мультивітамінний і мінеральних комплексів з обов'язковим включенням поліненасичених жирних кислот Омега 3, 6, 9, а також лецитину Крім того, таким клієнтам необхідно порадити пропити курс якісних мультивітамінний і мінеральних комплексів з обов'язковим включенням поліненасичених жирних кислот Омега 3, 6, 9, а також лецитину.

Обов'язково розрахуйте правильне співвідношення жирів тваринного і рослинного походження. В меню клієнта не повинно бути великої кількості жирів, що підвищують рівень холестерину в крові, і транс-жирів.

З вуглеводної їжі потрібно вибирати складні вуглеводи: цільнозернові каші, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, овочі і фрукти. Смачні каші відмінно допоможуть набрати потрібну вагу (можна готувати молочні каші).

А от прості вуглеводи і солодощі хоч і володіють славою сприяти швидкому набору ваги клієнтам з дефіцитом маси тіла все ж не показані. Від таких продуктів можна заробити локальне ожиріння, коли жир буде накопичуватися в окремих ділянках тіла (живіт, стегна, сідниці), а інші частини справи залишаться худими. Та й користі організму вони не принесуть. А от прості вуглеводи і солодощі хоч і володіють славою сприяти швидкому набору ваги клієнтам з дефіцитом маси тіла все ж не показані

Не варто також рекомендувати клієнтам вживати пивні дріжджі - це пережитки минулого, які не виправдали себе за результатами і безпеки.

Люди з дефіцитом маси тіла, в першу чергу, повинні харчуватися якісно, ​​збалансовано і різноманітно, а не просто калорійно і багато. Інакше всім худеньким радили б є один фаст-фуд і тортики. Якість харчування стоїть на першому місці!

Загальні рекомендації при дефіциті маси тіла

Коли раціон харчування клієнта з дефіцитом маси тіла сформований, необхідно дати Коли раціон харчування клієнта з дефіцитом маси тіла сформований, необхідно дати   загальні рекомендації щодо способу життя і звичок загальні рекомендації щодо способу життя і звичок. Вони повинні бути наступними:

- Дробове харчування: розділити добовий раціон на 5-6 прийомів їжі, щоб легше було дотримуватися необхідну калорійність харчування, а їжа добре перетравлюється;

- Пити достатню кількість очищеної води, але не пити під час їжі і пізніше, ніж за годину до їжі (це не дозволить перебити апетит або забити шлунок рідиною);

- Якщо клієнтові важко з'їсти покладену порцію, запропонуйте йому є з великих тарілок, на яких порція здаватиметься менше;

- Якщо клієнт завжди їв дуже мало, то потрібно поступово збільшувати обсяги їжі, щоб не викликати проблеми зі шлунком і підшлунковою залозою;

- Для стимуляції апетиту і розгону метаболізму можна запропонувати клієнтові добавки з L-карнітин (також допоможуть збільшення фізичної активності, прогулянки на свіжому повітрі, нормалізація сну); - Для стимуляції апетиту і розгону метаболізму можна запропонувати клієнтові добавки з L-карнітин (також допоможуть збільшення фізичної активності, прогулянки на свіжому повітрі, нормалізація сну);

- Обов'язково провести корекцію фізичної активності: при наборі маси тіла також потрібно тренуватися, тільки віддавати перевагу не кардионагрузки, а силового тренінгу, який допоможе наростити м'язову масу і тим самим збільшити якісний вага тіла.

Спорт дозволить поліпшити апетит і розжене метаболізм, що також позначиться на апетиті.

Можете порадити клієнтові зайнятися плаванням - воно добре тренує всі групи м'язів, практично не має протипоказань за станом здоров'я, а ще викликає яскраво виражений апетит (згадайте себе після відвідування басейну або під час відпочинку на морських курортах).

Позбутися від дефіциту маси тіла часом буває не простіше, ніж скинути зайві кілограми, але при правильній стратегії все обов'язково вийде. Дійте!

Вам сподобалася ця стаття? Тоді ставте нам лайк і пишіть в коментарях, що ви вважаєте більшою проблемою: зайва вага або дефіцит маси тіла?

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

АНАЛИЗАТОР калорійності ХАРЧУВАННЯ: ПОВНИЙ ОГЛЯД ДЛЯ дієтологи

РОЗПОДІЛ БІЛКІВ, ЖИРІВ І вуглеводів ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ВАГИ

Добова НОРМА КАЛОРІЙ: ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗРАХУВАТИ?

ТОП-15 ПРОДУКТІВ, ЯКІ НІКОЛИ НЕ З'ЇСТЬ ДІЄТОЛОГ

Невже можна хотіти стати повніше?
Вам сподобалася ця стаття?
Тоді ставте нам лайк і пишіть в коментарях, що ви вважаєте більшою проблемою: зайва вага або дефіцит маси тіла?