Полезные материалы

Як схуднути після пологів і швидко скинути вагу без шкоди собі і дитині

  1. Обов'язкові продукти для годуючих мам
  2. Як без шкоди схуднути після пологів
  3. Збалансований післяпологовий раціон
  4. Адекватна рухова активність
  5. По секрету

Для багатьох новоспечених матусь радість від появи на світ такого довгоочікуваного малюка від коханого чоловіка нерідко затьмарюється змінами фігури і набраними під час вагітності зайвими кілограмами, від яких якомога швидше хочеться позбутися

Для багатьох новоспечених матусь радість від появи на світ такого довгоочікуваного малюка від коханого чоловіка нерідко затьмарюється змінами фігури і набраними під час вагітності зайвими кілограмами, від яких якомога швидше хочеться позбутися. Як схуднути після пологів швидко і надовго? Як повернути колишні форми, не зашкодивши собі і малюкові?

Обов'язкові продукти для годуючих мам

Напевно, єдина зміна, яка не може не радувати, - збільшення розміру бюста, але якщо разом з ним збільшується обсяг і інших частин тіла, радість буде недовгою. Відповідно до фізіологічних норм, в період виношування дитини жінка може набрати від 8 до11 кілограм, від яких вона цілком природно і легко позбувається під час пологів і в післяпологовий період. Однак далеко не кожна жінка на різних термінах вагітності прораховує і намагається залишатися в рамках оптимальної ваги, в результаті під час очікування дитини набираючи до 20 і більше кілограмів, позбутися від яких і повернутися до колишніх дородовим формам виявляється архіскладною завданням.

до змісту ↑

Як без шкоди схуднути після пологів

У період грудного вигодовування про таких екстремальних і радикальних способи схуднення, як суворі дієти, трав'яні чаї та таблетки для схуднення, голодування, виснажливі тренування, і мови бути не повинно. Це не тільки може завдати непоправної шкоди здоров'ю матері і дитини, але до того ж абсолютно марно, адже скинуті таким чином зайві кілограми, як правило, точно так само швидко повертаються, як і скидаються, частенько ще й з надбавкою або такими неприємними подарунками, як обвисла і в'яла шкіра. Принцип «тихіше їдеш - далі будеш» в даному випадку спрацьовує найкраще. Найбільш розумно з позиції здоров'я і ефективності не поспішати, а діяти напевно. Оптимальна втрата ваги для годуючої мами повинна становити від 250 до 500 г в тиждень, по суті, потрібно запустити процес зворотний поступового набору ваги при вагітності. Схуднення може гальмуватися не тільки змінами в розпорядку дня і раціоні, а й гормональною перебудовою організму жінки. Остаточно гормональний фон стабілізується лише через півтора-два роки після пологів.

до змісту ↑

Збалансований післяпологовий раціон

Правильно організований раціон і режим харчування дозволить мамі, що годує отримати всі необхідні для неї і малюка поживні речовини, забезпечить енергією для виконання домашніх справ і допоможе відкоригувати вагу. Нерідко зайві кілограми після пологів перетворюються в непереборну проблему через неправильні харчових звичок, нав'язаних поширеними стереотипами.

  • Головне - не переїдати! Багато жінок впевнені, що якість молока залежить від рясності і жирності споживаної годує мамою їжі, тому мало того, що ні в чому собі не відмовляють, так ще й під повчальними настановами «доброзичливців» продовжують їсти за двох. Навіть якщо замість ситного бутерброда з маслом, медом і горіхами ви будете харчуватися однією кашкою, малюк все одно отримає своє. Так уже задумано природою, тому переїдання абсолютно необгрунтовано. В період лактації вкрай важливо стежити за кількість споживаної рідини, яка повинна складати не менше двох літрів в день. Насправді вироблення молока залежить не від харчування, а від двох гормонів - пролактину і окситоцину, підтримати достатній рівень яких можна частою стимуляцією грудей (годувати малюка на вимогу), правильним прикладанням дитини до грудей, наявністю нічних годувань (з 3 ночі до 8 годин ранку рівень пролактину найвищий), емоційним станом жінки, теплом (гарячий чай і зігрівання грудей перед годуванням), психоемоційним і тактильним контактом з дитиною, легким масажем грудей.
  • Калорійність раціону годуючої мами рекомендується обмежити в межах 1500-2000 ккал на добу. Крихким невисоким жінкам бажано дотримуватися нижньої межі норми, а високим і ставним дамам краще орієнтуватися на 2000 ккал.
  • Оптимальний режим прийому їжі в період лактації - дробове харчування невеликими порціями 5-6 разів на день. При цьому останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за чотири години до відходу до сну. Слідувати сліпо категоричному правилом «ні крихти в роті після шести годин вечора» не варто, особливо якщо ви лягаєте спати близько опівночі. Замість пізньої вечері, щоб і нерви були цілі і совість чиста, можна випити нежирний кефір, кисле молоко або ряжанку.
  • Жири від загальної калорійності раціону повинні скласти не більше чверті. Бажано, щоб половину денного раціону складали фрукти і овочі. Повністю рекомендується виключити смажену, копчену, гостру, занадто жирну і солону їжу, алкоголь і шоколад. Через високу калорійність слід обмежити споживання винограду і бананів. При приготуванні їжі перевагу слід віддати відварюванню, запіканню в духовці або приготування страв на пару.
  • М'ясо дає організму молодої мами необхідні білки, проте, зловживати ним не варто. Досить одного м'ясної страви в день - на сніданок або обід, у вечірній час перевантажувати шлунок важкою і долгопереваріваемой їжею небажано. М'ясо повинно бути свіжим і натуральним. Повністю виключаємо ковбаси, сосиски, сардельки та інші готові м'ясні продукти з підвищеним вмістом жирів, солі, стабілізаторів, ароматизаторів, барвників і взагалі досить сумнівним і далеко не безпечним складом.
  • Обов'язково обмежуємо здобу і борошняне. Повністю позбавляти себе всіх задоволень не потрібно. Одна-дві булочки або пиріжок в два-три дня, з'їдені в першій половині дня, не зашкодять.
  • Ні в якому разі не відмовляємося від вживання зернових продуктів, оскільки вони знижують ризик виникнення у знаходиться на грудному вигодовуванні дитини алергії. Сміливо готуємо і їмо каші на знежиреному молоці або воді. Дуже корисний коричневий рис і цільнозерновий хліб.
  • І ще один «поживний» пунктик - які не доїдають за малюком! Навіть якщо кашка дуже смачна, а малюк з'їв лише половину, не забувайте, що, з'ївши цю смакоту, ви будете рости разом з малюком.
до змісту ↑

Адекватна рухова активність

Виснажливі тренування, особливо перед годуванням, матусям протипоказані, але розумна фізичне навантаження потрібна як повітря Виснажливі тренування, особливо перед годуванням, матусям протипоказані, але розумна фізичне навантаження потрібна як повітря. Починати активно рухатися новоспеченої мами, якщо пологи пройшли без ускладнень, потрібно вже через два тижні після народження малюка. Якщо є можливість протягом дня виділити годину для повноцінного тренування або хвилин по 15 для міні-тренувань - чудово! За допомогою журналів, книг, Інтернету або спеціальних відеокурсів для молодих мам підбираємо відповідний комплекс вправ і починаємо займатися пару раз в тиждень, поступово доводячи кількість тренувань до трьох.

Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки - перемога була не на вашому боці.

Нещодавно вийшов випуск передачі "Контрольна закупівля" на Першому каналі, в якій з'ясовували, які продукти для схуднення дійсно працюють, а які використовувати просто небезпечно. Під приціл потрапили: ягоди годжі, зелена кава, Турбослім та інші суперпродукти. Дізнатися, які засоби не пройшли перевірку, можна в наступній статті. Читати статтю >>

Якщо звалилися на ваші плечі клопоти і турботи поки не дозволяють виділити пару хвилин для спорту, використовуйте з максимальною користю для себе коханої годинник прогулянок з малюком. Не піддавайтеся спокусі весь відведений для прогулянки час простояти з «подругами по щастю», обговорюючи меню на вечерю і проблеми догляду за немовлятами. Не менш години вам потрібно ходити в швидкому темпі, не допускаючи появи задишки і не переходячи на біг. Всього за одну годину інтенсивної ходьби в організмі спалюється приблизно така ж кількість калорій, як за три години занять на тренажерах. Крім того, ходьба підтягує м'язи, покращує лактацію, а свіже повітря малятку взагалі життєво необхідний. Так що не лінуйтеся - гуляйте з малюком не менше години двічі на день.

загрузка ...

Приблизно через місяць після пологів можна сміливо переходити до більш серйозних тренувань, наприклад, на біговій доріжці, велотренажері або еліптичному тренажері. Відмінний варіант - йога, танці, плавання. Якщо є можливість хоча б на годину залишити малюка під наглядом, вирушайте в спортзал або фітнес-клуб. Як стверджують самі мами, це позитивно позначається не тільки на фізичній формі, але і на емоційному стані за рахунок зміни обстановки. Головне - входити в тренувальний режим поступово.

При адекватної фізичному навантаженні і дотриманні правил раціонального харчування схуднення неминуче, проте квапити події, скидаючи більше 500 грам в тиждень, не рекомендується. Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи, стрілка вагів наполегливо залишається на колишніх показниках, зверніться за консультацією до лікаря-ендокринолога, перевірте загальний гормональний статус організму і особливо стан щитовидної залози.

По секрету

Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги? Судячи з того, що ви читаєте ці рядки - перемога була не на вашому боці.

Нещодавно вийшов випуск передачі "Контрольна закупівля" на Першому каналі, в якій з'ясовували, які продукти для схуднення дійсно працюють, а які використовувати просто небезпечно. Під приціл потрапили: ягоди годжі, зелена кава, Турбослім та інші суперпродукти. Дізнатися, які засоби не пройшли перевірку, можна в наступній статті. Читати статтю >>

загрузка ...


Як схуднути після пологів швидко і надовго?
Як повернути колишні форми, не зашкодивши собі і малюкові?
Ви коли-небудь намагалися позбутися від зайвої ваги?