Полезные материалы

Як скинути вагу після пологів

  1. Втрата маси тіла
  2. Норма втрати ваги

За вагітність жінка набирає зайві кілограми в області живота, грудей, стегон. Після пологів багато хто не розуміє, як скинути зайву вагу. У цей період навантаження на організм знижуються, жінка починає менше гуляти, а, навпаки, сидіти, лежати, адже так непросто виносити дитину. Вона їсть за двох. Все це призводить до надмірної ваги.

По-перше, варто врахувати, що ні при вагітності, ні після пологів, ні при годуванні не можна вживати багато смаженої, жирної їжі, як багато хто вважає. Це ніяк не зробить ваше молоко корисніше і більш поживні.

По-друге, зайва вага, який накопичився за всю вагітність, не вийде прибрати швидко. Як це робити, і з яких причин у вас з'явилася зайва вага після пологів, ми дізнаємося далі.

Норма набору ваги при вагітності - від дев'яти до п'ятнадцяти кілограм. Це середня вага. Але у кожної дівчини по-різному. Все залежить від особливостей організму.

Все залежить від особливостей організму

Позбавлення від зайвої ваги за допомогою прогулянок


Згодом, після пологів, ви можете помічати, що зайва вага нікуди не йде. Давайте розглянемо причини того, чому ви не можете скинути зайву вагу.

  1. Надмірне вживання жирної, смаженої, висококалорійної їжі. Особливо якщо є її і за себе, і за дитину.
  2. Невелика кількість фізичних навантажень. Всі ми під час вагітності лінуємося побільше гуляти, плавати, займатися спортом.
  3. Стрес. Коли ви перебуваєте в положенні - це великий стрес для організму, тому сам організм накопичує жировий прошарок в області живота і стегон.
  4. Організм намагається відкласти якомога більше жиру, щоб, якщо мама буде голодувати, дитина не постраждала.
  5. Велика кількість рідини, що накопичилася в організмі.
  6. Гормональний дисбаланс.

Симптоми дисбалансу:

  • надмірна вага, який не проходить;
  • знижене вироблення молока;
  • депресія;
  • зміна настрою;
  • запаморочення і болю в області голови;
  • випадання волосся.

У цьому випадку необхідно звернутися до ендокринолога, навіть якщо ви бачите крім зайвої ваги ще одна ознака.

Втрата маси тіла


Після народження дитини набраний вами вага зменшиться в два рази. Тобто кілограм 6 можуть піти самі по собі. Але решта вага вам потрібно буде прибирати самим.

Протягом півтора місяця накопичені в організмі рідини будуть виводитися. Тому вам важливо пити більше зеленого чаю і гарячої води.

Розглянемо ефективніше способи схуднути. Один з них - годування грудьми. Мамі, що годує дуже легко скинути зайву вагу після пологів. Довгий годування грудьми може позбавити вас від надлишкового жиру. Ні дієти, ні спорт, ніщо так добре не прибере зайві кг. Лактація - НЕ тягар! Вона дійсно допоможе в боротьбі за нормальну вагу. І не потрібно занадто рано переставати годувати грудьми - від цього можуть виникнути проблеми з ендокринною системою. А це спричинить за собою набір ваги.

За рекомендаціями лікарів це слід робити на протязі півтора - двох років. До цього моменту ендокринна система прийде в норму.

У русі - життя. Не сидіть на місці, намагайтеся більше рухатися. Так, вага, який вас дратує, після пологів буде поступово йти. Від того, що ви лежите або сидите, ви не зможете схуднути, а, навпаки, зайві кілограми будуть накопичуватися. Один з методів схуднення - тривалі прогулянки на свіжому повітрі. За таку прогулянку спалюється велика кількість непотрібного жиру.

Гуляти по рекомендаціях лікарів потрібно приблизно два або три години. Але такі тривалі прогулянки необхідно здійснювати поступово, т. Е. Починати з тридцяти хвилин, а після збільшувати час. Прогулянки дуже корисні для вас, а також для вашої дитини.

Важливий спорт. Вам необов'язково відразу після пологів бігти в спортзал. Але фізичні навантаження просто необхідні. Тим більше, спорт покращує настрій і допомагає боротися з депресією. Коли ви займаєтеся, йде вироблення ендорфіну, від якого ви отримуєте гарний настрій і відчуваєте нові сили. Почніть з небагато чого - з пробіжки вранці, зарядки.

Почніть з небагато чого - з пробіжки вранці, зарядки

Спорт під час вагітності

Займайтеся будинку, в інтернеті можна знайти багато вправ для матусь з дитиною. Дитина в цьому випадку буде як утяжелитель. Займайтеся самі. Якщо є можливість, ходіть в басейн. Басейн допоможе всьому вашому тілу прийти в тонус і зменшить навантаження на спину. Танцюйте з вашим малюком, грайте, рухайтеся. Увімкніть ритмічну музику і насолоджуйтесь.

Необхідна здорова їжа. Якщо більше їсти солодкого, жирної їжі, ваше молоко ніяк не стане краще. Навпаки, ви наберете зайві кілограми і можете нашкодити здоров'ю дитини. Також не варто вживати у величезних кількостях молоко, сметану, кефір, сир - від цього ваше молоко не стане краще. Навпаки, намагайтеся купувати низькокалорійні молочні продукти.

Потрібно менше їсти. Як то кажуть, краще менше - але частіше. Намагайтеся не наїдатися досхочу, а закінчувати прийом їжі, як тільки відчули насичення. Їжте п'ять або більше разів на день, але не перекушуйте бутербродом, а краще з'їжте фрукти.

Не можна відразу після пологів сідати на дієту, щоб скинути вагу. Це тільки погіршить ситуацію. Вам і дитині потрібне повноцінне харчування. Найголовніше - стежити за тим, що ви їсте.

Їжте корисну їжу. Вживайте більше фруктів і овочів. Гасіть їжу, запікайте. Обов'язково відмовтеся від жирного, смаженого, солоного. Намагайтеся не наїдатися солодким. Після вагітності хочеться побільше позитивних емоцій, гормону радості, і жінка починає їсти солоденьке, перекушує десертами. Забудьте про це! Подбайте про своє здоров'я і здоров'я дитини. Краще фрукти і спорт - це принесе вам справжнє задоволення.

Для жінки дуже важливо вживати три мікроелемента - білок, залізо і кальцій. Вони знаходяться в таких продуктах:

  • нежирне м'ясо, приготоване на пару або відварене;
  • морепродукти;
  • яйця;
  • нежирна риба;
  • сир;
  • молочні продукти (але не можна їх переїдати, краще нехай це будуть нежирні продукти);
  • печінку.

Ні в якому разі не можна пити газовані напої, харчуватися фастфудом або здобою. Якщо солодкого дуже хочеться - то нехай це буде шоколад або щось інше, але в невеликих кількостях. Постарайтеся не їсти за 3-4 години до сну.

Слід звернути увагу на сон. Мамам ніколи не вдається поспати. Намагайтеся спати тоді, коли ваш малюк відпочиває. Хоча б півгодини. Хороший сон також сприятиме вашому схудненню. Просіть своїх рідних посидіти з дитиною, щоб у вас була можливість трохи поспати.

Відпочинок разом з дитинкою

Ходіть на прогулянки з друзями, влаштовуйте походи в парк, театр. Не бійтеся залишати дитину з рідними і піти кудись з друзями. Це тільки позитивно позначиться на вашому здоров'ї.

Ми дуже любимо наших малюків, але іноді варто дозволити приділити увагу собі. Вам потрібно більше позитивних емоцій, більше спілкування. Адже якщо немає позитивних емоцій, ми починаємо заповнювати їх солодким - що дасть не найкращі результати.

Норма втрати ваги


Втрата ваги після пологів повинна бути поступова. Якщо ви будете займатися кілька разів на тиждень спортом, хоча б рази 3, намагатися харчуватися правильно, не сидіти на дієтах, а просто стежити за своїм раціоном, ви обов'язково схуднете.

Нормально втрачати вагу по півкілограма або кілограму в тиждень. Якщо вага стоїть на місці - підіть до лікаря ендокринолога. Можливо, у вас якісь захворювання щитовидної залози або гормональний дисбаланс. Дізнайся причини і наслідки зелених вод при пологах .

Слідкуйте за своїм здоров'ям, не переїдайте, більше гуляйте, почніть бігати і отримуйте позитивні емоції. Нехай ваша дитина росте здоровим і щасливим!