Полезные материалы

Як швидко набрати вагу худому підлітку в домашніх умовах

  1. 1. Збалансоване дробове харчування - основа успіху
  2. 2. Виконання базових вправ з невеликою вагою
  3. 3. Повноцінний відпочинок і сон
  4. 4. Додатковий прийом вітамінних комплексів
  5. 5. Жирне домашнє молоко замість чаю
  6. 6. Сир перед сном
  7. 7. Калорійні перекушування у вигляді коктейлів і смузі

Через активного росту більшість підлітків стикаються з проблемою, пов'язаною з недоліком ваги. Різке зміцнення і збільшення кісток призводить до необхідності нарощувати жирову і м'язову тканини. Харчування відіграє основну роль в забезпеченні організму необхідними ресурсами.

Харчування відіграє основну роль в забезпеченні організму необхідними ресурсами

Для набору маси кількість споживаних підлітком калорій повинно перевищувати обсяг енергії, що витрачається. Слід врахувати, що формується організм потребує більш калорійною раціоні. Нескладні правила, описані нижче, допоможуть набрати вагу і м'язову масу, уникнути виникнення проблем зі здоров'ям.

1. Збалансоване дробове харчування - основа успіху

У раціоні підлітка повинні переважати вуглеводи і білки (каші, бобові, нежирне м'ясо, риба). Таке збалансоване меню необхідно розділити на невеликі порції. Перерва між прийомами їжі повинен становити 3-4 години.

Порції можуть істотно відрізнятися за калорійністю. Їх обсяг необхідно збільшувати, поки прибавка в вазі не стане відчутною. Такий режим харчування буде сприятливо позначатися на фізичному і психічному здоров'ї підлітка.

2. Виконання базових вправ з невеликою вагою

Систематичні тренування з невеликою вагою забезпечать активне зростання сили і витривалості. Ранній перехід до серйозних тренувальних програмах з граничним вагою може уповільнити або зовсім зупинити зростання підлітка. Збільшення обсягів м'язів в результаті силових навантажень відбувається завдяки активному виробленню в організмі, що росте тестостерону. Його рівень у підлітків набагато вище, ніж у дорослих людей.

Правильно складена тренувальна програма і розумний робоча вага забезпечать необхідний приріст м'язової маси. Перед тренуванням краще вживати нежирну, легко засвоювану їжу. Як правильно харчуватися після тренування читайте в даній статті .

3. Повноцінний відпочинок і сон

Організм підлітка витрачає значну частину енергії, що надходить на зростання і формування. Тому слід приділяти особливу увагу повноцінному відпочинку. Оптимальна тривалість сну для розслаблення м'язів після навантажень - 9-11 годин.

В результаті виконання силових вправ відбувається розрив м'язових волокон. Для росту м'язів і повного відновлення тканин перерву між тренуваннями повинен становити не менше 48 годин.

4. Додатковий прийом вітамінних комплексів

Зростаючий організм потребує регулярного поповнення вітамінних резервів. Дефіцит корисних елементів здатний значно уповільнити набір ваги. Підліткам рекомендується вживати спеціальні вітамінні добавки, що підвищують активність і якість тренувань, що прискорюють м'язове відновлення.

5. Жирне домашнє молоко замість чаю

Замінивши звичні напої звичайним домашнім молоком, можна значно спростити задачу, яка полягає в наборі маси. Натуральне молоко має дуже високу калорійність, що дозволяє заповнити витрати енергії. Під час активного розвитку цей відомий джерело кальцію є незамінним продуктом, що допомагає запобігти хворобам суглобів і кісток.

6. Сир перед сном

На вечерю краще вживати продукти, багаті на білок. Це дозволить розвантажити травну систему, забезпечить організму повноцінний, здоровий сон. Для вечірнього прийому їжі відмінно підійде нежирний сир з додаванням родзинок.

7. Калорійні перекушування у вигляді коктейлів і смузі

Підвищити активність, збагатити організм корисними речовинами допоможуть овочеві і ягідні смузі з медом або горіхами. Бажаючим поправитися корисно буде спробувати і висококалорійні коктейлі, що складаються з доступних продуктів (жовток, оливкова олія, сметана, молоко, банан).

Для набору маси підлітку лише слід дотримуватися перераховані вище рекомендації. Швидко досягти бажаної мети і зміцнити здоров'я можна, підвищивши активність, дотримуючись режим харчування і відмовившись від шкідливої ​​їжі.