Полезные материалы

Який протеїн краще для набору м'язової маси

  1. Протеїн: що це таке?
  2. Протеїнові препарати спортивного призначення
  3. Форми випуску протеїнових препаратів
  4. Який протеїн краще?
  5. Протеїнові препарати для підлітків

Часто новачку в бодібілдингу здається, що досить купити будь-який протеїновий коктейль, і він відразу ж досягне приголомшливих успіхів і наростить м'язову масу.

Однак це помилка: для кожного виду спорту існують свої рецепти спеціальної дієти і доповнюють її білків.

Який вид протеїну найкраще приймати? Відповідь на це питання залежить від того, чим ви почали займатися. Це може бути будь-який вид спорту, де потрібне збільшення сухої м'язової маси і сили: бодібілдинг, пауерліфтинг, для жінок найчастіше фітнес та ін.

Деякі протеїни використовуються і при схудненні. У цій статті ми детально розберемо питання «який протеїн краще для набору м'язової маси».

Стаття в тему: « Чи можна накачатися без спортивного харчування »

Протеїн: що це таке?

Протеїном називається білок, який служить основою практично всіх тканин нашого тіла, а при розщепленні стає джерелом енергії.

Всі білки поділяються на:

незамінні амінокислоти, без яких неможливе існування людського організму;
взаємозамінні кислоти.

Незамінним білком в натуральному вигляді багаті м'ясо, печінка, риба, молочні продукти; інші містяться в злаках. Щоб наш організм нормально функціонував, він повинен отримувати на добу близько 1,5 (а краще 2) грами протеїну з розрахунку на 1 кг ваги.

Розрахувати добову потребу в білку

Протеїнові препарати спортивного призначення

Протеїнові препарати спортивного призначення для нарощування м'язової маси виготовляються з натуральних продуктів шляхом виділення та усунення зайвих речовин.

Залежно від вихідного продукту, використаного в якості донора для виготовлення протеїну, протеїни поділяються на кілька груп:

  • Яєчний: вважається найціннішим білком, свого роду еталоном, щодо якого визначається цінність всіх інших видів білків. Засвоюваність - майже 100%.

Засвоюваність - майже 100%

  • Ізолят сироваткового протеїну: найцінніша білкова добавка, яка містить найбільше амінокислот ВСАА, тому і ціна на нього досить висока.

Ізолят сироваткового протеїну: найцінніша білкова добавка, яка містить найбільше амінокислот ВСАА, тому і ціна на нього досить висока

Володіє максимальною швидкістю розщеплення. Сприяє швидкому відновленню енергетичного балансу і нарощування м'язової маси.

Оптимальний для вживання після тренувань і вранці, щоб швидко привести організм в робочий стан.

  • Казеїновий протеїн: володіє дуже складною структурою. Виходить при сгущення молока особливими ферментами.

Виходить при сгущення молока особливими ферментами

В організмі формує сирну масу, на засвоєння якої потрібно досить тривалий час. За рахунок поступового розщеплення здатний довго забезпечувати організм енергією. Рекомендується пити на ніч або коли організму необхідна тривала енергетичне підживлення.

  • Соєвий протеїн: володіє унікальним кислотним складом, позитивно впливає на вміст холестерину в крові: використовується також при непереносимості лактози.

Соєвий протеїн: володіє унікальним кислотним складом, позитивно впливає на вміст холестерину в крові: використовується також при непереносимості лактози

Вважається дуже ефективним для спалювання жиру, що особливо важливо кожній дівчині. Однак може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом, тому перед прийомом обов'язково потрібно з'ясувати безпечну дозування.

  • Колагеновий протеїн: за своїм амінокислотним складом найкраще підходить для зміцнення суглобів, зв'язок, сполучних тканин і шкіри. Використовується в якості добавки в основні протеїнові суміші.
  • Молочний протеїн: являє собою суміш з 20% сироваткового і 80% казеїнового протеїну з молочними вуглеводами.

Молочний протеїн: являє собою суміш з 20% сироваткового і 80% казеїнового протеїну з молочними вуглеводами

В даний час виробник пропонує також комплексний протеїн, компонентний склад якого може включати два і більше видів.

Стаття в тему: « Як накачати спину гантелями »

Форми випуску протеїнових препаратів

Протеїнові препарати випускаються в декількох формах:

  1. У вигляді ізоляту, тобто білок в чистому вигляді, з максимальною кількістю білка як діючої речовини і мінімумом домішок. Організм засвоює його дуже швидко.
  2. У вигляді гідролізату - протеїну не просто очищеного від домішок, а й частково ферментованого, завдяки чому організм засвоює його практично моментально. Однак негативним побічним дією є зменшення вироблення ферментів в організмі, які відповідають за розщеплення білка.
  3. У вигляді концентрату, минулого менш глибоке очищення і містить 20-60% білкових і вуглеводних домішок.
Кращий СпортПит для набору маси

Який протеїн краще?

Це некоректна постановка питання, правильніше було б сформулювати його так: який протеїн краще для набору м'язової маси?

Як правило, його використовують в основному саме для набору м'язової маси, що особливо важливо для початківців атлетів, а також для худих.

Конституція має велике значення при виборі протеїнових добавок. Так, худому ектоморфу для швидкого набору ваги і м'язової маси потрібно одна дозування, атлетам після 40 років - інша.

Перш ніж вибрати препарат, варто вивчити його рейтинг і відгуки про нього. На численних відео в Інтернеті демонструється, яким ефективним виявився той чи інший протеїновий препарат для набору м'язової маси, проте рекламі не варто сліпо довіряти.

Протеїнові препарати зазвичай служать доповненням до основного харчування, однак якщо вони приймаються для схуднення, то повинні замінити частину звичайного раціону (наприклад, перекушування або вечерю), щоб зменшити калорійність їжі, але при цьому отримати потрібну кількість білка.

Нерідко виникає питання, що вибрати: сироватковий або казеїновий протеїн, ізолят або концентрат, гейнер або протеїн.

Найкраще порівняння і вибір надати лікаря або тренеру: їм прекрасно відомо і назву кожного препарату, особливо що входить в топ лист найпопулярніших, і особливості його впливу на організм.

Стаття в тему: « Чи можна накачатися на турніках і брусах »

Протеїнові препарати для підлітків

Кожному підлітку хочеться по-швидше наростити м'язову масу, і вони намагаються домогтися цього за допомогою одних тільки протеїнових препаратів (благо деякі коштують недорого), без систематичних занять спортом. Деякі починають приймати їх безконтрольно вже в 13 років, що може спричинити негативні наслідки.

Юний спортсмен в 16 років при інтенсивних тренуваннях може потребувати продуктах підвищеної біологічної активності, в тому числі і протеїнах.

Але і тоді на їх частку має припадати не більше 5-10% добового надходження калорій, а дозування складати 1 г на 1 кг ваги.

Для набору м'язової маси перевагу краще віддавати яєчного протеїну через його швидкої засвоюваності, а після тренувань корисніше сироватковий протеїн, якому для потрапляння в м'язи потрібно всього півгодини.

Стаття в тему: « Високоінтенсивний інтервальний тренінг »

Протеїн: що це таке?
Який вид протеїну найкраще приймати?
Це некоректна постановка питання, правильніше було б сформулювати його так: який протеїн краще для набору м'язової маси?