Полезные материалы

Арени КХЛ. Частина 8-я. «Мінськ-Арена»

Ще рік тому, я вирішив, що головним завданням на сезон 2010/2011 для мене буде поїздка до Мінська, на новеньку "Мінськ-Арену", тим більше, що і саме місто давно хотілося подивитися. Якого ж було моє розчарування, коли вже в серпні стало ясно: через божевільної примхи влади, "Спартак" гостьовий матч з мінчанами зіграє в Бобруйську. Однак, завдання треба виконувати, тому я "пробив" виїзд за "Магнітки". :) У чомусь це навіть добре, не відволікаючись особливо на хокей, можна було уважніше оглянути всю інфраструктуру.

Традиційно пару слів про виїзд і місті. По суті справи, поїздка до Мінська для москвича нічим не відрізняється від виїзду до Пітера, Казань або Череповець. Точно також доведеться провести ніч в потязі. Величезним плюсом стало те, що в поїзді не було прикордонників, які б будили пасажирів вночі з метою проштамповки паспортів. Мабуть, Союзна держава хоч щось дає в якості бонусів. Я приїхав рано вранці, і на вокзалі мене зустрів Андрій Paradox * . Ось тут варто зробити невеличкий відступ. Десь вже ближче до вечора Андрій поскаржився, що білоруси - народ негостинний. Можу тільки позаздрити скромності людини, який в 8 ранку зустрів хлопця з іншої країни, якого ніколи не бачив, возив його на своїй машині по всьому місту цілий день, після чого допоміг донести пиво і посадив у 10 вечора гостя назад на поїзд. Всім би бути такими "негостинні". Так чи інакше, велике тобі спасибі, Андрюха!

Повертаючись же до Мінська, можу сказати, що в туристичному плані він досить скромний. На жаль, під час війни, в Мінську залишилося всього 70 незруйнованих будівель, відповідно, якісь архітектурні пам'ятки знайти складно. За великим рахунком, Мінськ схожий на збільшений в розмірах масив в районі станції метро Профспілкова в Москві. Щось залишилося від сталінських часів, щось від брежнєвських, щось - нова забудова. З особливостей міста зазначу широкі вулиці і проспекти, чистоту і якийсь польський наліт. Все-таки в Москві всього три католицькі костьоли, підозрюю що в Мінську їх набагато більше.

Коли я готувався до поїздки, мене трохи здивувало, що я не можу згадати відомих мінчан або уродженців Мінська. І дійсно: Лева Би-2, Діана Арбеніна, Дмитро Колдун, Лі Харві Освальд і Дмитро Навоша - якось замало буде. Втім, потім я подумав що це навіть непогано. А в тому, що Колдун з Арбеніної вирушили до Росії - Мінську навіть краще стало. Приємне відчуття порожнечі і вільного простору в Мінську, обумовлено також тим, про що мене попереджав той же Діма Навоша - в Мінську дуже мало зовнішньої реклами. Я сам як рекламіст рекламу дуже люблю, але дійсно в Мінську довелося від неї відпочити. Хоча серед рідкісних білбордів знайшовся і такий: Коли я готувався до поїздки, мене трохи здивувало, що я не можу згадати відомих мінчан або уродженців Мінська Чи багато у нас клубів закликають на свої матчі уболівальників за допомогою зовнішньої реклами? Я згадую хіба що "Витязь" і СКА. Під'їжджаємо до Мінськ-Арені. Вона така велика, що сфотографувати її повністю з більш близької відстані - складно. За розміром з Мінськ-Ареною зрівнятися хіба що Мегаспорт . Льодовий в Пітері по місткості всього на пару тисяч менше, але за розміром менше ніж раз на півтора. Ще один сервіс. Ми-то їхали на машині, а ось для вболівальників клуб організовує трансфер від старої арени, що знаходиться в центрі міста, до Мінськ-Арени, за місцевими мірками знаходиться на глибокій околиці. Хоча за московськими мірками, це було б приблизно десь в районі м. Коломенська. Навігація. Як відомо, це цілий комплекс. Але льодова арена варто дещо відособлено. А що таке партер - я так і не зрозумів. У гардеробі організовано продаж атрибутики.

На жаль, асортимент не балує різноманітністю. Особливо прикро, що на вболівальників я бачив безліч дуже хорошою якісно атрибутики. А в продажу її чомусь немає. Якщо вона скінчилася, то це питання до керівництва. Я приїхав з Москви і хотів прикупити одних шарфів відразу для декількох друзів. Тільки ось шарфи я хотів красиві, як ті, що бачив на людях, а не ті, що були в продажу. Якщо ж ці шарфи самопальні, то знову питання до клубу, чому не можете зробити легальні шарфи, якістю краще, ніж контрабандні? Приємна несподіванка. Ескалатори. Ніде більше в КХЛ я їх не бачив. Бачив тільки ліфти, багато з яких не працювали. А ескалатори - це прямо неймовірна картинка з Нью-Йорка . На жаль, асортимент не балує різноманітністю Мінське "Динамо" поки молодий клуб. Тому площі в холі іноді вражають своїми непотрібними конструкціями. Традиційний для КХЛ поп-корн. Перша точка закладів громадського харчування не вражала уяву. Зате вражали ціни. Скрізь би так дешево! Ціни в білоруських рублях. Щоб вийшли російські рублі - треба забирати звідусіль два останніх нулика. Пиво за "полтинник". Прямо скажемо, ллють не найкращі білоруські сорти. Звичайно, в Москві взагалі ніякого пива немає, тому я чіпляюся, хоча не варто було б. З іншого боку, в Білорусії (до речі, по-російськи правильно говорити саме так, є на цей рахунок чіткий ФЗ) є багато смачного місцевого пива, яке чомусь в Мінськ-Арену не потрапило. Забавно, але пиво можна пити тільки в зоні, де його купив. Не можна пройти з ним навіть 20 метрів до холу з м'якими диванами. Схема по поверхах. Особливо доставляє інфографіка. Особливо позначення ескалатора. До речі, відвідувачам віп-лож, судячи з усього, доводиться шкондибать до своїх місць по сходах.

Я знайшов ці сходи. Прошмигнувши повз охоронця, потрапив в хол. Двері на фотографіях - входи безпосередньо в ложу. Там де на валідаторі горить зеленим кольором - відкрита для входу по квитку, та, яка зліва - не горить, туди квитки продати не змогли, ложа закрита. Мій квиток був не в ложу, і навряд чи штрих-код би спрацював, тому пішов назад. Я знайшов ці сходи Мінськ-Арена схожа на сам Мінськ. Багато простору. Перше, що довелося побачити зайшовши всередину - моторошну за розмірами сцену. Моє серце обливалося кров'ю все ті три хвилини, поки я прикидав, що замість цієї сцени можна було б зробити ще сектор на 200 чоловік.

У Мінську дуже пишаються своїм передматчевим шоу, вважаючи його найкращим в КХЛ. У Мінську дуже пишаються своїм передматчевим шоу, вважаючи його найкращим в КХЛ Погоджуся, виглядає красиво. Але якось занадто строкато: тут і виконавці в національних костюмах, і красиві телички танцюючі на сцені, і лазерне шоу, і фігуристки, і ще інші ряджені. Я звичайно не закликаю робити шоу, як в Сокольниках, де "шоу" - це вимкнене світло, але варто зосередиться на чомусь одному, на мій погляд. Тим більше, що крім шоу, на арені багато інших більш насущних проблем. Хоча лазер хороший, нічого не скажеш. Світло як в театрі - світильники "повільно включають в розетку". Ідея з мобільниками добре прижилася. Троянди на растяжки - відмінно! Молодці! Всім вчитися у мінчан. Загальний план з верхнього ярусу. Нагадує Мегаспорт. Ці арени взагалі всередині чаші дуже схожі. Маленькі сектори за воротами на другому ярусі, конструкція даху, огляд, зона відчуження. Хоча Мінськ-Арена все-таки краще: пиво, м'які сидіння, ескалатори, місткість побільше, рекламна рядок між ярусами. Традиційно для КХЛ - моторошний жовтий лід. Шестигранний відеокубів. Чорна сіточка. Чирлідерши. Не видно, мало, далеко, ще й не в спідницях. Ще й по кубу показують їх рідко. Загалом, до Митищі далеко.

Та сама ложа, в яку я майже потрапив. Плюс рекламна рядок, хоча реклами на ній небагато. В основному нам нагадують де ми знаходимося. Та сама ложа, в яку я майже потрапив Плюс є ще й табло, зроблене на футбольний манер. Для операторів - спеціальна конструкція. Також хочу звернути увагу на входи. Ні міліції, ні стюардів. Шмонають тільки на вході на арену. Далі ніхто квитків не перевіряє. З огляду на це, при наявності вільних місць, можна сидіти в будь-якому секторі. Хоча з вільними місцями в Мінську останнім часом напружено.

На цьому матчі було близько 14 тисяч осіб, при офіційній місткості в 15 тисяч, але за моїми підрахунками, якщо враховувати всі ложі, які чомусь не потрапили в ці 15 тисяч, Мінськ-Арена здатна вмістити до 17 тисяч осіб. Дах точь-в-точь як у Мегаспорті. На цьому матчі було близько 14 тисяч осіб, при офіційній місткості в 15 тисяч, але за моїми підрахунками, якщо враховувати всі ложі, які чомусь не потрапили в ці 15 тисяч, Мінськ-Арена здатна вмістити до 17 тисяч осіб Приміщення для різних технічних служб. Коментаторські кабіни, судячи з усього. Сидіння м'які, відкидаються. Як в Ярославлі. Кісс ми. Наскільки банальна річ, але настільки класна і кльова, що не набридає. Ще в перерві виступали хлопці зі школи "Динамо". Виглядало кумедно і дуже зворушливо. Зона відчуження злегка завелика. Ложа преси. Журналістам, які сидять в першому ряду пощастило: у них є столики. Хоча цікаво як вони пробираються один через одного: прибирають ноут, відкидають столик і пропускають колегу?

Повертаючись до підтрибунних приміщень, зазначу такий ось колоритний ларьок. Повертаючись до підтрибунних приміщень, зазначу такий ось колоритний ларьок Реклама на моніторах активно продається. Не працюючий апарат, який тепер можна побачити в багатьох аеропортах. Все той же партер ... Громадське харчування побільше: Продавщиці були дуже насуплені, коли я фоткал. Мабуть, в Білорусії від людини фотографує звичайне життя ждуть якогось підступу. Стежити за матчем можна з підтрибунних приміщень, допиваючи своє пиво. Дивно, але тут немає такої проблеми як в Череповці або Єкатеринбурзі , Коли пів-арени під час гри бухає в подтрібунке.

Вперше бачу не пластикові, а нормальні м'які стільці Вперше бачу не пластикові, а нормальні м'які стільці.

В цілому, якщо говорити про маркетингові штучки, ще явно є над чим працювати. З харчуванням, пивом і атрибутикою, як мінімум. В даному випадку, ХК "Динамо-Мінськ" вибачає той факт, що вони в Мінськ-Арені мало що вирішують. І їм складно під себе зробити деякі речі для розвитку бізнесу і заробляння грошей. Більш того, часто палиці в колеса ставить їм директор палацу, про який я за всю поїздку не почув жодного доброго слова. Зате "Динамо" не платить орендної плати, вже непогано. Сподіваюся мінчани вдасться подолати всі ці проблеми. Тим більше, що їм вже є чим пишатися. Із задоволенням приїду до Мінська ще раз!

Матч закінчений, свято завершено. Конфетті. Матч закінчений, свято завершено

Матеріали по темі:

Арени КХЛ. Частина 1-я. Чехов, ЛХЦ "Витязь" | 11 жовтня 16:30

Арени КХЛ. Частина 2-я. Москва, ДС "Мегаспорт" | 18 жовтня 2:07

Арени КХЛ. Частина 3-тя. Подольск, ЛД "Витязь" | 5 листопада 5:13

Арени КХЛ. Частина 4-а. Череповець, МУ "Льодовий палац" | 10 листопада 00:20

Арени КХЛ. Частина 5-а. "Арена Митищі" | 9 грудня 18:58

Арени КХЛ. Частина 6-я. Єкатеринбург, КРК "Уралец" | 20 січня 22:33

Арени КХЛ. Частина 7-я. Санкт-Петербург, "Льодовий Палац" | 22 січня 00:26

Стежити за оновленнями

Спонсор блогу - рекламне агентство "Автореклама" .

"Автореклама" пропонує автолюбителям з Москви розмістити рекламу на бортах їх автомобілів . Винагорода - від 2500 до 8000 рублів на місяць в залежності від рівня автомобіля. Всі подробиці на сайті www.arkl.ru

Якщо ж ці шарфи самопальні, то знову питання до клубу, чому не можете зробити легальні шарфи, якістю краще, ніж контрабандні?
Хоча цікаво як вони пробираються один через одного: прибирають ноут, відкидають столик і пропускають колегу?