Полезные материалы

Бігова доріжка для схуднення: відгуки, плюси і мінуси, правильний вибір + програми тренувань

  1. Переваги та недоліки бігової доріжки
  2. Які плюси у бігової доріжки
  3. Протипоказання
  4. Як вибирати бігову доріжку для дому
  5. Як правильно займатися, щоб схуднути
  6. програми тренувань
  7. Поради для успішних занять
  8. Відгуки


зміст:

Систематичне фізичне навантаження - природний і дієвий спосіб позбавитися від зайвої ваги і повернути здоров'я Систематичне фізичне навантаження - природний і дієвий спосіб позбавитися від зайвої ваги і повернути здоров'я. Бігова доріжка користується попитом і в фітнес центрах і в магазинах спортивного обладнання. Цей всім зрозумілий і доступний тренажер ніколи не простоює даремно в тренажерних залах.

Бігова доріжка відноситься до групи кардіотренажерів. Дозволяє тренувати силу і витривалість, зміцнювати серцево-судинну і дихальну системи. Складається тренажер з рухомої стрічки, одягненою на дві осі, і поручнів.

Переваги та недоліки бігової доріжки

Для занять на біговій доріжці не потрібно виходити з дому. Тренажер дозволяє бігти і одночасно залишатися на місці. Біг можна замінити ходьбою. Швидка ходьба спалює стільки ж калорій, як біг.

Ходьба допомагає скинути вагу огрядним людям, у яких всі інші види фізичної активності викликають труднощі.

Помірну ходьбу рекомендують лікарі хворим на остеопороз, людям, які перенесли інфаркт, які страждають від гіпертонії. Тренування на біговій доріжці підвищують імунітет, знижують небезпеку застудитися. Повільна ходьба рекомендується вагітним жінкам для зміцнення м'язів і зв'язок.

Які плюси у бігової доріжки

  • Система амортизації полотна зменшує тиск на хребет і суглоби, що дозволяє використовувати її в будь-якому віці.
  • Тренажер можна регулювати і підлаштовувати під себе.
  • Бігова доріжка дозволить займатися і переглядати передачу по телевізору, готуватися до іспиту, слухати музику.
  • У бігову доріжку вбудований комп'ютер, на дисплеї якого відображається об'єктивна інформація про виконану м'язової роботі і про частоту пульсу спортсмена. На монітор виводяться дані про пройдені кілометрах, спалених калоріях. Для занять пропонується кілька вбудованих програм з різними рівнями складності.
  • На тренажері можна імітувати біг по пересіченій місцевості, біг з ухилом, біг або ходьбу з підйомом вгору.

Які м'язи працюють при бігу

Які м'язи працюють при бігу

Біг гармонійно розвиває всі групи м'язів. Хоча основне навантаження припадає на м'язи стегон і литкові м'язи, в роботу активно включається плечовий пояс і косі м'язи живота, підключається прес. На доріжці з високим ухилом особливо добре опрацьовуються сідничні м'язи. Посилена робота діафрагми при диханні забезпечується роботою преса і міжреберних м'язів.

Біг зміцнює не тільки поперечнополосатую кісткову мускулатуру, але і гладкі м'язи кровоносних судин і серця.


Протипоказання

На тренажері можна не тільки бігати, а й ходити. Ходьба не має протипоказань, вона фізіологічна і рекомендується всім. Людям, які мають захворювання дихальної системи, що страждають серцевою недостатністю, вадами серця потрібно проконсультуватися з лікарем. Помірна ходьба рекомендується хворим, які перенесли інфаркт, для відновлення роботи серця.

Біг - більш інтенсивне навантаження, ніж ходьба. Кожен крок створює навантаження на хребет і суглоби, в кілька разів перевищують вагу спортсмена. Гладким людям сгонку ваги краще почати з ходьби.

Бігати не рекомендується людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, варикозним розширенням вен.


Як вибирати бігову доріжку для дому

На фото електрична бігова доріжка

Механічні доріжки не забезпечують необхідного комфорту тренування. До заняття втрачається інтерес. Через короткий час покупка буде припадати пилом десь у найдальшому кутку квартири. Краще не економити і купити електричну бігову доріжку з вбудованим комп'ютером і сучасним дизайном, щоб займатися з задоволенням:

  • Двигун повинен мати потужність не менше 2 л. с. Такий двигун зможе забезпечити безпечний рух користувачеві вагою, що перевищує 80 кг. Ширина бігового полотна повинна бути 40 см, а довжина - 120 см.
  • Безпечний біг забезпечує система амортизації. Це важливо для комфортного тренування, а для людей, які перенесли травми хребта, що мають проблеми з суглобами або зайвою вагою - життєво необхідна умова.
  • Гарантія на раму тренажера повинна бути не менше 30 років, для двигуна термін гарантії не повинен бути менше 5 років. Гарантійне обслуговування - рік.
  • Тренажер відомої марки гарантує тривалу безпечну експлуатацію.
  • У бігової доріжки повинен бути ключ безпеки. Він кріпиться шнуром до поясу бігуна, при падінні спортсмена ключ зупиняє доріжку.

Види бігових доріжок.

  1. Механічні.
  2. Магнітні.
  3. Електричні.

Механічні тренажери не залежить від джерел електроенергії, їх можна складати, вони компактні і не займають багато місця. Різновид механічних доріжок - магнітні бігові доріжки. Вони оснащені спеціальною системою, що дозволяє плавно гальмувати і посилювати навантаження. В електричних бігових доріжках полотно приводиться в рух електромотором.

Поради щодо правильного вибору бігової доріжки.

Рекомендується свою увагу зупинити на марках відомих виробників: horizon, winner magma, torneo та інших. Популярні бігові тренажери оснащені жироанализатор, кнопками швидкого регулювання, розташованими на важелях для рук, підставками для пляшок з водою. Доріжки оснащені ортопедичним бігових полотном, це дозволяє уникнути болів в спині при інтенсивних тренуваннях.

Якщо в квартирі трохи вільного місця, то можна зупинити вибір на що складається моделі.

У складеному вигляді він компактний, його легко переносити і переставляти на нове місце. Можна встановити на балконі і тренуватися на свіжому повітрі.

Як правильно займатися, щоб схуднути

Як правильно займатися, щоб схуднути

Тренування на біговій доріжці дасть швидкий і хороший результат, якщо буде дотримуватися режим харчування: не їсти перед бігом одну годину, після бігу - два. Якщо біг слід після силової роботи в тренажерному залі, то не слід перед тренуванням перебирати з вуглеводами.

Перед силовим тренуванням можна з'їсти не більше чотирьох ложок каші, щоб не займатися на порожній шлунок.

На біговій доріжці після силових вправ будуть спалюватися НЕ калорії каші, а зайвий жир.

Якщо стоїть завдання саме «схуднути», то частота серцевого пульсу для здорової людини може бути і вище, ніж пульс «жиросжигания», що становить 55-75% від максимального. При такій частоті пульсу організм для отримання енергії кидає в топку і спалює жир, не зачіпаючи м'язові волокна. При більшій частоті пульсу починають «згорати» і м'язові волокна. Це важливо для бодібілдерів, просто худне цей процес не страшний, м'язове волокно прекрасно відновлюється.

програми тренувань

Індивідуальна програма регулярних тренувань для схуднення вибирається залежно від ступеня підготовленості спортсмена. Якщо рішення зайнятися фігурою і встати на бігову доріжку прийшло в якості миттєвого осяяння, то починати потрібно з азів. Принципи всіх тренувань - поступовість і поміркованість.

Рівень для новачка.

  • Ходьба - 6-7 км / год рухатися 5 хвилин.
  • Чергування бігу підтюпцем і ходьби: 3-5 хвилин бігу підтюпцем - 5 хвилин ходьби.
  • Закінчувати 5 хвилинами ходьби.

Ходьба в темпі 6-7 км / год, пульс повинен бути в зоні жиросжигания і складати 55-75% від максимального. Максимальний пульс отримуємо, віднімаючи від 220 свій вік. У 40 років максимальний пульс становить 220 - 40 = 180. Час бігу вибирається по самопочуттю, головне, не перевантажуватися на першому ж тренуванні і займатися в радість і з задоволенням.

Тренування для схуднення.

  • Біг підтюпцем зі швидкістю 8-9 км / год - 5 хвилин (обов'язково після розминки).
  • Чергувати ходьбу і біг підтюпцем, поступово зменшуючи час на ходьбу. Ходьба 2-3 хвилини, біг 5-10 хвилин.
  • Біг підтюпцем - швидкість 7- 8 км / год.

Інтервальна тренування для схуднення.

При гарній фізичній підготовці використовують интервальную тренування. Цей спосіб відмінно себе зарекомендував, багаторазово перевірений, дає швидкий результат. В ході інтервального тренування чергується біг із середньою і високою інтенсивністю. Підбирається програма індивідуально. Для початку можна тренуватися за схемою:

  • Біг з середньою швидкістю - 5 мнуть.
  • Інтенсивний біг з високою швидкістю - 2-3 хвилини.
  • Біг середньої інтенсивності - 5 хвилин.
  • Чергувати біг із середньою швидкістю і з високою, поступово скорочуючи час бігу з високою швидкістю, якщо це необхідно.
  • Закінчити 5 хвилинами бігу з середньою швидкістю.

Ви можете прочитати інші сторінки сайту VashFitnes.ru

Поради для успішних занять

Перед початком тренування на біговій доріжки потрібно розігріти м'язи. Розминка складається з декількох загальних вправ для розігріву (махи руками, нахили і повороти тулуба) і повільної ходьби. Починають зі швидкості 4 км / год, поступово її збільшуючи до 7 - 8 км / год.

Кожні 10-15 хвилин бажано міняти умови роботи на тренажері. Складати програму потрібно так, щоб не втомлюватися від монотонності навантаження. Міняти можна швидкість руху, кут нахилу доріжки, використовувати для посилення навантаження обважнювачі для ніг і рук, беріть в руки гантельки, не дозволяйте м'язам звикнути до одноманітної навантаженні, постійно їх дивуйте.

Завершують біг або ходьбу, поступово знижуючи швидкість. Не можна зіскакувати з доріжки на ходу, різко зупинятися. Це шкідливо і для серця, і для електродвигуна. Будь-яка працююча система руйнується від такого недбалого поводження. Займатися потрібно регулярно.

Після тренування обов'язково виконуються вправи на розтяжку працюючих м'язів. Щоб отримати гарні витягнуті і еластичні м'язи, заминка потрібно приділяти не менше 15 -20 хвилин після тренування. Затримка необхідна і серця, щоб заспокоїтися після стресового навантаження.

Відгуки

Відгуки

Надія, 32 роки.

Займаюся на біговій доріжці будинку вже майже півроку. Намагаюся бігати 3 рази в тиждень, в інші дні - швидка ходьба. Скинула 5 кг, дуже задоволена. Дивлюся телевізор, поки бігаю, вже прямо в звичку ввійшло.

Сергій Анатолійович, 57 років.

У мене стало пустувати серце, і лікар порадив мені схуднути. Рекомендував ходьбу на біговій доріжці. Займаюся два місяці, схуд, правда, небагато, всього на два кілограми. Зате перестав задихатися, підтягнувся. Подобається обстановка в тренажерному залі, на велосипедах особливо багато займається.

Людмила, 26 років.

Відмінно схудла за місяць занять. Дієта і бігова доріжка знищили 8 кг ваги. Зараз навантаження знизила, але бігати не кидаю, намагаюся не набирати вагу, всі зайві цукерки і шоколадки ліквідую відразу на тренажері.

З усіх кардиотренажеров бігова доріжка найбільше підходить для схуднення, спалює максимальне число калорій. Бігова доріжка фізіологічна, тренує серце і судини, підсилює вентиляцію легенів, покращує живлення мозку.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!