Полезные материалы

Білкові коктейлі для набору м'язової маси: приготування в домашніх умовах

Коктейлі для набору ваги, рецепти яких популярні серед бодібілдерів, допомагають швидко набрати вагу і в своїй основі містять протеїн (для набору ваги він йде в якості головного інгредієнта). Втім, саму м'язову масу головним чином доводиться "добувати" в тренажерному залі Для цього прагнуть до набуття рельєфного тіла сучасні спортсмени вдаються до силових вправ і підняття доступних нині тягарів.

1

Чим обумовлений процес збільшення м'язової маси?

Під дією посиленого фізичного навантаження м'язи тягнуться і практично в буквальному сенсі "рвуться", отримуючи так звані мікротравми, в ході загоєння яких між тренуваннями відбувається приріст м'язової маси, що вимагає для досягнення видимих ​​результатів додаткової білкової підживлення.

Правильна організація такої, укупі з вірно побудованої дієтою, вкрай важливі для досягнення оптимальних результатів, що вимагають від спортсмена упорядкованого споживання фіксованої кількості калорій.

Правильна організація такої, укупі з вірно побудованої дієтою, вкрай важливі для досягнення оптимальних результатів, що вимагають від спортсмена упорядкованого споживання фіксованої кількості калорій

Як зробити протеїновий коктейль для росту м'язів в домашніх умовах?

2

Чому саме в такій формі?

Як відомо, висококалорійні продукти засвоюються найшвидше і легко в рідкому вигляді. Тому спортсменам рекомендується вживати спеціальні коктейлі для набору ваги, які постачають в організм м'язові "цеглинки" - білки і "паливо", необхідне для його життєдіяльності - тобто вуглеводи.

Вуглеводні коктейлі мають спеціальну назву - гейнери - і також відіграють дуже важливу роль в правильному спортивному харчуванні.

Високою є також значимість злакових в традиційному раціоні "російського богатиря", так як вони, як відомо, головні постачальники вуглеводів.

Протеїнові ж коктейлі, що містять у складі протеїн (спортивну добавку, що представляє собою ніщо інше, як концентрований білок), готуються на основі пропонованих у продажу сумішей. Сьогодні їх спортсменам пропонують багато торгових точки, але така пропозиція, на жаль, може виявитися неприйнятним в силу дорожнечі готових сумішей.

Однак не варто засмучуватися через такого незначного перешкоди на шляху до побудови здорового способу життя та набуття прекрасної фізичної форми - зробити протеїновий (по іншому, насичений білковий) і вуглеводний коктейлі можна і самостійно.

Варто пам'ятати одну важливу умову правильного прийому коктейлів - його необхідно здійснювати тільки укупі з фізичними навантаженнями.

При недотриманні цієї умови організм почне, через підвищений калорійного харчування оперативно набирати вагу, але тільки не м'язовий, а жировий.

При недотриманні цієї умови організм почне, через підвищений калорійного харчування оперативно набирати вагу, але тільки не м'язовий, а жировий

Користь молочного коктейлю: калорійність і склад

3

Що воліли кумири?

До теперішнього моменту багато сучасних "божества" бодібілдингу встигли поділитися власними рецептами приготування коктейлів для набору м'язової маси.

Так, наприклад, всесвітньо відомий Сильвестр Сталлоне в ході підготовки до зйомок чергової частини обожнюваного мільйонами глядачів "Роккі" для набору маси після активних тренувань вживав коктейль з мінімально необхідної організму часткою вуглеводів і максимально великий білкової часткою. До складу "зоряної" суміші входили всього два інгредієнти - змішані в блендері заморожена полуниця і сироватковий протеїн для набору ваги.

Визнаний ж кумир бодібілдерів Арнольд Шварценеггер є шанувальником молочних коктейлів для набору м'язової маси. Його легендарний рецепт охолодженого коктейлю включає в себе збиті разом 2 чашки молока, яйце, півчашки знежиреного молочного порошку і півчашки морозива.

Його легендарний рецепт охолодженого коктейлю включає в себе збиті разом 2 чашки молока, яйце, півчашки знежиреного молочного порошку і півчашки морозива

Які самі калорійні продукти для набору ваги?

4

Прості домашні рецепти

Сьогодні існує безліч рецептів подібних коктейлів, однак для їх приготування в домашніх умовах слід пам'ятати, що одна порція коктейлю не повинна містити більше 600 калорій, а її оптимальний обсяг - 300-400 грам. Що входять до складу таких сумішей продукти нешкідливі, проте з приводу вибору їх поєднання особисто для себе краще в такому випадку проконсультуватися з дієтологом, точно так само як для визначення індивідуальної фізичного навантаження не зайве вдатися до допомоги професійного фітнес-інструктора.

Ось деякі популярні серед бодібілдерів рецепти коктейлів для набору м'язової маси:

  1. 1. Яєчний коктейль. Для приготування цього висококалорійного (близько 330 ккал) коктейлю знадобляться 1 ст. л сметани, 25 г молочного порошку, 1 варене яйце, 1 ст. л. соняшникової олії. Все згадане потрібно змішати і подрібнити за допомогою блендера.
  2. 2. Сирний коктейль (вуглеводний). Щоб приготувати вуглеводний коктейль для набору ваги калорійністю 135 ккал, знадобиться сир 1-2% жирності в кількості 300 г, 2 ст. л. кефіру, упаковка ваніліну, 1 ст. л. цукру, 1,5 ч. л. какао-порошку, 100 мл води. Спочатку змішується вода, какао-порошок і цукор. Напій ставиться на вогонь і кипить протягом хвилини, після чого знімається з вогню. У нього додаються всі інші компоненти. Всі разом перемішується в блендері і чекає охолодження.
  3. 3. Бананово-молочний коктейль. Банани для набору ваги виключно корисні, а протеїнові коктейлі з ними дуже приємні на смак. Для приготування одного з них калорійністю 500 ккал, знадобляться 250 л молока, 150 г йогурту, 2 ст. л. вівсяних пластівців, 100 г морозива і єдиний, але виключно смачний банан. Все вищезгадане потрібно просто перемішати в блендері, при бажанні, додавши свіжі ягоди або фрукти.
  4. 4. Бананово-горіховий коктейль. Щоб приготувати такий білковий коктейль (калорійність його складе близько 600 ккал), потрібно взяти банан, пачку знежиреного сиру, 1 ст. л. меду, 20 г арахісу і 300 мл молока. Ретельне перемішування в блендері, і все готово.
  5. 5. Коктейль з хурмою. Для його приготування потрібно 1 плід хурми, 100 г натурального соку (за смаком), 100 г кефіру і 200 г сиру. Повний перемішування дозволить отримати прекрасний за смаком аромат, калорійність такого коктейлю порядку 550-600 ккал.

Повний перемішування дозволить отримати прекрасний за смаком аромат, калорійність такого коктейлю порядку 550-600 ккал

На сьогоднішній день існує безліч рецептів молочних коктейлів для набору м'язової маси. Вони найбільш популярні в середовищі спортсменів.

В принципі, кожен вирішив зайнятися бодібілдінгом може стати автором власного рецепту і зробити протеїновий коктейль особисто на свій смак.

Орієнтуючись на калорійність складових (і керуючись рекомендаціями дієтолога), легко скласти власну суміш і приготувати протеїновий коктейль в домашніх умовах. Крім раніше згаданих, дуже хороший для приготування сумішей родзинки - тому, хто включить його до складу свого коктейлю, гарантований рецепт з родзинкою! А ще можна все-таки придбати пакет протеїну і додавати його з розрахунку 15-20 г на порцію.

Вживати коктейлі для набору маси потрібно приблизно за 30-40 хвилин перед початком енергійних фізичних вправ, а також безпосередньо після тренування - коли білки засвоюються організмом в кілька разів швидше і цілеспрямовано витрачаються саме на побудову м'язової тканини.

Крім того, слід пам'ятати про деякі заповідях здорового способу життя, в які, крім вивіреної фізичного навантаження і правильного харчування, входять повноцінний і настільки ж правильний відпочинок, а також повна відмова від шкідливих звичок.

Чим обумовлений процес збільшення м'язової маси?
Як зробити протеїновий коктейль для росту м'язів в домашніх умовах?
Чому саме в такій формі?
Які самі калорійні продукти для набору ваги?