Полезные материалы

Чим небезпечний зайву вагу у дітей

  1. Які проблеми виникають у дітей із зайвою вагою
  2. Рекомендації батькам дітей з профілактики утворення надлишкової маси тіла
  3. З якого віку можна давати дитині деякі продукти

Останнім часом збільшується число дітей із зайвою вагою. Чому ж це відбувається? Причин, звичайно багато. Але основні причини, як вважають дієтологи, це надмірне споживання в їжу рафінованих продуктів.

Такі продукти добре виглядають, ніж привертають до себе увагу споживачів, також вони довго зберігаються. На цьому плюси цих продуктів закінчуються. Вони не приносять абсолютно ніякої користі, не містять в собі, потрібних для росту і розвитку організму, що росте, вітамінів і мікроелементів.

Друга, не менш важлива причина, це зниження рухової активності сучасних малюків. Наші діти все більше часу проводять сидячи за комп'ютером і, на жаль, все менше на прогулянці.

Які проблеми виникають у дітей із зайвою вагою

Багато батьків починають бити на сполох з приводу зайвої ваги свого ребе Багато батьків починають бити на сполох з приводу зайвої ваги свого ребе   нка занадто пізно, тоді, коли у дитини виникають не тільки фізіологічні, але й психологічні проблеми нка занадто пізно, тоді, коли у дитини виникають не тільки фізіологічні, але й психологічні проблеми.

Адже, ні для кого не секрет, що діти жорстокі. Тому, дитина, що відрізняється, чимось від своїх однолітків, в тому числі і надмірною масою тіла, стає предметом насмішок і знущань з їх боку.

Крім того, у дітей із зайвою вагою виникає проблема із засвоєнням освітньої програми. Адже така дитина, в силу своїх фізіологічних особливостей, частіше думає про їжу.

Також, у дітей з надмірною масою тіла велика ймовірність розвитку різних захворювань.

Найбільше страждає кістково-м'язова система, так як зайва вага веде до деформації кісток, плоскостопості, до патологічних переломів кісток.

Не менший вплив повнота надає і на серцево-судинну систему. У такої дитини підвищується артеріальний тиск, рівень холестерину, з'являється задишка.

А порушення обмінних процесів в організмі веде до розвитку діабету, подагри, порушення засвоєння клітинами білка.

І звичайно, повний дитина переживає через свій зовнішній вигляд. З усіх цих причин у дитини розвиваються різні комплекси , Які легко можуть перерости в затяжну депресію.

Рекомендації батькам дітей з профілактики утворення надлишкової маси тіла

Батьки повинні з усією відповідальністю поставитися до організації режиму харчування, а також до організації рухової активності малюка. Слідкуйте, щоб дитина харчувався корисними продуктами. У здорової їжі повинно бути правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів (1: 1: 4)

Дуже важливо дотримуватися режиму харчування. Не дозволяйте дітям перекушувати між основними прийомами їжі. Фрукти, цукерки та печиво запропонуйте дитині на десерт під час сніданку, обіду або вечері, а не між сніданком і обідом. У школі дитина повинна отримувати повноцінний обід, а не просто бутерброд або булочку.

Не забувайте, що пред'являти вимоги по режиму харчування слід не тільки до свого чада, але також і до себе. Так дитині буде простіше дотримуватися встановлених в сім'ї правил, а дорослі йому послужать хорошим позитивним прикладом. Це ж можна сказати і про дотримання рухової активності. Зробіть разом з малюком ранкову гімнастику, організуйте спільні ігри на свіжому повітрі, похід на лижах, катання з гірки, сходіть разом в басейн.

З якого віку можна давати дитині деякі продукти

Цукерки -з 3 років, краще, якщо це буде карамель з фруктовою начинкою або цукерки, приготовані самостійно.

Торт, пірожное- з 3 років, перевага віддається тортам, приготованим в домашніх умовах з використанням вершкового масла або фруктового джему.

Пироги - з 1,5 років, краще, якщо вони будуть з овочевою або фруктовою начинкою.

Млинці, оладки - з 3 років, корисніше вони будуть, також з овочевою або фруктовою начинкою.

Піцу - не раніше 7 років. Замість ковбаси рекомендується використовувати варене м'ясо.

Ковбасу і пельмені - не рекомендується давати дітям до 5 років.

Солоні огірки і помідори -з 2,5-3 років. Мариновані овочі давати взагалі не рекомендується, тому що в них міститься оцтова кислота.

Майонез і сметану. Майонез давати дітям взагалі не рекомендується. Сметану можна додати в салат або суп, якщо дитині 1,5 року.

Чому ж це відбувається?