Полезные материалы

«Чому не худне»: 4 причини, за якими ви не втрачаєте вагу на кето-дієті

  1. Ви все ще не увійшли в кетоз
  2. Ви їсте більше білка, ніж потрібно
  3. Ви забуваєте про приховані вуглеводах
  4. Ви споживаєте дуже багато калорій

18:26 (Оновлено 29.11.2018 о 18:28)

Кетогенная дієта - одна з найпопулярніших систем харчування в сучасному світі. Її активно пропагують зірки шоу-бізнесу, їй захоплюються фітнес-блогери, їй співають оди дієтологи. Загалом, шансів залишитися в стороні і не спробувати її мізерно мало.

Супер популярний план харчування , Нагадаємо, передбачає акцент на здорові жири і помірна кількість білка в поєднанні з мінімальною кількістю вуглеводів. Це, як очікується, допоможе організму увійти в кетоз, стан вуглеводного голодування клітин, і ефективніше спалювати жир. Звучить непогано, правда? Але, виявляється, дієта працює далеко не у всіх випадках.

Дієтологи попереджають, що ви можете взагалі не втрачати зайві кілограми на кето-дієті. І навіть набирати вагу, незважаючи на те, що прямуєте всім встановленим правилам. Чому так відбувається - пояснюємо нижче.

Ви все ще не увійшли в кетоз

Це може звучати безглуздо, особливо коли ви видалили з раціону майже всі вуглеводи, за винятком самих правильних, але якщо ви не бачите результатів, великий ризик, що ви все-таки не увійшли в стан вуглеводного голодування.

Адепти дієти кажуть, що це можна перевірити як за допомогою щоденника харчування, так і за допомогою аналізів сечі і крові, якщо ви худнете під керівництвом фахівця. Є варіант, що ви не враховуєте вуглеводи з перекусів або забуваєте про щось ще.

Ви їсте більше білка, ніж потрібно

Кето-дієта часто неправильно маркується як дієта з високим вмістом білка, але це не зовсім так. Нагадаємо ще раз, що мова йде про дієту з високим вмістом здорових жирів, але помірним - зафіксуйте - кількістю білків.

Дієтологи, які «прописують» своїм клієнтам кетогенную дієту, говорять про те, що невмотивоване збільшення білкової їжі в раціоні може загальмувати кетоз навіть в тому випадку, якщо всі інші умови дотримані. Вирішити проблему, можливо, також допоможе щоденник харчування, тільки на цей раз із суворим зазначенням БЖУ кожного продукту, який ви з'їдаєте.

Ви забуваєте про приховані вуглеводах

Що це взагалі таке? Зараз пояснимо. Молочні продукти, горіхи та овочі - все це дозволені на кето-дієті продукти, які, втім, містять вуглеводи. І якщо ви не приділяєте пильної уваги тому, скільки вуглеводів є в тому, що ви їсте з цих категорій, можливо, ви давно вийшли за межі норми.

Послідовники кето-дієти повинні пам'ятати про те, що споживання вуглеводів необхідно обмежити до 2-5% від щоденного споживання калорій. Тобто, стежити доведеться за кожним, навіть самим незначним, перекусом. Експерти радять тут зосередитися на овочах, які не тільки вище в живильній цінності, але нижче в вуглеводах, ніж та ж «молочка».

Ви споживаєте дуже багато калорій

Дієт сьогодні не просто багато, але дуже багато. Однак у них до сих пір є дещо спільне - ви в будь-якому випадку повинні враховувати калорійність раціону по тій простій причині, що якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, у вас ніяк не вийде втратити вагу. Жири як основна поживна речовина кето-дієти відмінно насичують, але тут важливо пам'ятати, що кожен грам жиру містить в два рази більше калорій, ніж кожен грам вуглеводів або білків.

Ну, а на закінчення додамо, що перш ніж слідувати кетогенной дієті, вам варто кілька разів подумати. По-перше, тому що дослідження все частіше говорять про її потенційну небезпеку. По-друге, тому що від вуглеводів, як з'ясувалося, відмовлятися не обов'язково, навіть якщо ви хочете схуднути як можна швидше. Збалансоване харчування - ось ключ до успіху. І ми ніколи не будемо втомлюватися про це нагадувати.

Звучить непогано, правда?