Полезные материалы

Дієта для вагітних

  1. Що впливає на набір ваги під час вагітності?
  2. Показання до дотримання дієти під час вагітності
  3. Дієта для вагітних: коли її застосовувати?
  4. Дієта для вагітних: як розрахувати норму калорій?
  5. Дієта для вагітних жінок по днях
  6. А якщо страшенно хочеться малосольний огірочок?
  7. Дієта під час вагітності в 1 триместрі
  8. Дієта при зайвій вазі для другого триместру
  9. Дієта для вагітних під час 3 триместру
  10. Зразкове меню на кожен день
  11. Відгуки та рекомендації до дієти для майбутніх мам

Якщо до початку вагітності у вас була нормальна вага, то в 1 триместрі необхідно набрати до 1,5 кг.

У другому триместрі надбавка збільшується і становить 0,4 грама в тиждень. У третьому триместрі під час 9 місяці дозволено набрати 1 кг, але прибавка може бути вище, що часто викликано набряками.

Жінкам, вага яких до вагітності, був вище норми, до 20 тижня лікарі рекомендують набрати не більше 2,9 кг. А мамі з нормальною вагою - 5,4 кг. Ці показники також використовуються при плануванні вагітності.

Що впливає на набір ваги під час вагітності?

Якщо до початку вагітності у вас була нормальна вага, то в 1 триместрі необхідно набрати до 1,5 кг

Правильно харчуйтеся і багато рухайтеся

У той момент, коли сім'я дізнається радісну новину про вагітність, майбутню матусю починають загодовують. Чоловік несе додому солодощі, мама - супи і пюре, а свекруха - жирний сирок і молочко. У 1 триместрі більше 80% жінок страждають від раннього токсикозу, тому все додає в незначних кількостях.

А ось після 12 тижня, коли токсикоз зникає, можна сильно поправитися.

Вагітній жінці не варто їсти за двох, звичайно, порції збільшуються, але не в 2 рази. Наш організм влаштований хитро, і всі корисні компоненти навіть з незначної кількості їжі відправляться прямо до майбутнього малюка.

Для контролю ваги лікарі рекомендують вагітній жінці придбати ваги, зважуватися щотижня і записувати результат.

Після 12 тижнів на збільшення ваги впливає не тільки малорухливий спосіб життя і посилене харчування, можуть з'явитися набряки. Перевірте свої ноги, чи не залишаються на них перетяжки від шкарпеток? Якщо вони є, то доведеться коригувати меню. Також ви можете помітити, що до вечора важко зняти колечко з пальця.

Показання до дотримання дієти під час вагітності

Уважно стежте за стрибками ваги

Дієта для вагітних прописується кожній жінці, але норми калорій залежать від початкового ваги майбутньої мами, сімейних захворювань, хронічних захворювань.

Прийнято вважати, що під час вагітності жінка не повинна себе обмежувати, адже все, що їй хочеться з'їсти, просить дитина. Це не зовсім так, підвищення апетиту викликано зміною гормонального фону, як і вчасно ПМС і менструації. Піддаватися своєму апетиту можна, і в 1, 2 і 3 триместр вагітності ретельно стежте за всіма надбавками ваги.

Дієта для вагітних: коли її застосовувати?

Не вживайте фастфуд

У вас з'явилася зайва вага під час вагітності? Не варто переживати, все стреси позначаються на вашому малюку! Краще трохи підкоригувати меню і спосіб життя.

Дієта для вагітних рекомендується в разі, коли збільшення ваги перевищує норму в 1,5-2 рази. Наприклад, в тиждень ви набираєте не 300 грам, а 600. В цьому випадку лікар перевірить наявність набряків, розпитає про щоденне меню.

Дієта для вагітних застосовується в медичних цілях: ви знижуєте вагу заради здоров'я людини, що живе в вашому животику. Якщо у майбутньої мами з'являються набряки, з меню виключається шкідлива їжа:

  1. Копчене м'ясо, риба, сири.
  2. Соління, домашня консервація, маринади і соуси.
  3. Солоні страви, сіль скорочується до допустимого добового мінімуму.
  4. Дріжджові солодощі, випічка.
  5. Газовані та солодкі напої. Краще віддати перевагу фруктовому компоту або натурального соку, зеленого чаю.
  6. Гриби.
  7. Фастфуд, готові млинці, піци, бутерброди.

Дієта для вагітних розбита по триместрах неспроста. Дозволені ті продукти, які необхідні для правильного і повноцінного розвитку малюка. Тому ми не обмежуємо меню до петрушки і води з лимоном, просто урізуємо норму щоденних калорій. Кожен триместр включає певний набір продуктів, які допоможуть правильному формуванню плода.

Дієта для вагітних: як розрахувати норму калорій?

Кількість споживаних калорій залежить від триместру

У нормальному раціоні вагітної повинні бути присутніми:

  1. 120 грам білків на добу, з яких 70 грам становить тварина м'ясо, молочні продукти, риба або яйця.
  2. 100 грам жирів, з яких 20 надходять в організм з рослинною їжею.
  3. Не більше 400 грам вуглеводів в першому триместрі, в другому і третьому - до 300 грам. Ви зменшуєте кількість вуглеводів, доповнюючи втрачене білками.

Під час дієти для схуднення вагітних їжа приймається 4-5 разів на добу невеликими порціями. Якщо під час вагітності до дієти ви їли 3000 калорій на добу, норму зменшують до 1800-2000 калорій. Це не означає, що тепер потрібно ходити голодною.

Їжте на здоров'я, але тільки корисну їжу, а ось про солодощі, фаст-фуді, солодких газуваннях, свіжому білому хлібі доведеться забути.

Чи вистачить такої кількості калорій зростаючому дитинці? Так, кількості вистачить, в процесі росту малюкові в першому триместрі потрібно всього 100 зайвих калорій (стакан яблучного соку). 2 триместр - це всього 150-200 калорій, наприклад, склянку молока і йогурт. У третьому - 300 калорій на добу, а це шматочок вареного м'яса і кефір.

Дієта для вагітних жінок по днях

Їжу можна варити, тушкувати без масла

Їжа ділиться на 5 прийомів, і ваше меню на кожен день виглядає приблизно так:

  1. Сніданок ситний, в нього входить 30% добової норми калорій, білків, вуглеводів і жирів.
  2. Другий сніданок - 10%.
  3. Обід - 40%.
  4. Полудень - всього 10% добової норми.
  5. Вечеря теж становить 10% дозволеної норми. Вечеряйте не пізно, близько 7-9 годин вечора, і в меню включайте легкозасвоювані продукти, такі як фрукти, натуральний йогурт, кисле молоко або ряжанка.

Страви варять, тушкують, запікають, готують на грилі без масла. Споживання солі скоротіть до 6 грам на добу, вона викликає застій води, а він, у свою чергу, провокує виникнення набряків. Постарайтеся відмовитися від готових страв з магазинів, консервів, джемів і варення. Адже ви не знаєте точно, що саме поклав в них виробник.

А якщо страшенно хочеться малосольний огірочок?

Їжте більше вітамінів

Дивні харчові бажання під час вагітності говорять тільки про одне - в вашому організмі не вистачає якогось вітаміну або мінералу, і він подає вам сигнал. Якщо такі бажання виникають рідко, то це можна списати на скачки гормонів.

Коли щодня виникає бажання з'їсти баночку солоних огірочків, розкажіть про це лікаря, щоб акушер-гінеколог зміг підібрати вітамінний комплекс.

У будь-якому з трьох триместрів ваше меню складається з здорової їжі високої якості. Роблячи вибір між тортиком і тарілочкою сиру, ви повинні зупинитися на другому варіанті. Ваш малюк отримає багато кальцію, а у вас буде відбуватися зниження ваги.

Так, жінка з нормальною вагою може дозволити собі порушити деякі смачні харчові заборони, а жінка із зайвою вагою - немає. Але в процесі схуднення головне не забувати про потреби дитини. Здорова їжа, відповідність меню і триместрів - запорука нормального протікання вагітності.

Дієта під час вагітності в 1 триместрі

Виключіть продукти, що сприяють газоутворення

Дієта для вагітних починає дотримуватися, як би це дивно не звучало, ще до початку вагітності. Ви плануєте завагітніти, і вже потрібно починати харчуватися правильно, займатися легкими видами спорту, відмовитися від шкідливих звичок. Підготовка до зачаття починається за 1-3 місяці. Така система дозволяє адаптуватися до змін, організм налаштовується на виношування дитини, і вже під час вагітності ви будете набирати вагу по нормі.

У першому триместрі відмовтеся від шкідливої ​​їжі, ваш раціон складається з білка і продуктів, які багаті кальцієм.

Це сир, біле м'ясо курки, велика кількість свіжих сезонних фруктів і овочів. У м'ясі міститься білок, в молочних продуктах - кальцій, горіхи, сухофрукти, яйця, родзинки і вівсяна каша стануть безцінними джерелами цинку і магнію.

У першому триместрі рекомендується виключити продукти, які сприяють газоутворення, це капуста, горох. Будьте обережні з молочними продуктами, при розладі шлунка вам вже не можна буде приймати ліки!

Дієта при зайвій вазі для другого триместру

Відмовтеся від покупних сосисок

У другому триместрі ваш малюк активно росте, і зростає потреба у вітамінах, бета-каротин. Змінюється меню, але в плані якості, а не в плані збільшення порцій. У другому триместрі їжте більше капусти, моркви, болгарського перцю, не забувайте про м'ясо, злакових і сирі. У другому триместрі майбутній матусі краще відмовитися від вживання сосисок, покупної ковбаси, копченостей.

Також під заборону потрапить борошняне, солодке, смажені з скоринкою на сковороді страви.

Дієта для вагітних під час 3 триместру

Слідкуйте за споживанням рідини

Третій триместр - це останні 3 місяці вагітності, під час яких ви можете відчувати дискомфорт. Виникає печія, набряклість тіла, тяжкість в шлунку, зростаючий плід тисне на внутрішні органи, тому можна помітити, що звичні вдихи-видихи даються важко.

У третьому триместрі будьте обережні з сіллю і всіма стравами, в яких вона міститься. Скоротіть добову норму солі до 5 грам, намагайтеся пити чисту воду і менше солодких напоїв, це особливо стосується чаю та кави. У третьому триместрі обсяг добової рідини разом з супами і напоями становить 1-1,5 літра в залежності від глобальності проблеми набряклості.

В останні три місяці лікарі рекомендують дробове харчування, адже в цей період формується ЦНС малюка. Ваше меню багате залізом, жирними кислотами і цинком, які містяться в червоному м'ясі, морській рибі, горіхах, темно-зелених овочах, йогуртах і фруктах.

В останні 2-4 тижні ваш організм вимагає складних вуглеводів. Цей баланс можна заповнити злаками (кашами і хлібом), тушкованими овочевими рагу. Ви можете готувати супи, тушкувати овочі, їсти салати, білковий омлет, рибу на пару. З меню виключається будь-який жир: сало, тушковане м'ясо, навіть з м'яса краще обрізати ділянки, які покриті прошарком жиру.

Відмовтеся від насичених бульйонів, м'ясних підлив, гострих приправ, особливо чорного перцю і часнику.

Зразкове меню на кожен день

Свіжий сік дуже корисний

  • Сніданок повинен бути щільний. Почніть день з багатого кальцієм сиру, запийте кисломолочний продукт чаєм з половинкою столової ложки меду або фруктовим свіжим соком.
  • Другий сніданок фруктовий, тому віддайте перевагу яблуку, груші, апельсину.
  • В обід підкріпіться істотно: суп на бульйоні (порція 200 мл), 2 шматочки зернового хліба.
  • Полудень складається з смачного овочевого салату, який заправляють лимонним соком і чайною ложкою оливкової олії.
  • На вечерю, якщо він не пізній, з'їжте 150-200 грам рисової каші і котлету з нежирного м'яса. Уточнимо, що котлетка повинна бути приготовлена ​​на пару.

Лікарі рекомендують снідати через 30 хвилин - 1 годину після пробудження, а ось вечеряти за 2-3 години до сну. Якщо після вечері ви відчуєте легкий голод, то можете випити несолодкий фруктовий сік, наприклад, із зелених яблук або стакан 1% кефіру.

Відгуки та рекомендації до дієти для майбутніх мам

Заздалегідь складіть меню

Відгуки про дієту для майбутніх мам неоднозначні, адже під час вагітності досить важко відмовлятися від улюблених продуктів. Але жінки відзначають, що відсутність зайвої ваги полегшує всю вагітність: легше ходити, дихати, а під час пологів не виникає проблем.

Лікарі рекомендують всім вагітним дотримуватися дієти, а для тих, у кого вага підвищений або знижений, фахівець індивідуально розрахує добову норму калорій, допоможе скласти меню.

Вагітність - це золотий час в житті жінки. Щоб насолодитися їм повною мірою, ви повинні відчувати себе прекрасно. Малюк сам візьме все, що йому необхідно, з організму мами. Щоб заповнити власний баланс, жінка повинна харчуватися правильно і не забувати про вітамінних комплексах.

Обмежувати їжу строго не можна, матусі ще мають бути пологи, грудне годування, під час якого знадобляться сили і запас корисних речовин. Не хвилюйтеся, вже після пологів ви втратите від 6 до 12 кг в залежності від перебігу вагітності та ваги плоду.

Добре допомагає контролювати вагу і підготувати тіло до пологів спеціальна гімнастика і зарядка. Найпопулярніші вправи - це плавання, ходьба, робота з грудними м'язами, вправи для дихання, комплекси з використанням фітболу. Ви можете виконувати їх в групі або ж у домашніх умовах.

Також варто пам'ятати про те, що протягом вагітності - процес індивідуальний. Не можна передбачити, який саме у вас буде апетит, навіть якщо при першій вагітності його практично не було. Слухайте свій організм, і ваш малюк буде здоровим!

Що впливає на набір ваги під час вагітності?
Дієта для вагітних: як розрахувати норму калорій?
Що впливає на набір ваги під час вагітності?
Перевірте свої ноги, чи не залишаються на них перетяжки від шкарпеток?
Дієта для вагітних: коли її застосовувати?
Дієта для вагітних: як розрахувати норму калорій?
Чи вистачить такої кількості калорій зростаючому дитинці?
А якщо страшенно хочеться малосольний огірочок?